Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

U Emmezeti sam vidjala namestaj koji je i u FI salonima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471239#p471239:xhw24ulo je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Avg 14, 2017 12:58 pm[/url]":xhw24ulo]Jednom sam probao da radim sa ivericom i nikad više. :D S nekim stvarima se ne treba petljati ako nisi profesionalac i ako nemaš adekvatan alat. Nešto što će vama oduzeti sate rada i ruke pretvoriti u želatin, ekipa sa odgovarajućom mašinom odradiće za minut. Tako da je bolje ne drndati se s time.
Ne obraćam se nikome direktno, samo kažem moje iskustvo s time.

Nisam profesionalac ali imam odličan komplet alata, ruke mi nisu želatinaste, naprotiv. Ivericu sečem kao od šale i ne marim što ću posao odraditi za pet-deset minuta umesto minutu jer, kako bi pesnik I.V. Lalić rekao "nije važna plovidba, važan je svršetak.."
 
Ne postoji taj kućni alat koji može ivericu da iseče, a da ne okruni furnir.

Sve ostalo može kod kuće da se odradi.

Mi smo sva spajanja radili bez stolarske stege. Žena drži, ja bušim i šrafim i ako niste totalni antitalenat, sve se odradi kako treba, bez štrčanja.

edit: lažem - ubodnom testerom sam skraćivao neki stari čiviluk koji je imao leđa od iverice (40 godina stara) i ostala je ravna linija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471287#p471287:1o2vze8n je napisao(la):
astrodule » 14 Aug 2017 03:33 pm[/url]":1o2vze8n]Ne postoji taj kućni alat koji može ivericu da iseče, a da ne okruni furnir.

Sve ostalo može kod kuće da se odradi.

Mi smo sva spajanja radili bez stolarske stege. Žena drži, ja bušim i šrafim i ako niste totalni antitalenat, sve se odradi kako treba, bez štrčanja.

edit: lažem - ubodnom testerom sam skraćivao neki stari čiviluk koji je imao leđa od iverice (40 godina stara) i ostala je ravna linija.

Moze se seci iverica a da se ne okruni furnir tako sto se zalepi selotejp na mestu gde se sece i nacrta se preko selotejpa linija kojom cirkular treba da ide.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471287#p471287:1oa6rxo8 je napisao(la):
astrodule » Pon Avg 14, 2017 4:33 pm[/url]":1oa6rxo8]Ne postoji taj kućni alat koji može ivericu da iseče, a da ne okruni furnir.

Ne tretiram IKEINU ivericu već domaću i to sama.

@Bender
Ne budi maliciozan.
 
Sekao sam i Agacijinu i FunderMax-ovu, ali nisam probavao to sa selotejpom.

Na sreću, sekao sam je za neke police za podrum, pa nije bilo bitno.

Svaki dan čovek nešto novo nauči.
 
Sekli i sa selotejpom i opet krza ivice. Nisu džabe profi alati papreno skupi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471290#p471290:3sdbjixc je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Avg 14, 2017 4:36 pm[/url]":3sdbjixc]Dule samo ćuti i reci da se slažeš sa svim.

Vidiš kakav si, da je ćutao ne bi čuo koristan savet od spatiotecte.
 
@Zika
Bitan je i disk cirkulara, mozes imati najskuplju masinu ako ti disk ima mali broj zuba nece seci kako treba.
 
Neka, neka, ovi iz Agacije mi uvek iseku za džabe kada treba nešto da krajcujem.
Cirkular baš nije kućni alat, a imam neki strah i od cirkulara i ugaone brusilice

Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471311#p471311:274upj77 je napisao(la):
Ksenija » Pon Avg 14, 2017 5:03 pm[/url]":274upj77]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471290#p471290:274upj77 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Avg 14, 2017 4:36 pm[/url]":274upj77]Dule samo ćuti i reci da se slažeš sa svim.

Vidiš kakav si, da je ćutao ne bi čuo koristan savet od spatiotecte.
Slažem se, Ksenija.


Al ozbiljno, evo sad naučih nešto novo. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471211#p471211:3nvsrrdf je napisao(la):
11030 » Pon Avg 14, 2017 10:47 am[/url]":3nvsrrdf]
A zašto tako?

Ljudi su izašli da prodaju šta imaju i da probaju da zarade. Ne stoje meni pod prozorom, a verovatno ni tebi, ni bilo kome od nas. Ja im ne bi branio da prodaju, samo da ne ostavljaju smeće iza sebe. Na kraju krajeva, ako se razumeš, na tim ,,divljim pijacama,, , možeš po veoma povoljnoj ceni da nađeš nešto sto ti treba. U vecini slučajeva polovno, ali završava posao. Neki alat, recimo. To ti nije važno da je novo, nego da možeš da upotrebiš kada ti treba.

Da se razumemo, ja govorim o divljem buvljaku na parkingu preko puta OTC Buvljak na NBG. Na drugima nisam bila. Taj ''buvljak'' je otvoreni kontejener. Ti ljudi prodaju robu iz kontejnera bukvalno, vrse nuzdu po parkingu, ostavljaju uzasno smece iza sebe, toliko da sam videla vrtlog kesa u vazduhu iznad Jurija Gagarina pre neki dan. Nema te sile da bih kupila bilo sta sa te lokacije, ne zato sto se samo gadim vec i zbog toga sto tamo ne postoji nista iole vredno ni korisno (nov alat 200 din kod kineza, a nema koleru na sebi). Ceo potez izgleda ko Indija, dok sam prolazila peske od JG do Vera jedva sam izdrzala da ne povratim od onih miomirisa na 36 stepeni. Takve pojave u civilizovanom svetu ne treba da postoje. A tek ne razumem poredjenje sa Ikeom.

Znam o čemu govoriš. I ne kazem da nisi u pravu, ali pretera ga malo. Sve ovo što sam boldovao ne podržavam ni ja. Tu, preko puta OTC nikad nisam ušao, samo sam prošao pored i bacio pogled. Da miriše kao ruže, ne miriše. Ali da toliko smrdi da se oseca do preko puta, pa i ne toliko. Koliko sam video sličan je kao pijaca koja je Nedeljom u Zemunu, tamo sam bio. A konkretno na toj pijaci je mnogo ljudi koje znam pronaslo ono sto im treba i to dosta jeftinije i niko nije dobio koleru. Konkretno kupili su alat i neku opremu za kola.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471314#p471314:wo43c3zf je napisao(la):
astrodule » 14 Aug 2017 04:06 pm[/url]":wo43c3zf]Neka, neka, ovi iz Agacije mi uvek iseku za džabe kada treba nešto da krajcujem.
Cirkular baš nije kućni alat, a imam neki strah i od cirkulara i ugaone brusilice

Poslato sa telefona

Ne moze nista da ti bude sa cirkularom, jeste da deluje impresivno kad se upali ali ima karter ispod koji se pomera i na taj nacin uvek pokriva deo gde je disk u rotaciji.
Danas imas cak i bezicne cirkulare koji rade na litijum ionske baterije i potpuno zadovoljavaju kucne potrebe.
 
Ne plašim se ja rotacije dok je sve ispravno, već počnem da tripujem šta može da se desi ako se neki jezičak ili ceo disk odlomi...
 
Univer pri sečenju na stovarištu se ne krza zato što horizontalni ili vertikalni ,,formatizer,, ima predrezač
što ,,ručne,, alatke-mašine nemaju :)

Ono sto Vi zovete iverica pravo ime je univer
ima ga u raznim dezenima (iverica nema onaj završni sloj, ni boju) poznatija kao pakerica
kod nas univer proizvodi Ivanjica i ima najnizu cenu u odnosu na dr. proizvodjače
zbog male gustine i pretanke folije nj. univer je samo za unutrašnje police koje ne nose veliku težinu :(
generalno u EU nema baš mnogo proizvodjača univera a kod nas uglavnom se uvoze table iz Austrije, Madjarske i Grčke
tu i tamo naleti se i na još po nekog proizvodjača ali retko...

Svako naše stovarište ma kolko ličili jedno na drugo je priča za sebe ... a što se tiče univera:
glavna razlika je
debljina - najčešce ide u rasponu od 1cm do 4 cm , 1,8 za elemente - 4,0 za radne kuh. ploče
gustina- obezbedjuje nosecu snagu -čvrstinu
debljina folije- obezbedjuje očuvanost i trajnost

Uvek pitajte od koliko je grama folija na univeru jer one ,,tanje,, nakon par godina izblede i postanu vodopropusne
pa tako brzo elemet postane ,,otrcan,,
a sa debljom folijom komad nameštaja tj. element godinama ostaje ,,ko nov,, :D

Ikein univer se razlikuje od svih drugih univera koji su nama dostupni i po debljini , gustini
kao i gramaži nanete folije , koja svojim lepim dezenom najčešce i zavodi ,,kupce,,

Nedavno sam bio zadivljen jednom Ikeinim dezenom (folija) univera
a na kupatilskom ormaricu :shock:
prosto nisam mogao da lako da uočim razliku izmedju nalepljenog pravog ogledala i nanete ogledalo folije na univer :kk:

Moram da posetim ikeu i da vidim i dr. nj. čudesa :)
 
što se tiče univera. Kupih neke elemente u firmi DIPO to su oni što su bili u onoj Ulici Dr Agostina Neta a sad su se neede preselili. Još uvek traju mada su bili skuplji od ostalih i veoma sam zadovoljna. E jedino ne pravim razliku u materijalima između DIPO, IKEA a za Forma ideale ne znam,
 
Ovo se pretvori u stolarski forum :D
Ako nije problem predlažem moderatorima da se otvori jedna tema, pa da kačimo ko je šta napravio svojim (i ženinim) rukama. :D
 
Krenuli

20770160_1524112054316050_1274787352913483927_n.jpg
 
Ja kazem da je dolazak ikee u Srbiju civilizacioni iskorak ravan ulasku u EU :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471359#p471359:2tg9vw21 je napisao(la):
spatiotecte » 14 Aug 2017 08:50 pm[/url]":2tg9vw21]Ja kazem da je dolazak ikee u Srbiju civilizacioni iskorak ravan ulasku u EU :)
a LIDL bi mu onda došao kao ulazak u NATO. I eto kompletnih evroatlanstkih integracija :D
 
Jel moze da se pridje Ikei jos nekim putem osim preko izlaza za Transped? Dosla sam preko obilaznice i bas je kruzenje kad se izadje na autoput. Da li ima neka kraca veza? Bila sam juce, super je. Jedina zamerka je sto su se neki artikli vec rasprodali a nisu dopunili nove. I da, racun je uzasno glup, nemam pojma sta je sta.
 
Vrh