Šta je novo?

Idejni predlozi za nove trgove, platoe, parkiće i sl.

O kakvom hejti je rec?
Postavio sam slicice iz dva pravca plus slicicu iz pticije perspektive a

Ako imas nesto da nam pokazes a sto nisam uslikao
a ti fotkaj pa nam pokazi

Bla-bla ima ton nema SLIKU :lool:
 
Slike imas na forumu u temi o skverovima urbanim dzepovima iz vremena kad si imao prekid bivstvovanha na forumu ako se nevaram
 
Verovatno misliš na
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=394997#p394997:3lqvdm8a je napisao(la):
direktor » 29 Jun 2016 13:07[/url]":3lqvdm8a]
20160624_220534-7f3eeb.jpg

Jasno se vidi da je to POLOVICNO rešenje i po planu jeste uradjeno jedna polovina trga-platoa tačnije samo jedna strana
Taj plato-trg jeste jedna celina koju preseca Ruzveltova
da mi je znati koj felerican mozak je mogao da osmisli i uredi samo jednu polovinu a drugu stranu trga da ostavi u polu raspadu :mrgreen:

U svakom slučaju kao sto rekoh ostaje da jednog dana kada se prebace šine u sredinu Ruzveltove ulice
tu da se uradi manji kruzni tok koj bi istakao nj. ,,krila ,, tog platoa
i tako zasijao ovaj neobičan biser Bgda
:sesir:
 
Код уређења тих урбаних џепова, није ми ни мало јасна логика по којој тротоаре који окружују тај џеп оставе у распаду па све на крају изгледа као "пилету сисе".
 
Sukob nadleznosti ne uskladjenost radova itd itd
 
Posmatranje samo jedne strane iz Ruzveltove se i doslo do shvatanja da je to urbani djep
Samo jedan pogled na mapu svakone bude jasno da postoji i druga strana koja cini CELINU

Ovako ko da smo se ..ponovili.. sa jednom cipelom sto je van pamet
 
Vesic je najavio u okviru novih radova da sada u aprilu pocinje rekonstrukcija i Ruzveltove
http://www.politika.rs/sr/clanak/377359 ... o-Mitrovic

Zato blagovremno sam i ukazao na nj. da ne sme se propustiti prilika
sada ovaj polu urbani djep napokon treba pretvoriti u velelepni gradski trg kako i zasluzuje
te praticemo na BBu rekonstrukciju
da li ce opet biti primenjena polu resenja ili ce ceo trg-plato biti uredjen
 
Čak i NS na jednom platou ima ,,kapiju,,
dok Bgd ni na jednom trgu , platou još uvek je nema...
 
Evo jedan predlog za veliki park na Dorćolu. Ako se ne varam na istom mestu je već i trebao da nastane park po nekim starijim urb. planovima.
Park bi bio jedan od najvećih u centru grada, veći i od Taša, i služio bi kao odmaralište Dorćolcima, podigavši vrednost nekretnina i čistoću vazduha u okolini.
Nx7DYxV.jpg
 
Donji Dorcol je vrlo zanimljiv, nazalost vise lici na krajnju periferiju Beograda, nego na deo opstine Stari Grad. Sve sami magacini, napusteno objekti, korovi i garaze (govorim o nenaseljenom delu). Jedini recni front Beograda kome skoro nikakav koncept nije smisljen ili je pak odavno napusten.

Miislim da Donji Dorcol, barem do Dunavske ulice (da budemo skromniji, posto je Luka BG jedan monstrum), treba da postane prioritetni projekat za dalje uredjivanje Beograda.
 
Pozdrav ljudi.
Prošlo je baš dosta vremena od kada sam posetio beobuild, sad tek videh ovu temu.
Elem, pre godinu dana sam diplomirao sa projektom Prirodnjačkog muzeja u BGu, koji sam smestio na parcelu između Starog generalštaba i Trgovinskog suda.
Postavio sam projekat na SSCu, kontam da bi mogao i ovde.
Sam projekat i nije nešto, pogotovo sada kada je prošlo dosta od njegove realizacije, međutim, ponosan sam na urbanistički aspekt njega kao i na koncept, mislim da je dobar za diskusiju o budućnosti ovog prostora kao jedan pešašački trg, čvorište, a možda i veći urbani reper.

Pogled od ministarstva finansija.
Pogledajte prilog 1

Situacija


Zgrada treba da bude monumentalna, na obodu parcele i da se kači na zabate stambenih zgrada koje su u Resavskoj (gde se nalazi ona monumentalna kapija). Svojom pozicijom on zatvara taj blok, ostaje trg ispred njega (koji se tangira sa ulicom Kneza Miloša).
Pošto se osa tog monumentalnog dela muzeja poklapa sa osom prolaza iz Resavske, koncept muzeja je kapija, vremenska kapija.
Ako želite, mogu kompletan projekat u većoj rezoluciji postaviti, da bi se bolje razumeo.
 
Fino samo zbog bie i vojske neizvodljivo slican projekat trga radio je i reiscan okacen je ovdje na forumu i na ssc
Moram priznati dobro zamisleno ali sluha nema i za manje jednostavnije stvari imas +
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532214#p532214:13v9thxe je napisao(la):
EagleX » Ned Apr 15, 2018 12:02 pm[/url]":13v9thxe]Pozdrav ljudi.
Prošlo je baš dosta vremena od kada sam posetio beobuild, sad tek videh ovu temu.
Elem, pre godinu dana sam diplomirao sa projektom Prirodnjačkog muzeja u BGu, koji sam smestio na parcelu između Starog generalštaba i Trgovinskog suda.
Postavio sam projekat na SSCu, kontam da bi mogao i ovde.
Sam projekat i nije nešto, pogotovo sada kada je prošlo dosta od njegove realizacije, međutim, ponosan sam na urbanistički aspekt njega kao i na koncept, mislim da je dobar za diskusiju o budućnosti ovog prostora kao jedan pešašački trg, čvorište, a možda i veći urbani reper.

Pogled od ministarstva finansija.
Pogledajte prilog 1

Situacija


Zgrada treba da bude monumentalna, na obodu parcele i da se kači na zabate stambenih zgrada koje su u Resavskoj (gde se nalazi ona monumentalna kapija). Svojom pozicijom on zatvara taj blok, ostaje trg ispred njega (koji se tangira sa ulicom Kneza Miloša).
Pošto se osa tog monumentalnog dela muzeja poklapa sa osom prolaza iz Resavske, koncept muzeja je kapija, vremenska kapija.
Ako želite, mogu kompletan projekat u većoj rezoluciji postaviti, da bi se bolje razumeo.
file.php

file.php
Mislim da bi bilo dobro da objaviš detaljnije na ovu temu nešto, vrlo mi se dopada kao i rešenje koje si prikazao. :pob:
 
На месту Бајлонове пијаце направити трг.
 
Vrh