Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Imali smo lepu trajnu kaldrmu, a sad smo dobili SNS kaldrmu daleko nižeg kvaliteta.
 
Zapravo, bolje nije moglo ni da ispadne.
Svako ko ima veze, ili je nekada putovao po dalmaciji, hercegovini i primorskom delu crne gore video je kamene zidove, zidane iskljucivo kamenom, bez vezivnih elemenata.
Iako deluje prilicno lako, tek kada sam probao, uvideo sam svu kompleksnost zidanja tzv. suvozida. Kaldrmisanje sa kaldrmom (kamenom) koji nije tesan, dakle koji je nepravilnog oblika i nejednakih dimenzija je samo za nijansu lakse od zidanja takvog zida.
A dozvolicete, da tender koji imperativ ima samo sto manju cenu, kao i izvodjac koji radnike placa minimalno nisu preduslovi da neko ko je znalac satima i satima sedi i uklapa nepravilne oblike u sto homogeniju povrsinu.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Juce ja proseto Kosancicevim vencem (i slikovao) i to u letnjim cipalama sa tankim djonom
nisam osetio nikakve posebne ili ne očekivane smetnje po tabanima niti sam se saplitao
verovatno za dame u štiklama postojace trotoar sa širokim pločama a ulica je OK

Ljudi su to dobro uradili i za sad dobro rade
mozda je moglo po nešto i bolje a i ovako je dobro


UZIVAO sam u štetnji , a Venac je vec zracio sa svmim svojim slastima i onim u nagoveštaju
odavno se nisam bilo kom delu grada toliko obradovao , kao Kosančičevom
sličicu su uskoro i da okačim
mada se ne razlikuje od vec postavljenih...

:sesir:
 
Пада ми на памет само један разлог превише широких "фугни" ... немају довољно аутентичнг камена па ово што имају развлаче да покрију целу дужину улице.
 
Evo jedna fotografija, ugao Pariske i Kosančićevog venca. Rekao bih da je snimljena između dva rata. Ima svašta da se vidi na njoj.


 
Zanimljiva će biti šetnja ovako proširenim trotoarima, jer će se sada drvored naći na sredini..
 
...Zanimljiva će biti šetnja ovako proširenim trotoarima,...
Zaboravih sta je planirano
šta ce biti sa trotoarom u Pop Lukinoj tj. Kneza Sime Markovica, a na strani Kosančičevog venca ?

Šta je bolje ?
dal da bude popločana istim pločnikom jer pripada K. Vencu
ili da bude kao sada asfaltirano jednako sa obe strane ulice ?

jasno sta je lakše , jeftinije i brže
al sta je bolje i skaldnije za K. Venac jer ta strana jeste njegova.
a sad se radi pa ko zna kad ..... :roll:
 
Bilo bi interesantno sad otići na Kosančićev i fotkati da li se i koliko se zadržava voda po sredini ulice gde su slivnici?
 
Odlične su fotografije, i na žalost dobar deo pokazuje ponovo nebrigu o zelenilu. Naime, projektom je očigledno predviđeno da trotoar bude spušten na nekim deonicama u odnosu na postojeće kote, ali naravno niko nije razmišljao o stabilnosti lipa, koje su i onako u lošem stanju, ali bi ipak mogle da preguraju još kojih desetak godina da je sve urađeno kko valja. Na žalost, zbog ovoga i velikog pitanja koliko će se ostaviti nezastrtog prostora oko samih stabala, lako može da se desi da ćemo uskoro videti seču i zamenu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476748#p476748:svqtsko7 je napisao(la):
milos.tro » Ned Sep 10, 2017 4:00 pm[/url]":svqtsko7]današnje fotke:

file.php
 
Још један од практичних проблема због политичког страха од замене дрвореда.
 
Bojim se da ćemo uskoro imati vrlo sličan problem sa drvoredima, u stvari znatno složeniji, u potezu Cara Dušana ---- Džordža Vašintona ---- 27. marta, načuo sam nešto da se sprema detaljna rekonstrukcija tog poteza.
 
Ako sam dobro razumeo, na mestu gde je to drveće se planira ona Folićeva galerija, tako da lipe svejedno idu pod mač.
 
Жута кућа на ћошку синула, а у Фрушкогорској почело поплочавање, да не кажем каменовање :lol:
 
Možda je bilo reči o tome, ali, da li neko može da mi objasni zašto nisu uklonjene bandere iz Fruškogorske, tj. zašto električni napojni kablovi nisu ukopani pod zemlju?! Ili je ideja da kvart odiše duhom provincije?

 
Zna li neko zašto prostor izmedju kamenja na Kosančićevom vencu nisu "zalili" ovim malterom ili betonom kao u Skadarliji?Pogledajte prilog 1 Nije ni to najsrećnije rešenje, ali kao što se vidi-na Kosančiću kiša već ispira taj pesak izmedju kamenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478323#p478323:vttfpv2l je napisao(la):
Vox91 » 17 Sep 2017 03:20 pm[/url]":vttfpv2l]Zna li neko zašto prostor izmedju kamenja na Kosančićevom vencu nisu "zalili" ovim malterom ili betonom kao u Skadarliji?
Zato sto to rade ljudi koje ne znaju svoj zanat, nego su pokupljeni s konca i konopca...
 
Ja i dalje tvrdim da taj posao slaganja kamena može svako da radi, ali da je potrebna JEDNA (i brojkama - 1) stručna osoba da nadgleda celo gradilište.

Tj. svako može da nauči da pravilno slaže kamen posle JEDNOG (i ponovo i brojkama - 1) dana pod nadzorom jedne (1) stručne osobe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478501#p478501:12ot60wu je napisao(la):
astrodule » 18 Sep 2017 11:19 am[/url]":12ot60wu]Ja i dalje tvrdim da taj posao slaganja kamena može svako da radi, ali da je potrebna JEDNA (i brojkama - 1) stručna osoba da nadgleda celo gradilište.

Tj. svako može da nauči da pravilno slaže kamen posle JEDNOG (i ponovo i brojkama - 1) dana pod nadzorom jedne (1) stručne osobe.
Kako god, samo sto mi dobijamo kaldrmu koja ce izdrzati najvise 2 sezone bez krpljenja, popravljanja, dodavanja itd...
 
Kakva nadobudna izjava.
Verovatno se nikada nisi bavio slicnim poslovima, pa se uzdrzi takvog komentarisanja jer nije korektno, a tako je tipicno za ljude sa ovih prostora da je mene prosto sramota.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh