Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Jeli Trejsi, a kako žive Srbi po tim Kanadama, Amerikama i Evropama... a kako žive arapi i muslimani?

Koliko se Srba zabilo kamionom u zgradu ili pak u masu ljudi? Koliko Srba je napravilo svoje četvrti u koje ne pušta nikog drugog, pa čak ni ljude koji žive u toj zemlji duže od njih i koji su je podigli? Koliko Srba je kamenovalo žene što su nosile pantalone kraće od članaka? Koliko Srba visi na socijalnim pomoćima a usput sere po državi i narodu koja ih hrani i izdržava? Koliko Srba deli svet na ''braće po veri'' i ''nevernike''?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477196#p477196:1i3iv9iw je napisao(la):
Drakche » Uto Sep 12, 2017 6:14 pm[/url]":1i3iv9iw]U pitanju je cista zatucanost, a mozda je ove iz Šida malo zahvatilo od ustaskog ludila s druge strane grane.
A možda im je samo pun kufer zatucanih divljaka koji im uzurpiraju imanja, kradu njive, i napadaju bližnje...

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dr ... -vikendice
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/usijan ... du/dmgetl5

Mislim kapiram ja da tebi ovo ništa ne znači, ti si jedan od onih koji bi njih branio sve i da tebi upadnu u kuću i usade ti sekiru u utrobu... Al eto, da ti razrešim misteriju otkud toliko nezadovoljstva prema njima u Šidu. I u Srbiji. I u Evropi. I generalno svuda gde se pojave.

Deca nisu kriva sto ih vuku po belom svetu kao beskucnike. Jednog dana ce se mozda vratiti kao drugi ljudi i biti zahvalni sto su kod nas lepo primljeni.
Ni Srbija nije kriva što su druge zemlje razorile Siriju i Afganistan. Nije kriva ni što je stotine hiljada dezertera napustilo te zemlje i pošlo na Balkan iako su vrlo dobro znali da ih čeka ćorsokak.
A što se tiče zahvalnosti, care, oni jedni druge siluju, kamenuju i gaze tenkovima iako su svi muslimani ali je jedan šiit a drugi sunit. A ti ovde tripuješ da će da budu zahvalni nekim tamo ''nevernicima'' hrišćanima. Oće, oće. Biće zahvalni. Sve dok ne dođe red da se i Srbija konvertuje u islam.
 
Дете од 7 (седам) година никога не силује, оно је полно незрело. Према дефиницији наше, православне цркве, оно је, званично - безгрешни анђео.

А, кад упознају фашистичко-шовинистичке мозгове, неки од тих анђела, кад порасту, постану - ђаволи. То је оно: дошао Француз у моју земљу као колонијални господар, подигао париске палате на грбачи мене и мог сина, после мој унук отишао у Француску да му отпушава говна у клозету (јер Француз то неће да ради), а тамо му се "захвале" - расизмом. Онда се понеки праунук и залети колима у масу.

Биће лепо видети како ће, са разним земљопомерачким мозговима Србија реаговати у тренутку кад Роми постану образованији, еманципованији, самим тим етнички (национално) свеснији, речју - зајебанији... Ако није научила лекцију са Арбанасима (шифра: Димитрије Туцовић), ето нама нове забаве.

Иначе, поменути нацифашиста има ту част да буде први форумаш уписан у моју игнор листу. Одсад може да пише шта хоће, и то је само Игорова брига.
 
Pa i ovih nekoliko desetina što napraviše pokolje po Evropskim gradovima ove decenije su nekad davno bili deca od 7 godina. Onda su ih upoznali sa Kuranom.

I da... muslimani ne napadaju samo Francuze koji ''podigoše državu na njihovoj grbači''. Napadaju sve redom, uključujući i jedni druge. Jbg, to je ono kad neko ima pristup i intelekt insekta - ''ili si moj, ili ćeš da umreš''.

P.S. Interesantno je da ljudi danas dobijaju epitet fašista i nacista čak i ako napišu ''tuđe nećemo, svoje ne damo''. Znači više čovek ne sme ni da se drži po strani, da izabere da se ne meša i da zamoli druge da ga ne diraju i da ga samo zaobiđu i ostave na miru... Nego dobija ultimatum, oće li da se povinuje novim PC ograničenim stupidarijama i prihvati svaku imbecilnu degeneričnu ideju i ideologiju koja mu se servira... ili će da bude poistovećen sa Hitlerom. Zanimljivo.
Pa upravo Hitler je imao takav pristup. ''Ili ćeš da misliš kao i ja, ili ćeš da letiš''. A ko danas primenjuje isto to? A pa da... 1) Muslimani i 2) PC ratnici. Heh...
 
Да, да, иначе, и сам си, лако, могао да закључиш да кад комунистичку паролчину "Туђе нећемо, своје не дамо" (у зидине града Котора су уклесали "nedamo", заједно) интерпретираш тако да не даш детету које се ту затекло да седи у твојој школској клупи, недвосмислено јеси баш то, одвратни нациста и фашиста. И то онај паланачки тип баварског сеоског кобасичара, румен, са стомачићем у кратким кожним панталоницама.
 
Uf uf uf... Neko je gledao previše filmova.

Inače, jel vi što ih branite stvarno mislite da su svi oni zaista samo u prolazu i da se neće nastanjivati u Srbiji?
 
je*******ote, pa vi niste normalni!!!!

Imate li vi i trunku savesti kada takve stvari pisete o deci skolskog uzrasta???

Mene je sramota od toga sto napisaste...

A ti gospodjo lajkujes...
Majcinski instinkt, ono...
Odumro ti je?
Pa kerusa primi mace na sisu, a vi tako za decu, samo zato sto im je koza malo vise preplanula???

:(



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Bolje je govoriti o stepenu dostignutog nivoa poštovanja individualnih prava, a tada neki od navedenih sistema nisu isti. Kao i sve ostalo, tako ni apsolutni oblik poštovanja ovih prava nije dostižan shodno sadašnjem civilizacijskom, tehničko-tehnološkom, duhovnom, moralnom i etičkom nivou.
Toliko za ovu noć, iscpreh misaone resurse a i pomalo me zbunjuje laki. Da li sam ja prozvana i da li se dovodi u pitanje moja empatija prema deci i majčinstvui?!
3464355637.gif


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477122#p477122:3iqw4vuz je napisao(la):
laki72 » Uto Sep 12, 2017 10:58 am[/url]":3iqw4vuz]Jadno... :(
Gde je nestao onaj duh nasih predaka, gde kroz istoriju delismo i poslednju koricu hleba sa ugrozenima i unesrecenima...

Da li ovde podrazumevaš i prodavanje vode za vreme Drugog svetskog rata, čovek čoveku koga samo međa deli a i deca su bila žedna? Svakako da ne isključujem ovo što pišeš ali tako nije radila većina a tek sada ova priča bi bila za anale.

Mi smo društvo bez koncepta, od pojedinca do institucija pa se često gube niti u nečijem iskazanom stavu.
 
јој, не причај о индвидиуалним правима, када управо ти лајкујеш оно што пише Земљопомерач, који би да укине право на образовање једној групи људи
 
Ja sve vise verujem da su ksenija i zemljani ustvari jedna ista osoba :laugh:
 
Johny, ova tvoja me podseti na Divlji Zapad: "pare ili život". Ako ne želim svoj deci sveta da plaćam nastavnike, udžbenike, onda im ukidam pravo na obrazovanje? WTF :? Kolki reket moram još da im platim za: hranu, zdravstvo, smeštaj... da mi ne bi rekao da im ukidam pravo na život ili da me ne bi vređao rasistom? Da, "pare ili život" je vaš civilizacijski maksimum...
Kad ti isti Arapi nama papreno decenijama naplaćuju naftu, onda se to zove "trgovina", a kad sad traže da od nas dobiju besplatnu: hranu, zdravstvo, obrazovanje, smeštaj... to se naziva "humanost"? Kad Afrikanci etnički čiste Evropljane iz Afrike to se zove "oslobađanje od kolonizatora", a kad oni kolonizuju Evropu to se zove "ljudska prava"?

Naš problem demografije je duboko povezan sa raspodelom neto-primaoca i neto-davaoca novca u našoj zemlji. Narodi koji su neto-primaoci (tj koji više uzimaju iz budžeta nego što u njega uplaćuju) kao što su ranije bili Albanci sa Kosova ili danas Romi i imigranti -rastu jer više primaju od celog društva, a narodi koji su neto-davaoci (koji više daju u budžet nego što iz njega primaju) kao što su uglavnom Srbi, ali možda i Mađari, Hrvati, Slovaci, Rumunu... - padaju, tj njihov broj opada. Pa to je bio jedan od osnovnih razloga raspada Jugoslavije, zar ništa nismo naučili? Srbi trebaju da se zapitaju da li u ovolikom siromaštvu i dalje žele da budu neto-davaoci ili bi tu razliku pre iskoristili da imaju više svoje dece i da se te pare na druge načine upotrebe na njihovu decu. Prosto je: narod koji zalivate - raste, narod kome na kičmi natovarite veliki teret - pada, prosta fizika.
 
то апсолутно нема везе са паролом "паре или живот", већ је то једноставно нормална ствар. исто је у било којој другој држави. и у Немачкој, и у Шведској, и било где другде, деца азиланата, док су ту где јесу, се нормално школују са локалном децом. то је једно од најосновнијих људских права. е сада, шта је било раније и остало, то мене не интересује, само указујем на то да то што неки наши људи раде у Шиду и околини није нормално. па како се у Београду нико није бунио због тога?
 
Bune se i u Beogradu. Samo što je to u manjoj meri, i dešava se sporadično, pa se ne piše toliko o tome.

A i Beograd ima drugu vrstu problema sa njima. Krađe, ubadanja (imao sam tu divnu priliku da lično prisustvujem jednom njihovom okršaju u samom centru grada usred bela dana), napadi na prolaznike, napadi na žene, upadanje u ''napuštene'' objekte i zabarikadiranje... Bilo je čak i napada na uniformisane policajce.
Pre nego što počne isčuđavanje podsetiću da sve to stoji u novinskim arhivama, pa ko mi ne veruje nek kaže da mu prosledim linkove. Istina takvih incidenata je bilo manje ove godine ali zato su 2015. i 2016. bili redovna pojava. I koliko se smanjio broj incidenata u Beogradu, toliko se povećao u tim drugim gradovima gde su prihvatni centri ili blizina granice.


Nego mene zanima nešto drugo - vi što tvrdite da su ovi u Šidu, i svi kojima je preko glave migranata rasisti i reinkarnacije Hitlera koje samo čekaju da obuku uniforme i otvore logore i gasne komore... da li ste se možda zapitali kako to da pre circa 4 godine, kad su počeli da pristižu prvi talasi migranata, 80% ljudi u Srbiji nije imalo ništa protiv njih? A evo danas je većini preko glave svega toga. Jeste razmišljali ikada o tome?
 
Kakvih kretena, probisveta, stranackih poltrona se nakotilo u ovoj zemlji, mislim da ne bi ni osetili 100 000 Arapa. Vrsnjackog nasilja koliko hoces, truju se kerovi, uce se deca da tuku te kerove,...

Bender Rodriguez u tim zemljama u kojima sam ja bio Srbi su i ono što se kod nas zovu Romi. Npr. švajcarac te gleda po pasošu. Treba posetiti eto Cirih i videti šta tamo sve ima od strane naših. Teške krađe, nasilje, sukobi sa Albancima,.. Ako misliš da su po Nemačkoj samo visokoobrazovani Srbi, lekari, IT i to, grdno se varaš. Ko prosi po Beču, džepari,..
 
@Pantograf, ogroman plus za D.Tucovica, samo bih dodao obavezno štivo, "Srbija i Arbanija", knjiga sastavljena iz nekoliko Tucovićevih spisa.

Drugo obavezno štivo za one koji ne razumeju odnose Srbije i Srba kroz istoriju sa ostalim narodima, Kulturna Istorija Srba, Jovan Deretić.

Šovinisti, nemojte da se primate, nije taj Jovan Deretić na koga mislite.

Paradokas je da se buni ljudi koji su u svom životu bili primljeni posle svog izgnanstva. A i da nisu, ne mogu da svarim njihova delanja, stidim se što delim isti jezik sa takvima, pomeračem i ovom nacionalno društveno socijalno svesnom damom.
 
Trejsi
To nije bilo moje pitanje. Evo šta sam pitao:

Koliko se Srba zabilo kamionom u zgradu ili pak u masu ljudi? Koliko Srba je napravilo svoje četvrti u koje ne pušta nikog drugog, pa čak ni ljude koji žive u toj zemlji duže od njih i koji su je podigli? Koliko Srba je kamenovalo žene što su nosile pantalone kraće od članaka? Koliko Srba visi na socijalnim pomoćima a usput sere po državi i narodu koja ih hrani i izdržava? Koliko Srba deli svet na ''braće po veri'' i ''nevernike''?

Kakvih kretena, probisveta, stranackih poltrona se nakotilo u ovoj zemlji, mislim da ne bi ni osetili 100 000 Arapa. Vrsnjackog nasilja koliko hoces, truju se kerovi, uce se deca da tuku te kerove,...

Najbesmislenija logika koju sam ikad čuo. To je u rangu razmišljanja ''e ionako mi je kuća prašnjava i neuredna, šta ima veze ako napravim žurku i pustim svakoga da dođe, pa ne može da mi napravi veću štetu nego što je sad''. Pa dobro eto, ti napravi žurku i pusti sve redom unutra pa nam javi kako je to prošlo. Po tvojoj logici, ne može da ti bude gore, tako da nemaš briga. :roll:

To što Srbija ima probleme od kojih pati 2/3 današnjeg sveta ne znači da treba da digne ruke od svega i pušta da joj dođe ko god poželi i da radi šta god poželi.

-----------------------

I nevezano sad za ovu temu i migrante - okanite se više tih besmislenih poređenja i priča kako se te stvari dešavaju samo u Srbiji. Tačno, u Srbiji 20 ljudi truje kerove. A al u Aziji ih 20 miliona dere, kuva u loncu a krzno im se prodaje po pijacama i kao suvenir. U Srbiji se svake nedelje desi po jedna ozbiljna tuča u školi. U Americi se svake nedelje u školama desi po jedan masakr automatskim oružjem. I šta sad? To što neki ljudi vole da čitaju samo crnu hroniku, punu bombastičnih naslova i (često) prenaduvanih vesti, i da misle da se tako nešto dešava samo u Srbiji, samo pokazuje njihovu ograničenost. Jer dešavaju se širom sveta i mnogo gore stvari, samo što se ne priča svaki dan o tome.

A čak i to naše vršnjačko nasilje i trovanje kerova je ništa u poređenju s onim šta nas čeka kad počnu prve među-etničke tenzije i čari usliljenog multikulturalizma. Podvlačim ovo usiljenog. Jer multikulturalno društvo se tako ne pravi. Tako se samo dobija jedno bure baruta. Ne znam kako iko može da misli da usiljeno i ishitreno mešanje nekoliko potpuno različitih kultura, religija i grupa ljudi, koji imaju dosta nerešenih računa ili netrepeljivosti, može da izađe na nešto dobro. Opet skrećem pažnju na ovo usiljeno i ishtireno.
 
Kad god imigranti upadnu nekome u kuću u Šidu, Bogovađi, unište useve, voće, povrće, kad nastave ka Evropi i tamo ubiju, siluju, unište imovinu, tuku i maltretiraju decu i ljude... ja uvek pomislim kako ovi njihovi saučesnici koji su ih pustili ovde da sve to rade poput Merkelove, Vučića, Pante, Drakcheta, Johnyja... su još uvek nekažnjeni, živi, zdravi i van zatvora? Kakva je to pravda? Napraviš sr.nje drugim, nevinim, ni krivim ni dužnim ljudima i ne trpiš nikakvu kaznu za svoja dela. Ali ja i dalje verujem u pravdu i nadu da će, kada se promeni sistem, oni ipak odgovarati pred Bogom i pravdom za naneto zlo nedužnim našim ljudima...
 
@Earthmoving
2034808023.png
2034808023.png
2034808023.png


Da ne kvarim ni jednom rečju.
~~~
Čudno je da niko ne poželi protumačiti smisao koga sam lajkovala. Vi ste, draga gospodo, u teškom hendikepu.
 
ви опет бркате бабе и жабе. види се да нисте чисти у главу... ја овде САМО говорим о образовању те деце, која су сада ту где јесу
 
Kog kompleksa? Ja samo neću da se upuštam u tuđe bitke i probleme s kojima nemam apsolutno ništa.

Nisam ja kriv što su Evropa i Amerika raskantale Siriju i Afganistan. Niti što su mnogi ljudi tamo radije odlučili da dezertiraju nego da se bore. A tek nisam kriv što od 100% migranata koji stižu ovamo, tek 40% njih su zapravo iz ratom zahvaćenih područja, a ostali su svi ekonomski migranti koji traže sisu na koju će da se nakače do kraja života.
 
Kompleksa više vrednosti za početak.

Isto što si ti naveo da oni rade, rade i naši ekonomski migranti po celoj Evropi .... stoga je kompleks više vrednosti em pogrešan, em neutemeljen.
 
Da se vratim temi demografije:
možda Stf iz prve ruke da nam prenese kakvu demografsku politiku planira SNS? ;) Jel istina što se priča, ako ne budemo dobri glasači da će, umesto kao do sad da narod menja vlast, ovaj put vlast menjati narod? ;) Vidim već da ih više vole od nas, naši roditelji plaćaju nastavnike kroz porez, udžbenike, hranu, režiju, grejanje... a ovi ništa. Pod takvom politikom, kakva im je projekcija naše demografije, a kakva njihove privilegovane demografije?
 
Pa nije to ništa novo, nekoliko podguznih muva koje obitavaju u okolini SNSa, je proteklih godina javno propagiralo takve ideje. Eto čuveni Dušan Janjić reče u više navrata da Srbija treba da pusti i zadrži, ne hiljade, nego stotine hiljada migranata i tako reši problem bele kuge. To je ona logika ''ukloniću buđ u kući tako što ću da je premažem uranijumom''. Rešavaš jedan problem stvaranjem drugog, još goreg.

@stf
Odlično batice, ja ionako već neko vreme ignorišem većinu tvojih postova, tako da će nam ovako obojici biti lakše. :)
 
Ја те не читам још од твог кукања како ти је нехуман живот у центру града ...
 
To što ti stavljaš u isti koš sve Arape i muslimane, to je već problem. Zakucavanje kolima i sve te priče imaju malo dublju podlogu, vezanu za to da su vajni zapadnjaci rokali bombama i kopnenim trupama. Složićeš se da je i to bilo remećenje njihovog reda, mira i šta ste sve naveli. Sad je mozda to došlo na naplatu. Ovo je nekome glupo objašnjenje, ali eto nek se i to cuje. i neverovatno mi je da mi sa iskustvom bombardovanja, raseljavanjem ljudi preko Drine, sa Kosova, ne možemo da osetimo minimum neke empatije i to makar prema deci.

Ja sam u odeljenju imao druga koji je Sirijac, otac mu je studirao i ostao ovde za vreme SFRJ. I ima masa takvih primera. Ne vidim zašto to ne bi mogao da bude slučaj i sa ovom nedužnom decom ovde.
 
Vrh