Šta je novo?

Дисплеји на возилима градског превоза

Моји фаворити:

- 26 Дорчол,
- 94 Милјаковац (иде за Блок 45),
- 74 Бежаниска коса,
- 27 Мириево.

Вероватно је посреди фактор (бело)руко/бугарског дисплеја...
 
Glasovne promene

Prelaz Ć u Č (važi za rodžene Dorć(č)olce, kao i prelaz Đ u DŽ)
Prelaz LJ u ЛЈ (DŽ у дз, Đ u дј i NJ u нј - promena tastatura bez promene u mozgu)
Nepostojano J (ruska boljka)
 
Једнака аљкавост и немар су и ти руски дисплеји без наше ћирилице код приватника и покварени дисплеји и крпеж папирима код ГСПа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481062#p481062:2lfrh5kw je napisao(la):
Дошљак » Čet Sep 28, 2017 9:09 am[/url]":2lfrh5kw]Ја сам богами виђао сличне комбинације, не баш три различита броја линија на једном аутобусу али два нису ретка појава, типа неки стари Икар или ФАП са закуцалим дисплејом типа 553 а около излепљени папири са неким другим бројем линије.
Bio je jedan nbg japanac koji je vozio sa '511' na displejima, sa '17' na plasticnoj tabli pozadi i sa tri nalepljena papira na kojima je pisalo '72' na kojoj je i vozio (bas linija za aerodrom :lool: ).

Dakle, sve je to OK sto ti pricas, ali da je vozio bus sa PET razlicitih brojeva (pa jos pride sa tri razlicita na displejima), kao sto je doticni napisao, to je teska nebuloza i izmisljotina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481072#p481072:db2p2ry0 je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Sep 28, 2017 9:34 am[/url]":db2p2ry0]I ja sam viđao. Jesmo sada svi pijani?
Ako si video ISTO sto i on, definitivno i nesumLJivo si bio pijan.
Ili me, mozda, 'mrzis' iz nekih prethodnih diskusija, pa pokusavas da branis neodbranjivo.
 
Meni samo nije jasna jedna natprirodna pojava, zasto se lepe papiri na busevima koji imaju potpuno ispravne displeje? :bash:
Ne znam da li je do sada bilo reci o tome...
 
To су неке интерне пикантерије ГСП-одржавања, попут флашица за блокаду предњег крила врата, лепљених новина и осталих мајсторија.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481216#p481216:31ro3ysy je napisao(la):
Bumbarevo brdo » Čet Sep 28, 2017 7:52 pm[/url]":31ro3ysy]Meni samo nije jasna jedna natprirodna pojava, zasto se lepe papiri na busevima koji imaju potpuno ispravne displeje? :bash:
Ne znam da li je do sada bilo reci o tome...

Kako odmah skačete za bez veze. Na tim vozilima displeji iznenada prestaju sa radom, čak u toku vožnje. To je urađeno da se ne bi desilo da na ulici trči sa papirićima i lepi duž vozila.
Polako sa skakanjem.
 
Зато су лепо нове мечке за обреновац купљене без дисплеја него са налепницама 860 :D
 
Juče sam video šampiona, 26 DOROL,da ne bude zabune,ni c ni ć ni č :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481111#p481111:nosjixni je napisao(la):
Пантограф » 28 Sep 2017 11:51 am[/url]":nosjixni]Моји фаворити:

- 26 Дорчол,
- 94 Милјаковац (иде за Блок 45),
- 74 Бежаниска коса,
- 27 Мириево.

Вероватно је посреди фактор (бело)руко/бугарског дисплеја...
I makedonskog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481215#p481215:3g8rpccu je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 28 Sep 2017, 20:46[/url]":3g8rpccu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481072#p481072:3g8rpccu je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Sep 28, 2017 9:34 am[/url]":3g8rpccu]I ja sam viđao. Jesmo sada svi pijani?
Ako si video ISTO sto i on, definitivno i nesumLJivo si bio pijan.
Ili me, mozda, 'mrzis' iz nekih prethodnih diskusija, pa pokusavas da branis neodbranjivo.
ŠiLJimo ljubav :lol:
 
74 Бежаниска коса - Мириево
26 Дорчол- Браче Јеркович
 
Predlog moderatoru da promenimo naziv teme u "Дисплеи на возилима градског превоза".
 
Nekad nije bilo takvih problema na digitalnim displejima dok se koristila latinica, i to ona ''gola'', bez ć,ž,š,đ. Onda je krenula buka i kuknjava ovih što forsiraju ćirilicu. I kao i uvek, neki prevoznici su se uspešno prebacili na novu verziju, a neki su se služili štap-i-kanap rešenjima pa otuda takve pojave i greške u ispisu.

Generalno meni je uvek bilo degutantno to forsiranje ćirilice u sferama gde joj mesto nije. Neće nikome otpasti kruna s glave ako u SMS poruci piše ''Nadjemo se u 8 kod zeleznicke'' umesto ''Нађемо се у 8 код железничке''. Ili ako na autobusu stoji "Bezanijska kosa" umesto "Бежанијска коса". Al nekima je to izgleda nepodnošljivo.
 
534 Cerak - Ripaw
309 Звездара (пиаца) - Калуџерица
 
Ja bi reko da neke prevoznike bas briga a i djp
 
На неком претпостављам Тамнавином бусу је писало 33 Панцевацки мост.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508608#p508608:3qa4275b je napisao(la):
Bender Rodriguez » Данас, 11:27[/url]":3qa4275b]Nekad nije bilo takvih problema na digitalnim displejima dok se koristila latinica, i to ona ''gola'', bez ć,ž,š,đ. Onda je krenula buka i kuknjava ovih što forsiraju ćirilicu. I kao i uvek, neki prevoznici su se uspešno prebacili na novu verziju, a neki su se služili štap-i-kanap rešenjima pa otuda takve pojave i greške u ispisu.

Generalno meni je uvek bilo degutantno to forsiranje ćirilice u sferama gde joj mesto nije. Neće nikome otpasti kruna s glave ako u SMS poruci piše ''Nadjemo se u 8 kod zeleznicke'' umesto ''Нађемо се у 8 код железничке''. Ili ako na autobusu stoji "Bezanijska kosa" umesto "Бежанијска коса". Al nekima je to izgleda nepodnošljivo.
Ту где су грешке у испису се ради о дисплеју који је кодиран на руски/белоруски језик. На тролама и ГСП бусевима никада није било таквих грешака.
Мени није дегутантно форсирање ћирилице, али су ми одвратни неки који је форсирају (све "патриотске" организације, црква, десничари...).
Шта више пре неколико година сам и ја има став као ти око писма на дисплеју. Сећам се баш дискусије око КАФ трамваја. Али ето мало сам променио мишљење, мада је тај мој одбојан став био више неки види отпора према тим квази патриотама.
Раније док су возила има роло платна била је само ћирилица употреби, то што су ови дебили па неће да лепо или прекодију дисплеј или поруче домаћи дисплеј када узимају бус је друга прича.
 
Зар ти није глупо да на аутобус видиш MEDAKOVIC, уместо МЕДАКОВИЋ или MEDAKOVIĆ?

Ако Бугари, Руси могу да имају дисплеј на ћирилици могу и Срби, Чеси и Мађари на својим бусевима имају свој алфабет, са све кукицама, цртицама и тачкама.

А што се тиче ћирилице и латинице тј ћириличара и латиничара, обе групе иду у крајност.
 
Iskren da budem, meni je, kad se radi o displejima, gluplje ''Медаковић'' nego ''Medakovic''. Kao što rekoh, ćirilicu u digitalnom svetu koristim samo kad moram. Za mene je engleski jezik elektronike i digitalnog sveta. Na kraju krajeva, i pojmovi ''digit(alni)'' i ''displej'' dolaze upravo iz engleskog govornog područja.

Ако Бугари, Руси могу да имају дисплеј на ћирилици могу и Срби
Da samo što je odnos korišćenja ćirilice i latinice u sakodnevnom životu kod Bugara i Rusa 80:20 (recimo), a u Srbiji je 50:50, ako ne i više u korist latinice. Tako da je forsirati ćirilicu na mestima i stvarima gde joj realno mesto nije i gde deluje neprirodno, već pomalo degutantno.

*Ispravka za Medaković, zaboravih da prebacim na ćirilicu kad sam pisao. Dakle više mi bode oči ''Mедаковић" na digitalnom uređaju nego ''Medakovic'' sa sve ''C'' umesto ''Ć''.


Možda je to i zato što sam od malih nogu počeo da koristim kompjuter(Win98) i nešto kasnije mobilne telefone(Nokia 3310), u vreme dok su još bili na engleskim podešavanjima bez prevoda na srpski i ćirilicu, pa sam se prosto navikao da sve što gledam na nekom displeju (znači tačkasti ekran mobilnog, komp monitor, displeji uređaja, voki toki, MP3...) bude na latinici.
 
Ja tu samo kao sto rekoh vidim aljkavost prevoznika i djp
Sve moze da pise kako treba
 
Meni više smeta kada umesto "Ć" stave "Č" , ili situacija kada je displej (uređaj) sa koga kucaju na latinici , a displej koji je vidljiv za putnike na ćirilici , pa tako imamo "HJ" umesto "Њ". Ili situacija kada na displeju piše samo "470" umesto "47" , što neupućene zna da zbuni. Brojčanih grešaka ovog tipa sam primetio na više linija , ali trenutno mogu samo ove da se setim.
 
Vrh