Šta je novo?

Kupovina nekretnine, stana, kuće (pitanja i saveti)

Ostruznica > Vinca (i taj deo) > Sremcica > Jajinci
 
Zuce - ima prevoz, blizu autoput, blizu ikea.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464913#p464913:jbvqyj00 je napisao(la):
SRBO » Uto Jul 11, 2017 9:21 pm[/url]":jbvqyj00]Занима ме да се узме кућа у врх главе неких 35 или 40 хиљада да кошта а да има веће двориште значи тежа периферија ал пожељно је да где год је то буде у систему ЈГПа, где препоручујете да тражим
Тамо где нема далековода, где нема војних постројења и подземних бункера за војне потребе; терена који нису били циљеви 1999., клизишта итд. итд.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464913#p464913:rg42p8xm je napisao(la):
SRBO » 11 Jul 2017 09:21 pm[/url]":rg42p8xm]Занима ме да се узме кућа у врх главе неких 35 или 40 хиљада ...
Morao bi da se odlučiš gde želiš kuću : Srem, Banat ili prema Šumadiji.
 
Ако имаш мању децу (или их планираш), онда ти је Врчин једна од најбољих опција. Село је врло велико (око 8-9 хиљада становника, има добру инфраструктуру, одлично је повезано градским саобраћајем са Београдом и има изузетну Основну школу Свети Сава која ни у чему не заостаје за оним извиканим у центру града.
 
Pozdrav svima! Kupujem stan i interesuje me isključivo Mirijevo. Čitajući ovde postove, shvatila sam da treba da vodim računa o nekim stvarima o kojima ranije nisam imala pojma, npr. o udaljenosti od ove nove trafo stanice. Takođe, prevashodno sam zainteresovana za novogradnju jer imam pravo na vraćanje PDV-a, mada sumnjam u kvalitet tih stanova i mislim da je bolje, za onog ko ima keš, da kupi stari stan. Cene novih stanova u Mirijevu se kreću od 1150 do 1250 sa PDV-om. Mislim da je to baš dosta. S obzirom na to da ja mogu da se uklopim u 35 do 40 hiljada, to znači da me interesuju manji 1.5 stanovi. Bilo kakva informacija ili savet dobro bi mi došli. U oglasima za te manje stanove u starim zgradama, ako nisu u prizemlju ili potkrovlju, traže oko 1000 za kvadrat, a ovde čitam da se za 900 može kupiti stan na Novom Beogradu, koji je uvek bio mnogo skuplji od Mirijeva.
 
Imas oslobodjenje od poreza na prenos apsolutnih prava ako ti je prva nekretnina u vlasnistvu, sto ti je isto kao da ne placas PDV, tako da ne vidim sto ne bi gledala starogradnju, naravno ako ispunjavas navedeni uslov. Ja bih uvek gledala dobro ocuvanu starogradnju, u boljem delu Mirijeva, nego nesto novo i upitnog kvaliteta.
 
To za 900e na NBGD je ili neka ruina, ili neki podrum / potkrovlje.

Sigurno nije stan na normalnom spratu u normalnom kraju.
 
Koliko znam, to oslobođenje od poreza je 2%, a PDV skoro 10%, što meni nije nimalo zanemarljiva razlika. Za ovaj drugi deo se slažem sa tobom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469052#p469052:sqdspzld je napisao(la):
astrodule » Čet Avg 03, 2017 10:10 am[/url]":sqdspzld]To za 900e na NBGD je ili neka ruina, ili neki podrum / potkrovlje.

Sigurno nije stan na normalnom spratu u normalnom kraju.
I meni je bilo čudno, ali to sam pročitala negde na ovom forumu, možda čak u okviru ove teme.
 
Ne, oslobadjas se celog poreza za stan do 40 m2. Ja sam na oglasima vidjala 900e za blokove, visoke spratove i velike kvadrature u koje mora mnogo da se ulozi.
 
Nije problem da se mnogo uloži. Naravno, gornja granica ulaganja ne postoji, ali sa 10K-15K evra se stan od 60 kvadrata može renovirati skroz (parket, prozori, vrata, nove cevi, nova struja, a ako je potkrovlje i odraditi izolacija. To sve traje do 3 meseca uz dobro organizaciju.

Jedini problem kod tih renoviranja su instalacije koje dolaze do stana, kao i ako komšiji iznad pukne cev.
 
Kad je u pitanju novogradnja u Mirijevu, meni su najprimamljivija naselja: Rudi Čajevec, Mihaila Bulgakova (kod NIS pumpe) i Kapetana Miloša Žunjića. Ako neko ima informacije o ovim krajevima, zamolila bih da mi ih prosledi.
 
Zato ne treba uzimati prastaru gradnju. Najbolja je neka sredina, gde se renoviranje svodi na hoblovanje parketa i promenu stolarije. To si u pravu za komsije, kao i za zajednicke instalacije tipa kanalizacionih cevi, ventilacionih otvora.
 
Upitno je koliko starost i stanje instalacija mozemo dovesti u direktnu proporciju.
Ovo pisem iz licnog iskustva.
Naime, renovirajuci kupatilo u objektu iz 1972 i u objektu cije su instalacije 15 godina mladje, ispalo je da su one starije u izvornom stanju, dok su ove mladje bile gotove da se raspadnu a prilikom skidanja plocica su se i raspadale.
Tako da nema pravila i mora se biti jako oprezan.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Pozdrav svima,
Da li neko mozda zna šta se dešava sa ovim objektima u Žarka Vukovića Pucara, Žarka Vukovića Pucara i Izvorska, Majdanpečka?
Da li su i stanovi već prodati, ili su ostali još neki slobodni i gde se mogu naći informacije u vezi kupovine? Ja pokusavam da pronadjem na internetu informacije o prodaji, ali ne nalazim nista. Posebno ove 2 zgrade u Zarka V. P.

Tražim stan u stambenoj zgradi tog tipa, manje i srednjemale zgrade baš u tom kraju oko Zarka Vukovića Pucara, Petra Matrinovića, Kraljice Katarine...

Zarka Vukovica Pucara
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Zarka Vukovica Pucara i Izvorska
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 1
Majdanpecka

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php




Hvala unapred za svaku informaciju.
 
Jedno pravno pitanje - treba da potpišemo predugovor za kupovinu stana narednih dana. Problem je što je jedan od vlasnika (ima ih više) podneo zahtev za sudsku prodaju stana, pošto nisu mogli da se dogovore šta i kako.
Advokat kaže da ne moramo da brinemo o tome, da će to sve biti sredjeno kad potpišemo predugovor, onda će oni sa tim u sud da to reše.

Ja nemam pojma kako to funkcioniše, jedno rešenje je da tražimo da se to stavi u predugovor, ali bismo to da izbegnemo zato što ima mnogo vlasnika i prilično je komplikovano da sad menjamo predugovor.

Jel zna neko nešto o tim sudskim prodajama?
 
@ bgde na tvom mestu bi se konsultovao sa jos nekim advokatom.

@ maja_oi imas na par slika sto si okacila ispred novogradnji table sa podacima o investitoru, izvodjacu itd pa potrazis na guglu i APR sajtu.
 
Jel ima neko neki info hoce li se graditi jos neki blok zgrada i gde kao sto su a blok, central garden i vozdove kapije?

Edit:
A da nije BNV :)
 
Kapija Vračara, Zelena avenija, Zemunske kapije, Panorama Voždovac
 
Jeste, pre 10-tak dana kad sam prolazio Juznim bulevarom, bila je dostignuta visina treceg sprata (koliko se secam).
 
Da li neko moze da mi objasni put od ozakonjenja objekta do upotrebne dozvole?
Naime stan koji gledamo ima samo resenje o ozakonjenju, i dalje je potrebna upotrebna dozvola i upis u katastar?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475820#p475820:1bgjq2wg je napisao(la):
Leti Hempstok » 05 Sep 2017 09:25 pm[/url]":1bgjq2wg].. Naime stan koji gledamo ima samo resenje o ozakonjenju, ..
Proverite u opštini da li je to Rešenje pravosnožno, tj. da li ima možda neki prigovor.
Ako jeste, tražite u Katastru 'Prepis lista o nepokretnosti' za taj stan da vidite stanje.
Možete i sami odmah da vidite na linku : http://katastar.rgz.gov.rs/KnWebPublic/ ... xfSI9g3hZm

Zakon o Ozakonjenju objekata ..... Član 36

"Danom pravnosnažnosti rešenja o ozakonjenju stiču se uslovi za upis prava svojine u javnoj knjizi
o evidenciji nepokretnosti i pravima na njima, odnosno za odgovarajući upis u katastar vodova.

Nadležni organ po službenoj dužnosti dostavlja elaborat geodetskih radova i primerak pravnosnažnog
rešenja o ozakonjenju organu nadležnom za poslove državnog premera i katastra, u roku od tri dana
od dana pravnosnažnosti rešenja o ozakonjenju.

Organ nadležan za poslove državnog premera i katastra donosi rešenje o kućnom broju i vrši upis
prava svojine na objektu, odnosno posebnim delovima objekta."
 
Vrh