Šta je novo?

Dom zdravlja Labudovo Brdo

Bio u poseti kod prijatelja pa da ga malo uslikam











liče ?

 
Objekat je fino ispao a trotar su ocajno odradili i tu ulicicu i te ivicnjake sto nisu bar preslozili
 
Lepo lepo fasadna cigla je keva .Kao nesto fino sa kraja osamdesetih.Inace kad smo kod fasadne cigle mnogo mi sa svidjaju deltine zaduzbine.
 
Mogla je neka ujednačenija boja cigle. Ovako izgleda kao da nešto fali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=388315#p388315:2bnmwh6w je napisao(la):
brdjanin » Pet Maj 27, 2016 11:09 pm[/url]":2bnmwh6w]Dom zdravlja - plus
arhitektonsko rešenje - minus

Takođe i dodajem: klupe plus.

Zgrada sa premalo prozora pa se pitam, šta je iza zidina obloženih neujednačenim ciglama, kao da su nabavljene od pet proizvođača. Tu se slažem sa Žikom.
Čemu simetrija, oštre ivice? Dom zdravlja mora biti "mekšeg" izgleda a jedan kružni prozor na to neće uticati.
 
Могуће да су цигле запрљане. Треба сачекати да временски услови одраде своје (година-две). Онда цигле треба премазати такозваном стакленом водом која ће их уједначити и бити добра заштита.
 
Jesen 2016., cigle tek postavljene na fasadu. Pratila sam ceo tok, nisam videla da su nakon postavljanja ičim polivali, takve su bile odmah a i danas su takve.
 
Ове са Бетекса су можда оне лажне које се лепе лепком (нисам сигуран). Ова на ДЗ је обична цигла домаће производње без фине глазуре.
 
@Ксенија, омашила си подтему. Слику си требала да поставиш где је подтема о тц Бетекс, а ово је подтема о Дому здравља на Лабуђем :wink: брду.
 
Fotografiju možete slobodno obrisati mada sam ja pisala o cigli odnosno fasadi ali eto, "Beteks" mi je pred nosem pa mi je bilo zgodno da se napravi poređenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463261#p463261:3n7n2nv5 je napisao(la):
abrines » Pon Jul 03, 2017 11:22 pm[/url]":3n7n2nv5]Ове са Бетекса су можда оне лажне које се лепе лепком (нисам сигуран). Ова на ДЗ је обична цигла домаће производње без фине глазуре.

I ja se slazem.
 
abrines":1w5bgwim je napisao(la):
Ове са Бетекса су можда оне лажне које се лепе лепком (нисам сигуран). Ова на ДЗ је обична цигла домаће производње без фине глазуре.
Sta znaci 'obicna cigla domace proizvodnje bez fine glazure'
???
HOces da kazes da nije u pitanju gasadna cigla?

PS.
I tu fasadnu ciglu pravimo decenijama koja ima glazirane 3 strane i namerno ostavljenu neglaziranu 4-tu, radi kvalitetnije veze...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ljudi, ovo nisu zaprljane cigle ili cigle od više proizvođača, nego je arhitekta namerno stavio šarene opeke jer je time hteo da postigne efekat određene rustičnosti. Inače moram da pohvalim kvalitet arhitektonskih rešenja zdravstvenih ustanova koje su izgrađene u poslednjih desetak godina, normalno da bi mogle da budu i bolje ali su opet u vreme opšteg raspada institucija i sistema uspele da zadrže određeni građevinski i arhitektonski kvalitet. U doba mass demita izgradnja objekata od opeke je neverovatan uspeh.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464100#p464100:11m8cpej je napisao(la):
laki72 » Пет Јул 07, 2017 12:10 am[/url]":11m8cpej]
abrines":11m8cpej je napisao(la):
Ове са Бетекса су можда оне лажне које се лепе лепком (нисам сигуран). Ова на ДЗ је обична цигла домаће производње без фине глазуре.
Sta znaci 'obicna cigla domace proizvodnje bez fine glazure'
???
HOces da kazes da nije u pitanju gasadna cigla?

PS.
I tu fasadnu ciglu pravimo decenijama koja ima glazirane 3 strane i namerno ostavljenu neglaziranu 4-tu, radi kvalitetnije veze...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
То је оно што сам закључио са слике, скоро сам зидао чесму са оваквом циглом. Мислим да сам плаћао 9 дин по комаду.
 
Gotov, samo da vežu osigurače i lustere

 
abrines":24mkpjpo je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464100#p464100 je napisao(la):
laki72 » Пет Јул 07, 2017 12:10 am[/url]":24mkpjpo]
abrines":24mkpjpo je napisao(la):
Ове са Бетекса су можда оне лажне које се лепе лепком (нисам сигуран). Ова на ДЗ је обична цигла домаће производње без фине глазуре.
Sta znaci 'obicna cigla domace proizvodnje bez fine glazure'
???
HOces da kazes da nije u pitanju gasadna cigla?

PS.
I tu fasadnu ciglu pravimo decenijama koja ima glazirane 3 strane i namerno ostavljenu neglaziranu 4-tu, radi kvalitetnije veze...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
То је оно што сам закључио са слике, скоро сам зидао чесму са оваквом циглом. Мислим да сам плаћао 9 дин по комаду.
Izvini sto kasno reagujem, nisam video odgovor sa citatom.
Ne, apsolutno nije ista opeka u pitanju.
Sudeci po ceni, cesmu si zidao najobicnijom punom ciglom.
Ovo na domu zdravlja nije ista cigla (opeka). Ono sto jeste vidljivo je 'salitra' koja ce se jedno vreme pokavljivati.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Izvor: Beobuild.rs

Završen novi Dom zdravlja na Labudovom brdu

Petnaest meseci nakon otvaranja gradilišta završeni su svi radovi na izgradnji nove zgrade Doma zdravlja Labudovo brdo. Objekat će posle više decenija rešiti problem neadekvatnog privremenog smeštaja za lokalnu zdravstvenu stanicu, a njegovo otvaranje očekuje se narednog meseca. Građevinski sve je završeno, preostaje samo da se unese oprema i nameštaj. Centar u kome bi se pružala primarna zdravstvena zaštita planiran je još u vreme podizanja samog naselja krajem 70-ih godina, ali su ambulante privremeno smeštene u podzemni aneks između stambenih zgrada. Nažalost, privremeno je postalo trajno, a Dom zdravlja na Labudovom brdu ostao je u neuslovnim prostorijama do danas.

Celu vest kao i foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/zavr%C5%A1en-novi-do ... p2731.html
dom-zdravlja-labudovo-brdo-PP.jpg

170822-dom-zdravlja-labudovo-brdo-04.jpg

170822-dom-zdravlja-labudovo-brdo-18.jpg

Celu vest kao i foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/zavr%C5%A1en-novi-do ... p2731.html
 
Enterijer mi se veoma sviđa, izgleda mi jasno i funkcionalno, jedino mi je žao što spolja fasada nije kompletno presvučena fasadnom ciglom već je ima pomalo. Ja sam fetišista sa crvenom fasadnom ciglom, nemojte mi zameriti :)
 
Ipak su koristili otpad ciglu. :bash:

170822-dom-zdravlja-labudovo-brdo-12.jpg
 
Kakvi su ono prozori u hodniku? :shock:

@Žika

Da li to znači da su cigle polovne?
I jedno pitanje za @Žika? Gde da postavim fotografiju ambulante za oftalmologiju u DZ u Savskoj, pre par dana sam je fotografisala. Hvala unapred! :D

O.D. U naslovu je error, treba da piše "Zdravstvena stanica Labudovo brdo".
 
Da li se zna kada će ovaj Dom zdravlja početi sa radom? Velika je šteta ako je tačno ono što sam čuo, a to je da ovaj Dom zdravlja neće imati ni jednu jedinu službu više nego što je imao u onom podrumu. To znači da će građani kod interniste, kardiologa, fizioterapeuta i ostalih i dalje morati u Rakovicu ili na Kanarevo brdo. Debilizam.
 
Vrh