Šta je novo?

Gradski izbori 2018.

Što više samostalnih izlaza "malih" stranaka je odlično da se vidi njihov potencijalni koalicioni potencijal.

LDP nije ni za kakvo spominjanje više. Pa od njih je Brakus imao više glasova na prošlim izborima.
 
Ovo sa "Dverima" me neodoljivo podseća na situaciju iz leta 2000:
I tada je opoziciju Milošević, kao, iznenadio opštim izborima, ali je tada u DOS-u ipak bilo politički pismenijih ljudi koji su znali da treba izaći i kako voditi kampanju. Ko klince danas loži da je tada bilo lakše, grdno laže, to je bilo vreme kada je internet imao mali broj korisnika u Srbiji, a DOS je od medija imao par lokalnih, "Glas Javnosti" i "Radio Indeks". Pa su terenskim radom pobedili.
Elem, SPO je tada prvo bio protiv izbora, rekli su da neće pod Miloševićevim uslovima, a onda su ipak izašli sa Vojom Mihajlovićem kao kandidatom za predsednika.
 
Jako cudno..[Vic o Danici i ginekologu], inace uporista Dveri su uglavnom bivsa uporista SPO, zato se i ne podnose sa Seseljevcima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480367#p480367:98kw98d2 je napisao(la):
tragac » 26 Sep 2017 11:51 am[/url]":98kw98d2]Jesam li ja to dobro razumeo da patkičari izlaze samostalno? Pa to je najlepša vest za Kradonačelnika i njegove gangstere.
Ne pricaj gluposti. Ni ti ni ja ne znamo da li ce preci cenzus (mada ja verujem da hoce), ali toliko se trubi o nekakvim novim ljudima a onda kada se novi ljudi pojave bude 'jao, treba svi u jednoj koloni'.

Dokle vise ta jedna kolona sa raznim Bozovicima, Sutanovcima, Cedom i ostalim propalim politicarima?
 
O, da, sa ovim se i te kako slažem.
Pritom, Šutanovac je lik koji je poslednji spreman da prizna svoje greške, već insistira kako je u njegovo vreme sve bilo bajno i sjajno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480438#p480438:2jepm4vw je napisao(la):
mekbejn » 26 Sep 2017 02:52 pm[/url]":2jepm4vw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480367#p480367:2jepm4vw je napisao(la):
tragac » 26 Sep 2017 11:51 am[/url]":2jepm4vw]Jesam li ja to dobro razumeo da patkičari izlaze samostalno? Pa to je najlepša vest za Kradonačelnika i njegove gangstere.
Ne pricaj gluposti. Ni ti ni ja ne znamo da li ce preci cenzus (mada ja verujem da hoce), ali toliko se trubi o nekakvim novim ljudima a onda kada se novi ljudi pojave bude 'jao, treba svi u jednoj koloni'.

Dokle vise ta jedna kolona sa raznim Bozovicima, Sutanovcima, Cedom i ostalim propalim politicarima?
Preći će cenzus samo ako izulaznost bude jako loša. Biračko telo im je disciplinovano ali je jako malo. Inače, Balša je jednako antipatičan kao i njuške iz SNS, ali SNS je zayebao vek. I moraju biti oboreni po svaku cenu. Dakle, nisam fan, ali ovo je dno.
 
Odgovara mi princip djb-a (bio iskren ili ne) da opozicija treba da se ujedini oko principa, ne programa jer je to nemoguće i jer ga nemaju, ali zdravorazumskih principa iza kojih će kandidati stati, na koje će se javnost i novinari pozivati, koji su u skladu sa zakonom, ustavom, transparentošću, strukom... sve ono što bi podržali na papiru normalni ljudi. Samo takvo udruživanje ima smisla.
A stav, 'ajde da budemo na jednoj listi zato što smo poznati,dugo tu, prepoznatljiva lica je u startu neuspeh jer su svi oni u paketu spakovani goli pistolji koje niko i ne želi. Oni samo imaju (ne)sreću da su im protivnici sns/radikali. Nemaju svoj kredibilitet i jedina im je šansa da stanu iza konkretnog programa za koji će da dobiju mandat da ga sprovedu. Isto važi za sve izbore dok su pacovi na vlasti.
Ne glasam u bg, ali sam uvek za manje zlo i jedenje govana prilikom glasanja. Jedite govna da ne bi uskoro gazili po govnima.
 
Nisam odavno.
Jesam?
E pa sta cu vam. :D

Na izborima se glasa ZA, a ne PROTIV.

I kada je motiv protiv, moras znati kome DAJES glas.

Danas imamo opoziciju koja je apsolutno najjadnija i najnesposobnija od vremena ponovnog uvodjenja visestranacja u Srbiji.

A najtuznije je sto imaju u stvari ne tezak, vec izuzetno lak zadatak.
Prvo treba da se dogovore i udruze u jedinstvenu listu (koaliciju).
Drugo, program sa kojim treba da izadju je krajnje prost, prepoznatljiv, a bio bi i prijemciv za vecinu glasaca.
Taj program bi se u sustini sveo na sledece:
Da, mi (opozicione partije) jesmo razlicitih opcija, od levice do desnice, pa nam se shodno tome i razlikuju pogledi po mnogim pitanjima, ali imamo jednu zajednicku tacku.
Postovanje prava i zakona!
Od Ustava RS, do najmanjeg podzakonskog akta!
Nema samovolje ni pred. opstine, ni pred. drzave.
Nema glasanja iz Bodruma!
Nema tetke iz Kanade!
Jednaka prava i obaveze za sve gradjane Srbije.

Tesko?
Pa jeste, kada partije vode ljudi ciji ego je veci od Trampovog ili Kimovog.
Oni su po tom pitanju egal sa predsednikom.

Zato se ne nadam apsolutno nikakvim promenama na predstojecim izborima.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Sad kad Vulina izbace iz Vlade radi tetkinih 205.000€ za stan, ostaje mu

jedina mogućnost da se kandiduje za Gradonačelnika - to još nije probao.
 


Sve se prati sve se gleda. Budite mi dobri :twisted:
 
^ ne pratim ja toliko to, nemam vremena, disa mi je prosledio, tako da zasluge idu na njegov racun :)
 
Ah kakvo razbijanje jednog mita koji vlada već godinama:

Pavle Petrović predsednik fiskalnog saveta o dugu grada Beograda:
On je kazao da se Fiskalni savet rukovodi međunarodnom metodologijom, te da je, prema toj računici, na kraju 2013. javni dug bio 400 miliona evra, a krajem 2016. godine 363 miliona evra.
 
Sve se bojim da 'e ovo da ode dalje od N1, "Danas"-a, mada evo, "Blic" je preneo.
 
Crvenocrno glasačko telo ima tu svoju konstantu koja iznosi oko 45% izašlih na prošlim izborima. Neće njih ovakve vesti nagnati da promene izbor, ali će možda motivisati drugu stranu da masovnije izađe.

Sa Šešeljem koji će hotimično odvući 4%, postoji šansa da opozicija ukupno skupi više mandata u skupštini grada. Osnovni uslov je da ne bude relevantnih lista koje će imati ispod 5%. U slučaju Šapića, NdmBg i Belog to su veliki rizici, jer su svi izjavili da će ići sami, a pucaju na isto glasačko telo. Naravno drugi uslov je da svi budu na istoj strani i nakon izbora, ili da barem ove manje liste ne podrže manjinsku vlast SNS.
 
Pazi, Šapić ima nemalo biračko telo. U "Nedeljniku" je čak procena bila da je njegov ukupni udeo nekih 20%, što mislim da je preterivanje, ali svakako nije u opasnosti da bude ispod cenzusa.
NdmBGD će vrlo verovatno prebaciti cenzus, čak bih rekao da je to prilično sigurno.
Beli ostaje upitan, mada je on pametan momak, a prilično sam siguran da je skloniji opoziciji nego vlastima, tako da će verovatno proceniti šta mu je činiti.
 
Ne verujem (iako bih zeleo) da NDMBGD ima tih 5%. Sapic ima NBGD, Beli moze da se umesa sigurno.

Mislim da se biracko telo NDMBGD ne poklapa sa Belim i Sapicem.
 
I to je dobra stvar, jer onda ne kradu jedni drugima glasove.
Slažem se da je SNS najjača stranka i u Beogradu (pojedinačno, čak i ubedljivo najjača), ali mislim da će i za 40% morati dobrano da se pomuče. Vučić hoće biti davalac imena listi, ali teško da mimo toga može mnogo da im pomogne.
Nema to veze samo sa skorom od proletos, mislim da im se nemalo okrunila podrška i u međuvremenu.
 
Beli se ugasio posle predsedničkih izbora, i ne verujem da na istu foru može da napravih hajp za gradske izbore.
Janković je iz mog ugla povlačio neke pogrešne poteze posle tih izbora, pogotovo lepe reči od DS-u.
Jeremić i Radulović su dovoljno prdnuli u čabar tada i mislim da ne mogu da se povrate.
Dveri ne znam da li planiraju da se prijavljuju za BG i da li je Beograd plodno tlo za njihovu politiku.
Ostaje Ne da(vi)mo Beograd, koji su se do sada iz ugla građana bavili samo Beogradom na vodi, a koji iz ugla dosta ljudi nije toliko zlo, jer "bitno je da se gradi". Ali mislim da bih mogao da glasam za njih.

Tako da je stanje još gore nego pre. Ukratko naje*******ali smo.
 
Može se i tako posmatrati, no, ne mislim da je stanje toliko loše (akcenat je na "toliko").
Jankovićeva najveća greška je, zapravo, načinjena pre samih predsedničkih izbora (saradnjom sa DS-om). Onim "raskidom" iz avgusta ih je malo vratio na mesto i napomenuo da je on više potreban njima, nego oni njemu.
Jeremić jeste gadno pr*nuo u čabar, ali mislim da se polako pribira. Tim pre što je javna tajna da njegova stranka (koja će se izgleda zvati Narodna stranka) i Jankovićev pokret planiraju saradnju.
Radulović je politički mrtav, to se slažem. I isključivo grešku za to snosi on sam. Što je glavno, njega nije toliko napao SNS, koliko obični ljudi, kad su njega i razne iz DJB uhvatili u nedoslednostima.
Dveri nisu naročit faktor u Beogradu, naročito bez bivšeg kadra DSS-a, koji je prešao kod Jeremića.

Što se tiče Đilasa, još uvek ostaje da se svašta ubaci u formulu i da se vidi da li je on dobar kandidat. Svakako, iz ugla mnogih je on daleko bolji gradonačelnik od Malog, koji je sada počeo direktno da ga napada. Tako da... biće svakako veselo.
 
Ja znam da sigurno neću glasati ni za koga uz koga je neko ko je sada politički aktivan (tipa ekipa oko DS-a).

Ako se Janković ogradi od njih, super, možda ima moj glas. Za sada su mi najbliži NDMBGD, mada ću sačekati do dan pred izbore da vidim ko se nakačio kome na vrat.

Đilas mi je takođe zanimljiv, ali mnogo zavisi ko će biti u ekipi oko njega.
 
Slično razmišljamo, s tim što ja još uvek ne isključujem bojkot kao varijantu.
 
Vrh