Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467125#p467125:2926mbaa je napisao(la):
DIP » Ned Jul 23, 2017 1:25 pm[/url]":2926mbaa]Ma ja verujem da ce to biti uredu nego mislim da se ostatak isplate vezuje obicno za upotrebnu dozvolu kad se kupuje stan u izgradnji pa zato pitam...

Pa sve zavisi od dogovora. Kod mene u ugovoru pise da je investitor dužan da obezbedi pozitivan tehnicki prijem (upotrebnu dozvolu)... biće to sve ok :)
 
Pozdrav svim forumašima. Svima hvala što nesebično svoje utiske delite sa ostalima, ne mislim samo na ovu temu... :) Da napišem i ja par redova o ovom naselju, bio sam da pogledam stanove i kod Energoprojekta i kod privatnika... Meni su se više svideli stanovi kod privatnika u odnosu na EP, evo i razloga:

1. Stanovi su funkcionalniji, u par kvadrata manje (gledao sam I ja kao kolega AndUp manje stanove) dobijete više korisnog prostora, EP stanovi su nešto veći ali nikakva korist od toga, spavaća soba takođe nije nasrećnije odrađena, npr. stavljena su velika balkonska vrata koja se otvaraju ka unutra, automatski znaš da će da udaraju u krevet. Dakle, zbog 4-5 kvadrata manje u startu plaćaš manju cenu ali ne gubiš na udobnosti života. Naravno, ne mislim da su EP stanovi disfunkcionalni ili da ima neupotrebljivog prostora, ovo je čisto subjektivan utisak moje supruge i mene
2. Imam utisak (laički) da su unutrašnji materijali (keramika, parket, stolarija, elementi u kupatilu) za nijansu bolji kod privatnika
3. Privatnik daje klimu uz stan, EP ne daje. Takođe, EP daje samo ozidanu kabnu za kupanje, poput onih u grčkim apartmanima na moru, nema kade ili tuš kabine (mislim da su kade u većim stanovima)... To mi je onako baš ostavilo loš utisak, ne kupuje se stan od 500 EUR po kvadratu...
4. EP stavlja sendvič zid, privatnik zida zgradu nekom novom tehnologijom - blok koji je spolja stiropor, iznutra punjen betonom (ili obrnuto :D )... Verujem da je EP tu u prednosti ali, kažem ali, nije ni ovo valjda loše... Ovih dana planirao sam da odem da još jednom sve pogledam sa čovekom koji se u to razume prilično dobro, da čujem i njegov sud...
5. Garažno mesto je kod EP 6.000 EUR, kod privatnika je 4.000 EUR
6. Terasice su mi lepše kod privatnika jer su malo izašle iz gabarita zgrade (kad je u gabaritu se zove lođa, a ovo je terasa, ispravljajte me ako grešim :) )
7. Pogled... Pa dobro, lep i kod jednih i kod drugih, sve je to tu negde ali I ja mislim da to ne treba da bude presudna stvar, menjaće se to sigurno izgradnjom drugih zgrada koje su u najavi...
8. Priča oko održavanja mi se svidela i biće to sve u redu, valjda neće da bude na kraju kao kompleks Magdon u Nišu (ko ne zna, projekat veoma lepih stanova, ograđena dvorišta, trebalo da imaju čuvare, održavanje itd. zbog besparice ili čega već, to nikad nije zaživelo).

Ali da se razumemo, nemam dilemu da je EP ipak EP I da će te zgrade pre da se prodaju I da će I kasnije više biti na ceni od bilo koje druge zgrade u okruženju

Cena.... E pazite sad, kao što je AndUp pisao, svaki stan ima svoju posebnu cenu i nama je predočena cena od 1.120 do 1.170 EUR po m2, otprilike pišem raspon... Kod Energoprojekta je 1.320 EUR sa PDV.... Međutim, naknadno dobijemo spisak stanova sa cenama, da znamo koje da gledamo, koji su raspoloživi, kad tamo....... Cena koju su nam rekli je cena bez PDV-a, dakle kod privatnika je 1.224-1.336 EUR... Pozovem da pitam, kažu mi ljudi "da, da, ono su cene bez PDV, ovo su cene za prodaju, mora biti da niste nešto dobro razumeli".... OK, važi, supruga I ja smo tako plitke pameti da nismo pitali najbitniju stvar - da li je cena sa ili bez PDV... :kk: Eto, dobili smo neprijatno iznenađenje :notok: Smatrali smo da je cena Energoprojektovih zgrada malo visa u odnosu na realnu cenu I da je EP cena razlog što je privatnik nešto jeftiniji, ponudu na 1.120-1.170 smo i uzeli u razmatranje... Kažem vam, idem ovih dana da pogledam zgradu još jednom sa čovekom koji se u izgradnju razume ali sa ovom cenom mislim da ćemo odustati jer mi deluje da je ipak skupo za tu lokaciju I za projekat koji će, ako Bog da da sve ide po planu, još pet godina da bude gradilište....

Ako je AndUp kupio sa PDV po ceni koju su nama rekli onda će biti da im jednostavno nismo simpatični I da neće da sarađuju sa nama... :laugh:
 
Pozdrav I za Vas... :) Kod privatnika smo bili u sva tri ulaza, spratovi 1. I 2., zgrada 1 (u zgradu 2 I ne može da se uđe), a u EP smo bili samo na brzinu, u pitanju je valjda druga lamella, sprat valjda beše drugi, verujte da ne mogu da se setim... :?: Napomenuo bih da su I EP I privatnik bili zaista ljubazni I predusretljivi... Izuzetno su ljudi voljni da pomognu I kažu sve što pitate...
 
Onda su Vam rekli višu cenu nego što je ranije bila ako ste gledali prva dva sprata.
Mi smo kupovali pre dva meseca i tada je ta cena bila za 3. i 4. sprat (naravno nismo kupili kod njih).

Ove zgrade i EP su neuporedive definitivno što se tiče kvaliteta (doduše i cena je viša kod EP).

Imaju samo lepše uređen enterijer što se tiče keramike i kabine/kade u kupatilu i klime ali sve osim toga sve je na strani EP.
BUDITE OPREZNI JER ZGRADA NEMA DOZVOLU ZBOG NELEGALNO IZGRAĐENOG CELOG SPRATA (u procesu dobijanja).
 
@Proleter odite u kancelariju sunnyvilaa na uglu takovske i dzordza vasingtona i razgovarajte i o ceni i o dozvolama o kojim pise gospodarvremena.
Dozvolu ce dobiti jer postoje lokacijski uslovi za svih pet spratova, licno sam video resenje.

Pozdrav
 
Nema sta da se brine, investitor i aktuelni gradonacelnik su izuzetni drugari tako da ce se to "zavrsiti" samo treba malo vremena, a da je u pitanju muljaza jasno je.
 
@proleter
@AndUp
@Tintoreto

Svima nam je jasno da situacija sa papirima nije najčistija i da se na tome "radi".
Treba samo to da se ima u vidu kada se kupuje nešto ovolike vrednosti.

Iskreno se nadam da će se u skorije vreme to rešiti.
 
Pošteno da vam kažem, do papira nismo ni stigli, ovo je bilo preliminarno upoznavanje sa čitavim projektom, lokacijom, kvalitetom gradnje, cenom, uslovima kupovine... Situacija nije najčistija ali nije ni tako loša, niti je protivzakonita, ne treba praviti ne znam kakav bauk oko toga - svaki investitor može u toku izgradnje da podnese zahtev za izmenu lokacijskih uslova, pa na osnovu izmenjenih lokacijskih uslova, podnosi se zahtev za izmenu građevinske dozvole... Ako je sve u skladu sa planskim dokumentima izdatim za tu lokaciju I podnet je ispravan izmenjeni projekat, onda će sve biti u redu, izmene se stalno rade, ništa neuobičajeno... Tu bi eventualno trebalo proveriti npr. postoji li njihov zahtev za izmenu sa zavodnim štambiljem ili povratnicom, ovako na reč ne treba nikome verovati.... A I treba imati u vidu zaista kratke rokove za izdavanje istih, zato I napominjem da treba videti kada su predali zahtev (sada se zaista ne čeka kao ranije mesecima)... Ali kao što rekoh, ne verujem da će tu biti bilo kakvih problema... Nisam siguran da sam najbolje razumeo ali valjda Erste banka stoji iza čitavog projekta, to makar meni lično uliva sigurnost...

@AndUp Hvala na savetu svakako ali ne verujem da bi bilo kakvi pregovori urodili plodom, možda bih uspeo da dogovorim par stotina evra nižu cenu ali 5.000 EUR ne verujem... A iskren da budem, prilično nam se dopala cela priča... Ovako, mislim da je preko 1.300 EUR po kvadratu ipak skupo za tu lokaciju... Ima ona perspektivu, nesumnjivo (most na Adi Huji, proširenje Slanačkog puta, sređivanje Ade I sl) ali ne treba nipošto smetnuti s uma da bismo živeli na gradilištu narednih pet godina... Ne znam, videćemo ali ipak smo mnogo bliži odluci da se "selimo" na neko drugo mesto... :(
 
@Proleter i dalje toplo savetujem da probate. I ja sam bio ograničen novcem koji sam bio spreman da dam i našli smo kompromis. Recite im budzet i verujem da cete naci stan koji vam odgovara za taj novac.
 
@AndUp Hvala još jednom, kad pogledam stan sa čovekom koji se razume u građevinu, ne bude li bilo nekih krupnih zamerki, možda se i odlučim na takav korak, verujem da bi i njima bilo u interesu da nađemo zajednički jezik.
 
@Proleter
Prvo proveri papire, znači prvo advokat pa onda stručnjak za građevinu!
Koja je svrha dovoditi čoveka da gleda nešto što nema dozvolu zbog nelegalnog sprata, treba da veruješ ovde nekima na reč da je gazda dobar sa gradonačelnikom i da su spremni na kopromise?! :shock: :shock: :shock:
Da ne pričam o ceni od 1200-1300€/m2 na toj lokaciji, lično mišljenje ne znam kako da su opremljeni, a nije baš neka visoka klasa, i sa trenutnim stanjem infrastrukture tu cena ne bi treabala da bude veća od 1150, maximum maximuma 1200€/m2 sa pdv-om!
 
Tokom izvođenja može da se dođe do situacije da treba da se uradi neka izmena i traži izmenjena građevisnka dozvola, međutim dograditi sprat pa tražiti za to izmenu građevisnke/legalizaciju je odvratno i nema nikave veze sa normalnim situacijama. Ograđujem se pošto ne znam da li je to ovde slučaj, ali tako čitam između redova.

Ovo je nešto moguće samo u našoj nažalost bednoj državi.
 
Ako su dobili nove lokacijske uslove onda ne vidim zasto ne bi dobili i gradjevinsku dozvolu. And up vi ste videli nove lokacijske uslove i da li su oni u saglasnosti sa onim sto je izvedeno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467594#p467594:1ydhmsqf je napisao(la):
Urke » Sre Jul 26, 2017 1:26 pm[/url]":1ydhmsqf]@Proleter
Koja je svrha dovoditi čoveka da gleda nešto što nema dozvolu zbog nelegalnog sprata, treba da veruješ ovde nekima na reč da je gazda dobar sa gradonačelnikom i da su spremni na kopromise?! :shock: :shock: :shock:
Da ne pričam o ceni od 1200-1300€/m2 na toj lokaciji, lično mišljenje ne znam kako da su opremljeni, a nije baš neka visoka klasa, i sa trenutnim stanjem infrastrukture tu cena ne bi treabala da bude veća od 1150, maximum maximuma 1200€/m2 sa pdv-om

Ne znam u kom delu mojih postova ste zapazili da sam poklonio veru forumskim izlaganjima o prijateljstvu investitora I gradonačelnika, pa sam baš zato bezbrižan i kupujem stan tamo... :?: A što se tiče redosleda provere, verujem da je efekat isti: bilo da sam utvrdio da je objekat izgrađen po najvišim standardima I da ima sve što mi treba, pa naknadno otkrijem da postoje nepravilnosti u dokumentaciji zbog kojih odustajem od kupovine, bilo da sam ustanovio da je zgrada dobila upotrebnu dozvolu (recimo da je završena), da mogu da se knjižim 1/1, ako sami građevinski radovi ipak nisu na nivou koji je za mene prihvatljiv I zbog toga odustanem... A što se cene tiče, u potpunosti se slažem - čak je I 1.200 EUR mnogo, zato sam I napisao u svom prvom postu da nam je cena 1.120-1.170 bila prihvatljiva, ali da je 1.300 EUR ipak previše...

@DusanBG bez ikakve namere da glumim advokata investitora, zaista ne vidim da je naročit problem da neko dozida sprat ukoliko je to u skladu sa planskim dokumentima - možda je čovek prodao još pre početka izgradnje neke stanove, skupio je novac I shvatio da bi mogao da digne još jedan sprat jer ima novca, a ima I dovoljno zainteresovanih kupaca... Ovde verovatno nije taj slučaj ali nemojte da osuđujemo svaki pokušaj izmene građevinske dozvole... Više me brinu oni koji grade skroz nelegalno ili toliko izmrdaju iz gabarita projekta da im ni legalizacija ne pomogne, pa nikad ne dobiju upotrebnu dozvolu... :? :dil:
 
Dakle ja sam se bio isto zabrinuo u vezi tog petog sprata, jer mi je to bilo promako. Oni imaju sve potrebne papire i gradjevinsku dozvolu za 4 sprata i plaćene sve dažbine. Angažovao sam advokata da sve proveri i sve je čisto sem tog petog sprata (advokat nije izasao na teren da broji spratove jbg).
Kad sam uocio to odstupanje od dozvole, otisao sam u sunnyville i onda su mi pokazali lokacijske uslove gde pise da je doyvoljena gradnja SU+P+4+PO za katastarsku parcelu na kojoj se grade objekti. To svako moze da ode da vidi.
U medjuvremenu sam opet kontaktirao advokata i drugaricu koja je arhitekta koja radi u birou i oboje su me uveravali da taj dodatni sprat nije nikakav problem i da to svi rade, i da se nista ne brinem. Oni su me umirili do daljnjeg.
Ne znam da li su dobili dozvolu za peti sprat u medjuvremenu, ako neko dobije inforomaciju nek napise.
Mislim da ova cinjenica moze da se upotrebi za pregovore oko cene.

Sto se tice materijala kojim je zidana zgrada, i to sam ispitao. Rec je o spimrolit-u. Nova tehnologija, ljudi ne znaju o tome. Dobar izolator, ne propusta vodu i ne gori (uzeo sam bio parce i testirao ga kod kuce, znam - lud sam al jbg, sve proveravas kad dajes tolike pare). Zvao sam i proizvodjaca i isao da proverim zgradu koja je gradjena tim materijalom pre 5 godina negde blizu VMA (ima u Beogradu par komada takvih zgrada). Materijal ima sve sertifikate ali nema tradiciju u smislu nije proveren kroz vreme. Ali svaki materijal je morao proci tu fazu kad se tek pojavio. Ima izuzetne izolacione karakteristike. I Energoprojekt je spoljne zidove gradio tim materijalom sto mi je ulilo jos vise sigurnosti da je ok.

Ne treba propustiti dobru priliku i dobro naselje zbog dozvole koja mora biti dobijena, i za koju postoje uslovi da se dobije.
Mozda sam subjektivan jer sam vec kupio tamo stan, ali to je moje misljenje :)
 
Samo mala ispravka, Energoprojekt je od simprolita radio unutrašnje zidove između stanova, kao i između stanova i hodnika. Spoljašnji zid je blok + kamena vuna + cigla + fasada. Simprolit je još korišćen na terasama stanova koji gledaju ka Dunavu, kod prve 2 zgrade.

Pozdrav.
 
Ne bih da budem sada neko ko talasa, pogotovo što taj deo grada nisam ni razmatrao kada sam kupovao stan, ali reći da je ovde sve čisto od investitora je bezveze.

Pa koji normalan investitor pravi dozvolu za 4 sprata i onda ih zida 5? Nebitno je da li su mu u međuvremenu promenili lokacijske uslove (što je samo po sebi škakljivo ako su se menjali tokom gradnje), poenta je da su svi projekti koji su rađeni, zatim urađena revizija istih, rađeni za 4 sprata i tako morali biti predati za kontrolu pri dobijanju građevinske dozvole.

Ako je pak klijent već napravio projekte tako da gradi 5 spratova, a vadio građevisnku za 4 ni to nije normalno. Jednostavno, svako izvođenje gde se promeni objekat za čitav sprat (u ovom slučaju 15% bar veći gabariti) nakon građevinske nije normalan.

Ne treba da vas brine ništa konstrukciono, oni su očigledno već planirali toliko spratova i tako je objekat i izgrađen, ali pravno mene ovo mnogo nervira što se ovako radi u Srbiji.
 
@DusanBG Dušane, ovo je sve u skladu sa zakonom, promena lokacijskih uslova u toku izgradnje nije problem uopšte... Ne znam zašto Vi to tako vidite... Znate gde jeste problem...? Što investitor nije zastao sa izgradnjom, to je problem, on mora najpre da stane, da dobije izmenjena rešenja o lokacijskim uslovima I građevinskoj dozvoli, pa tek onda da nastavi da gradi prema novim dokumentima... ZPI je tu jasan, ali primena je problematična... :x U tom delu, ako ste Vi ovo imali u vidu, u potpunosti se slažem sa Vama! A ovako je investitor (kao I 99% drugih po Beogradu) sve završio pa se tek onda dosetio da ispravlja lok. uslove I građevinsku dozzvolu, ne ide to tako... :grand:
 
Jezivo je ovo razmišljanje o kupovini stana bez potrebne dokumentacije.
Ili će pre biti da je u pitanju predstavnik prodavca (Botić).
 
@ gospodarvremena Ne znam na koga ste mislili da zastupa interese prodavca, AndUp, ja ili neko treći...? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467732#p467732:79uad280 je napisao(la):
aleksm » Čet Jul 27, 2017 9:15 am[/url]":79uad280]Simprolit je još korišćen na terasama stanova koji gledaju ka Dunavu, kod prve 2 zgrade.

Pozdrav.

E pa to sam ja video sa ulice pa sam zato napisao spoljni zidovi. Ok hvala na ispravci.
 
Pozdrav svima. Procitah ovu zanimljivu temu o stambenom kompleksu Sunnyville u VB. U fazi sam kupovine stana,pa mi se ovaj kompleks ucinio zanimljivim zbog cinjenice da Energoprojekt izvodi radove a i cuo sam da privatnik koji zida pored ne zaostaje mnogo za njima. Kontaktirao sam ljude iz Energoprojekta i ugovorio gledanje zgrade,stanova...
Mislim da je cena jaka s obzirom na lokaciju i na to da nema nijednog infrastukturnog objekta u blizini.Jeste da ih ima u najavi,ali...
Rekli su mi da je zavrsetak radova planiran za 01.09.2017,a da je usljenje u stanove 01.10.2017.
Iskreno meni izgleda malo nemoguce da sve bude zavrseno za nekih mesec dana,posto glavna stvar ne postoji,a to je ulica koju pak treba da izgradi privatni investitor koji zida 2 odnsno 4 zgrade pored Energoprojektovih zgrada.Ulica je trebalo da krene da se radi pocetkom jula meseca,ali je ocigledno negde zapelo...da li neko ima sveziju informaciju o pocetku radova ulice?
 
Koliko sam video u petak, počeli su radovi na pravljenju ulice. Video sam i nekoliko kamiona, ne znam sad kog tačno putarskog preduzeća.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh