Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

U vezi postavljene vesti, meni nesto nije jasno. Sto smo 500 godina terali Turke ako ih sad Vuciceva vlast zove da se vrate? Nema druge nego da su desetine generacija naroda tih 500 godina bile glupe. I sad mi nije jasno dal je to predizborno lozenje zastrasivanje (lose) ili nesto dobro...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471048#p471048:8zwal7ug je napisao(la):
Homer Jay » 13 Aug 2017 08:41 am[/url]":8zwal7ug]Samo da konstatujem da je od 11.8. u Forma Ideale salonima gomila proizvoda na popustu i do 55%, u Emmezeti su sniženja do 30% od 10.8, a na FB mi iskače i gomila drugih salona koji ovih dana imaju akcije :)

A sad malo predizbornog loženja!

IKEA MAGNET ZA INVESTITORE Turci zainteresovani da na Bubanj potoku podignu AKVA PARK

Milica Rašić | 12. 08. 2017 - 17:51h

"Ikea" planira gradnju tržnog centra, "Kaufman" i "Bauhaus" su zainteresovani za svoje objekte, dok su investitori iz Turske predložili da naprave akvapark na prostoru kod Bubanj potoka!

Izvor: Blic

Verovatno ovi iz Blica kada kažu Kaufman misle na Kaufland koji kao i Lidl posluje u okviru Švarc grupe.
 
Bio danas na Bubanj potoku, pa svratio do Ikee, oko 11h 2/3 parkinga je već bilo puno, nakon izlaska, ceo parking je bio pun, ljudi su kružili kako bi našli slobodno mesto, parkirali su i levaoj traci koja vodi do Ikee. Sami utisci, ništa posebno, ali mi je otišlo 100 evra bukvalno na gluposti. Inače uzeo sam kevi neki mali staklenik za cveće i jedna ploča je bila naprsla kad sam pogledao kući. Što se tiče deklaracija, ni jedan jedini proizvod nema deklaraciju na srpskom (to je inače zakonska obaveza), pa čak ni opis na srpskom. Opis (ne deklaracija) se nalazi isključivo na mestu gde je istaknuta cena, ali da vidim nekog inspektora da napiše bilo šta "investitoru" koga smo čekali 15 godina i za koga je predsednik napisao autorski tekst.
Pozdrav
 
c7e71f0acc50674d86a92d05129a447c.jpg
69be58e2c145d0f564a711574399ffdb.jpg
bb2ce6976f6b1d1156db598bfd551fd1.jpg


Tako je ceo prilazni put je bio popunjen parkiranim automobilima, ali nije kriva ikea jer je parkinga bilo na parkingu, krivi smo mi.

Inace odlican losos ko voli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ATTACH]


Ovo je IKEA bre. Nema šta nema.Roba široke potrošnje, bez dekleracije ali cene više nego povoljne
 
Taj potez politi benzinom i zapaliti radi dezinfekcije. Odvratni mega kontejner.
 
A zašto tako?

Ljudi su izašli da prodaju šta imaju i da probaju da zarade. Ne stoje meni pod prozorom, a verovatno ni tebi, ni bilo kome od nas. Ja im ne bi branio da prodaju, samo da ne ostavljaju smeće iza sebe. Na kraju krajeva, ako se razumeš, na tim ,,divljim pijacama,, , možeš po veoma povoljnoj ceni da nađeš nešto sto ti treba. U vecini slučajeva polovno, ali završava posao. Neki alat, recimo. To ti nije važno da je novo, nego da možeš da upotrebiš kada ti treba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471170#p471170:213a3hj7 je napisao(la):
Blade » 13 Aug 2017 09:52 pm[/url]":213a3hj7]samo da ne ostavljaju smeće iza sebe.
Ovo se nikada ne desava. Mislim da sam samo dva puta u zivotu bio na autopijaci Bubanj potok, iako mi je na 5 minuta, jer tamo nikada nisam nasao nista zanimljivo niti meni korisno. A redovno subotom ili nedeljom ako prolazim pored autopijace kada se vec rascisti i nema guzve, parking bude prepun smeca i kojekakvog djubreta koje jedan ili dva coveka skuplja.
 
Zato i kazem. Meni lično smeta samo đubre koje posle prodavaca ostaje, a to sto prodaju i gde prodaju mi ne smeta ni malo.

A to što ti nisi našao ništa zanimljivo i korisno za sebe, ne znači da neko drugi ne bi našao. Mnogo ljudi koje znam su nalazili. Verovatno stvari koje se tamo prodaju ne pripadaju tvojim sferama interesovanja.Tu se uglavnom zanimljive stvari nađu za hobi-majstore i ljubitelje automobila.
 
Bubanj potok je savršen za trgovinu. Ne čudi me što je IKEA ovde izabrala da dođe pre NBG. Još samo da se povećaju kapaciteti saobraćajnica tu.
 
Obožavam buvljake. I meni smeta samo smeće, a u IKEI na otvorenom možete zaista svašta naći a voda pere sve: neki deo, plafonjerku koja se više ne proizvodi, deo za isisivač, alat, stvarčice za kuću koje nekome ne trebaju ili im se nisu svidele pa ih bacili ili izneli iz kuće i sl. Ali najviše me je obradovalo kad sam na nekim stvarčicama pronašla utisnuto na samom proizvodu "Made in Yugoslavija". Ima stare robe iz celog sveta, a o kvalitetu i da ne pričam u odnosu na ovaj današnji.
 
Ima li ikea outlet deo ili periodične rasprodaje gde se redovne cene umanjuju u odnosu na njihovu redovnu prodaju ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471196#p471196:2e1ik890 je napisao(la):
boca-ica » 14 Aug 2017, 07:47[/url]":2e1ik890]Ima li ikea outlet deo ili periodične rasprodaje gde se redovne cene umanjuju u odnosu na njihovu redovnu prodaju ?

Da i ne, popusti su veoma česti ali nema posebnog dela robne kuće gde je riba sa popustom. Trebalo bi da imaju onaj deo kod kasa gde je roba koja je vraćena ili sa veoma malim oštećenjem koja se onda prodaje po dosta nižim cenama.
 
Hvala , :)
nikad nisam ušao u ni jednu ikeinu rk , a bolje je kad se ima sto više info pre posete
:sesir:
 
Molim sve hejtere da ne dolaze i ne prave guzvu u novoj IKEA prodavnici. Hvala :)
A da se poredi sa Forma Ideale je besmisleno, jer je u FI iverica toliko losa da se sve kruni i raspada vec kod sastavljanja. To je ustvari reciklirana iverica, zato i moze da bude tako jeftino. Nemam nista protiv, neka ima za svakog po nesto, jer na kraju svaka roba nadje kupca.
 
A zašto tako?

Ljudi su izašli da prodaju šta imaju i da probaju da zarade. Ne stoje meni pod prozorom, a verovatno ni tebi, ni bilo kome od nas. Ja im ne bi branio da prodaju, samo da ne ostavljaju smeće iza sebe. Na kraju krajeva, ako se razumeš, na tim ,,divljim pijacama,, , možeš po veoma povoljnoj ceni da nađeš nešto sto ti treba. U vecini slučajeva polovno, ali završava posao. Neki alat, recimo. To ti nije važno da je novo, nego da možeš da upotrebiš kada ti treba.

Da se razumemo, ja govorim o divljem buvljaku na parkingu preko puta OTC Buvljak na NBG. Na drugima nisam bila. Taj ''buvljak'' je otvoreni kontejener. Ti ljudi prodaju robu iz kontejnera bukvalno, vrse nuzdu po parkingu, ostavljaju uzasno smece iza sebe, toliko da sam videla vrtlog kesa u vazduhu iznad Jurija Gagarina pre neki dan. Nema te sile da bih kupila bilo sta sa te lokacije, ne zato sto se samo gadim vec i zbog toga sto tamo ne postoji nista iole vredno ni korisno (nov alat 200 din kod kineza, a nema koleru na sebi). Ceo potez izgleda ko Indija, dok sam prolazila peske od JG do Vera jedva sam izdrzala da ne povratim od onih miomirisa na 36 stepeni. Takve pojave u civilizovanom svetu ne treba da postoje. A tek ne razumem poredjenje sa Ikeom.
 
Sad si me podsetio zašto možda ne volim toliko FI.

Pre 10-ak godina sam sam pravio ormane i kuhinju tako što sam sve dimenzije izračunao (bez ikakvog programa, nego lepo, peške, papirom i digitronom), otišao u Agaciju i sam bušio, sklapao, spajao, šrafio i, najvažnije za ovu priču, kantovao i to običnom peglom.

Mnogi su govorili da je to nepotrebno, zašto ne odem u FI i slično, ali ja sam bio tvrdoglav, ovako me je izašlo jeftinije, a i volim alat, pa sam od razlike koju sam uštedeo, kupio novu bušilicu, aku šrafilicu i dosta ostalog alata.

I tako ja završim taj orman (od poda do plafona koji ne bih ni mogao kupiti po merama) i kuhinju. Nisam glup, pa su sva vrata bila poravnata, ako je i neka daska štrčala, to je bilo bukvalno za milimetar i svako ko je video to što sam uradio nije verovao da sam sam uradio.

U međuvremenu sam bio par puta u FI i gledao kako su oni odradili neke spojeve, koliki im je razmak između vrata, koje šarke koriste i slične stvari i šta sam video. Na izloženim stvarima su skoro sva vrata stajala ukrivo, kant (koji sam ja radio kućnom peglom i obrađivao kuhinjskim nožem) je bio katastrofa, na uglovima je svaka daska štrčala par milimetara (a ja sam radio bez ikakvog šablona, bez industrijske mašine, lenjirom sam merio tačkice gde su rupe, pa bušio odokativno pod pravim uglom.

Posle toga sam napravio (naravno uz pomoć samo svoje lepše polovine) još dve kompletne kuhinje i nekoliko raznih polica gde tek nisam imao nikakve vidljive pogreške. Od peglanja kanta sam odustao jer je Agacija to radila sa zadovoljavajućom preciznošću, a malo su porasli apetiti pa sam počeo i ABS kant da koristim.

I onda sam posetio neku Ikeu i tamo su svi izložbeni komadi izgledali milion puta bolje nego izložbeni objekti u FI. U Ikei se mnogo češće vrata ormana otvaraju, fioke takođe i sve su bile bez vidljivih oštećenja. Kada sam kupio prvi komad nameštaja i video kako je zaštićen i kako je nemoguće da spojiš neki deo tako da nešto štrči, bio sam kupljen.

U međuvremenu sam i dalje obilazio domaće proizvođače nameštaja i dok sam ja gledao kako su tehnički urađeni, lepša polovina je gledala dizajn, i shvatili smo da skoro sigurno nikad nećemo kupiti nešto kod njih.

Neke stvari se ne isplati kupovati u Ikei. Recimo police za ormane, jer ti u Agaciji iseku i kantuju za manje para.

Eto, sada su moji stavovi nekima nadam se jasniji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471211#p471211:3w1tg9di je napisao(la):
11030 » 15 minutes ago[/url]":3w1tg9di]
A zašto tako?

Ljudi su izašli da prodaju šta imaju i da probaju da zarade. Ne stoje meni pod prozorom, a verovatno ni tebi, ni bilo kome od nas. Ja im ne bi branio da prodaju, samo da ne ostavljaju smeće iza sebe. Na kraju krajeva, ako se razumeš, na tim ,,divljim pijacama,, , možeš po veoma povoljnoj ceni da nađeš nešto sto ti treba. U vecini slučajeva polovno, ali završava posao. Neki alat, recimo. To ti nije važno da je novo, nego da možeš da upotrebiš kada ti treba.

Da se razumemo, ja govorim o divljem buvljaku na parkingu preko puta OTC Buvljak na NBG. Na drugima nisam bila. Taj ''buvljak'' je otvoreni kontejener. Ti ljudi prodaju robu iz kontejnera bukvalno, vrse nuzdu po parkingu, ostavljaju uzasno smece iza sebe, toliko da sam videla vrtlog kesa u vazduhu iznad Jurija Gagarina pre neki dan. Nema te sile da bih kupila bilo sta sa te lokacije, ne zato sto se samo gadim vec i zbog toga sto tamo ne postoji nista iole vredno ni korisno (nov alat 200 din kod kineza, a nema koleru na sebi). Ceo potez izgleda ko Indija, dok sam prolazila peske od JG do Vera jedva sam izdrzala da ne povratim od onih miomirisa na 36 stepeni. Takve pojave u civilizovanom svetu ne treba da postoje. A tek ne razumem poredjenje sa Ikeom.

Subota oko pola 5
20170812_161659.jpg


20170812_161709.jpg
 
@astrodule Apsolutno se slazem, posto sam i sam pravio dva plakara, police i stocic za decu. Manje vise su sva stovarista sa slicnim cenama, ali iz mog iskustva ako se uzme kvalitetnija iverica (Egger npr.) plakar je duplo skuplji nego u FI. Doduse vecinu sam kantovao ABS-om da bude dugotrajnije. I naravno sklapao sam sam, ima dosta posla oko merenja i busenja rupa, kao i kod tebe su se ljudi cudili kako sam to sklopio sam, sve perfektno.
Ko voli da crta i radi alatom ovo je super zanimacija.
Poslednje sto sam kupio gotovo je plakar za pretsoblje u Emmezeti, moram da kazem da je odlican za te novce (na popustu je kostao ~18500din). To je neki francuski proizvodjac, iverica je tanja (pa je lakse za nosenje i rad) a ok je kvalitet. Rupe su bile perfektno izbusene i plakar smo moja lepsa polovina i ja sklopili za 3 sata sve sa dvoje male dece na ledjima :D
 
Emmezeta je izvorno italijanska kuca ali je kupljena od strane francuske Conforame.

Sto se tice kuhinja, to ste u pravu Astrodule i Darkot, i ja sam napravio jednu tako sto sam otkupio iz Showroom-a jednu kuhinju koju su planirali da zamene novim modelom u ekspozituri pa sam je dobio po ceni od 900 evra umesto 4500.
Naravno da kuhinja iz ekspoziture nije bila po meri ove moje u stanu pa sam morao dosta da je prepravljam.
Rekao bi samo da je to veliki posao i da je potrebno imati bas dosta alata za takav poduhvat (srafilica, busilica, ubodna testera, cirkular, itd...) sto se isplati samo ako volite alat i smatrate ga investicijom za neke buduce radove
Rekao bi da u takvim poslovima gde se uhvatite u kostac sa merenjem, crtanjem i busenje rupa, da uspeh poduhvata zavisi 50% od vaseg znanja zanata a 50% od alata.
 
Izgleda da je kubik iverice skuplji od kubika hrastovine .... he he to je rezultat ponude i potražnje...

Mane kod pravljenja nekog komada nameštaja od iverice je što ima dosta otpada
jer stovarište uzima ostatake table vece od 1 m2 a sve manje ide kupcu
Takodje na cenu table iverice uticu:
debljina i gustina iverice kao i debljina dezenirane plastične folije kojom je prekrivena

Video sam neke stare IKEA komade nameštaja... po dizajnu jesu lepi i još uvek savremeni
ali sa ostalim parametrima ne mogu da se mere sa komadima nameštaja naručenih po meri

Jedva čekam priliku da odem u tu novu RK IKEA o kojoj svi pričaju :)
ko zna mozda nešto kupim a usput i naučim po nešto novo o nameštaju

:sesir:

E da ... bacajte lepše stvari u kontejner pa ce ,,ciganjski,, buvljak biti lepši :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471228#p471228:1lqvlvyr je napisao(la):
spatiotecte » Pon Avg 14, 2017 10:52 am[/url]":1lqvlvyr]


Naravno da kuhinja iz ekspoziture nije bila po meri ove moje u stanu pa sam morao dosta da je prepravljam.
Rekao bi samo da je to veliki posao i da je potrebno imati bas dosta alata za takav poduhvat (srafilica, busilica, ubodna testera, cirkular, itd...) sto se isplati samo ako volite alat i smatrate ga investicijom za neke buduce radove
Rekao bi da u takvim poslovima gde se uhvatite u kostac sa merenjem, crtanjem i busenje rupa, da uspeh poduhvata zavisi 50% od vaseg znanja zanata a 50% od alata.

Ubodnom testerom nema šanse da se bilo šta od iverice iseče kvalitetno. Cirkularom isto. Ivice se krzaju nepopravljivo. Tako da je taj alat neupotrebljiv u kvalitetnom radu sa ivericom. Zato se sve to radi u firmama koje seku ivericu na meru.

Razlika u spajanju delova nameštaja je upravo ta razlika fabrika u odnosu na kućnu, komšijsku radinost. Sam okov koji se koristi i priprema bi digli cenu DIY nameštaja u nebesa kao vreme za izradu istog.
Kvalitetna šrafilica ili obična bušilica sa regulacijom snage završava kod takvog nameštaja 99 % posla. Stege, vinkla , libela su još od alata što je potrebno za neki rad.
 
Jednom sam probao da radim sa ivericom i nikad više. :D S nekim stvarima se ne treba petljati ako nisi profesionalac i ako nemaš adekvatan alat. Nešto što će vama oduzeti sate rada i ruke pretvoriti u želatin, ekipa sa odgovarajućom mašinom odradiće za minut. Tako da je bolje ne drndati se s time.
Ne obraćam se nikome direktno, samo kažem moje iskustvo s time.

Inače vidim pominje se Emmezeta kao potencijalni rival Ikei. Imam jedan njihov sto koji je bio bukvalno najjeftiniji u gradu (u svojoj klasi). Iverica je bila iz Danske, metalne noge i šipke iz Kine. Evo služi već godinu i po i ko nov je. Takođe mi se sviđa kako sama firma deluje. Vidi se ozbiljnost, ne samo u ponudi nego i u marketingu i organizaciji.

U svakom slučaju, dobro je kad je što više igrača u igri, jer onda teraju jedni druge da budu konkurentniji i bolji.
 
Ja imam par stvari iz Kike, a čini mi se da je Emezzeta isto što i Kika samo drugo ime. Malo su skuplji od Ikee, ali nađe se i nešto jeftinije.

Kvalitetom sam isto vrlo zadovoljan.
 
Vrh