Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Evo je spisak ljudi koji su autori prostornog plana BNV-a,koji stoje iza njega i podržavaju ga (ima tu arhitekata,inžinjera,ekonomista itd...da li su autoriteti ili ne u svojim oblastima to je drugo pitanje,forumaši koji su iz pomenutih struka mogli bi nešto da kažu o njima ako imaju kakve podatke)
Руководиоци израде плана мр Александар Вучићевић, дипл.пр.планер
Милица Јоксић, дипл.инж.арх.
Синтезни тим мр Александар Вучићевић, дипл.пр.планер
др Небојша Стефановић, дипл.пр.планер
Милица Јоксић, дипл.инж.арх.
Бошко Вујић, дипл.инж.маш.
Предраг Крстић, дипл.инж.сао.
Радни тим:
Просторно-плански аспект мр Александар Вучићевић, дипл.пр.планер
др Небојша Стефановић, дипл.пр.планер
Мирјана Недељковић, дипл.пр.планер
Весна Триван, дипл.пр.планер
Милан Цветковић, дипл.пр.планер
Дарко Савић, дипл.ецц.
Биљана Михајловић, дипл.ецц.
Љубомир Стошић, дипл.социолог
мр Зоран Солујић, дипл.инж.арх.
Урбанистичко решење Милица Јоксић, дипл.инж.арх.
Ана Граовац, дипл.инж.арх.
Весна Теофиловић, дипл.инж.арх.
Иван Лалић, дипл.инж.арх.
Јелена Ђерић, дипл.инж.арх.
Милена Солујић, дипл.инж.арх.
Зелене површине мр Аница Теофиловић, дипл.инж.пејз.арх.
Инжењерскогеолошки услови мр Весна Тахов, дипл.инж.геол.
Ивица Торњански, дипл.инж.геол.
Јавне службе Божидар Бојовић, дипл.пр.планер
Емил Димитров, дипл.инж.арх.
Ана Ђокић, дипл.инж.арх.
Гордана Бура, дипл.инж.арх.
Соња Костић, дипл.ист.ум.
Саобраћајне површине Предраг Крстић, дипл.инж.сао.
Драган Михајловић, дипл.инж.грађ.
Александар Илић, дипл.инж.грађ.
Предраг Пиловић, дипл.инж.грађ.
Душан Милановић, дипл.инж.сао.
Мирјана Миловановић, грађ.тех.
Смиљка Живанчев, инж.грађ.
Комунална инфраструктура
Бошко Вујић, дипл.инж.маш.
Зоран Мишић, дипл.инж.маш.
Миша Јовић, дипл.инж.ел.
Бојан Обрадовић, дипл.инж.ел.
Војислав Милић, дипл.инж.грађ.
Александар Ранковић, дипл.инж.грађ.
Дијана Филиповић, дипл.инж.маш.
Никола Карановић, ел.тех.
Јасна Веле, струк.инж.грађ.
Заштита простора
Александра Везмар, дипл.географ
Тања Поткоњак, дипл.физ-хем.
мр Аница Теофиловић, дипл.инж.пејз.арх
Соња Костић, дипл.ист.ум.
Марија Лалошевић, дипл.инж.арх.
мр Весна Тахов, дипл.инж.геол.
Олгица Гвоздић, дипл.инж.шум.
Јелена Маринковић, дипл.пр.планер
Драгослав Павловић, дипл.пр.планер
Ограничења урбаног развоја Катарина Чавић-Лакић, дипл.инж.пејз.арх.
Информационо-документациона
основа
Јовица Тошић, дипл.инж.геод.
Јелена Ђерић, дипл.инж.арх.
Милена Солујић, дипл.инж.арх.
Драган Арбутина, тех.
Јован Косовац, арх.тех.
Наца Оташевић, граф.тех.
Властимир Белановић, тех.
Директор Сектора за стратешко
планирање и развој
мр Александар Вучићевић, дипл.просторни планер
Директор Сектора за регулационо
планирање
Јадранка Живковић, дипл.инж.арх.
Директор Сектора за комуналну
инфраструктуру
Бошко Вујић, дипл.инж.маш.
Директор Сектора за саобраћај Предраг Крстић, дипл.инж.сао.
Директор др Небојша Стефановић, дипл.просторни планер
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477549#p477549:102oe1do je napisao(la):
nikolas27 » 13 Sep 2017 08:15 pm[/url]":102oe1do]Moram priznati da jeste po malo zabavno. A odakle moj zaključak da si napravio ponovo logičku grešku - pa jednostavno izneo si zaključak da "BNV ne valja bez obzira da li pitaš autoritete i analiziraš argumente". Tako da ne samo da nisi naveo argumente zbog kojih tvrdiš da BNV ne valja već si u svojoj tvrdnji ekplicitno naveno da ne treba analizirati argumente. To je jedna varijanta argumentum ad verecundiam - "to je tako zato što ja tako kažem".
Svašta. Pa ovo je forum, a ne knjiga. Ono gde se poruke nastavljaju jedna na drugu. Zamisli na šta bi ličio kad bi se u svakoj poruci ponovo moralo ponavljati sve što je rečeno u prethodnim? Argumenti su u tim prethodnim porukama. Samo se referenciramo na njih. Ne moramo ih uvek ponavljati. Sem toga, ti si poveo priču o logičkoj formi, ne o sadržaju dokaza, nego o formi dokaza, pa smo kasnije govorili o TOME. I uopšte nisam rekao da ne treba analizirati argumente. Rekao sam da bez obzira kako su razni ljudi izabrali da dolaze do stava o nekoj pojavi, slušanjem autoriteta ili analizom argumenata (dakle neispravno ili ispravno), svi će oni U OVOM SLUČAJU doći do istog stava, da BNV nije dobar projekat, pa možemo da izostavimo gubljenje vremena. To što ti kažeš da svi treba da slušaju samo argumente, ne znači da će svi to i uraditi. A osnovna teza je bila je da je za promenu BNVa potrebna široka javna svest o tome da on nije dobar, inače ga niko neće menjati ni uz sve napore grupe koje predlaže bolja rešenja. Tako da prosto ne vidim kakve sad ima veze u ovom trenutku pričati o formalnoj ispravnosti dokaza da BNV nije dobar, ako to uopšte nije bila trenutna tema. Itd, itd, ovo je zezanje i odvlačenje pažnje, a ne ozbiljan pokušaj da se kaže nešto relevantno. Meni je svejedno, ali ljudi će prestati da čitaju ako rasprava nije fokusirana na nešto u određenom trenutku ima smisla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477344#p477344:3bxamhtd je napisao(la):
JohnnyLee » 13 Sep 2017 09:49 am[/url]":3bxamhtd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477261#p477261:3bxamhtd je napisao(la):
Zuma » 12 Сеп 2017, 22:59[/url]":3bxamhtd]Pojavila se i jedna sasvim neočekivana posledica kašnjenja u gradnji mosta preko Dunava i odlaganja uklanjanja šina, odnosno ukrštanja pruge i puta u nivou...
ово није неочекивано, већ напротив. и биће још горе како цео део буде растао, а пруга и даље буде ту
Ne znam za druge, ali ono što sam ja očekivao je da će rampa biti spuštena na kratko, samo dok voz prolazi. Zaista mi nije palo na pamet da se može desiti da se kompozicija prosto parkira duž celog BNV-a i blokira kompletan saobraćaj u većini njegovih ulica. Ucrtao sam položaj duže kompozicije koja na svom semaforu čeka uključenje u glavne koloseke. Pogledajte koje sve ulice, i KOLIKO ulica seče. Ako voz stane i čeka, staje i čeka i sav saobraćaj u svima njima.


A tek sam danas gledanjem slika u punoj rezoluciji shvatio da voz koji sam čekao da prođe nije samo stao na semaforu, nego da u trenutku slikanja uopšte nije imao lokomotivu.

file.php

Pogledajte prilog 1

Pa je tako postao vidljiv još jedan aspekat ove situacije. U SA je i dalje aktivan železnički čvor koji međutim sa rečne stane više nema manipulativnih koloseka, već samo veoma aktivne glavne koloseke, a sa druge strane ih je ostalo jako malo, uglavnom zauzetih. Dok će se potreba za pomoćnim kolosecima i dalje povremeno javljati. Ponekad, kao sad, će trebati promeniti lokomotivu, ili hitno proveriti točkove, odvojiti vagone, poslati ih u depo za čišćenje i popravku pored Savske ulice, ili manipulisati lokomotivima u "Ložionici". Što znači da će i to biti razlozi da ovaj železnički semafor bude zatvoren, a da kompozicija čeka u sred BNV-a.
 
Železnički semafor ispred uključenja koloseka pored Save.

 
Iskoristio sam Zuminu fotku levo (fotka desno prestavlja raščišćavanje SA od svih nadzemnih objekata po rokovima i fazama ,pa i pruge)

Pruga naime seče zelena,ljubičasta(rok 30.6 2017g plus 6 mesec) i plava polja(31.12.2019 plus 6 meseci) te bi se stoga morala ukloniti po slovu ugovora osim parčeta koji zahvata plavo polje.
Mišljenja sam da će se najverovatnije ići na alternativno rešenje preko Novog Sada (od useljenja novih stanara u BW residences) ili transport u noćnom režimu sto mi je manje verovatno.
 
Вечерас сам прошетао променадом, нема неког напретка на санирању рупе на обалоутврди.
 
[url=http://.rs//viewtopic.php?p=477557#p477557:31v0tvk2 je napisao(la):
milos.tro » Sre Sep 13, 2017 10:38 pm[/url]":31v0tvk2]Evo je spisak ljudi koji su autori prostornog plana BNV-a,koji stoje iza njega i podržavaju ga (ima tu arhitekata,inžinjera,ekonomista itd...da li su autoriteti ili ne u svojim oblastima to je drugo pitanje,aši koji su iz pomenutih struka mogli bi nešto da kažu o njima ako imaju kakve podatke)
A nije mislio stvarno da navedes, sad ispada da nije Vucic sa arapinom sam projektovao sve ovo. :laugh:

Cinjenica je da se kriticari uvek cuju glasnije. Da najveci broj ljudi savrseno nije briga sto su zgrade velike u SA i da samo hoce da to bude uredno.
Veliki je broj kriticara, isti je broj ljudi koji su poklonici ovog projketa. Ostalih 80%, gde svrstavam i sebe prosto raduje da se deo grada sredjuje.

hvala na paznji. :)

Jos ovo, kritikom i pljuvanjem ne moze da se pogresi. Cisto da objasnim zasto su nekonstruktivni pljuvaci izabrali stranu protiv BNV.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477557#p477557:3evmrbw0 je napisao(la):
milos.tro » Sre Sep 13, 2017 10:38 pm[/url]":3evmrbw0]Evo je spisak ljudi koji su autori prostornog plana BNV-a,koji stoje iza njega i podržavaju ga (ima tu arhitekata,inžinjera,ekonomista itd...da li su autoriteti ili ne u svojim oblastima to je drugo pitanje,forumaši koji su iz pomenutih struka mogli bi nešto da kažu o njima ako imaju kakve podatke)
Šteta što nisi pitao i ostale koji nisu iz navedenih struka a imali bi šta reći.
1221565979.gif
 
To je spisak ljudi kojima je poveren posao izrade planske dokumentacije po zamislima i direktivama idejnih tvoraca i investitora. Ne razumem poentu postavljanja tog spiska.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477660#p477660:3lbluyz9 je napisao(la):
GOJE » 14 Сеп 2017 12:53 pm[/url]":3lbluyz9]Ne razumem poentu postavljanja tog spiska.
Да ли у овој теми ишта написано има поенту?
 
Ovi ljudi sa spiska, nisu idejni tvorci masterplana i zgrada u projektu BnV vec samo ljudi koji su angazovani da razrade taj masterplan i idejna resenja zgrada koje se grade u BnV.
Dakle ti ljudi nisu nista projektovali nego su samo razradili ono sto su neki stranci izmislili.
Na neki nacin, moze se reci da je najpriblizniji posao tih ljudi nesto poput crtaca u autoCAD-u kome se poveruje idejni projekat a oni su zaduzeni da nacrtaju fasade, preseke, kote i naprave pravni dokument zvani "gradjevinska dozvola" koji ne mogu strani projektanti da urade bas iz razloga sto su stranci i nemaju projektantsku licencu koju izdaje inzenjerska komora Srbije, te moraju nasi strucnjaci to da obrade i stave njihov pecat da bi ta dozvola bila upotrebljiva.
 
@stf
Da je tebi zapalo parče "kolača" imalo bi, je li?
I... ko je na kraju konfliktan u diskusiji? Pominje se "pljuvanje" umesto "kritika", "odsustvo poente" umesto "kritika postojećeg" itd. itd.
Nakon ovoliko strana, ovakvo pisanje odraz je samo velikog prisustva sujete i nepoštovanja foruma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477676#p477676:1eeac4ti je napisao(la):
astrodule » Čet Sep 14, 2017 2:23 pm[/url]":1eeac4ti]Mene i dalje zanima da li je neko iz "struke" rekao nešto pozitivno o ovom projektu?

Ti kanda spavaš na "času"?! :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477676#p477676:3s7ksx7e je napisao(la):
astrodule » 14 Сеп 2017 01:23 pm[/url]":3s7ksx7e]Mene i dalje zanima da li je neko iz "struke" rekao nešto pozitivno o ovom projektu?
Ајмо реално, да ли ико из струке и да мисли нешто позитивно то сме да каже и да се обележи као "колаборациониста власти"?

Па на овом форуму који је до пре коју годину важио за место демократије и размене мишљења постоји самозвана форумска морална параполиција чији је једини задатак размену мишљења онемогући етикетиерајући као бота сваког ко се усуди да напише другачије мишљење од њиховог. Па шта мислите колико овај форум има чланова којис амо прате и читају без храбрости да ишта напишу да их параполиција не дочека на волеј ...

...
 
Ja sam dip.inž.građevinarstva smera za visoku gradnju, pratim samo temu "BW St.Regis", jer je moja kompanija radila jedan deo projektovanja buduće zgrade... Pročitam ponekad i ostale teme kada se ukaže vremena, mada uvek ista priča svuda, pa i nema ničega zanimljivog.
Gospodin iznad je napisao da svako ko imam pozitivno mišljenje bude dočekan na volej, i to je u pravu.
Jer vidim da mnogima ovde puno toga ne odgovara, imaju neke besmislene ideje o projektu, "dokaze" da je urađeno ilegalno, i puno toga... Slažem se, možda ima nečega što je urađeno uprkos nekom od zakona, ali mi to ne možemo da znamo, pogotovo ne da garantujemo po nekim "pričama".

Spomenuo sam u "BW St.Regis" temi da poznajem čoveka (otac mog dobrog prijatelja) koji imao plac tu kraj Gazele (nije bilo objekata na placu). Njemu je iplaćena određena suma novca (kako on kaže, i više nego što vredi), što je normalno jer se tako svuda skoro radi, i to što on kaže da su i komšije koje su imale tu plačeve sa nekom starom gradnjom takođe bili kvalitetno isplaćeni, dobili razne ponude o preseljenju i slično. To je ono što ja znam iz prve ruke.

Tu sam da odgovorim u vezi onoga što ja znam vezano za same objekte, gradnju, tj. sam projekat... Neke druge stvari vezane za zakon, vlast, državu, stvarno ne bih znao, i ne bi trebalo da širimo temu tim pričama, jer smo ovde da komentarišemo isključivo projekat.
Hvala još jednom, i izvinjavam se ako sam prekršio neko od pravilnika, mada nije bila namera.
 
prvo da zahvalim milosu na trudu da postavi spisak. sto se samog spisak tice prvo da konstatujemo da se mnoga imena ponavljaju nekoliko puta pa se sam spisak cini duzim nego sto jeste kao i da se letimicnim uvidom u vreme postavljanja tih osoba na rukovodece pozicije u zavodu moze naslutiti njihovo politicko uverenje.. mozda previse trazim ali postoji li iko ko nije zaposlen u zavodu ili u stranci a ko je spreman da svoj ugled ulozi u promociju ovoga.. bice dovoljno jedno ime.

naravno i dalje ocekujem da cujem o fantasticnim ekonomslim efektima ovoga, tj da vidim i procitam jedan strucan objektivni osvrt na ovo u kome je neko dovoljno strucan i objektivan neostrasceno i argumentovano objasnio nama laicima zasto je ovakav nacin razvoja bnv-a najbolji i jedino ispravni put
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=L82DTFtfIB4[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fUZXnmIRvMY[/youtube]
 
Taze slike jos nisu prenocile.
Hocu samo da vam docaram koliko je SA ustvari mali prostor i da je maketa sa stvarnom povrsinom stvarno nebo i zemlja.
Pogledajte prilog 4
Ako na ovaj prostor zamislimo sve sto se trenutno gradi i dodamo povrinu parka i ulica i bulevara i po koja javna povrsina, parking. Sami zakljucite koliko mesta ce ostati.
Pogledajte prilog 3
Dodao bih i one male zgradice p+6 koje su smesan poduhvat u poredjenju sa ovim sto se trenutno radi. Pricam o vrenakom intervalu.
Pogledajte prilog 2
Da rade kao sto ne rade. Mogu da pojedu sve ovo jako brzo.

Bonus slika Beograda koji je grad za nase okruzenje.
Pogledajte prilog 1
 
Da citiram samog sebe:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472495#p472495:3340qp1o je napisao(la):
Gazi Bengazi » Ned Avg 20, 2017 9:18 pm[/url]":3340qp1o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472378#p472378:3340qp1o je napisao(la):
Дошљак » Ned Avg 20, 2017 11:52 am[/url]":3340qp1o]
Али ова стаза је срамотна, ван сваке памети. Да ли би ти шетао овуда?

Ajd da ponovimo :"OVO NIJE PESACKA STAZA". Nije svaki betonirani deo obaloutvrde setacka staza. Iz istog razloga nije ni povezana sa pltaformom putem stepenica na drugom kraju. Imate dve pesacke staze: gornju glavnu i "donju" cik-cak koja omogucuje delimican prilaz void I terasama sa ogradom. One ispunjavaju sve uslove pesackih staza. Ovo sto nazivate stazom je betonirani deo koji je ostavlje pecarisima i svim drugima koji zele da se priblize vodi. Takodje i za komunalne sluzbe i druge sluzbe koje rade na odrzavanju promenade. A nadam se jednog dana ako naprave jos stepenica i prilaz camcima.

Na 04:00 je ponovila ono sto sam ja naveo. Nazvala ih je: "servisnim stazama".

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=L82DTFtfIB4[/youtube]
 
Vrh