Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

pravac je srpsko-rumunski gastarbajterizam sa primesama neovizantike i post-pravoslavne estetike
 
Verovatno je jiš iz devedesetih, vidi se po betonu i krovovskoj konstrukciji da su to godine stajanja na svim vremenskim uslovima.
 
Stoji ta jos jako dugo od 2001 sigurno kada sam je prvi put i video. vidim nikada nije ni zavrsena. ima jos jedan tako slican dvorac i na zrenjanincu i on ne ovde postavljan


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zašto rušenje objekta u Studentskoj traje mesec dana?

Sekretarijat za inspekcijske poslove grada uputio je gradskoj opštini Novi Beograd dopis u kome se traži da se obrazloži zbog čega uklanjanje bespravnog objekta u Studentskoj 45a, u vlasništvu Radeta Dedovića, traje duže od mesec dana.


Kako je saopšteno, u dopisu koji je potpisala v.d zamenika nacelnika Gradske uprave grada Beograda, Sonja Podunavac navodi se da je "građevinski inspektor ovog Sekretarijata uočio prilikom obilaska terena da je i dalje u toku uklanjanje bespravnog objekta u ulici Studentska broj 45a".


Uklanjanje bespravnog objekta zapoceto je 22. maja 2017. godine, a do danas nije okončano, odnosno uklonjen je prvi sprat (osim dela platna), navodi se dalje u dopisu.


"S obzirom na utvrdeno činjenično stanje na terenu, neophodno je da nas obavestite o razlozima dinamike uklanjanja, odnosno zašto postupak uklanjanja prvog sprata traje mesec dana".


Sekretarijat za poslove legalizacije grada Beograda doneo je 6. juna 2017. godine Zaključak o obustavi postupka legalizacije bespravnog objekta u Studentskoj 45a, vlasnika Alilija Amdija koji je 26. oktobra kupio Rade Dedović.


Zaključak je donet na osnovu činjenice da je podnosilac Alili Amdi preminuo, a Sekretarijatu za poslove legalizacije nije dostavljen dokaz da je pomenuta ostavinska rasprava, čime su se stekli zakonski uslovi da se obustavi postupak legalizacije.


Dodatni razlog je činjenica da je ćevabdžinica, odnosno objekat koji je bio predmet legalizacije, koji je izgrađen 1983. godine, srušen od strane novog vlasnika Radeta Dedovića i na njegovom mestu sagrađen bespravni dvoetažni objekat.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... mesec-dana
 
Пошто сам у овој подтеми почео, да овде и завршим, коначно успешно решен проблем који је један наш бахати суграђанин са Карабурме урадио.
Наиме, још у јануару ове године сам пријавио општини Палилула ову, на доњим сликама које понављам да се присетимо, скарабуџевину од надстрешнице за Тојотицу, коју је овај бахати наш суграђанин скарабуџио испред дела зграде, а на јавној површини. Пошто општина није реаговала, бар сам ја тако мислио јер ми ништа конкретно нису одговорили, обновио сам пријаву 24. маја 2017., и ево коначно јуче сам добио од општине Палилула, односно од потписане комуналне инспекторке општине Палилула, одговор о мојој пријави.
Издато је решење још у априлу месецу да се ова скарабуџевина од надстрешнице сруши, а средином јуна месеца о дозволи извршења. Скроз испод је одговор инспекторке, а ево и подсетника о свему овде да сад не би лутали по подтеми:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=425688#p425688:307t3672 je napisao(la):
Гага » 30 Дец 2016 12:46 am[/url]":307t3672]Обе ове скарабуџевина од ругобе, некаква настрешница за ову СУВ "Тојота земаљску крстарицу" и застакљена тераса на првом спрату, се налазе у улици Војводе Мицка Крстића број 24 (на Карабурми), тачно прекопута аутобуског стајалишта за 16, 23, 25 према граду. Овоме су и асфалтирали прилаз !!! А у мају 2015. године није имао прилаз
https://www.google.rs/maps/@44.8146726, ... 6656?hl=sr

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=429046#p429046:307t3672 je napisao(la):
Гага » 20 Јан 2017 11:49 pm[/url]":307t3672]Видим да је овај случај „Ко им то дозволи“ слика које сам поставио мало заталасао форумску јавност, па зато, а и зато што ми је то боло очи и поучен ранијим искуствима, реших и данас пријавих комуналној инспекцији општине Палилула, као грађанин инспектор, овај СУВ-ић са овом ругобом од настрешнице. Општина ми је одговорила да је пријава примљена и заведена под бројем 227024-42871/2017.

Ево пријаве, мало сам је накитио, али тако је боље, јер поучен искуством пријава нелегалних гаража и разноразних настрешница на јавним паркин местима код мене на Бежанијској коси још од 2011. и 2012., је то упалило.

Пријава:

-------------------------------
Поштовани,

Овим желим да вам пријавим случајеве изузетне људске грамзивости, самовоље, себичности, бахатости и безобразлуку појединих људи. Слике које вам достављам показују све и о чему се ради.

Наиме, реч је о узурпирању јавне површине, где је ето овај бахати себи дао за право да направи ову ругобу од настрешнице за своју Тојоту Ланд Крузер (BG 309 UR) у улици Војводе Мицка Крстића број 24 (на Карабурми), тачно преко пута аутобуског стајалишта 16, 23, 25 према граду. Чак шта више и прилаз је асфалтиран !!!

Не знам ко им то даје право, јер сигурно нису ни тражили, а камоли добили дозволу за ово од комуналне инспекције општине Палилула. Вероватно су сами себи дали то право, а зна се да се оваква решења у опште не издају. Јер ипак јавна површина је законски под заштитом од бесправног заузећа и оштећивања (остављањем возила, ствари и других предмета, запрека за возила, постављањем монтажних објеката и слично).

Да ли се по овом случају могу предузети одређене казнене мере (рушење овог ругла и наплате одговарајуће казне) с ваше стране према починиоцу, а на основу ових фотографија које сам снимио и које вам у прилогу достављам ?

Иначе ме чуди да нисте предвидели код „Грађанин инспектор“ да се могу уметнути фотографије или било који други прилог, као што то имају неке друге општине. Из тог разлога вам достављам везе (линкове) према двема фотографијама које сам снимио крајем децембра 2016.године, а везано за моју пријаву:

download/file.php?id=20612&t=1
download/file.php?id=20613&t=1

Иначе на нашем форуму Беобилд сам исто објавио ове фотографије: viewtopic.php?f=21&t=111&start=2475#p425688

Искрено се надајући вашем позитивном одговору, срдачно вас поздрављам.

Пријатељски поздрав,

---------------------------------
Ево и аутоматски одговор општине Палилула:

From: Opstina Palilula [mailto:kontakt@palilula.org.rs]
Sent: 20. јануар 2017 15:15
To: ....................
Subject: Предмет 227024-42871/2017

Поштована/и,
Obavestavamo Vas da je vasa prijava prosledjena komunalnoj inspekciji GO Palilula.Nadlezni komunalni inspektor ce blagovremeno dostaviti odgovor o postupanju u predmetu po okoncanju postupka
Искрено Ваш, сервис центар ГО Палилула.
Напомена: обавезно на поруку одговорите са "reply"!

Наравно одговорио сам са повратном е-поштом, а кад добијем одговор инспектора, јављам.

From: [mailto: ]
Sent: 24. мај 2017 22:31
To: [email='kontakt@palilula.org.rs]'kontakt@palilula.org.rs[/email]'
Subject: FW: Предмет 227024-42871/2017
Importance: High

Поштовани,

У јануару месецу о.г. сам пријавио случај узурпирања јавне површине у улици Војводе Мицка Крстића број 24 (на Карабурми), тачно преко пута аутобуског стајалишта 16, 23, 25 смер према граду.

Од вас сам добио 21.јануара о.г. општу - генерисану потврду да је пријава прослеђена вашој општинској комуналној инспекцији. У потврди је речено да ће надлежни комунални инспектор доставити благовремено одговор по предмету који је заведен под бројем 227024-42871/2017. До данашњег дана, нажалост нисам добио никакав одговор по предмету, а на који имам право, јер ме интересујем шта је све урађено од стране вашег инспектора и да ли је овом бахатом грађанину уклоњена ова ругоба од настрешнице за његовог лименог љубимца Тојоту Ланд Крузер, регистарског броја БГ 309 УР (BG 309 UR).

С обзиром да сам пријаву проследио преко вашег сајта на „грађанин инспектор“, па је не могу поновити, још једном вам овим путем достабљам ту пријаву, одмах је испод, а у прилогу су и две слике које сам вам исто тада послао.

Искрено се надајући вашем позитивном одговору да је покренут поступак за уклањање ове ругобе од настрешнице, и у нади да је срушена, а ускоро следи и моја лична контрола на лицу места, срдачан поздрав од савесног грађанина овог лепог града,

Срдачан поздрав,
...................."

////////////////////////////////////////

А ово је јако леп одговор инспекторке, који је још од датума 19.06.2017., а који сам добио јуче, и преносим га у целини :dil: :

РЕПУБЛИКА СРБИЈА
Град Београд
Градска општина Палилула
Општинска управа
-Одељење за инспекцијске послове-
Комунална инспекција
Број: 4 -4Б -355 -128/2017
Датум: 19.06.2017.год.
Београд

Број предмета: 227024-42871/2017

Грађанин: Д ................

Поводом Ваше пријаве, а у вези са надстрешницом за моторно возило на површини у јавном коришћењу у ул. Војводе Мицка Крстића код бр.24, обавештавамо Вас да је комунална инспекција, након добијања података о власнику моторног возила паркираног испод надстршнице од МУП-а, Управе саобраћајне полиције и управе за управне послове,ул. Љермонтовљева 12а, спровело управни поступак којим се налаже уклањење надстрешнице.
Донето је решење бр. 355-128/2017 дана 11.04.2017.године и закључак о дозволи извршења дана 19.06.2017.године.

Комунални инспектор
____________________
Весна Јовановић Нешић


Па нека нам је са срећом и да нам је што више оваквих лепих одговора да комунална инспекција ипак ради свој посао. За инспекторку плусићћћ :) :kk: :pob:
 
Стф давно рече да зна некога из те куће (која је била ту пре зграде) и ограда је сасвим легална, булевар је (ако се добро сећам) ионако планиран да се помери лево на уштрб барака преко пута.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Regulacionu liniju tu bi trebalo povući u odnosu na solitere. Čemu blokovsko zelenilo oko solitera kada će zgrade pored dolatiti do same ulice.
 
Nije trajnog karaktera, ali po meni spada u kategoriju 'Ko im ovo dozvoli?' Telenor je na sred Terazija, u centru Beograda, postavio ovaj vašar-cirkus, hoću reći "zamak". Ovo je samo još jedan u nizu objekata šund pink kulture, iako se tako možda na prvi pogled ne čini.

Dokle više svaka bu**** može postavljati šta im padne napamet po centru Beograda (ili gde god kad smo kod toga)?! Ko izdaje dozvole za pretvaranja grada u najgori seoski vašar. Nije Telenor ni prvi ni poslednji koji ovo radi, ali kod nekoga treba preseći sa ovim bezobrazlukom. Sve ih vidim da prave od centralnog trga u Oslu vašarište.

Molim vas kliknite na link ka Telenoru - možda će neko primeti veliki broj klikova sa ovog sajta pa će svhatiti šta su uradili.


 
Jedini jači fenomen od ovoga je meni bio onaj kontejner, ponavljam - kontejner, koji je neka banka držala na Trgu republike pre mesec-dva. Bukvalno su isekli i podelili transportni kontejner, na njega stavili logo banke, i 10 dana rokali muziku iz njega sa sve nekom šatro nagradnom igrom. Mislim da je bilo čak i nešto sa Mančester Junajtedom. Nešto za fudbal.

Al narod se ovde prima na takve gluposti. Oni ne vide da je to kontejnerčina/sklepani balon/jeftini pleksiglas cirkus koji je posađen tu da bi ti uvalio neki kredit (kahm, omču oko vrata) ili ugovor. Nego se ko svrake lepe za sve šljašteće i šareno. Još ako ima muzika, i još ako dele nešto besplatno... ih... pa doleteće ko muve.
A Grad za to vreme zadovoljno broji pare od rentiranja javne površine. I tako Beograd polako postaje Balkanski Las Vegas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465558#p465558:1q5m1ztx je napisao(la):
Žika » Fri Jul 14, 2017 6:12 pm[/url]":1q5m1ztx]http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/2872025-navijaci-nasilno-iselili-porodicu-iz-rakovice-zapretili-im-da-ce-30-jula-doci-sa-bagerom-i-jos-50-ljudi

U petak je započela obnova krova i plafona ove barake:

https://www.facebook.com/events/1550453828359666/

Akcija se u subotu prekinula hapšenjem, odnosno privođenjem više osoba - odnosno jedne zbog "ometanja službenog lica u obavljanju službene dužnosti" i nekolicine radi uzimanja izjava:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... =624127414
 
To na Terazijama su postavili Telenor i HBO povodom nove sezone Igre Prestola, bio je i cosplay i prenos prve epizode u domu omladine.
igra-prestola-telenor-HBO-1.jpg
 
Što je neka kampanja/reklama/promocija agresivnija, to me više instinktivno tera da je dočekam na volej.
 
Sta vam smeta u ovoj promociji? Meni je simpaticno i ako ne podrzavam baskarenje tih mega kompanija. Pritom sam GoT fan :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465629#p465629:2yg1mxew je napisao(la):
Biciklistkinja » 15 Jul 2017 08:30[/url]":2yg1mxew]Regulacionu liniju tu bi trebalo povući u odnosu na solitere. Čemu blokovsko zelenilo oko solitera kada će zgrade pored dolatiti do same ulice.


Фора је у томе што по плану цео булевар померају од зграде, ту где је сад коловоз скоро све тротоар ће да буде

Е сад, треба дочекати то, прво да среде део до Мите Ружића
 
Opština Rakovica. Ova opština pruža idealan pregled svih pravaca nelegalne gradnje u poslednjih 50 godina. Ništa nikad nije srušeno, ni jedni, ni drugi, ni dvadeseti na vlasti u ovoj opštini nisu apsolutno ništa uradili da se stanje promeni, naprotiv.
Pre nekoliko godina (čini mi se pet), posebno se istakla nelegalna gradnja određene vrste lokala i tome je posvećen ovaj post. Metod je bio svuda isti, tokom noći rasčiste teren i izliju temelj, onda donose metalnu konstrukciju u delovima ili sklopljenu (zavisi od veličine), postavljaju je, a zatim zidove od drveta i gipsa i krov. Sve je gotovo za tri dana. Na zelenoj površini, naravno.
Počinjem od glavnih ulica, pa kasnije ima i par primeraka u naseljima.
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Ovo je toliko suludo da je inspekcija reagovala:
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 7
Ovde ne postoji street view sa prednje strane, u pitanju su zgrade sa zelenim krovom (četiri komada):
Pogledajte prilog 8

To su objekti koje sam ja primetio, a verovatno ih ima još. Što se tiče prikazanih, izgrađeno je 17 objekata u kojima je ukupno 39 lokala.
Što se tiče ostale nelegalne gradnje, naročito komercijalne, ako ima zainteresovanih, mogu i time da se pozabavim u nekom drugom postu, mada bi nabrajanje svih zahtevalo nekoliko postova :bash:
Ako ima neko iz južnih delova opštine (Petlovo, Labudovo brdo...) ko je voljan da pomogne, možemo i nelegalnu stambenu gradnnju da predstavimo :) Materijala, na žalost, ima dovoljno.
 
Kanarevo Brdo generalno ima veliki problem sa nadaleko čuvenim kioscima i tezgama sa strane stanice prema Rakovici.
Da biser bude bolji, umesto da ti prodavci zauzmu tezge na maloj pijaci, koja je pre nekoliko godina rekonstruisana, oni i dalje okupiraju taj prostor, dok pijacu "drže" nelegalni prodavci. Logika na nivou. :bash: :bash:
 
Neki od tih kioska su tu još od devedesetih. A nije to najluđe, opština je napravila mini pijacu, a onda na stanici preko puta i ispred Maksija, postavila dve pijačne tezge (da, pijačne tezge, na stanici i uglu Borske i Kanarevo brdo ulica) i drveni kiosk za prodavanje knjiga, isti kao što su bili na Slaviji, koji je vrlo brzo promenio delatnost u prodaju voća i povrća.
 
Vrh