Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482561#p482561:2gfcfi96 je napisao(la):
srdjanprpa » Sre Okt 04, 2017 5:45 pm[/url]":2gfcfi96]Ja sam uspeo sve to da ugradim, sudoperu, frizider, sudo masinu, ugradnu rernu i plocu, stime sto je ploca sa dve ringle i imam prostora za odlaganje. Imam i to nacrtano, al je tesko shvatiti iz slike sta sam ja tu nacrtao i kako sam zamislio :D
Super, a masina za sudove veca ili manja?
Posto mi sad imamo tu veliku (15 kompleta) i svaki dan je puna :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482712#p482712:der57sum je napisao(la):
darkot » Čet Okt 05, 2017 12:02 pm[/url]":der57sum]
Super, a masina za sudove veca ili manja?
Posto mi sad imamo tu veliku (15 kompleta) i svaki dan je puna :)

Onu manju od 45cm sirine, ako hoces mogu da ti posaljem raspored.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482732#p482732:31q7gpkt je napisao(la):
srdjanprpa » Čet Okt 05, 2017 12:46 pm[/url]":31q7gpkt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482712#p482712:31q7gpkt je napisao(la):
darkot » Čet Okt 05, 2017 12:02 pm[/url]":31q7gpkt]
Super, a masina za sudove veca ili manja?
Posto mi sad imamo tu veliku (15 kompleta) i svaki dan je puna :)

Onu manju od 45cm sirine, ako hoces mogu da ti posaljem raspored.
Mozes posalji raspored, iako mi ta mala ne pije vodu sto se kaze. Hvala :)
 
Dobio sam danas ponudu za Lamelu 4. 1.600€ /m2, garaže su podigli na 7.000€

Svesni su da je L4 najbolja u kompleksu, a prodaja ide bolje od očekivanog tako da... k'o voli, nek' izvoli.
 
Kakav stav imate po pitanju sprata ispod poslednjeg,odnosno povucenog? Kad god je plafon jednim delom ispod terase gornjeg stana,ja imam fobiju od lose hidoroizolacije i snega i kise :(.
 
7 хиљада евра за гаражу

И после се питају зашто су сва кола по тротоарима

Препоручујем малу микроскопску комунистичку револуцију хехехехе
 
Ovo je i jeftino za garazu :) u West 65 je negde oko 12,13somica, a u vozdovim kapijama oko 9, mozda je sad i 10 :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483387#p483387:2q86asp7 je napisao(la):
srdjanprpa » Ned Okt 08, 2017 10:47 am[/url]":2q86asp7]Ovo je i jeftino za garazu :) u West 65 je negde oko 12,13somica, a u vozdovim kapijama oko 9, mozda je sad i 10 :)
Slazem se da 7 nije skupo, jedino je bolje kad je gds davao gratis uz vece stanove ali to bude pred kraj prodaje i tu nema biranja. U Zemunskim kapijama cena je 8100 za kupce vecih stanova (sad PDV-om).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483418#p483418:24r7wl02 je napisao(la):
darkot » Ned Okt 08, 2017 12:26 pm[/url]":24r7wl02]
Slazem se da 7 nije skupo, jedino je bolje kad je gds davao gratis uz vece stanove ali to bude pred kraj prodaje i tu nema biranja. U Zemunskim kapijama cena je 8100 za kupce vecih stanova (sad PDV-om).

Gde su davali gradis za vece stanove, u stepi?
 
Da u stepi i jos uvek daju u Ivana Ribara.
 
Zdravo svima. Razmisljam se o stanu od 40kvm.
Interesuje me da li znate kakve su garancije u slucaju da krene nesto po zlu sa gradnjom, posto planiram da iskoristim 4% popusta za kes.
Mislim da bi popust trebao biti veci za kes kupce od 4% jer se ipak sve pare daju dok je stan jos uvek u izgradnji ali izgleda da su im sredstva obezbedjena pa imaju takav stav. Na 60k eura popust za 90% kesa odmah je oko 2.5 hiljade eura, nije prevelika suma na taj novac ali nije ni zanemarljivo.
 
Mislim da više nema popusta 4%, jer je izgradnja poodmakla. Možeš da računaš na 3%, ali najbolje da proveriš sa njima.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Hvala mnogo na brzom odgovoru.
Znas li mozda postoje li neke garancije ako se placa kesom posto Procredit ima hipoteku nad objektom.
 
Ovo je jedan od clanova koji stoji u ugovoru za rezervaciju, kontam da isto stoji i na predugovoru i ugovoru.

Продавац је упознао Купца са чињеницом да је над земљиштем, објектом и његовим посебним деловима решењем 952-02-12-863/2016 успостављена хипотека првог реда у корист „Pro Credit Bank“ ad Beograd, као и да је поднет захтев за упис хипотеке првог реда у корист „Pro Credit Bank“ ad Beograd под бројем 952-02-12-650/17 са чим се Купац и сагласио.
Продавац се обавезује да ће до закључења уговора о купопродаји обезбедити изјаву хипотекарног повериоца (Писмо о намерама) „Pro Credit Bank“ ad Beograd да ће по исплати целокупне купопродајне цене издати брисовну дозволу за брисање хипотеке на Непокретности из закљученог уговора и да непокретности које су предмет будућег уговора неће бити предмет евентуалног намирења повериоца.
 
Evo jedne slike od juce, radi se na druom spratu

eONweWf.jpg
 
Zdravo svima.
Sklapam ugovor za garsonjeru od 33 kvm pa mi je nesto zasmetalo.
Uglavnom se pri prodaji stana od projektovane kvadrature (bruto) oduzima 3% na malter, plocice, gips... i dobija neto kvadratura koja se posle prodaje.
Ovde vidim da se u prodaji nude kvadrture koje su projektovane (zidovi u izgradnji bez maltera, plocica..) sto znaci da u svakom slucaju dobijam manju kvadraturu od one koju kupujem. Naravno oni su se obezbedili ugovorom da do 3% +/- ne podleze korekciji. Minus ide svakako ako je sve ok a plus po toj logici samo ako naprave gresku pa dobijem vise kvadrata.
Primera radi ako je garsonjera 5x5 po projektu sto ce reci 25kvm, kada se na zidove doda malter od po 2.5cm sa svake strane 4.95 x 4.95 realna kvadratura ispada 24.5. Neko me je ovo zanemarljivo ali meni ne, pola kvadrata je 750 eura. Znam da tih pola kvadrata upada u 3% i da greska u gradnji moze da se desi ali mi smeta sto se ovde u startu ide na to da se kvadratura ukrade do tih 3%.
Ranije se znalo, bruto kvadratura - 3% se nudi u prodaji.
 
Naplaćuju i terase po 100% ceni... šta ćeš. Bolje i tako nego da je kvadrat 1.800€ pa ti oduzmu 1% na pločice i malter....
 
Terase ok, tako je po novom zakonu i tu nema sta da se prigovori.
Hocu da kazem da ne mozes da naplacujes gole zidove nego kalkulaciju izvedenog stanja, a ne da pokrijes kradju kvadrata u startu sa zakonskih 3% mogucih odstupanja.
 
Ma kakve gole zidove, to je uobicajen vid definisanja kvadrature i moze da se desi i da dobijes vise kvadrata i tad bi ti ta tolerancija od 3% isla u korist. Znam par ljudi u stepi koji su dobili koji kvadrat vise al nije bila ta tolerancija od 3% pa su morali da doplate. Al vrlo verovatno da kad tolerancija postoji onda gledaju da se ne za*** nego da te za*** :)
 
Ja kazem da nije normalno, tj da smo prihvatili ono sto nije ok. A za Stepu mi je to ok. Placas ono sto dobijes + - 3%, ovako placas vise a dobije manje
Ovde se svodi se na to ako sve urade kako treba ja dobijam manje. A jedino ako naprave gresku pa izgrade vise onda sam ja u plusu.
Kao sto si ti rekao, pre ce mene zeje*******ati.
 
Merenje stana obavlja licencirana firma za merenje i zna se kako se ono izvodi(uracunava se malter plocice i slicno u to merenje). Oces da kazes da tebi eksplicitno u ugovoru pise da je dogovorena kvadratura od cigle do cigle? Inace ta tolerancija od 3% nije nista novo.
 
Ne pise nista u ugovoru, Posto sam video projekat i dimenzije u izgradnji shvatio sam su povrsinu racunali od cigle do cigle. jer sam na pitanje o dimenzijama dobio info da skinem dimenzije za po 5cm zbog malterisanja i plocica.
Tako da kada izadje licencirana firma, izmerice manju kvadraturu ali koja je do 3% i nikom nista.
Kazem, tolerancija od 3% je ok i to moj zdrav razum moze da prihvati ako bude problema u gradnji, ali da te ustartu ustinu nekako ne mogu da prihvatim :).
 
Pa niko te nije terao da to prihvatis :D Meni je to sasvim ok, nisam bas u toj struci ali verujem da je itekako tesko da se meri da ne predje tih 3%, s'druge strane nije im u korist da smanjuju vise od 3% pa da dobijes i manji stan i manje da platis. Nemam ugovor kod sebe sad ali cinimi se da pise ako stan bude veci od 3% da nedoplacujes nista za taj deo, vec dobijas gratis.

@ftj ne pise u ugovru da ide od cigle do cigle.
 
Vrh