Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Kad narod vidi koliko je to mučenje vratiće se na Ibarsku. Čak i kamioni. A kad se završi Surčin-Obrenovac nastaće haos kod Ostružničkog mosta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464974#p464974:31p74hgh je napisao(la):
gygy11 » Sre Jul 12, 2017 2:14 am[/url]":31p74hgh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464969#p464969:31p74hgh je napisao(la):
bobcha78 » 12 Jul 2017 12:41 am[/url]":31p74hgh]U pitanju je kredit, koji će država da otplati.

Sad ćeš ti meni da kažeš kako je to porez od građana. Verovatno si u pravu, ali biće tu i neke zarade od tog puta. Znači da će put izgradnjom sam sebe isplatiti od prihoda od putarine.

A to što on misli da je sve pljačka, što se danas radi, to je njegov problem. Mnogi ljudi su mu skrenuli na pažnju da je sa razlogom ta cena za obe deonice, ali ne, on sve zna bolje od svih. Sad ako on nije zadovoljan svim što se ovde u Srbiji radi, i u šta država ulaže novac, ne mora da plaća porez
Ja te zamolih pre izvesnog vremena da zaobiđeš komentare mojih postova , jednostavna molba.
Toliko su ti besmisleni komentari da izazivaš smor čak i da ti se odgovori.
Ja tebi rekoh da batališ sa glupostima i da pokrećeš priču koja ti je već jednom objašnjenja.
Ako ti se ne sviđa odgovor, nemoj da postavljaš pitanje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464973#p464973:126zmqrp je napisao(la):
laki72 » Sre Jul 12, 2017 2:04 am[/url]":126zmqrp]"
Da ne patetisem sa "decu lecimo SMS-om

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Sve si rekao o sebi. Kako se sad seti za decu a nisi pre jedno 7,8 godina? Jel tada bolesne dece nije bilo?
 
Ajd odkaci se ti toga sta jesam ili nisam pricao pre jedno 7-8 godina, jer o tome POJMA NEMAS!
Mudrujes na nekoliko tema, imas stav kao da si rokfelerov naslednik i trolujes do besvesti.
Imam dovoljno godina da mogu da razdvojim (za razliku od tebe) simpatije ili antipatije prema nekoj politickoj grupaciji od racionalnog razmisljanja o troskovima realizacije nekog projekta.

P.S.
A dal sam "se setio" pre nekog perioda (znam ciljas na proslu garnituru na vlasti), mozes potraziti na primer medju postovima o Mostu na Adi i komentarima koje sam pisao zbog izbora skupljeg resenja sa opravdanjem "novi simbol beograda", kao i uplate "za ubrzavanje radova" , ali i na mnogim drugim.

A sad, slobodni nastavi da "balavis od srece' nad svakom mesalicom betona koja se izlije u Srbiji, bez obzira sto ce nam je fakturisati 200€
U zdravlje, pa se seti ovog posta kada zbog veceg vracanja kredita bides imao manju platu, veci porez i slicno....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
ovaj forum se polako pretvara u novi SSC, sve manje smislenih postova, sve vise flejmovanja i offa.
 
Je li ovde legitimno raspravljati o ceni koštanja ove deonice ili nije, pošto je u pitanju skoro 200 miliona $ potencijalno više plaćeno za dve deonice?
Za tih skoro 200 miliona $ je moglo da se potpiše 15ak km novog LOTa od Požege prema CG.Ja vrlo kredibilno sa podacima, sa uporednim primerima(koliko je to moguće) postavim javno ovde ovo pitanje i onda me ovaj mladunac zaspe besmislenim postovima tipa " šta tebe boli *** šta je koliko plaćeno" i ne mogu da ga skinem sa *** , a onda dobijemo post kako SVI ovde trolujemo.
Pitam čisto da znam da li je legitimna tema cena novih deonica na ovom auto-putu?
M , da ne gubim vreme?
 
Pitanje je legitimno ali odgovor je problematican. Znamo svi da vlast krade masovno na ovim projektima i neposredno i posredno preko svojih nametnutih podizvodjaca. Ali koliko to stvarno treba da kosta niko ne moze da kaze. Ozbiljan konzorcijum strucnjaka sa uvidom u sve detalje izvedenog projekta moze posle nekoliko dana da izbaci cifru u 5% od realne cifre kostanja i onda bi mogli da uporedimo. Sve drugo je smesno. Jedan jedini problem moze da poveca cifru za milion.

Posto je forum gradjevinski a ne politicki mene na ovoj temi vise nervira jedna druga stvar. Ono sto mnogi odbijaju da shvate iako je ocigledno i jasno. A to je cena odrzavanja i eksploatacije autoputa. Ta je cena visestruko veca od bilo kog drugog puta, ogromna. Veliki deo putarine treba da se koristi za pravilno odrzavanje, u suprotnom se desi ono sto se desi kad predjes autom iz Hrvatske pa zoves sa granice majstora odmah da ti spremi krajeve spona i silen blokove. U planinskim deonicama ova problematika je daleko izrazenija. Sto znaci da ne samo da cemo placati kredite kroz nos decenijama, nego i odrzavanje. A vi vidite koliko je jeftino odrzavati vecno zavejani Pester.
Ali umesto da se to utuvi jednom i za svagda, ovde je racunica malog Perice dominantna i po njoj se lupaju cifre vozila, mnoze sa putarinama i zamisljaju silni profiti.

Onda se na to nadoveze primitivna struja koja ne razume koncept poreza i drzave. Pa onda ona jos primitivnija kojoj oci zasijaju na pomen autoputa bez obzira na bilo koju racunicu, struku i logiku. I time je put za megalomanske projekte i masivne kradje utaban i spreman.
 
Da pitam ja ove neprimitivne: koliki je pre 50 godina promet imao pravac Beograd - Niš kada je odlučena gradnja autoputa, tj dal je zadovoljavao prosečan dnevni promet za gradnju autoputa? Po vama je greška što je danas najprofitniji pravac autoputa u Srbiji uopšte građen jer je pre 50 godina bio neisplativ po prometu vozila. Naravno da bi pogrešili da ste tako tada razmišljali jer ne biste dobro predvideli budućnost. Druga stvar, jel Americi isplativ Aljaski autoput? Pa zašto ga je onda gradila oko drugog svetskog rata, bila je glupa jel da... Treće , za vas su viškovi Srbije njeni delovi koji "nisu profitabilni", tj cela Srbija najbolje da se smesti u par kvadratnih kilometara oko Beograda u pedesetospratnice jer je tada najjeftinije napraviti infrastrukturu za par kvadratnih kilometara umesto za celu zemlju od par desetina hiljada kvadratnih kilometara. Zaista čudno kako gledate svoju zemlju - po vašoj logici je što manja zemlja to bolja jer su manji troškovi od njenih "neprofitabilnih delova".
 
Dobro, zemljani, nemoj banalizovati. Niko nije rekao da treba nastaviti sa zapostavljanjem (vec zapostavljenih) krajeva Srbije, ali svakako se moramo truditi da budemo racionalni.
Prica da se ne moze predvideti saobracaj za 20-30 ili 50 godina stoji, ali znaci li to da trebamo 'danas' premreziti zemlju hiljadama km bespotrebnih autoputeva, zato sto ce 'mozda' za 50 godina biti potrebe?
Mislim, teoretski, mozda rumunija postane nova Poljska ili Ceska, a Albanija nekadasnji Kipar? :D ;)

Dakle, da ponovim, po ne znam ni sam koji put.
Puteve TREBA praviti, ali biti oprezan i ne uletati u zamku megalomanije.
To bi moglo jako skupo da nas kosta u buducnosti.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Kolika bi trebala da bude cena (na osnovu sklopljenih ugovora) dionice od Surčina do Požege?
Pretpostavljam da je više od milijarde, a manje od 1.5 milijardi €.
 
Ako se napravi AP sigurno će privući dosta saobraćaja pored postojećeg. Tu nema dileme.
Ja sam prvi koji bi išao i 100 km dalje samo da ne vozim ibarskom. Ne zato što se plašim već zbog čestih sudara, stajanja i gubitka vremena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465011#p465011:2zcmcs4e je napisao(la):
tragac » 12 Jul 2017 12:11 pm[/url]":2zcmcs4e]Kad narod vidi koliko je to mučenje vratiće se na Ibarsku. Čak i kamioni. A kad se završi Surčin-Obrenovac nastaće haos kod Ostružničkog mosta.

Sto kod Ostruznickog?
 
To je "kostur iz ormara" koji će izleteti jer niko o tome nije razmišljao, samo da se isforsira LOS varijanta po svaku cenu. Stanovnicima Rakovice, većeg dela Čukarice, južnog dela Voždovca, ali vrlo verovatno i delova Zvezdare,Grocke, praktično sveukupno pola miliona ljudi će najbržu vezu sa novim AP imati preko obilaznice, koja je i sada preopterećena. Na Orlovači će se ulivati mnogo saobraćaja ka novom AP jer ta varijanta ne ide kroz grad i ne uključuje semafore. Teško da će mneko sa Banjice, Kanarevog, Žarkova, Vidikovca, Jerkovića itd ići na AP preko mosta na Adi ili Gazele.
 
Tako nešto Duka, do sad je Surčin-Preljina oko 900 miliona evra (kineski krediti: 211 mil evra Surčin-Obrenovac + 301 mil dolara Obrenovac-Ub i Lajkovac-Ljig, azerski kredit 300 mil evra, Srbija oko 103 mil evra bez učešća u Surčin-Obrenovac (65 mil evra Ub-Lajkovac, 33 mil dolara učešće u Ob-UB i Lajk-Ljig, 8 mil evra učešće u azerskoj deonici). Procena za Preljina-Požega je oko 400 mil evra i još oko 1,2 mlrd evra Požega-CG granica. Sveukupno za sad Surčin-CG granica oko 2,5 mlrd evra. Trebalo bi dodati i 10tak km Surčin-Vojvođanska kao i završetak obliaznice oko Bg sa mostom Vinča-Starčevo i deonicom preko Pančeva i Vršca do Rumunske granice,što je još oko nešto manje od milijardu evra. Znači: Rumunska granica - Bg obilaznica - Vojvođanska - Surčin - CG granica sve ukupno oko 3,5 mlrd evra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465053#p465053:tzcm83jq je napisao(la):
laki72 » Sre Jul 12, 2017 2:07 pm[/url]":tzcm83jq]Ajd odkaci se ti toga sta jesam ili nisam pricao pre jedno 7-8 godina, jer o tome POJMA NEMAS!
Mudrujes na nekoliko tema, imas stav kao da si rokfelerov naslednik i trolujes do besvesti.

Ako ti se nešto što te pogađa ne sviđa , NE ČITAJ. NE VREĐAJ

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465053#p465053:tzcm83jq je napisao(la):
laki72 » Sre Jul 12, 2017 2:07 pm[/url]":tzcm83jq]
Imam dovoljno godina da mogu da razdvojim (za razliku od tebe) simpatije ili antipatije prema nekoj politickoj grupaciji od racionalnog razmisljanja o troskovima realizacije nekog projekta.

Imam pravo na svoje mišljenje, ako ti se ne sviđa, NE ČITAJ.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465053#p465053:tzcm83jq je napisao(la):
laki72 » Sre Jul 12, 2017 2:07 pm[/url]":tzcm83jq]
P.S.
A dal sam "se setio" ...

Nisi se setio, nego si iskoristio od nekog drugog.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465053#p465053:tzcm83jq je napisao(la):
laki72 » Sre Jul 12, 2017 2:07 pm[/url]":tzcm83jq]
A sad, slobodni nastavi da "balavis od srece' nad svakom mesalicom betona koja se izlije u Srbiji, bez obzira sto ce nam je fakturisati 200€
U zdravlje, pa se seti ovog posta kada zbog veceg vracanja kredita bides imao manju platu, veci porez i slicno....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Prvo ne vređaj, a drugo ovo je građevinski forum, rad mešalice je pozitivna stvar, više se ceni od lupetanja po forumima. Pošten je posao. Treće, meni je povećana plata ovim povećanjima vlade, a iz meseca u mesec radni sat mi se više plaća, ne mnogo ali postepeno (10 dinara svaki mesec) i ja sam time zadovoljan. Ja pošteno radim svoj posao, jeste pretežak za novac koji primam, ali posao nisam dobio preko veze ili preko stranke (kako to već ide), nisam ni s Kosova i mirno spavam. Ne ulazim u tu kategoriju kojima su smanjene plate.

Pošto si ti sve nezadovoljan u ovoj Srbiji, nemoj da plaćaš porez i nećeš vraćati ništa iz ovih kredita i rešen problem :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465126#p465126:3dod56q7 je napisao(la):
AleksandarGrf » 12 Jul 2017 08:38 pm[/url]":3dod56q7]Pitanje je legitimno ali odgovor je problematican. Znamo svi da vlast krade masovno na ovim projektima i neposredno i posredno preko svojih nametnutih podizvodjaca. Ali koliko to stvarno treba da kosta niko ne moze da kaze. Ozbiljan konzorcijum strucnjaka sa uvidom u sve detalje izvedenog projekta moze posle nekoliko dana da izbaci cifru u 5% od realne cifre kostanja i onda bi mogli da uporedimo. Sve drugo je smesno. Jedan jedini problem moze da poveca cifru za milion.

Posto je forum gradjevinski a ne politicki mene na ovoj temi vise nervira jedna druga stvar. Ono sto mnogi odbijaju da shvate iako je ocigledno i jasno. A to je cena odrzavanja i eksploatacije autoputa. Ta je cena visestruko veca od bilo kog drugog puta, ogromna. Veliki deo putarine treba da se koristi za pravilno odrzavanje, u suprotnom se desi ono sto se desi kad predjes autom iz Hrvatske pa zoves sa granice majstora odmah da ti spremi krajeve spona i silen blokove. U planinskim deonicama ova problematika je daleko izrazenija. Sto znaci da ne samo da cemo placati kredite kroz nos decenijama, nego i odrzavanje. A vi vidite koliko je jeftino odrzavati vecno zavejani Pester.
Ali umesto da se to utuvi jednom i za svagda, ovde je racunica malog Perice dominantna i po njoj se lupaju cifre vozila, mnoze sa putarinama i zamisljaju silni profiti.

Onda se na to nadoveze primitivna struja koja ne razume koncept poreza i drzave. Pa onda ona jos primitivnija kojoj oci zasijaju na pomen autoputa bez obzira na bilo koju racunicu, struku i logiku. I time je put za megalomanske projekte i masivne kradje utaban i spreman.
Sve OK, ja znam da je odgovor na pitanje o ceni problematičan odnosno nije jednostavan, samo ja i nisam imao nikakav problem sa ljudima koji su probali da opravdaju ovako visoke cene, ja sam sa njima debatovao , potvrđivao, demantovao, davao neke nove podatke, uporedni primeri i sl. i to nije nikakav problem.
Mene iritira kada me neznalica zasipa konstatacijama tipa "šta uopšte pitaš zašto je to preskupo".Ko da smo debili je*******o te!I ne možeš da ga se otreseš ko čir na bulji.
 
bobcha78":ietq0cw0 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465053#p465053 je napisao(la):
laki72 » Sre Jul 12, 2017 2:07 pm[/url]":ietq0cw0]Ajd odkaci se ti toga sta jesam ili nisam pricao pre jedno 7-8 godina, jer o tome POJMA NEMAS!
Mudrujes na nekoliko tema, imas stav kao da si rokfelerov naslednik i trolujes do besvesti.

Ako ti se nešto što te pogađa ne sviđa , NE ČITAJ. NE VREĐAJ

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465053#p465053 je napisao(la):
laki72 » Sre Jul 12, 2017 2:07 pm[/url]":ietq0cw0]
Imam dovoljno godina da mogu da razdvojim (za razliku od tebe) simpatije ili antipatije prema nekoj politickoj grupaciji od racionalnog razmisljanja o troskovima realizacije nekog projekta.

Imam pravo na svoje mišljenje, ako ti se ne sviđa, NE ČITAJ.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465053#p465053 je napisao(la):
laki72 » Sre Jul 12, 2017 2:07 pm[/url]":ietq0cw0]
P.S.
A dal sam "se setio" ...

Nisi se setio, nego si iskoristio od nekog drugog.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465053#p465053 je napisao(la):
laki72 » Sre Jul 12, 2017 2:07 pm[/url]":ietq0cw0]
A sad, slobodni nastavi da "balavis od srece' nad svakom mesalicom betona koja se izlije u Srbiji, bez obzira sto ce nam je fakturisati 200€
U zdravlje, pa se seti ovog posta kada zbog veceg vracanja kredita bides imao manju platu, veci porez i slicno....

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Prvo ne vređaj, a drugo ovo je građevinski forum, rad mešalice je pozitivna stvar, više se ceni od lupetanja po forumima. Pošten je posao. Treće, meni je povećana plata ovim povećanjima vlade, a iz meseca u mesec radni sat mi se više plaća, ne mnogo ali postepeno (10 dinara svaki mesec) i ja sam time zadovoljan. Ja pošteno radim svoj posao, jeste pretežak za novac koji primam, ali posao nisam dobio preko veze ili preko stranke (kako to već ide), nisam ni s Kosova i mirno spavam. Ne ulazim u tu kategoriju kojima su smanjene plate.

Pošto si ti sve nezadovoljan u ovoj Srbiji, nemoj da plaćaš porez i nećeš vraćati ništa iz ovih kredita i rešen problem :sesir:

Sta tebe vredja?

To sto sam ti rekao da 'nemas pojma' ?
Pa naravno da nemas pojma kada napises da nije bitno koliko nesto kosta i da ne trebaju drugi (npr. ja) o tome da misle, jer ce "drzava da vraca kredite" !
Dal to moze da pise neko ko zna kako funkcionise ekonomija Drzave i kako drzava dolazi do prihoda?
Naravno da SVAKO OD NAS treba i mora da razmislja za sta i koliko se zaduzuje Srbija jer MI (svi gradjani Srbije to placamo na ovaj ili onaj nacin.
Ako ti to nije jasno, u problemu si velikom.

"Balavis nad svakom mesalicom betona" je metafora za sve koji poput tebe koriste (bezvrednu) frazu "samo nek se gradi", nije bitno po kojoj ceni i ima li potrebe za time.
Izvini ako je prezahtevno za shvatanje, a to da je posten posao (valjda se odnosilo na betoniranje) niko nije negirao.

O tvojim prihodima i statusu na poslu mozes da caskas sa prijateljima ili psihologom,l. Ovde verujem to nikoga ne zanima.

Napises besmislenu glupost i LAŽ o tome sta i kako JA sam pisao pre nekoliko godina i sad pokusavas da razbijes i razvodnis pricu sa dugackim postovima?!
Jeftina fora, nece ti proci.

Ja 'moju' Srbiju volim, a ti na nju gledas kao na neciju prciju, kravu muzaru.
Tu leka nema i to jeto



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ti da voliš Srbiju ne bi tako pisao. Ne izmišljaj pre svega, jer me boli ona stvar šta si ti pisao pre par godina i ne piši nešto što si preuzeo od drugoga, smisli nešto pametno sam.

Opet ti kažem, ako ti se ne sviđa šta država radi sa novcem poreskih obveznika, nemoj da plaćaš porez. Kad ti dođe račun za porez odi u poresku i kaži razlog. Ima poprilično veliki broj ljudi u ovoj zemlji koji misli da se sa novcem dobro radi, i ti ljudi su rekli svoje na izborima u aprilu ove i prošle godine.

A ti nastavi da truješ forume, a tamo gde trebaš da menjaš nešto, verovatno se nisi ni pojavio. Shvati da si ti i takvi kao ti u manjini. Možete samo po internetu da buškate, jer vas tamo gde treba NEMA NIGDE. Ako si toliko pametan i sposoban, pa druže potrudi se sa tim predlozima tamo gde treba, a ne po forumima. Svako ćete saslušati i primiti na razgovor

Što se mene tiče sa tobom sam završio
 
Pogled iz Bariča na budući most preko Save
izvinjavam se na kvalitetu slike nemam neku jaču mašinu da bi Vam dočarao ovu panoramu... S leve strane se vidi i nova fabrika "MEITA" :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465026#p465026:67uzlv54 je napisao(la):
bobcha78 » Sre Jul 12, 2017 11:44 am[/url]":67uzlv54]Kako se sad seti za decu a nisi pre jedno 7,8 godina?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465220#p465220:67uzlv54 je napisao(la):
bobcha78 » Čet Jul 13, 2017 10:46 am[/url]":67uzlv54]jer me boli ona stvar šta si ti pisao pre par godina
 
bobcha78":3t679qp2 je napisao(la):
Ti da voliš Srbiju ne bi tako pisao. Ne izmišljaj pre svega, jer me boli ona stvar šta si ti pisao pre par godina i ne piši nešto što si preuzeo od drugoga, smisli nešto pametno sam.

Opet ti kažem, ako ti se ne sviđa šta država radi sa novcem poreskih obveznika, nemoj da plaćaš porez. Kad ti dođe račun za porez odi u poresku i kaži razlog. Ima poprilično veliki broj ljudi u ovoj zemlji koji misli da se sa novcem dobro radi, i ti ljudi su rekli svoje na izborima u aprilu ove i prošle godine.

A ti nastavi da truješ forume, a tamo gde trebaš da menjaš nešto, verovatno se nisi ni pojavio. Shvati da si ti i takvi kao ti u manjini. Možete samo po internetu da buškate, jer vas tamo gde treba NEMA NIGDE. Ako si toliko pametan i sposoban, pa druže potrudi se sa tim predlozima tamo gde treba, a ne po forumima. Svako ćete saslušati i primiti na razgovor

Što se mene tiče sa tobom sam završio

Za bolove u 'onoj stvari' obrati se urologu, a za nevaspitanje se pozali roditeljima.

Ja ne preuzimam od drugoga (to je verovatno tvoja odlika dok svrsavas na obracanja 'velikog vodje, pa mislis da ceo svet ima takav pristup), vec imam svoje misljenje, do kojeg dolazim na osnovu svog i iskustva drugih ljudi.
Moje iskustvo kaze da ako pozajmljujem lovu i trosim je na neracionalno, u buducnosti cu biti u problemu. Pametnom dovoljno, zaludjenom dzaba pricati.
Nazalost, evo ovde sa tobom trosim vreme, a nista novo necu nauciti, osim da ima odredjen broj ljudi koji su skloni idolopoklonstvu, te ako njihov idol cak uzme kasiku i krene da jede izmet, oni ce to pozdraviti i uraditi isto. ;)

Pozivanje na ne placanje poreza nije patriotski i domacinski, vec anarhisticki cin, pa si time pokazao koliko ti je stalo do zemlje u kojoj zivis.
Kada ti za 5 godina PDV bude povecan na 25% zato sto su donosene odluke gde nije bitno dal nesto kosta 100-200 miliona vise ili manje, a svoje potomke osudis na visedecenijsko vracanje love koja je cudnim kanalima zavrsila na racunima lopina i muljatora 'TI' i dalje tvrdi kako je to dobro za Srbiju i njene gradjane i ta povecanja plate kojima se hvalis (koga briga za tvoju platu), sve sa kamatama, ustupi 'mudrim glavama' koje su ti hranile ego (zasluzile su).

Dal sam i kako sam glasao tebe se ne tice, a da imas vaspitanja o takvim stvarima ne bi to ni spominjao, niti bi raspravljao sa bilo kim osim eventualno najblizim krugom prijatelja. To se kod civilizovanih ljudi smatra nepristojnim, ali na zalost nisu svi civilizovani ipak je to proces koji ce jos dugo trajati.

Pametan saslusa i neistomisljenika i uvek iznova revidira svoje stavove na osnovu novih saznanja i zakljucaka, a bu**** misli da je najpametnija i ucutkuje sve neistomisljenike.
Tvoj izbor je sta zelis da budes.

Covek je postavio smisleno pitanje o povecanoj ceni kostanja u odnosu na ranije spominjane cifre.
Neki su se nad tim zamislili, a nekima je na to reakcija ucitkivanje. Ima nas raznih...

"Ćeraćemo se još" rece jedna mudra glava :D
A ti idi kod onoga sto ne spava vec prima da saslusa ideje.
Mozda i tebe saslusa i "da bonu"
;)



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ja znam kako cu za 2 godine od Valjeva do Panceva autoputem za sat vremena :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465303#p465303:2q5jjamq je napisao(la):
Nitogen » Čet Jul 13, 2017 5:27 pm[/url]":2q5jjamq]Jagodinac ajde odmori malo, pojedi sendvic i :vops:
Smisli nešto novo, ubajatila ti se fora
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465306#p465306:3tkcovuh je napisao(la):
laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm[/url]":3tkcovuh]
Za bolove u 'onoj stvari' obrati se urologu, a za nevaspitanje se pozali roditeljima.

Za tebe sam gospodin.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465306#p465306:3tkcovuh je napisao(la):
laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm[/url]":3tkcovuh]
Ja ne preuzimam od drugoga (to je verovatno tvoja odlika dok svrsavas na obracanja 'velikog vodje, pa mislis da ceo svet ima takav pristup), vec imam svoje misljenje, do kojeg dolazim na osnovu svog i iskustva drugih ljudi.

A što lažeš? Priča o bolesnoj deci se pojavila kada se izdvojio novac za fontanu koja peva? Za sve u šta država uloži novac, kreće kampanja o bolesnoj deci. Bolesne dece je bilo uvek i nažalost će je uvek biti, a novca za takvu decu nažalost nikada dovoljno. A budi siguran da je ova legalno izabrana vlast (SNS) više uradila za decu nego sve prethodne, kako god to nekome teško bilo teško da prihvati.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465306#p465306:3tkcovuh je napisao(la):
laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm[/url]":3tkcovuh]
Moje iskustvo kaze da ako pozajmljujem lovu i trosim je na neracionalno, u buducnosti cu biti u problemu. Pametnom dovoljno, zaludjenom dzaba pricati.

Svakome je iskustvo tako, nisi ti sada ovom izjavom izmislio toplu vodu ili put kroz vreme. Sada su kamate mnogo niže nego priliko uzimanja kredita pre 2010 godine, koje još nismo isplatili. Naravno da krediti nisu dobri, ja ih nikada nisam uzimao, jer me iskreno od toga strah, ali država danas ima jači kreditni rejting, nego pre. Druga stvar, danas sam malo istraživaoo kursu evra koji je počeo da pada, od dolaska na vast SNSa 2012, od 115 je evro otišao na 124 do skoro, sad je oko 121. Za 6 dinara je skočio za razdoblje od 5 godina. To kada uporediš sa onim skokom (u vreme DSS i DS) od 60 dinara na 115 priznaćeš da je ovo mnogo bolje sada. Treće, država mora da uradi autoputeve i železnicu, jer te stvari donose zaradu od tranzita. Ipak smo mi na najboljem mestu na svetu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465306#p465306:3tkcovuh je napisao(la):
laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm[/url]":3tkcovuh]
Nazalost, evo ovde sa tobom trosim vreme, a nista novo necu nauciti, osim da ima odredjen broj ljudi koji su skloni idolopoklonstvu, te ako njihov idol cak uzme kasiku i krene da jede izmet, oni ce to pozdraviti i uraditi isto. ;)

Ma šta mi reče. Ja sam vernik i ja verujem u Boga. A moj Bog meni brani da imam idole.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465306#p465306:3tkcovuh je napisao(la):
laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm[/url]":3tkcovuh]
Pozivanje na ne placanje poreza nije patriotski i domacinski, vec anarhisticki cin, pa si time pokazao koliko ti je stalo do zemlje u kojoj zivis.

JA moju zemlju volim najviše, i ja verujem u bolje vreme u ovoj zemlji. A ti pošto se ponašaš kao nezadovoljena žena i sve ti smeta, ja tu ne mogu da ti pomognem, ti nemoj da plaćaš porez. Jednostavno nisi zadovoljan radom države, i uskratiš im finansiranje. Shvati da činiš manjinu, i tako će biti do 2022.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465306#p465306:3tkcovuh je napisao(la):
laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm[/url]":3tkcovuh]
Kada ti za 5 godina PDV bude povecan na 25% zato sto su donosene odluke gde nije bitno dal nesto kosta 100-200 miliona vise ili manje, a svoje potomke osudis na visedecenijsko vracanje love koja je cudnim kanalima zavrsila na racunima lopina i muljatora 'TI' i dalje tvrdi kako je to dobro za Srbiju i njene gradjane i ta povecanja plate kojima se hvalis (koga briga za tvoju platu), sve sa kamatama, ustupi 'mudrim glavama' koje su ti hranile ego (zasluzile su).

A zar mi već ne vraćamo decenijama neke ranije dugove. Pre 2 godine smo platili dug iz vremena TIta od 400 miliona dolara. Pa ceo život iz ove zemlje novac ide na račun lopina i muljatorima. Dobra je izgradnja nečega što će doneti novac državi. Šta fali povećanjima plata? JEL I TO NE VALJA? Jel ima nešto da valja tebi?

Očigledno da postoji razlog zašto deonice koštaju više. Bolje platiti više Kinezima i dobiti AP u roku, nego platiti najnižu moguću cenu pa da nas zezaju kao Aktor na deonici K10 istok.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465306#p465306:3tkcovuh je napisao(la):
laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm[/url]":3tkcovuh]
Dal sam i kako sam glasao tebe se ne tice, a da imas vaspitanja o takvim stvarima ne bi to ni spominjao, niti bi raspravljao sa bilo kim osim eventualno najblizim krugom prijatelja. To se kod civilizovanih ljudi smatra nepristojnim, ali na zalost nisu svi civilizovani ipak je to proces koji ce jos dugo trajati.

Ja ti kažem samo da se vlada bira na izborima, ne na forumima i internetu. Pusti priče kako sve ne valja, nije idealno, ali je bolje od vladavine nekih drugih od 2000 do 2012, koji su upalili Skupštinu i nasiljem došli na vlast, a nigde ne vidosmo glasačke listiće. Demokratija

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465306#p465306:3tkcovuh je napisao(la):
laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm[/url]":3tkcovuh]
Pametan saslusa i neistomisljenika i uvek iznova revidira svoje stavove na osnovu novih saznanja i zakljucaka, a bu**** misli da je najpametnija i ucutkuje sve neistomisljenike.
Tvoj izbor je sta zelis da budes.

Pa što ih ne saslušaš.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465306#p465306:3tkcovuh je napisao(la):
laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm[/url]":3tkcovuh]
Covek je postavio smisleno pitanje o povecanoj ceni kostanja u odnosu na ranije spominjane cifre.
Neki su se nad tim zamislili, a nekima je na to reakcija ucitkivanje. Ima nas raznih...

Ima ima. Postavio je pitanje, i dobio je odgovore mnogih forumaša. Promenilo se vreme, tehnologije su poskupele. Veći novac je u igri nego pre. Prost primer Savićević je prešao Milan kao najskuplji igrač na svetu ikada. Sada je to smešna cifra, koliko košta Ronaldo i Messi.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465306#p465306:3tkcovuh je napisao(la):
laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm[/url]":3tkcovuh]
"Ćeraćemo se još" rece jedna mudra glava :D
A ti idi kod onoga sto ne spava vec prima da saslusa ideje.
Mozda i tebe saslusa i "da bonu" ;)

Nećemo se terati, jer pametan popušta, a magarac ostaje isti. Ja sam završio.
Bolje ti idi na tu bonu, da te prosvetli malo. :sesir:
 
Vrh