Šta je novo?

Tošin bunar: proširenje i rekonstrukcija ulice

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465613#p465613:flkhc491 je napisao(la):
Гага » Sub Jul 15, 2017 2:58 am[/url]":flkhc491]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465304#p465304:flkhc491 je napisao(la):
kkorisnikk » 13 Јул 2017 05:33 pm[/url]":flkhc491]Blizu si, u stvari ovo je tačna lokacija i ovo je ta kuća. Samo što je sada volšebno proširena na
konto zelene površine i trotoara i još je podignut još jedan sprat. Divljina na kvadrat.

Capture.jpg
@ККорисникк, у сваком случају треба пријавити општини Нови Београд на "грађанин инспектор" http://novibeograd.rs/gradjanin-inspektor/ са обавезним сликама које ће још пластичније описати целу ситуацију.

Не знам да ли и та продавница припада власнику "Килер ауто" тј. гос. Цветковићу, или је у питању сасвим други власник ове радње, чији се објекти додирују. То би исто требало проверити пре слања пријаве.

Можда не би било лоше да поставиш, ако имаш слике или да сликаш, да видимо како сад та скарабуџевина изгледа.

Do pre nekoliko godina sam živela u zgradi pored ove kućice (na slici je, desno) , a sada "budževine" da je tako nazovem.. Koliko sam čula od starijih komšija, ova kuća nije ni u čijem vlasništvu, već se rentira od grada na dug period. Nisam upućena, verovatno će ovde to već neko znati bolje..
Pre nekog vremena radovi su počeli, a čini se da su pod vođstvom izvesnog Novice. Dotični godinama poseduje prizemnu kuću, koja se nalazi na sred parka iza zgrade u kojoj sam živela. I tu teku radovi poslednjih godina, a rečima ne mogu opisati na šta to liči. Čovek je dogurao do drugog sprata gradeći stančiće kojih ima gomila. Sve je nabacano, nabudženo I ogavno.
Da se vratim na pečenjaru,pardon "restoran". Možete zamisliti taj opojni miris koji se širi i dimčinu koja vam ulazi u stan kad god otvorite prozor. Da zlo bude veće, organizuju i slavlja sa muzikom uživo, koja nekada traju do tri ili četiri sata posle ponoći. Tada imate osećaj da je celi orkestar u vašoj dnevnoj sobi. Da dočaram.. Trenutno sam u pomenutoj zgradi sa osmomesečnim blizancima u poseti roditeljima, a u ovom objektu je u toku proslava osamnaestog rođendana.. Dođe mi da k'o Šurda polepim kartone od jaja po prozorima,ili još bolje, da izvidim gde se može doći do električnih instalacija, pa da precvikam struju bagri kada više ne budem mogla da umirim bebe, dok u pozadini tuče "Bisenija, kćeri najmilija.."
Kada pozovete komunalnu i "običnu" policiju, oni ne izađu na teren jer "to nije u njihovoj nadležnosti" . Moja majka ih je već obavestila da će u nekom narednom periodu verovatno doći da uhapse nju, jer će polupati kafanu.
Molila bih za pomoć.. Šta je konkretno potrebno da uradim kako bih ovom haosu stala u kraj??
 
@Биби20, пре свега добро дошла на форум.
Да, то су велики проблеми који становници нашег града имају, а који станују у близини где су отворене неке од кафана, кафића и сличних угоститељских објеката и скарабуџевина.
Као што сам и @ККорисникк-у рекао мислим да би прво требала да се обратиш пријавом комуналној инспекцији општине Нови Београд на "грађанин инспектор" где би описала проблем, практично напишеш ово што си сад написала и описала нама и наравно обавезно са сликама и са назначеним местом где се тачно та скарабуџевина налази. Инспектори ће сигурно да изађу на терен и виде о чему се све ради и написати пријаву. Тебе ће исто обавестити да су изашли на терен прегледали локацију, папире, и јавити ти број предмета (пријаве). Ево ти веза ка општини Нови Београд и делу "грађанин инспектор:http://novibeograd.rs/gradjanin-inspektor/

Обавезно поново пријави полицији, не комуналној, морали би да изађу на пријаву. Ја сам пар пута пријављивао баш због буке (не кафанске или кафићке буке, него комшијске кад у три или четири ујутро реновирају стан или локал па кад крену "Хилтијем") и увек су долазили. Пре 15-так година бивши комшија из поткровља је чак покушао бесправно да "подигне" коси кров зграде (у шест ујутро), на молбе нас станара да прекине није се ни обазирао, пријавио сам полицији и одмах су дошли, вратио је кров у колико-толико пређашње стање. До данашњих дана смо имали стално проблем цурења кад пада киша, итд.

Такође можеш, да би дигла проблем на виши ниво, да позовеш неколико редакција и замолиш да дођу и направе репортажу и објаве чланак у новинама. Тако су урадили станари насеља Филмски град -имају исти проблем као и ти и твоје комшије. Прочитај чланак из данашњих Новости
http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 0%B8%D0%BD

Јави шта си све урадила и како је прошло.
 
Као што рекох прекјуче, радови на изградњи паркинга и чега све још, код кафане у Тошином бунару су почели. Јуче је неких 10-так радника радило на ископавању земље, разбијању бетона, одвожењу шуда и прављењу арматуре.
Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4
Тротоар код дивљег улаза/излаза и даље пропада !
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2
Питао сам се где одвозе и остављају ту ископану земљу и шут ? Па изгледа да баш и не далеко :bash:
Pogledajte prilog 1
 
Postavili su zid i koliko vidim po broju kablova bice lepo osvetljen..
Zna li neko cemu sluzi ovaj kanal na drugoj slici? Paralelno sa UMP-om
Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468067#p468067:c896n209 je napisao(la):
Гага » 29 Јул 2017 12:22 am[/url]":c896n209]
Питао сам се где одвозе и остављају ту ископану земљу и шут ? Па изгледа да баш и не далеко :bash:


file.php

file.php
Као да су чули или прочитали :D , данас су расчишћавали овај шут, али не исти они који су га и довезли ту, а уједно се и довозила земља и булдожером разгртавала. Праве паралелан пут (привремени земљани !!!) са УМП-ом. Путићћћ иде до ове циганске кућице, па је обилази и излази код Лус инвестментса до железничког насипа. Користе и део писте Старог аеродрома. Слике су од јуче-04.августа о.г.

Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
@Gago sada tek videh tvoj post, poslaću opštini Novi Beograd prijavu. Uzgred Gago odlične reportaže.


@Bibi, doborodošla na forum, kao što Gaga reče najbolje bi bilo opštini Novi Beograd da prijaviš.

Hvala ti na infu, znači taj Novica pored toga što je napravio ono ruglo od kućeterine posred parka je odgovoran
i za ovo ruglo.

Inače ta nabudžena kuća sa moje fotke, na njoj je postavio barem dve, tri kamere spolja. Kako god nisu tu sigurno
čista posla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469547#p469547:2p9sjvfd je napisao(la):
kkorisnikk » 05 Авг 2017 11:24 am[/url]":2p9sjvfd]@Gago sada tek videh tvoj post, poslaću opštini Novi Beograd prijavu. Uzgred Gago odlične reportaže.
@ККорисникк, хвала за лепе речи о фоторепортажама и то што ћеш послати пријаву општини Нови Београд. :kk:
Планирао сам и ја да је пошаљем, али ме обимност мог посла омела. Сад нешто размишљам да ипак и ја пошаљем пријаву, можда инспектори виде озбиљност прекршаја кафеџије и ураде оно што би требало да ураде.

Укњижио сам ти плусићћћ
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469519#p469519:34hz6bx7 je napisao(la):
Гага » 05.Aug.2017/1:30 am[/url]":34hz6bx7]@бл3ипсилон4, ево чему служи канал. Видећемо на крају шта ће све да испадне од овог, мада ... ! Све нешто у бетонским зидовима и некакво преграђивање !!!
file.php

Ovo mi izgledao kao da ce ovaj divlji prilaz preko trotoara/pesackog nastaviti da se koristi za Balon i ostale objekte iza Talije, a da talija samo sebi pravi ovaj prilaz sa rampama i nema nameru da dozvoli "tranzit" za ostale objekte.
 
Prosao sada Tošinim, prilaz preko trotoara se asfaltira upravo. :blah:


Slikano iz kola..
 
Katastrofa! Kako oni misle da uđu u raskrsnicu, koji semafor važi za njih i kako su mogli da dobiju dozvolu za ovo?
 
Nije to prilaz za automobile. Automobili ulaze posle bus stanice.

To je bivši divlji prilaz kojim neće moći da se prođe kolima.
 
Neverovatnije od ovog prilaza je to da neko zeli sebi da organizuje vencanje ovde. Pa izgleda kao vulkanizerska radionica.

Niko nikad nije cuo za vencanje na vrhu nekog brda sa pogledom na prirodu i tako to....kuca sa velikim dvoristem i ogromnim belim satorom ispred...itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471884#p471884:2hqael2f je napisao(la):
Bukira » Čet Avg 17, 2017 1:51 pm[/url]":2hqael2f]Katastrofa! Kako oni misle da uđu u raskrsnicu, koji semafor važi za njih i kako su mogli da dobiju dozvolu za ovo?

da li stvarno mislis da oni imaju dozvolu za ovo?
 
Pustio sam pitanjce Beokomu. Videcu sta ce odgovoriti.

Potpuno sam razumeo momenat kada im je uskracen prilaz pa je ovo korisceno kao privremeno resenje i stvarno mi nije smetalo. Ali cemu sada ovo? Jedan ulaz sa rampom nije dovoljan vec treba jos jedan? Zasto su onda uopste stavljali rampu na onaj ulaz kada na ovoj strani nema nicega?
 
Катастрофа код ове кафане се наставља. Јуче - 24.августа су постављали металну ограду на оне избетониране зидове. Ограда је иста као и она која је постављана на том делу УМП-а и произведена од истог предузећа. Ту сад требају да дођу још неке лампе, лампиони и остали шарениш.
Овде стварно нешто дебело не штима. Био сам стварно убеђен да ће после завршених радова на УМП-у овај дивљу улаз/излаз бити затворен, а тако је било и раније речено. Пријаву сам почео да пишем и у понедељак је шаљем.

Неколико слика од јуче , снимљених од 11:48 до 12:00 часова. Прошао сам поподне туда и цела ограда је била постављена, али нисам могао да сликам из кола.

Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Koliko sam video sada u prolazu stavljena je i neka ograda preko ove rampe, sada da li se radi o kapiji nisam video ali icicu veceras ili sutra u izvidnicu.
 
На том делу где је та дивља рампа је ограда-капија са катанцем, а ево мало данашњих - 27.август 2017. слика.
Иначе док су радили-асфалтирали паркинг и ову дивљу рампу и постављали ограду, ови из Лус инвестмента су користили и користе још и даље, онај шљунком насути паралелни пут који је урађен, а на њега се улази/излази са Булевара Хероја са Кошарана где је изграђен онај улаз/излаз у будућу комерцијално-занатску зону.

Прву слику сам снимио баш нешто после тог улаза/излаза на Булевар Хероја са Кошарана, па пут иде паралелно са Булеваром до оне циганске кућице, па је обилази са десне стране и излази код споменутог предузећа до железничког насипа. Ту је за овај пут искоришћен и део писте Старог аеродрома.

Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3

Мало детаља. Две су капије са катанцима, већа која под углом излази на раскрсницу на тротоар и бициклистичку стазу и мања која је окренута према Тошином бунару. Могли су и да почисте тротоар и бициклистичку стазу код ове дивље капије са катанцима, од ситног шљунка и делова асфалта.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 5
 
Једна лепа вест.

Да наставимо на овој подтеми јер смо о томе овде доста причали и желели што пре да се то уради и среди.

Коначно је почело исељавање и уклањање нехигијенског циганског насеља у Тошином бунару, са оног места где треба да буде будућа НИС-ова бензинска станица.

Из аутобуса сам видео почетак исељења (прва слика), а касније сам после састанка прошао туда и направио неколико слика. Нисам баш могао да сликам кад сам туда поред пролазио-једну да, али има неколико снимљених издаље.
Било је доста полиције, комуналне полиције и хитна помоћ, а сад већ бивши „станари“ овог „насеља“ нису били баш нешто пуно расположени, чак су се и међу собом мало свађали и препирали. Све се товарило у камионе и одвозило, а где то не знам.

Ту су већ били геометри и снимали терен, а један од њих ми је рекао да са градњом бензинске станице почиње одмах чим они заврше посао и добију се сви одговарајући папири.

То значи да би до краја године овде можда већ почела са радом ова НИС-ова бензинска станица. Било би то јако лепо и да се овај део Тошиног бунара коначно доведе у сређено стање.

Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
:sesir:
 
Gaga me je preduhitrio :wink: jedna fotka i od mene rušenje karton sitija iza Airporta:
 
pumpa kao pumpa je ok, ali mislim da je trebalo iskoristiti dobru lokaciju za visoke poslovne zgrade. Samo da ne ubace objekte poput Talije ili Petosevica...
 
Pa airport city je odmah iza.

Postavljena je visoka metalna ograda, kontejner, reflektor i obezbedjenje danas popodne :)
 
To i jeste najlogičnije mesto za pumpu, pred uključenje na auto-put.

Ono što mene čudi je što sam za ovo čuo na Beobuildu - nema lelekanja "boraca za ljudska prava".... znam da su nam mediji pod potpunom kontrolom vladajuće stranke, ali i na internetu - muk.

+ za Gagu.
 
Vrh