Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Poslednja informacija koju smo dobili od Zelene Avenije je da ce gradnja/prodaja lamele 4 i 5 da pocne tek sredinom septembra zbog prikupljanja potrebne dokumentacije koja kasni zbog godisnjih odmora, vrucine :roll: , itd.. Cena 1790/1800 evra po kvadratu sa PDV-om.

Istrazivali smo i ostale novogradnje u okolini, ali je tesko doci do informacija gde se nesto gradi, pogotovo ako je jedna zgrada u pitanju, iz nekog razloga se investitiori ne reklamiraju mnogo.. ili bar ja ne mogu da nadjem..

Da li neko zna mozda za jos neku novogradnju na potezu od Paviljona, Retenzije, Kalvarije ili malo dublje u Zemun na liniji 18-ice?
Zemona je rasprodata sto se tice 3.0 stanova.

Ako je skretanje sa teme moze i na pp :)
Hvala unapred :)
 
Naselje Aleksa Dundić na mestu bivše kasarne u Cara Dušana. Nije baš na liniji 18ice, ali nije ni daleko. Prve zgrade polako izranjaju (ili što bi neko rekao izdžigljavaju) iz zemlje.
 
Hvala na odgovoru.
Za Zemunske kapije znam, i super je to prica, ali mi je to preduboko u Zemunu, zbog povezanosti sa poslom, porodicom..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472803#p472803:3yljuvlu je napisao(la):
tviti986 » Tue Aug 22, 2017 9:07 am[/url]":3yljuvlu]Poslednja informacija koju smo dobili od Zelene Avenije je da ce gradnja/prodaja lamele 4 i 5 da pocne tek sredinom septembra zbog prikupljanja potrebne dokumentacije koja kasni zbog godisnjih odmora, vrucine :roll: , itd.. Cena 1790/1800 evra po kvadratu sa PDV-om.

Istrazivali smo i ostale novogradnje u okolini, ali je tesko doci do informacija gde se nesto gradi, pogotovo ako je jedna zgrada u pitanju, iz nekog razloga se investitiori ne reklamiraju mnogo.. ili bar ja ne mogu da nadjem..

Da li neko zna mozda za jos neku novogradnju na potezu od Paviljona, Retenzije, Kalvarije ili malo dublje u Zemun na liniji 18-ice?
Zemona je rasprodata sto se tice 3.0 stanova.

Ako je skretanje sa teme moze i na pp :)
Hvala unapred :)


Pravi se zgrada na samom uglu Radoja Dakića i Petra Kočića (na min od zelene avenije). Letos se raspitivao na gradilištu. Cena 1450e sa pdv-om.
 
To je ona na cosku? Nesto sam nacuo da nisu u PDV sistemu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472825#p472825:26fbj389 je napisao(la):
boby07 » Uto Avg 22, 2017 12:40 pm[/url]":26fbj389]
Pravi se zgrada na samom uglu Radoja Dakića i Petra Kočića (na min od zelene avenije). Letos se raspitivao na gradilištu. Cena 1450e sa pdv-om.

Videla sam i nju, nego je nesto mnogo blizu kuce prekoputa ulice, pa bi realno bio neki treci sprat da se uzme da se ne gledamo kroz prozore, a zgrada je jako mala pa mi se cini da mozda nema lift. A cena je mnogo bolja od ZA, tako da se isplati cak i da nema povracaja PDV-a.
Ima i neke novogradnje isto u Petra Kocica, ka Zemunskom parku i Vrtlarskoj, neke kao 2 zgrade, ali nema nikakve table sta je u pitanju, koji investitor, rok izgradnje itd..
 
Mene samo interesuje da li će GDS da ostane dosledna sebi i da "ispoštuje" najavljenu cenu od 1.430 do 1.640 evra/m2 za Zemunske kapije... :?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472970#p472970:1z1a2l6f je napisao(la):
Proleter » Sre Avg 23, 2017 9:03 am[/url]":1z1a2l6f]Mene samo interesuje da li će GDS da ostane dosledna sebi i da "ispoštuje" najavljenu cenu od 1.430 do 1.640 evra/m2 za Zemunske kapije... :?
Koliko sam shvatio ova cena je najavljena za prvu fazu (objekti C,D,E). Najavili su pocetak prodaje u septembru, videcemo. Poceli su da prave taj prodajni objekat gde ce biti i ogledni stan.
 
Ne planiraju, nadam se, da za kasnije faze povećaju cenu :mrgreen: I ovo je preterano, ne verujem da će biti više... U stvari ne očekujem, a Bog drgai zna šta je u njihovim glavama...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472867#p472867:3pob6wwh je napisao(la):
tviti986 » Uto Avg 22, 2017 2:18 pm[/url]":3pob6wwh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472825#p472825:3pob6wwh je napisao(la):
boby07 » Uto Avg 22, 2017 12:40 pm[/url]":3pob6wwh]
Pravi se zgrada na samom uglu Radoja Dakića i Petra Kočića (na min od zelene avenije). Letos se raspitivao na gradilištu. Cena 1450e sa pdv-om.

Videla sam i nju, nego je nesto mnogo blizu kuce prekoputa ulice, pa bi realno bio neki treci sprat da se uzme da se ne gledamo kroz prozore, a zgrada je jako mala pa mi se cini da mozda nema lift. A cena je mnogo bolja od ZA, tako da se isplati cak i da nema povracaja PDV-a.
Ima i neke novogradnje isto u Petra Kocica, ka Zemunskom parku i Vrtlarskoj, neke kao 2 zgrade, ali nema nikakve table sta je u pitanju, koji investitor, rok izgradnje itd..

Ima u Radoja Dakića Zemoona, http://neimarv.rs/zemona/ 1700-1850e/m2 sa pdv-najniza cena je za jednokratnu uplatu, gradi Neimar (kao i Savadu), i uopste ne izgleda loše. Prosao sam, u strukturi dominiraju 1, 1.5 i 2.0 stanovi
 
Pratio sam oba projekta, po meni lošija struktura 1.5 i 2.0 stanova u Zemoni nego u Aveniji.

Samo što posle iskustva ljudi sa foruma ne bih imao hrabrosti i živaca da dam ovima iz Avenije 1.800 evra po kvadratu i prolazim kroz šta oni sad prolaze.

Ne mislim da je normalno da neko da tu svotu novca i da sam menja prekidače, a pogotovo da trpi iznenađenja u vidu niša i izbočina na zidovima i slično navedeno.
 
Mislim da se stvorila preterano losa slika o Aveniji.
Licno ja sam kupio stan u L2 i ne bojim se previse oko do sad spomenutih stvari.

Do sad sam smarao izvodjace za vise prepravki (pomeranje instalacija za sudopere, informacije svih vrsta, ugradjivanje buzira u zid iza TV-a itd. ) i za sve su mi izasli u susret u najkracem roku i izmenili projekat.

Zvucna izolacija je dobra, pretpostavljam i termoizolacija, lokacija je super (sta ima veze sto je Zemun, ipak je sve blizu i bolja je lokacija nego recimo BlokA pored koga zivim trenutno), kraj je miran i napredovace sigurno (dodatni marketi, osvetljenja, ulicice)...

Ne treba potpisivati nikakav dokument o primopredaji dok sve ne bude kako treba i to je to.

A prekidace zameniti sa touch elementima i to je to :D
 
XUhHyq7.jpg

8ZY7xl6.jpg


Lamela 2 dobija izolaciju i prozore :)

Na slici 2 imate sliku garaze. 2 auta staju, pa ide zid. Nije lose.
 
Свака част друг коначно нека слика.Сви нешто дописују а нико слике да постави,па све испада као оговарање. :kk: :sesir:
Када будеш могао још неку ако није проблем,купац сам у ламелу три а тренутно нисам у земљи.
Унапред захваљујем.
 
Najzad fotografije.

Ovi što se se ranije samo žalili a nisu se mogli udostojiti da postuju sliku njihovih "problema" su zaista počeli da nerviraju.

Nama, kome je interesantno ovo naselje za kupovinu u narednoj fazi, znače informacije iz prve ruke ali moraju biti dokumentovane fotografijama pogotovo jer je bilo drugačijih mišljenja kupaca.

Trebalo je da naprave viber grupu i tamo ovako da se prepucavaju.

Plus za slike. Očekujemo još-
 
Decko koji je zahtevao odredjene izmene je to verovatno uradio poucen iskustvom onih koji su kupili stanove u prvoj lameli. Da je sve bilo idealno vetovatno ni on ne bi pravio izmene,trazio da se stosta ispostuje i obavestavao vas ostale o tome.
Druga stvar... ako se ne postavljaju fotografije ne znaci da nema zamerki koje svi spominju nego znaci da ljudi pokusavaju da veruju da ce sve to biti reseno i da su odlucili da im daju priliku da rese probleme.
Trece....da se napravila viber grupa u kojoj bi po vama neko nekog pljuvao vi ne biste imali predstavu o svemu i bili bi ste u zabludi da je sve savrseno a nije.
Veca je verovatnoca da ce problemi biti reseni ako se o njima diskutuje na ovaj nacin.
Ja se kao kupac nadam da vi necete imati ni jedan problem u vasem stanu upravo jer bi trebali posle ovih komentara da povedu racuna o ostalim lamelama.
Ako ih pak budete imali srecno vam bilo sa viber grupom i pokusajte da ne smarate ostale koji bi da veruju u savrsenstva!
 
Evo da se javim sa apdejtom: investitor mi je dao na uvid dokumentaciju, što se tih stvari tiče sve je ok.
Konkretne zamerke u mom stanu su uglavnom rešene, nadam se da će uskoro sve biti završeno.

Konačno sam se skućio u stanu, pijem :vops: , gledam EP u košarci, čitam :gobb: ...
 
Cestitke mekbejn zelim ti da uzivas u svom novom domu ;)
 
Da li je dozvoljeno uci na gradiliste u cilju kontrolisanja sta se radi i kako, tj. da li postoji takva mogucnost, gledajuci sa pravne strane?

Ako ne moze fizicko lice, da li moze gradjevinski inzenjer sa licencom?
 
@Мекбејн, придружујем се честиткама једним "зајечарцем" :vops: , предпостављам да тек сад можеш да се "разгаћиш" :D
Надам се да си задовољан са квалитетом радова у стану. Постави неку слику погледа из твог стана.
Уживај и најлепше је кад имаш свој сопствени кров.
 
Dragi forumaši,

Nakon detaljnog čitanja svih postova vezanih za kompleks Zelena avenija (puno hvala za detaljne info!), otišao sam na lice mesta sa ciljem da dobijem info vezane za trosobne stanove u Lamelama 4 i 5 za koje sam zainteresovan. Evo bitnih detalja:
* Cena je 1850 EUR/m2 sa PDV-om. Tviti986 je u postu od pre 15-ak dana pomenula cenu od 1800 EUR/m2, pa me zanima od kada je ta informacija o ceni?
* Garažno mesto je 12000 EUR. Situacija sa parkingom je izgleda jako zamršena, jer će gosti kompleksa morati da se parkiraju po principu "snađi se u okolnim ulicama". Nije mi se svidela činjenica da garažna mesta nisu obeležena, kao ni to da veličina samih mesta znatno varira.
* Prodaja stanova u L4 i L5 počinje do kraja ovog meseca, kada bi trebala da počne i gradnja.

S' obzirom na činjenicu da je Lamela 1 kompletno useljena i da je bilo primedbi nakon primopredaje stanova, zanima me da li su primedbe rešene ili problemi i dalje postoje? Konkretno, da li je problem sa priključenjem na grejanje rešen od strane investitora i da li je trafo propisno izolovan?

Odgovori na ova pitanja bi trebala da pruže uvid u ozbiljnost investitora te stoga puno hvala za iste!
 
Ja sam tu informaciju dobila pocetkom avgusta.. Ali su izgleda u medjuvremenu digli jos cenu..
 
Bezobrazne cena za ono sto nude.
Impresivno mi je da ljudi kupuju stan gde svoje goste unapred osudjuju na to da parking traze u obliznjem ili udaljenijem delu grada, jer je investitor resio da NAPLATI svaki moguci pedalj zemljista (valjda ce uskoro i vazduha).
Ni dobro, svako bira po sopstvenim afinitetima.
U svakom slucaju, srecno vam.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nazalost posto zivimo u Srbiji, sve je na srpski nacin.

Pogledajte cene oko Delta sitija, blok a i ono iza, 2200e.m2, stanovi od 100-150m2, sve ode...
Moje licno misljenje je da se ti stanovi kupuju preko Interneta, gasterbajteri koji imaju novca pa da uloze u nekretninu, i naravno nasi koji peru pare.
Srednji stalez ne postoji, i ove stanove kao Zelena Avenija i slicno ipak kupuju malo bogatiji od proseka, i mogu da zamislim bes kupaca kada se ovo ovako desava a to im je jednom u zivotu da imaju makar delic onog sto su sanjali.

Al ovde je ispiranje mozga u pitanju. U nekoj normalnoj zemlji, primera Svajcarskoj, po zakonu zgrada mora da ima vise parking mesta od stanova, zbog gostiju. Dakle ako zgrada ima 10 stanova, mora da ima 12-13 parking mesta i slicno.
A tek taj ugovor o zajednickim prostorijama necu ni da komentarisem. Ovo mi sve izaziva jedinu zelju da daleko odem iz ove Srbije, jer ovde nece nista da se promeni bar jos 20-30 godina. I opet nisu krivi oni iz Zelene Avenije, vec drzava koja im to dozvoljava!

Pogledajte Zarkovo, stari Cerak, na zgradu od 30 stanova, dodje 5 parking mesta u proseku. Onaj zakon jedan stan jedno parking mesto ocigledno se u Srbiji ne postuje.

Ovde se postuju samo zakoni koji gradjanima sve treba da naplate, a kada je obrnut slucaj onda se rasteze po sudovima pola zivota.

Sto se tice Zelene Avanije, ja sam pratio taj projekat dugo, stan koji sam hteo je prodat, mislio sam da mozda kupim stan u L4 ii L5, ali sve ovo sto sada vidim, kao i dodatno povecanje cene me je 100% odvratilo od toga.

Ipak moram kupiti nesto i biram manje zlo, GDS gradi Zemunske Kapije, jeste dalje, ali ipak slobona parking mesta, uredjena 3 parka, podzemna garaza, cene dosta realnije, cak daju kredit bez kamate na garazno mesto i daju unapred pozajmicu za povracaj PDVa. I mislim da su sigurtno uigraniji sto se tice izgradnje, i da ipak ce to biti neka ambijentalna celina od 8-9 zgrada... Naravno nema odricanja zajednickih prostorija u korist investitora.

Druga opcija mi je bila kuca u predgradju ali sam od nje odavno odustao jer nema infrasktrukure, puteva, kanalizacije, vode... leti bez vode al uz miris komsijskh septickih jama...

Mislim sta reci, rec frustracija nam je svima realna i bliska. Srbija bato.
 
Ne osudjuju samo goste kompleksa, vec i nas, buduce stanare, da trazimo parking po okolnim ulicama.
Vec su prodali sve garaze tj. garazna mesta u lamelama 1,2,3 i sad moram da cekam L4 i L5, uz povecanje cene sa 11k na 12k ?!

Zna li neko koliko parking mesta ima ispod lamela 1,2 i 3 ?
Ja koliko sam video, ne verujem da moze stati vise od 10ak automobila.
 
Vrh