Šta je novo?

Razni projekti

Gradi se Razvojno stomatološko-istraživački i implatološki centar sa podzemnon garažom u Nebojšinoj ulici na Vračaru, odmah ispod stomatološkog fakulteta. Čini mi se da će biti i direktno povezan sa njim tj. da će moći da se prolazi direktno iz jedne zgrade u drugu.

Investitor je sam stomatološki fakultet, a završetak radova je planiran za jun 2018. godine.

k3Tb4IO.jpg


ezR4t52.jpg


WTeTYJL.jpg


3ssLema.jpg
 
Evo malo sta se radi po Dorćolu

Skoro završena zgrada u Strahinjica Bana, lokali u prizemlju jos nisu otvoreni

9b0a62babd789560a47fd7e0bdabadfd.jpg


a96d353a500de1c2f3ef9f458c30f9bb.jpg


Malo dalje na uglu strahinjica bana i Kralja Petra se privode kraju grubi radovi nadzidjivanja zgrade iz 60ih za 2 sprata.

dc4b70a7221e7b69e7ce7d4e6daa4f00.jpg


70399c6c215c2edd1dc822a96c233288.jpg


cb42b719a999a7ecc0da469c1884a86f.jpg


U Dusanovoj zamena staklene fasade ide svojim tokom, vidljivi su i paneli od alukobonda.

823a4cd5d4d39aeff26133b499facfd3.jpg


e1384668ccace8b68c43c2d500ec1c6b.jpg


Zgrada u Knicaninovoj konačno izlazi iz zemlje.

42f0776c847a65b8613faf485fe44e1d.jpg


8bb898c944f1c4b3c532e0e9312fdd2b.jpg


952cbc216a68d2c493311435bc3ff9f1.jpg





Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
 
Hvala spatio na slikama ;)
Ova u K. Petra je nelegalno nadzidana, tj. započeta ali onda legalizovana. To je trenutno u modi, ostatak zgrade neće ni pipnuti jer je ta zgrada planirana za rekonstrukciju 2018. godine od strane grada, pa mu grad odradi taj deo posla a on samo prodaje stanove.
Inače ovo nije ni prvi put da se ta zgrada dogradjuje, i jedan deo i dalje nije legalan.

Uopšte nije providno...
 
Najvise me nervira taj trend u centru gde zgrade P+6 pretvaraju u P+8 ili odmah grade P+8 a ulice uske.
And7rey, ta prva nadogradnja o kojoj pricas je verovatno onaj sto se vidi levo na slici?
 
Sada na Kalemegdanu u prolazu čujem kako neki ljudi komentarišu da se ovde gradi nekakav restoran.

Materijal je delom dopremljen (armature, pesak, grede itd.)
Više mi je za temu Ko im ovo dozvoli. Zna li neko nešto više?

4f4f0acb4241e9913348531fdd7249c6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476297#p476297:1xw9a0o6 je napisao(la):
Гага » Pet Sep 08, 2017 12:13 am[/url]":1xw9a0o6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476125#p476125:1xw9a0o6 je napisao(la):
dripac28 » 07 Сеп 2017 12:11 pm[/url]":1xw9a0o6]Gago da li to znaci da ce i poslednji hangar nekadasnjeg aerodroma biti uklonjen?
@Дрипац, наравно да НЕ, хангар остаје ту где и јесте, он је ионако под заштитом као историјски објекат.
Да би се боље разумело уцртао сам на доњем ортофото снимку где ће ићи и шта ће све бити будућа улица Тадије Сондермајера. Значи она ће почињати од Тошиног бунара и ићи ће иза хангара, пролазити поред балканске ЦНН (Н1) телевизије и магацина Цептер, а код насеља "Запад 65" ће се делити на два дела. Један део ће излазити на Булевар Хероја са Кошара (бивши УМП), а други део ће излазити на Омладинских бригада, тј. на раскрсницу која се сад гради. На подтеми о "Мосад граду" сам постављао и цртеже ове нове улице. Надам се да је сад јасније.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476128#p476128:1xw9a0o6 je napisao(la):
ftj » 07 Сеп 2017 12:17 pm[/url]":1xw9a0o6]Mosad grad, ha ha bas smesno.
@ФТЈ, ја га са разлогом тако зовем, нећемо сад о томе, имаш на тој подтеми неких 10. до 15. стране пре задње, зашто га тако зовем. :wink:
file.php
Veliki deo ovoga vec postoji, prakticno do hangara.
Samo mi nije jasno zasto oni ovu ulicu, koja prolazi pored Cepter studija i poslovne zgrade prekoputa hangara (namerno kazem poslovne zgrade jer je N1 tu zakupac i to mnogo manjeg dela od ostalih), ne nastavi pravo na TB ?
 
@СербПакер, није ни планиран наставак према Тошином бунару јер нема ни потребе.

Прво, непуних сто метара даље је раскрсница Тошин бунар-Булевар Хероја са Кошара-Николе Добровића,
Друго, наставак даље подразумева пролазак кроз приватан плац,
Треће, само ће се, али не сад кад се буде радила ова улица Тадије Сондермајера, продужити до тог паркинга код зграде Интерфрига и кафане која ту има. То је неких 10-так метара. Зграда је приватно власништво човека под тачком два. Он није дозволио ни да се стари Тошин бунар (1+1) који пролази кроз његов плац уклони. Сад одатле колима излазе на Тошин бунар, а и ту улазе, преко излазног дела будуће НИС-ове бензинске станице која је почела да се гради пре недељу дана, тамо где је било оно циганско насеље.

Ово је цртеж нове улице (Тадије Сондермајера) у том пословном и стамбеном насељу која ће се ускоро градити. На цртежу сам означио место где је тај део где се додирује са приватним плацем и где ће се можда једног дана продужити тих 10-так метара до паркинга. Овај цртеж сам већ постављао на подтеми о Мосад граду.

 
Гага":b30i6qlu je napisao(la):
@СербПакер, није ни планиран наставак према Тошином бунару јер нема ни потребе.

Прво, непуних сто метара даље је раскрсница Тошин бунар-Булевар Хероја са Кошара-Николе Добровића,
Друго, наставак даље подразумева пролазак кроз приватан плац,
Треће, само ће се, али не сад кад се буде радила ова улица Тадије Сондермајера, продужити до тог паркинга код зграде Интерфрига и кафане која ту има. То је неких 10-так метара. Зграда је приватно власништво човека под тачком два. Он није дозволио ни да се стари Тошин бунар (1+1) који пролази кроз његов плац уклони. Сад одатле колима излазе на Тошин бунар, а и ту улазе, преко излазног дела будуће НИС-ове бензинске станице која је почела да се гради пре недељу дана, тамо где је било оно циганско насеље.

Ово је цртеж нове улице (Тадије Сондермајера) у том пословном и стамбеном насељу која ће се ускоро градити. На цртежу сам означио место где је тај део где се додирује са приватним плацем и где ће се можда једног дана продужити тих 10-так метара до паркинга. Овај цртеж сам већ постављао на подтеми о Мосад граду.

Sad mi nije jasno, jel se ovo što si nacrtao uliva u Tošin Bunar tamo levo ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=476987#p476987:2abjuv0u je napisao(la):
spatiotecte » Pon Sep 11, 2017 6:34 pm[/url]":2abjuv0u]Skoro završena zgrada u Strahinjica Bana, lokali u prizemlju jos nisu otvoreni

9b0a62babd789560a47fd7e0bdabadfd.jpg

Da li je ovo rekonstrukcija ili nova zgrada? Prelepa je.
 
Uživo još bolje izgleda. Nije pretrpana ukrasima i daleko je od kiča. Čak su i balusteri na mestu.

Kad bi se više gradilo u ovom stilu....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477720#p477720:1txyzzwx je napisao(la):
SerbPacker » 14 Сеп 2017 04:27 pm[/url]":1txyzzwx]
Гага":1txyzzwx je napisao(la):
@СербПакер, није ни планиран наставак према Тошином бунару јер нема ни потребе.

Прво, непуних сто метара даље је раскрсница Тошин бунар-Булевар Хероја са Кошара-Николе Добровића,
Друго, наставак даље подразумева пролазак кроз приватан плац,
Треће, само ће се, али не сад кад се буде радила ова улица Тадије Сондермајера, продужити до тог паркинга код зграде Интерфрига и кафане која ту има. То је неких 10-так метара. Зграда је приватно власништво човека под тачком два. Он није дозволио ни да се стари Тошин бунар (1+1) који пролази кроз његов плац уклони. Сад одатле колима излазе на Тошин бунар, а и ту улазе, преко излазног дела будуће НИС-ове бензинске станице која је почела да се гради пре недељу дана, тамо где је било оно циганско насеље.

Ово је цртеж нове улице (Тадије Сондермајера) у том пословном и стамбеном насељу која ће се ускоро градити. На цртежу сам означио место где је тај део где се додирује са приватним плацем и где ће се можда једног дана продужити тих 10-так метара до паркинга. Овај цртеж сам већ постављао на подтеми о Мосад граду.
Sad mi nije jasno, jel se ovo što si nacrtao uliva u Tošin Bunar tamo levo ?
@СербПакер, добро си ме разумео. То лево на цртежу се улива у Тошин бунар. Цртеж се може увећати два пута, окружио сам црвеним кругом тај део нове будуће улице Тадије Сондермајера, који ће се уливати у Тошин бунар. У том заокруженом делу и пише назив улице "улица Тошин бунар". Поставио сам и три слике тог дела који ће се/који се улива у Тошин бунар. Слике су из маја 2016.године док су били завршни радови реконструкције Тошиног бунара.


Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=471395#p471395:3j5aq8cs je napisao(la):
mortem » Uto Avg 15, 2017 12:35 am[/url]":3j5aq8cs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465493#p465493:3j5aq8cs je napisao(la):
And7rey » Pet Jul 14, 2017 4:43 pm[/url]":3j5aq8cs]Beogradu treba više ovakvih fasada od cigle, te nekako uvek dobro ispadnu.
Podseća me na ovu iz Ulice Kralja Bodina
1.jpg

Ovo je stvarno jedna od najlepših, ako ne i najlepša zgrada koju sam video u BG u poslednjih 20 godina. Da li postoji sajt firme ili neke fotografije? Za TiM nalazim samo neku firmu iz Bosne.
Zdravo, moram malo da se hvalim makar sto se fasade tice :) nase ciglice .... imam I puno lepih slicica ove zgrade ako vam trebaju. Nova sam ovde pa ne znam bas kako sve funkcionise, ali predpostavljam da mozete poslati poruku ako vas interesuju ciglice.. Ova zgrada je zavrsena prosle godine, I dobila je mnogo pohvala arhitekata kojima sam je pokazala, vrlo malo zamerki... Uglavnom, "kreatori" imaju medalju za hrabrost, cela fasada u opeci ove vrste! Bravo!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479423#p479423:1fs4z9qb je napisao(la):
Вожд » Čet Sep 21, 2017 6:56 pm[/url]":1fs4z9qb]
file.php

Dobro bre, mozes li nekad da nam napises gde se nalazi nesto sto si postavio? :D

Sta mi vredi da gledam sliku ako ne znam sta predstavlja.
 
lepa ova Rankeova ulica za razliku od int. brigada koja je unistena sa prevelikom spratnoscu.
 
Vrh