Šta je novo?

Tošin bunar: proširenje i rekonstrukcija ulice

juce oko 10 do 4 nijedan semafor na novoj raskrsnici nije radio..sta se desava sa svim tim semaforima? a da kazem da je u ponedeljak oko 5 bila ogromna kolona za skretanje levo u nikole dobrovica.ne razumem te nove semafore..umesto da ubrzaju protok saobracaja mi imamo potpuno drugaciju situaciju...ipak i dalje stoji pri tome da je kruzni tok najbolje resenje za bilo koju raskrsnicu..ja bi ih svuda stavio...ama bas svuda...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406858#p406858:2b2yii5v je napisao(la):
dane bezanija » 21 Sep 2016 07:37 am[/url]":2b2yii5v]ne razumem te nove semafore..umesto da ubrzaju protok saobracaja mi imamo potpuno drugaciju situaciju...
Semafori nigde ne ubrzavaju protok saobraćaja. :sesir:

Posledica semafora može biti: a) nešto usporeniji, b) mnogo usporeniji, c) katastrofalno/kataklizmično kolapsiran - saobraćaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406860#p406860:2k9vt589 je napisao(la):
GOJE » Sre Sep 21, 2016 3:07 am[/url]":2k9vt589]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=406858#p406858:2k9vt589 je napisao(la):
dane bezanija » 21 Sep 2016 07:37 am[/url]":2k9vt589]ne razumem te nove semafore..umesto da ubrzaju protok saobracaja mi imamo potpuno drugaciju situaciju...
Semafori nigde ne ubrzavaju protok saobraćaja. :sesir:

Posledica semafora može biti: a) nešto usporeniji, b) mnogo usporeniji, c) katastrofalno/kataklizmično kolapsiran - saobraćaj.

I pod d)raskrpetlja "hipodrom".
 
pomeriti semafore na vreme i napraviti kruzni tok...jer opet kao i pre moram da napomenem,ako je sada guzva,kako ce biti kad se zavrsi pristupni put koji se sada gradi za most na adi???...onda ce taj pravac dobiti prioritet,garantujem a ocekujem u oba smera tosinog bunara koline mozda vec nego pre sredjivanja ulice.ostaje nam da vidimo i to vrlo uskoro...
 
Zbog planirane petlje je tu nemoguće napraviti kružni tok.
 
juce,27.9. oko 15:55, neki majstor je popravljao semafore u smeru ka nikole dobrovica iz pravca zemunske...ne znam sta se desava sa tim semaforima...ocu da samo napomenem nesto koje mi je malo zasmetalo a to je...prilikom brisanja starih linija na asfaltu nekim sredstvom,napravljene se neke povrsinske rupe koje mogu da smetaju a jedan deo je ostavljen jer je bio dosta sirok. uvek imamo neka inovativna resenja...lepo je to sto ce ovaj deo novog beograda sa novom ulicom ka ada mostu dobiti na prostranosti i lepoti...svaka cast svima koji rade...
 
Били су и јуче - 28.09. кад сам сликао УМП у 13:13 минута :wink: . Семафорски орман код скретања за УМП из Тошиног бунара је био отворен.
 
Gago,znas li mozda da li postoji u planu,nekom u bliskoj buducnosti,da se sredjuje malo nastavak tosinog bunara,preko zemunske do rasrksnice sa Gandijevom,jer je asfalt u mng losem stanju?
hvala
 
@Дане, на жалост не знам. А да треба, треба. Све зависи од градског секретаријата за саобраћај.
 
Обавештење НИС а.д.

ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за заштиту животне средине
Београд, 27. марта 43-45

објављује

ОБАВЕШТЕЊЕ

Носилац пројекта НИС а.д. из Новог Сада, Народног фронта 12, поднео је Секретаријату за заштиту животне средине захтев за одлучивање о потреби процене утицаја на животну средину пројекта изградње станице за снабдевање моторних возила горивом са инсталацијама за ТНГ „Тошин бунар”, на катастарској парцели број 6823 КО Нови Београд, у улици Тошин бунар бб, на подручју градске општине Нови Београд.
Позива се заинтересована јавност да изврши увид у садржину захтева у Секретаријату за заштиту животне средине, 27. марта 43-45, соба 501а, V спрат, радним данима од 10 до 12 часова.
Рок за јавни увид и достављање мишљења о захтеву носиоца пројекта је 19. октобар 2016. године.

http://www.beograd.rs/cir/gradski-oglas ... nis-ad_42/
 
Dobro je da napreduju planovi za pumpu!
Jedva cekam da se ukloni to divlje naselje i da konacno imam gde normalno da sipam gorivo...
 
Mogli su i CNG da dovedu tu, nisu daleko cevovodi obzirom da je i CryoGas u blizini.

Sent from my LG G4
 
znaci od nove godine da ocekujem pocetak izgradnje nove pumpe NIS-a?bice problema oko iseljanje prijatelja Roma...ali privatna je svojina moze to ici mnogo brze i lakse...ali bice ugrozena "manjinska prava" i bla bla jos...drugari hvala na informacijama...
 
S obzirom da se radi o kompaniji NIS, očekujem da se naša država (policija, inspekcije...i sve ostale službe) maksimalno uključiti i da će stanovnicima ovog divljeg nehigijenskog naselja vrlo jasno biti da neće ostati tu.

U prevodu biće pokazna vežba kako država može to da reši, samo kad hoće.
 
Bar se nadamo da ce tako biti jer koliko znam nijedna NIS pumpa nije otvorena na novom beogradu bar 20god.poslednja ja mislim da je bila "Dejtonka".Vise NIS pumpi ima na Dorcolu nego na NBGD.Ceo Tosin bunar ce sa tim objektom,novom ulicom ka Mostu na Adi i putu ka Ajport sitiju biti mnogoooo lepsi...
 
Да пренесем са подтеме о УМП-у, да је не загушујемо, део моје поруке са двема сликама од прекјуче, а везано за тренутне радове код оне кафане одмах уз железнички надвожњак тј. насип. И @Дуле је споменуо те радове, и искрено се надам да је коначно дошло до разрешења оног дивљег улаза/излаза код УМП-а-Тошин бунар, који је овај кафеџија/правник урадио.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462826#p462826:t85k4275 je napisao(la):
Гага » 02 Јул 2017 03:41 am[/url]":t85k4275]
Иначе јуче-01.јула, су код оне кафане уз железнички насип почели радови баш код оног привременог излаза/улаза из Тошиног бунара, на паркинг те кафане који је уз привремено одобрење Дирекције урађен још прошле године.
Да ли се уклања или је нешто друго у питању не знам, ако „комбинирка“ је уклањала асфалт и бетон у делу простора где је улаз/излаз у кафану. Ту су на лицу места били поред газде те кафане и геометри, радници грађевинске фирме који су ту радили, камион,.... Шта и како ће бити видећемо, али за сад је остао нетакнут онај дивљи улаз/излаз са те стране, а преко тротоара-бициклистичке стазе, на Тошин бунар односно на паркинг те кафане, оног балона за спорт и оне пословне зграде.
file.php

file.php
Ово је Дулетова порука:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463213#p463213:t85k4275 je napisao(la):
astrodule » 03 Јул 2017 10:22 pm[/url]":t85k4275]Kod restorana Talija (na raskrsnici sa Tošinim bunarom) su neki radovi. Čini mi se da prave novi ulaz posle autobuske stanice.
Да, ради се нов улаз и паркинг за ту кафану, бар је тако објашњење. Кад се он уради, требало би да се затвори, онај дивљи урађени улаз/излаз на углу УМП-а и Тошиног бунара. Видећемо како ће то све даље бити и изгледати.

Јуче-03. јуна су баш све разбуцали, и тротоар и бициклистичку стазу и онај зидић који је био у доњем делу дворишта кафане.
Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3
Поглед и из другог угла, тј. са места где је онај дивљи улаз/излаз
Pogledajte prilog 2
Радови су и код оне пословне зграде. Види се и део дивљег улаза/излаза.
Pogledajte prilog 1
Да и овде поновим слику тог дивљег улаза/излаза на Тошин бунар у двориште те кафане. Слика је од 26.јуна о.г.
 
Kako mi se cini oni ce kosinu da naprave gde je sada trotoar.. To ce bas dobro da izadje za pesake i bicikliste.
 
Данашња-05.јул о.г., ситуација радова код кафане, ивичњаци код улаза/излаза у паркинг из Тошиног бунара постављени. Видећу следећи пут како су решили део за особе са инвалидитетом и бициклисте.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Vrh