Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Diskusije o razvoju u regionu

Moderator: Igor

bobcha78
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 02, 2016 4:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1024
Pohvalio: 2274

Re: RE: Re: Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Postod bobcha78 » Pet Jul 14, 2017 12:10 am

laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm napisao:Za bolove u 'onoj stvari' obrati se urologu, a za nevaspitanje se pozali roditeljima.

Za tebe sam gospodin.

laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm napisao:Ja ne preuzimam od drugoga (to je verovatno tvoja odlika dok svrsavas na obracanja 'velikog vodje, pa mislis da ceo svet ima takav pristup), vec imam svoje misljenje, do kojeg dolazim na osnovu svog i iskustva drugih ljudi.

A što lažeš? Priča o bolesnoj deci se pojavila kada se izdvojio novac za fontanu koja peva? Za sve u šta država uloži novac, kreće kampanja o bolesnoj deci. Bolesne dece je bilo uvek i nažalost će je uvek biti, a novca za takvu decu nažalost nikada dovoljno. A budi siguran da je ova legalno izabrana vlast (SNS) više uradila za decu nego sve prethodne, kako god to nekome teško bilo teško da prihvati.

laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm napisao:Moje iskustvo kaze da ako pozajmljujem lovu i trosim je na neracionalno, u buducnosti cu biti u problemu. Pametnom dovoljno, zaludjenom dzaba pricati.

Svakome je iskustvo tako, nisi ti sada ovom izjavom izmislio toplu vodu ili put kroz vreme. Sada su kamate mnogo niže nego priliko uzimanja kredita pre 2010 godine, koje još nismo isplatili. Naravno da krediti nisu dobri, ja ih nikada nisam uzimao, jer me iskreno od toga strah, ali država danas ima jači kreditni rejting, nego pre. Druga stvar, danas sam malo istraživaoo kursu evra koji je počeo da pada, od dolaska na vast SNSa 2012, od 115 je evro otišao na 124 do skoro, sad je oko 121. Za 6 dinara je skočio za razdoblje od 5 godina. To kada uporediš sa onim skokom (u vreme DSS i DS) od 60 dinara na 115 priznaćeš da je ovo mnogo bolje sada. Treće, država mora da uradi autoputeve i železnicu, jer te stvari donose zaradu od tranzita. Ipak smo mi na najboljem mestu na svetu.

laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm napisao:Nazalost, evo ovde sa tobom trosim vreme, a nista novo necu nauciti, osim da ima odredjen broj ljudi koji su skloni idolopoklonstvu, te ako njihov idol cak uzme kasiku i krene da jede izmet, oni ce to pozdraviti i uraditi isto. ;)

Ma šta mi reče. Ja sam vernik i ja verujem u Boga. A moj Bog meni brani da imam idole.

laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm napisao:Pozivanje na ne placanje poreza nije patriotski i domacinski, vec anarhisticki cin, pa si time pokazao koliko ti je stalo do zemlje u kojoj zivis.

JA moju zemlju volim najviše, i ja verujem u bolje vreme u ovoj zemlji. A ti pošto se ponašaš kao nezadovoljena žena i sve ti smeta, ja tu ne mogu da ti pomognem, ti nemoj da plaćaš porez. Jednostavno nisi zadovoljan radom države, i uskratiš im finansiranje. Shvati da činiš manjinu, i tako će biti do 2022.

laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm napisao:Kada ti za 5 godina PDV bude povecan na 25% zato sto su donosene odluke gde nije bitno dal nesto kosta 100-200 miliona vise ili manje, a svoje potomke osudis na visedecenijsko vracanje love koja je cudnim kanalima zavrsila na racunima lopina i muljatora 'TI' i dalje tvrdi kako je to dobro za Srbiju i njene gradjane i ta povecanja plate kojima se hvalis (koga briga za tvoju platu), sve sa kamatama, ustupi 'mudrim glavama' koje su ti hranile ego (zasluzile su).

A zar mi već ne vraćamo decenijama neke ranije dugove. Pre 2 godine smo platili dug iz vremena TIta od 400 miliona dolara. Pa ceo život iz ove zemlje novac ide na račun lopina i muljatorima. Dobra je izgradnja nečega što će doneti novac državi. Šta fali povećanjima plata? JEL I TO NE VALJA? Jel ima nešto da valja tebi?

Očigledno da postoji razlog zašto deonice koštaju više. Bolje platiti više Kinezima i dobiti AP u roku, nego platiti najnižu moguću cenu pa da nas zezaju kao Aktor na deonici K10 istok.

laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm napisao:Dal sam i kako sam glasao tebe se ne tice, a da imas vaspitanja o takvim stvarima ne bi to ni spominjao, niti bi raspravljao sa bilo kim osim eventualno najblizim krugom prijatelja. To se kod civilizovanih ljudi smatra nepristojnim, ali na zalost nisu svi civilizovani ipak je to proces koji ce jos dugo trajati.

Ja ti kažem samo da se vlada bira na izborima, ne na forumima i internetu. Pusti priče kako sve ne valja, nije idealno, ali je bolje od vladavine nekih drugih od 2000 do 2012, koji su upalili Skupštinu i nasiljem došli na vlast, a nigde ne vidosmo glasačke listiće. Demokratija

laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm napisao:Pametan saslusa i neistomisljenika i uvek iznova revidira svoje stavove na osnovu novih saznanja i zakljucaka, a budala misli da je najpametnija i ucutkuje sve neistomisljenike.
Tvoj izbor je sta zelis da budes.

Pa što ih ne saslušaš.

laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm napisao:Covek je postavio smisleno pitanje o povecanoj ceni kostanja u odnosu na ranije spominjane cifre.
Neki su se nad tim zamislili, a nekima je na to reakcija ucitkivanje. Ima nas raznih...

Ima ima. Postavio je pitanje, i dobio je odgovore mnogih forumaša. Promenilo se vreme, tehnologije su poskupele. Veći novac je u igri nego pre. Prost primer Savićević je prešao Milan kao najskuplji igrač na svetu ikada. Sada je to smešna cifra, koliko košta Ronaldo i Messi.

laki72 » Čet Jul 13, 2017 5:39 pm napisao:"Ćeraćemo se još" rece jedna mudra glava :D
A ti idi kod onoga sto ne spava vec prima da saslusa ideje.
Mozda i tebe saslusa i "da bonu" ;)

Nećemo se terati, jer pametan popušta, a magarac ostaje isti. Ja sam završio.
Bolje ti idi na tu bonu, da te prosvetli malo. :sesir:
Pohvale za post: 1
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6699
Pohvalio: 6341

Re: Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Postod Igor » Pet Jul 14, 2017 12:38 am

Vratimo se temi ;)
dobri_samaricanin
Intermediate
Pridružio se: Sre Dec 02, 2015 5:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 331
Pohvalio: 28

Postod dobri_samaricanin » Pet Jul 14, 2017 12:51 am

nemojte porediti izgradnju AP BG-Niš i prognoze budućeg prometa pre 50 godina i izgradnju AP danas.
SFRJ je bila brzo rastuća ekonomija (dvocifreni godišnji rast BDP-a) i broj stanovnika se uvećavao brzo a posebno broj vozila.
ima jedna nauka, zovu je demografija.
kod nje nema iznenađenja i naglih obrta, sve se zna makar 20-30 godina unapred.
može da se desi da dođe kinez i izgradi za džabe kanal vardar-morava.
onako iz meraka.
malo je verovatno ali je moguće.
može da se desi da ni jedan mladi čovek ne napusti srbiju u potrazi za boljim životom.
skoro nemoguće ali ipak postoji nekakva mala šansa.
ali ne postoji nikakva šansa da se broj stanovnika srbije ne smanji drastično u sledećih 20 godina, a posebno broj ljudi na selu i u rubnim krajevima srbije.
a posebno ne postoji šansa da se drastično ne smanji broj ljudi preko 18 godina tj broj vozača, samim tim i broj vozila na putevima.
koliko je teško onda predvideti budući saobraćaj?
ako znamo saobraćaj koliko je teško predvideti isplativost puta?
ako ćemo da negde "bacimo pare" uvek mislite kome ćemo da ih uzmemo jer država nema svoje pare.
to su pare svih nas. da bi jednima dali, drugima moramo uzeti.
ko ima viška npr 2 milijarde €
penzioneri?
prosvetni radnici?
radnici Jure i Fijata?
naša deca?
naši unuci?
zdravstvo?
školstvo?
vojska?
ko to pliva danas u parama dok nama trebaju novci za AP, da im odmah to uzmemo?
Pohvale za post: 3
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3902
Pohvalio: 2654

Postod Earthmoving » Pet Jul 14, 2017 10:00 am

U zadnje tri, četri decenije kolko putujem preko Zlatibora upravo je suprotan slučaj od toga što pričaš. Naime pre tri decenije između Užica i Zlatibora su uglavom bile livade sa po kojim objektom a sada je sve ispunjeno ljudima, kolima, poslovnim prostorima. Na samom Zlatiboru da i ne pričam, a čak i oko njega i ka Tari. Sandžak ima pozitivan prirodni priraštaj. To je što se tiče trenda proteklih par decenija.
Što se tiče demografskog trenda od pre pola veka u kraju oko autoputa ka Nišu, Makedoniji i Bugarskoj, kada je počela njegova gradnja, evo imam jednu demografsku mapu promene broja stanovnika 1971 u odnosu na 1961. Ako pogledaš demografski trend u tom periodu oko Niša, istočne Srbije, ka Bugarskoj vidićeš da je trend već tad bio negativan.Pozitivan trend je bio u Nišu i albanskim opštinama na krajnjem jugu kao i na Kosovu (da je po tvojoj teoriji demografije onda bi se autoput po ovome trebao graditi na Kosovu zar ne ali to se nije desilo). Tako da ne vidim kakav je to bio demografski bum u ovom kraju pre pola veka pa se zbog toga upravo tamo gradio autoput. Ja mislim da su drugi razlozi bili važniji kada se odlučivalo o gradnji.
I na kraju, svako ko iole poznaje demografiju, zna da su trendovi sinusoidni, ciklični. Ne misliš valjda da će nam zauvek biti negativan trend dok ne nestanemo? Ako je po cikličnoj istoriji, onda će i u budućnosti ponovo biti trend rasta stanovništva u Srbiji.
Prikačeni fajlovi
gfgfg.jpg
Poslednja izmena od Earthmoving u Pet Jul 14, 2017 10:06 am, izmenjeno 4 puta ukupno.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1563
Pohvalio: 3075

Postod tragac » Pet Jul 14, 2017 10:01 am

Ne slažem se. To što je Srbija u centru velike demografske depresije Balkana ne znači da treba obustaviti razvoj. To bi samo pogoršalo stvari. Mnoga naselja u Srbiji preživljavaju ovo sad višedecenijsko mračno doba zahvaljujući autoputevima u neposrednoj blizini, pa zašto ne bismo i drugima dali tu mogućnost.

Ne radi se o nekome ko će da izađe da divlja 200kmh već o brzom pristupu za robni prevoz, za industriju, kao i za turizam.
Stav urbanih planera da BG voz ne može dalje od Prokopa jer navodno nedostaju kapaciteti dokazuje da u Beogradu postoje opštine prvog i drugog reda. Rakovica je decenijama zapostavljena u mnogim segmentima, posebno u segmentu javnog prevoza i saobraćaja. Beograd bi trebalo da ukine dvostruke aršine poput gorenavedenog i postane grad svih njegovih građana.
dobri_samaricanin
Intermediate
Kontakt:

Postod dobri_samaricanin » Pet Jul 14, 2017 6:41 pm

koliko ja znam svake godine se u srbiji rodi 38.000 ljudi manje nego što umre.
iz zemlje odlazi u proseku oko 50.000 ljudi godišnje.
to je 88.000 ljudi godišnje manje.
sa tendecijom da se taj broj samo povećava.
jer odlaze mladi koji treba da prave decu, pa će se rađati manje ljudi.
moderna komunikacija internetom i isti takav demografski jaz u evropi će samo povećavati šanse mladih ljudi da se zaposle u inostranstvu (evropi, USA, Kanada, pa i Rusija).
dakle gubićemo na 10 godina minimum milion ljudi.
i oni koji ostaju će biti stariji u proseku...
nešto kao što danas imamo u selima.
ljudi su najdinamičniji u odina od 25-50te, tada najviše putuju.
a nama će takvih najviše faliti.
ne samo da ljudi imaju manje dece, već ih dobijaju skoro duplo kasnije nego njihove bake i deke.
time se gubi cela generacija a to još više utiče na prirodni priraštaj.
moguće je da ćemo naseliti kineze ili arape, u tom slučaju će nam trebati infrastruktura.
u suprotnom neće.
jer puteva, kuća i stanova imamo više nego što imamo ili ćemo imati ljudi koji mogu da plate da koriste tu infrastrukturu.
mi to do sada nismo osetili previše (tj gradovi nisu, sela delimično jesu) jer je stiglo 250k stanovnika sa kosova, i bar 750k iz BIH, hratske pa i iz CG i Makedonije.
to je 1M ljudi, manje se odlazilo u inostranstvo pa je to skoro pa pokrilo 20 godina (1991-2011).
videćemo na popisu 2021. kako je slika loša...
SFRJ je imala manje lošu demografsku situaciju i bio je zabranjen odlazak iz zemlje do 1965te što je popravljalo situaciju.
ne vidim kako će se popraviti situacija jer je teško očkivati da će žene rađati od 20te do 30te npr po 5-6 dece u proseku što bi kompenzovalo manjak mladih i odlazak u inostranstvo.
i sistem u gradovima koji postoji maksimalno i fizički i finansiski otežava dobijanje i podizanje dece.
to je svetski trend i nije realno da ga mi obrnemo.
realnije je da kao bugarska budemo zemlja koja najbrže gubi stanovništvo na svetu, ili kao hrvatska koja će to uskoro biti.
Pohvale za post: 4
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5693
Pohvalio: 1642

Postod laki72 » Pet Jul 14, 2017 7:07 pm

Bojim se da su tvoje procene poprilicno realne.
Opet, sa druge strane, nadam se da dugorocno nije svecizgubljeno i da ce se u Srbiji (pa i sire, u Evropi) promeniti trendovi a time i demografija.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1046
Pohvalio: 428

Postod Žika » Pet Jul 14, 2017 7:11 pm

I na tu procenu da dodamo i koju hiljadu ljudi poginulih na ibarskoj od 1960. I slika postaje daleko sumornija.
Barkley
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 11:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 209
Pohvalio: 223

Postod Barkley » Pet Jul 14, 2017 10:31 pm

Тренутна демографска ситуација јесте веома црна и нажалост велике су шансе да се настави у истом смеру.

Међутим, то не значи да је баш све изгубљено. Растућа покретљивост становништва би у случају бржег и смисленијег економског развоја и сређивања институција (да, знам, јако су мале шансе, али постоје) могла да преокрене трендове миграција и када су у питању наши који су већ отишли преко, а и прилив становништва пре свега из блиских држава (не неко насељавање Арапа и Кинеза). То су најпре све земље из окружења, али и друге словенске земље, а после и неке друге, вероватно. Нешто слично се дешава у Ирској, Словенији и Чешкој, које нису развијене као нпр. скандинавске државе, Немачка, Швајцарска и Аустрија, али привлаче људе којима је и то ок и имају раст становништва, чак и у оваквим демографским условима у Европи.

Нажалост, из дана у дан је изгледније да тај филм нећемо гледати.
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3902
Pohvalio: 2654

Postod Earthmoving » Ned Jul 16, 2017 11:50 am

1. Ipak izgleda da jos sve nije trasirano od Obrenovca do Ljiga, fali deo oko ili preko reke ispod petlje Lajkovac. Ako sam dobro razumeo ovu deonicu rade naši, pa je pomalo čudno jer su se više puta hvalili kako rade brže od Kineza gore, a kolko vidim kod Kineza je bar sve od Obrenovca do Uba trasirano?
2. Vezano za deonicu Surčin-Obrenovac koja je počela da se radi pre oko već 4 meseca i od tada teče valjda rok, Kinezi deluje da dobro napreduju sa pomoćnim mostovima sa obe strane Save. Ali nije jasno ko radi ostatak deonice, oni ili naši? Ostatak deonice još nije ni pipnut, a posebno dupla petlja Surčin kao i prelaz preko autoputa i pruge deluju da će zahtevati dosta vremena da se izgrade, pa nije jasno da li u startu već imamo najavu za probijanje rokova? Da li je država uopšte uradila celu eksproprijaciju pa to koči početak ostalih radova?
Prikačeni fajlovi
Untitled.jpg
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
Pohvale za post: 2
Piccolo
Beginner
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 9:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 106
Pohvalio: 71

Postod Piccolo » Ned Jul 16, 2017 3:53 pm

Da taj most koji spaja dve deonice deluje problematično, radilo bi se o mostu skoro iste dužine kao onom gore kod Obrenovca preko Kolubare, ako ne krenu do kraja avgusta da ga rade nema teorije da se otvori i polovično do petlje Ljig krajem godine, na Ub-Obrenovac nisu još završili onaj nadvožnjak za prugu u Piromanima (mislim da je to jedina mostovska konstrukcija koja nije završena).
Bulbulderac17
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1871
Pohvalio: 128

Postod Bulbulderac17 » Ned Jul 16, 2017 11:47 pm

zasto je zatvorena desna traka u smeru Ljiga kod tunela Sarani?

Sent from my iPhone using Tapatalk
varos kapija
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Okt 04, 2007 3:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 584
Pohvalio: 421

Postod varos kapija » Pon Jul 17, 2017 11:04 am

Valjevo čeka projekat za spajanje sa Koridorom 11 - Za put do Nepričave potrebna i saglasnost Železnica

"Definitivno je odlučeno da će se raditi postojećom saobraćajnicom i već smo idejni projekat odneli u Puteve Srbije. "

http://www.ekapija.com/news/1820425/val ... -zeleznica
markomarkovic
Beginner
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 11:46 am
Kontakt:
Pohvaljen: 47
Pohvalio: 1225

Postod markomarkovic » Pon Jul 17, 2017 11:27 am

Pričaju o širenju puta na 2+2 od Valjeva do Nepričave? U kom onda kontekstu pominju Kineze na kraju teksta, neće nam valjda oni raditi i regionalne puteve?
JoeBG
Intermediate
Pridružio se: Ned Sep 18, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 134
Pohvalio: 24

Postod JoeBG » Pon Jul 17, 2017 12:00 pm

Kako bi izgledao taj prosireni put? Ima li neko da je malo bolje upucen u projekat?

Kako bi izgledalo ukrstanje sa putem koji ide ka Mionici (u Divcima) i sa putem ka Ubu (u Slovcu)? Kruzni tok, semafor ili denivelisana raskrsnica(petlja)?
dobri_samaricanin
Intermediate
Kontakt:

Postod dobri_samaricanin » Pon Jul 17, 2017 5:33 pm

jel neko išao od čačka putem preko gornje gorevnice i brezne do takova?
kao alternativa kada su obilaznica oko čačka i naplatna rampa u čačku preopterećeni.
JoeBG
Intermediate
Kontakt:

Postod JoeBG » Pon Jul 17, 2017 7:34 pm

Nisam isao nikad tim putem. Ali ako je obilaznica oko Cacka propterecena, dobra alternativa je polazak kroz sam grad. Put se vrlo malo skracuje, ali zato nema uopste guzve, pa je potrebno negde oko 12-13 min. Naravno, potrebno je malo je poznavati Cacak, ali nije toliko komplikovano.
Beli
Novice
Pridružio se: Sub Nov 28, 2015 10:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 9

Postod Beli » Pon Jul 17, 2017 9:38 pm

dobri_samaricanin » Pon Jul 17, 2017 4:33 pm napisao:jel neko išao od čačka putem preko gornje gorevnice i brezne do takova?
kao alternativa kada su obilaznica oko čačka i naplatna rampa u čačku preopterećeni.

Postoji lokalni put Čačak -Milićevci-Savinac-Takovo koji je mnogo kraći od navedenog preko Gornje Gorevnice. Za onoga ko voli lepu prirodu preporučujem kao mnogo bolju alternativu od čekanja da se uključiš na autoput u Preljini u situacijama kad je ista naplatna rampa preopterećena
Dalmatinac
Intermediate
Pridružio se: Sre Jun 01, 2016 9:24 am
Kontakt:
Pohvaljen: 303
Pohvalio: 324

Postod Dalmatinac » Pon Jul 17, 2017 10:47 pm

Isao danas ibarskom, ono je katastrofa sta ljudi rade i kako se divlja.
Pohvale za post: 6
JoeBG
Intermediate
Kontakt:

Postod JoeBG » Pon Jul 17, 2017 11:30 pm

@Dalmatinac

Divlja se svuda. Stalno slusam price kako na Ibarskoj voze neki ludaci. Sve su to isti, nasi ljudi. Isto oni koji u Beogradu prolaze kroz crvrno, koji ne poštuju pravo prvenstva, koji trube i ablenduju kada neko vozi "sporo" u gradu. Samo na Ibarskoj sve to izadje na videlo, jer je daleko opasnije nego u gradu.
Ono sto je na Ibarskoj cesta pojava je da se pretice na punoj liniji, a inace je vozacima ispod casti da ukljuce migavac kad preticu...
Dalmatinac
Intermediate
Pridružio se: Sre Jun 01, 2016 9:24 am
Kontakt:
Pohvaljen: 303
Pohvalio: 324

Postod Dalmatinac » Pon Jul 17, 2017 11:34 pm

Mene iznervirao neki kamiondzija iz NP, pratim ga od Raske. Bar 10x je doveo druge u opasnost, pretice tako da iz suprotnog smera ljudi moraju da stanu ili izadju sa puta. Dvoje biciklista je bukvalno izgurao sa puta. Doslo mi je da ga obidjem da mu opalim samarcinu
vlasta
Intermediate
Pridružio se: Ned Sep 28, 2014 11:27 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1507
Pohvalio: 191

Postod vlasta » Uto Jul 18, 2017 12:03 am

varos kapija » Mon Jul 17, 2017 11:04 am napisao:
Valjevo čeka projekat za spajanje sa Koridorom 11 - Za put do Nepričave potrebna i saglasnost Železnica

"Definitivno je odlučeno da će se raditi postojećom saobraćajnicom i već smo idejni projekat odneli u Puteve Srbije. "

Lepa vest!

Uskoro i Kragujevac sa Kor.10, još barem da se reši i Kraljevo.
nesharm
Novice
Pridružio se: Ned Maj 14, 2017 5:00 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15
Pohvalio: 81

Postod nesharm » Čet Jul 20, 2017 8:26 am

Bio sam u Zabranu kod Obrenovca, pomocni 'most' je skoro zavrsen, razmak izmedju krajeva je oko 100m, ne verujem da ce dalje ici, jer bi zatvorili plovni put. Inace, od Zeleznicke do raskrsnice za Mislodjin gde ce otprilike proci autoput trebalo mi je oko 35 minuta voznje, sa sve guzvom u Baricu i Umci. Kad krenu prave guzve, trebace i 50 min, a to vreme mogu da stignem sigurno do Sopica na ibarskoj magistrali.
Bice vrlo vrlo zeznuto dok ne naprave sve do Surcina...
biciklista
Intermediate
Pridružio se: Pon Jul 13, 2015 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 140
Pohvalio: 0

Postod biciklista » Čet Jul 20, 2017 9:47 am

Nema sta tu da bude zeznuto. To ce biti totalni promasaj. Jer ko je lud da ide na Obrenovac. Bice nevidjeni krkljanac u pocetku i onda ce se svi vratiti na Ibarsku. A onda bi trebalo ove nestrucne i banditske lopove da nateramo da izgrade autoput ili makar 2+2 od zarkova do meljaka jer za to imaju sve uslove i posle iza Meljaka ka Drazevcu da se napravi autoput. Da se ne lazemo to je jedino resenje sve ostalo ce biti pogresno i nefunkcionalno za pola gradjana Beograda
mekbejn
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Jul 13, 2010 9:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1421
Pohvalio: 5140

Postod mekbejn » Čet Jul 20, 2017 9:57 am

To je trebalo odmah uraditi, bilo bi već sad koristi za sve putnike, koristili oni AP ili ne
Relja: Srbin je u 19. veku pronašao obrtno magnetno polje, a u 21. je izumeo parkiranje u kružnom toku.

Povratak na “Regionalni razvoj”