Šta je novo?

Nova Luka Beograd

Moj rečnik je uvek pristojan, osim kada me neko besmisleno kleveće, a
tvoj post opet sadrži neke sumanute optužbe da 'lobiram ovaj projekat' ?!

Praviš bezvezna poređenja sa bespravnim objektima i optužuješ vlast i državu.
To je politička rasprava u kojoj ja neću da učestvujem na ovoj temi, a mogu
o projektu za koji sam siguran da će biti po EU standardu, jer ga grade kinezi.

Već sam naveo da kinezi imaju po 4-5 projekata u Slovačkoj i Češkoj, a neke
i na Dunavu, tako da će i ovde biti izgradjena slična luka sa privrednom zonom.
A, to da li će moći ili 'neće moći', sigurno nećeš ti odlučivati ili neko sličan tebi.
 
Ne mali broj suludih projekata zaustavljeni su od strane gradjana pa ce morati i ovaj.

Kako se radi o jedinom a najvecem preostalom Bg Dunavskim vodozahvatu za pijacu vodu
od koga zavisi elementarni zivotni opstanak gradjana i samog grada
A sasvim realna opasnost postoji da Savski vodozahvat postane ne upotrebljiv zbog nuklearke Krsko koja i sad ispusta vodu u Savu
( vise detalja videti na temi vodovoda )
morace tu luku da prave na dr Bg lokaciji
i ako hoce nek naprave i jos tri luke ali ne kod Pupinovog mosta jer ako Bgd postane prazan grad duhova djaba im i ta luka
:sesir:
 
Opet se ponavlja, po ko zna koji put, ista mantra sa nadom da joj neko i poveruje.

Sve to nema nikakve veze sa realnošću, već samo sa horor-katastrofičnom maštom.
 
Ovde na BB već postoji tema ' Spasimo Beljaricu' i na netu 'Peticija' protiv luke i ja

neosporavam nikom da izrazi svoj stav, bez obzira koliko je realan i argumentovan.

Formirajte i Udruženje ili Sektu, pa tražite izmenu Prostornog plana ili rušite Vladu.
 
dragan":2irijvey je napisao(la):
Formirajte i Udruženje ili Sektu, pa tražite izmenu Prostornog plana ili rušite Vladu.
Upravo to i jeste problem, da bi građani zaustavili neki loš projekat sa velikim rizikom za zdravlje ljudi, koji vodi uništavanju prirodnog staništa velikog broja biljnih i životinjskih vrsta, i uništavanju jednog od najvećih beogradskih vodozahvata, koji je donet tajno, bez javne rasprave i protivno Generalnom urbanističko planu, mi treba da srušimo Vladu.
Da li je to normalno, da mi obični građani ne možemo nekim regularnim postupkom da nateramo gradske vlastodršce da se pridržavaju zakona nego mi moramo da promenimo Vladu da bi vratili stanje u okvire zakona. S druge strane, mediji su pod kontrolom vlastodržaca pa ne možemo ni da izvršimo medijski pritisak. Apsolutno smo obespravljeni i sad mi treba da se pomirimo sa tim.
A na sve to, još i na ovom forumu, jednom od retkih necenzurisanih medija, moram da trpim cinične komentare plaćenih lobista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472182#p472182:2l22h19y je napisao(la):
roland » 19 Avg 2017 09:41 am[/url]":2l22h19y].. moram da trpim cinične komentare plaćenih lobista.
A, ja moram da trpim tvoje i slične postove, nego napiši mi gde da podignem novac.
 
Poštovani Kinezi nisu dužni da znaju gde je i da li je to jedini preostali vodozahvat Beograda
to je obaveza domacina da ne nudi ono što je najdragocenije i od čega u buducnosti moze da zavisi sam opstanak grada

Postoje niz drugih lokacija
a seci granu na kojoj se sedi u ovom slučaju je ravno samoubistvu
i takvu Bg Dunavsku lokaciju pored niz drugih i boljih u okolini kojih ima na pretek
moze da ponudi samo
neznalica ili naj veci zlotvor ovog grada i gradjana

,,Upravitelji,, grada iza sebe ima li su niz dobrih poteza i po neki loš
sobzirom da ce uskoro izbori
ova ishitrena stvar
moze da ih košta mnogo i jako negativno
te njima je u interesu da stanu na stranu gradjana i grada

i samo malo pomere lokaciju nizvodno i svi sretni i zadovoljni

:sesir:
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uEX8700kYgk[/youtube]

Moj predlog je bio 'Luka Dunav' Pančevo, koja ima površinu 94ha i 21ha akvateritorije,
željezničku ranžirnu stanicu u zaledju, dobru putnu vezu sa BG, a imaće još bolju kada se
izgradi most Obilaznice kod Vinče, ali kinezi su tražili novu luku sa privrednom zonom.

Ipak, bar 'Luka Beograd' a.d. ima mogućnost da nastavi poslovanje u blizini Beograda.

file.php
 
Ima tu mnogo vise od onog sto su kinezi trazili. Rekao bih da je problem u onom sto srbi traze. A srbi traze da Beograd ima luku koja nije u Vojvodini.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472486#p472486:27l4zv05 je napisao(la):
RioBL » 20 Avg 2017 08:36 pm[/url]":27l4zv05].. A srbi traze da Beograd ima luku koja nije u Vojvodini.
Ne znam odakle ti takva ideja?... i ko su ti 'srbi' koji to traže ?
 
Па власт

А искрено ако оће луку која није у Војводини нек укину аутономију јер је ионако баљезгарија из 1974. направљена чисто ради олакшавања уништења Србије

Аааа да не смеју јер би их неко преко одма скинуо с власти јер не сме мала држава да се централизује, никако
 
Da, to je taj politicki problem koji se odrazava na odluku da se gradi nova luka na teritoriji grada Beograda. A da nema tog problema, sasvim logicno i razumno bi bilo investirati u modernizaciju i prosirenje Luke Pancevo a ne u izgradnji ovakvog jednog objekta na praznom placu, od nule.

Svidja mi se slika koju je Dragan okacio, jer pokazuje planove za Luku Pancevo i kako bi ona trebala izgledati, medjutim, pogled na realnost i njeno sadasnje stanje djeluje razocaravajuce...

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472669#p472669:2uus0ado je napisao(la):
RioBL » 21 Avg 2017 05:18 pm[/url]":2uus0ado]Da, to je taj politicki problem koji se odrazava na odluku
da se gradi nova luka na teritoriji grada Beograda. ..
Kinezi su bili i u luci 'Dunav', ali iz nekog razloga su tražili novu luku
možda što je ona ustvari deo srpsko-kineskog 'Industrijskog parka'.

Sada 'politička odluka' mora da bude da 'Luka Beograd' a.d. nastavi
svoje poslovanje u 'Luci Dunav', a zadrži sedište firme u Beogradu.
 
Mislim da ovo nema veze sa autonomijom. Ako bi kinezi bili vlasnici, nebitno bi bilo gde se nalazi sama luka. Mozda se pre svega radi o nasem javasluku. Nije nikoga bilo da predlozi Kinezima mogucnost razvoja luke u Pancevu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472685#p472685:1mlvftin je napisao(la):
vranac » 21 Avg 2017 06:19 pm[/url]":1mlvftin].. Nije nikoga bilo da predlozi Kinezima mogucnost razvoja luke u Pancevu.
Već sam napiso da su kinezi bili i u Pančevu, ali su uzeli lokaciju sa mnogo većom površinom.

Kinezi hoće industrijsku zonu u Pančevu..... 2015god.

Ambasador Narodne Republike Kine u Srbiji Li Mančang prilikom prve zvanične posete Pančevu
obišao je nekoliko lokacija u gradu interesantnih za investitore.
Najviše pažnje privukla je industrijska zona Grinfild 2 u blizini Luke Dunav. ...

"Imamo mi nameru da napravimo jednu kinesku industrijsku zonu ,naziv nije važan ali bitno je da budemo u Srbiji.
I mi sada biramo lokaciju da bude u Pancevu, Beogradu, Novom Sadu za sada nije određeno", kaže Li Mančang.....
http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/panc ... 58454.html
 
Ma то су им наши дрипци увалили гарант.
 
Ako se Luka Beograd pravi u Pancevu ceo profit njenog poslovanja ce se slivati u kasu Panceva i pokrajinu Vojvodine.
Dakle nista u Beograd, razlog je valjda jasan zasto se ide na lokaciju koja bi se nalazila u okviru grada Beograda.

Cim bi se ukinula pokrajina Vojvodina imali bismo problem sa Briselom, ovde nije do nas nego do nasih prijatelja iz EU.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472783#p472783:1qqgj313 je napisao(la):
spatiotecte » 22 Avg 2017 03:37 am[/url]":1qqgj313]Ako se Luka Beograd pravi u Pancevu ceo profit njenog poslovanja ce se slivati u kasu Panceva...
Profit ne može da se 'sliva u kasu Pančeva', već se na njega samo plaća porez 10%
koji naplaćuje Poreska uprava i koji se 'sliva' u kasu Republike Srbije, a potom deli
tako da bi nešto od toga dobila i A.P.Vojvodina i grad Pančevo, ali to nije nešto bitno.

Vidim da se ovde bespotrebe i bezveze svašta pretpostavlja, a neshvata da se luka
gradi po sasvim drugim kriterijumima i da niko nije mogao da 'natera' kineze gde
će da se gradi 'Industrijski park' sa lukom... što se ovde često previđa i neshvata.
 
Мислим да је прича мало шира, и да је морало у народу да се представи како Пупинов мост није само мост који спаја две обале Дунава, периферију Земуна и њиве иза Борче, већ како он као генерише нова радна места, па ето ту сад као Кинези праве "индустријски парк" и луку.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472805#p472805:2vg3c2ti je napisao(la):
Дошљак » 22 Avg 2017 10:15 am[/url]":2vg3c2ti]Мислим да је прича мало шира, и да је морало у народу да се представи ...
A, ja mislim da se ti ovde bespotrebno baviš nekom svojom 'teorijom zavere'.

Kinezi su već napravili po 4-5 privrednih zona u Slovačkoj i Češkoj, pa sada
slično hoće da izgrade i kod nas... nema tu nikakve tvoje 'malo šire priče'.
 
dragan wrote:
....a neshvata da se luka gradi po sasvim drugim kriterijumima i da niko nije mogao da 'natera' kineze gde će da se gradi 'Industrijski park' sa lukom... što se ovde često previđa i neshvata....

Shvata se vrlo dobro nacin

Samo dripci i hajduci ,,gostima,, dozvoljava da uzimaju šta hoce po volji
jel ih nije briga ni za kucu ni ukucane

Svaki pravi i cestiti domacin lepo goste dočeka i ponudi sa ovim ili onim sve po redu i prema mogucnostima
a neke stvari se nikada i ne mogu se ponuditi jer cine osnovu kuce i ukucana

:sesir:
 
Nije teško shvatiti zašto su se kinezi odlučili za ovu veliku lokaciju, jer
pored dovoljno prostora za izgradnju Industrijskog parka sa novom lukom
ona je preko puta najvećeg saobraćajnog čvorišta u Srbiji, a i na Balkanu.

Batajnica je na raskrsnici autoputeva za Zapad i Sever, a Obilaznicom i
za Jug ( Koridor 11), zatim isto tako i je na raskrsnici pružnih koridora, a
u neposrednoj blizini dva aerodroma... i mogućeg Pristaništa Batajnica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472899#p472899:2km7x4v4 je napisao(la):
dragan » 22 Aug 2017 17:55[/url]":2km7x4v4]Nije teško shvatiti zašto su se kinezi odlučili za ovu veliku lokaciju, ....

Tačnije to je jedini poslednji Bgd veliki vodozahvat pijace vode na Dunavu

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472894#p472894:2km7x4v4 je napisao(la):
boca-ica » 22 Aug 2017 17:25[/url]":2km7x4v4] ....Samo dripci i hajduci ,,gostima,, dozvoljava da uzimaju šta hoce po volji jel ih nije briga ni za kucu ni ukucane ...

Sobzirom da ovaj grad ne vode ni dripci ni hajduci
tu nece biti nova luka kod Pupinovog mosta

mozda malo nize nizvodno i hoce,
ali baš tu
N E C E

:sesir:
 
Radi dobre geo-pozicije Batajnice (kao sam napisao u mom predhodnom postu)

biće izgrađen 'Intermodalni terminal' pored kojeg će biti i nova 'Logistička zona'

što će da bude kompatibilno sa srpsko-kineskim Industrijskim parkom i lukom.
 
Lokacija u Beogradu mora da se posmatra i iz ugla kineske 'Inicijative Belt and Road', tj.

položaja Srbije na novom Putu svile u kojem je rečno-morska luka Konstanca proglašena

za 'Istočnu kapiju Evrope', a Beograd je na ukrštanju raznih aktuelnih i budućih koridora.
 
Vrh