Šta je novo?

Bilbordi i reklame na fasadama zgrada

Da li može neko da se seti ili pronađe vest (nadam se da nisam sanjao to) o onim uklonjenim reklamnim prikolicama kod Hotela Jugoslavija i Brankovog mosta? Pre neki dan sam ih video sve uredno parkirane kod Arene, na uglu Zorana Đinđića i Španskih boraca pa me zanima ko ih je uklanjao da znam da ih opet prijavim.
 
1zq53c3.jpg
 
Курир се модернизовао са билбо(Д)ерима

KURIR PRVI U REGIONU: Najvažnije vesti čitajte na bilbordima širom Beograda!
DRUŠTVO18:12, 25.09.2014.
Osim na vašim tabletima, smart telefonima i računarima, od sada ćete Kurirove najvažnije vesti moći da pratite i na 36 bilborda na 27 najprometnijih lokacija u glavnom gradu Srbije


http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/ ... ak-1571595
 
A ja se ponadao da ce doci do sece bilborda,
kad ono i ovi vole da se maste parama, pa ih rasadjuju po gradu :lool:
 
Ми смо мале бебе када се погледају билборди ван граница :D Луди руси су један од највећих искористили у своју корист 8)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jJkuCzgg7fo[/youtube]
 
Izvor RTS: http://goo.gl/fG3xcL

Први град у Европи који уклања рекламе са улица!

Градске власти у Греноблу, на челу са градоначелником који се залаже за екологију, одлучиле су да са улица уклоне све рекламне паное и да уместо њих засаде дрвеће, што у Европи досад није виђено.

Градска управа је јуче саопштила да неће обновити уговор са рекламном компанијом „ЈЦ Деко“, пренели су локални медији.

Гренобл
„Одлучили смо да ослободимо реклама јавни простор у Греноблу и да развијемо простор за јавно изражавање“, прецизира се у саопштењу.

То значи да ће из јавног простора у Греноблу нестати свих 326 рекламних паноа, од којих 227 средњег формата, 20 стубова и 64 билборда површине од осам квадратних метара, који су до сада заузимали укупно 2.051 квадратни метар јавног простора, наводи француски дневник Експрес.

Демонтирање ће трајати четири месеца, а рекламе ће, за сада, бити задржане само на надстрешницама на аутобуским станицама.

Уместо демонтираних паноа, метропола у ронско-алпском региону обећава да ће засадити „50-ак младица до пролећа“.

Почев од јануара, градске власти ће се, такође, састати са локалним актерима у области културе ради договора о најбољим локацијама за сађење, како би се оставило више простора за слободно, културно и градско оглашавање.

Уклањање реклама са градских улица било је обећање које је садашњи градоначелник Ерик Пиол, из редова странке Европа-Екологија-Зелени (ЕЕЛВ), дао током кампање уочи локалних избора прошле године, а уједно је и „европска премијера“, наводе градске власти.

До сада се само бразилски град Сао Пауло усудио да са својих улица „протера“ рекламе, подсећа француски лист.
 
Билборд из 1926. Кафана СЛАВИЈА
151283210203310665476272.jpg

Djordje Damjanovic‎ -MOJ BEOGRAD DUŠU IMA
 
558235482905291765775599.jpg


cukundeda svih bilbordera kocka u parku na mjestu staklenca
 
Besplatne informacije o događajima na elektronskim panoima u gradu

Beoinfo | 07. 04. 2015. - 13:03h | Komentara: 0
Besplatne, precizne i brze informacije i najave najvažnijih kulturnih, sportskih i svih drugih značajnih događaja u Beogradu od skoro sugrađani mogu videti na mreži 36 led ekrana za oglašavanje u širem centru grada, saopšteno je danas iz gradske uprave.

Sekretarka za privredu Tijana Maljković objasnila je da Grad želi da sugrađanima na što jednostavniji i pristupačniji način učini dostupnim sve gradske informacije.

- Nastojimo da Beograd bude što moderniji grad i zato smo zahvalni kompaniji DPC koja je prepoznala tu težnju i ustupila nam besplatno svoje elektronske bilborde za oglašavanje i promociju. Građani će prepoznati da imamo tri vizuelna rešenja - plavo, zeleno i crveno. Plavim su označene servisne informacije, zelenim kulturni događaji i koncerti, a crvenim važna upozorenja. Sve važnije manifestacije, kao i sva bitna obaveštenja za naše sugrađane, objavljivaćemo osim na sajtu Grada i na ovaj način i nadamo se da će one biti korisne našim sugrađanima - objasnila je ona.

Tijana Maljković i direktor firme "Digital printing center" Slobodan Petrović potpisali su nedavno u Starom dvoru protokol o saradnji o besplatnom korišćenju postavljenih objekata za oglašavanje - visokih, elektronskih panoa u Beogradu.

Informacije će se postavljati koordinirano sa ovlašćenim i nadležnim sekretarijatima i službama, navodi se u gradskoj upravi.


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/548865 ... ma-u-gradu
 
Ne znam koliko sam u temi sa ovim mojim predlogom.
Evo o čemu se radi,
Prvo da kažem da mi se dopadaju ovi stubovi na stajalistima gradskog prevoza gde stoje informacije o linijama koje tu prolaze i sl. to jednostavno rešenje.
Pa mi sinula ideja kako da se reši problem raznih oglasa koje ljudi kace svukuda po gradu pa i na sama stajalista.
To ruži grad ali nas narod ima tu potrebu da tako komunicira.
Ideja je da se na te ne stubove pricvrste metalne table za lepljenje oglasa na onim autobuskim stajalistima gde je najveća frekvencija ljudi. Probati, pilot projekat.
One se pricvrscuju sa dva srafa.
Recimo dimenzije 70x90.
I jednom mesečno odvrnu se i postave čiste a ove odnesu da se očiste i tako u krug dok narod ima tu potrebu da tako komunicira.
Mislim da je to lakše nego svakodnevno ići i skidati sa stajalista oglase i po gradu.
 
Mislim da bi ljudi i dalje lepili na staklo jer kako će neko zainteresovan otceptii broj telefona ako je oglas nedostupan. Ne bih dozvolila lepljenje bilo gde, postoji uređeni način pa neka svako izvoli i reklamira se. Naročito mi nisu jasni oni koji preko prastarih reklama nalepe čitulju (daleko bilo).

A evo i bilborda od juče, mesto prepoznatljivo. Vrebala sam prvu rečenicu na crvenom bilbordu ali nisam uspela, jedan glavonja mi je zaklonio vidik. Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Crveni je teaser kampanja za jednu domacu banku

Plavi takodje teaser za jednu televiziju
 
Plava je reklama za O2 televiziju koja ce za par dana zameniti tv b92.
 
Коме си пријавио то? Има један на Смед. путу, сија као рефлектор.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Vrh