Gradski izbori 2017/18.

Opšte diskusije o ekonomiji, kulturi i vestima vezane za Beograd

Moderator: Igor

DzonTravolta
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1069
Pohvalio: 1000

Re: Gradski izbori 2017/18.

Postod DzonTravolta » Čet Okt 12, 2017 3:12 pm

Vidim ja da takva lista, makar nastala u šali, uživa ovde enormno poverenje. S razlogom, moram dodati.
Dve kategorije ljudi koji me izrazito nerviraju: neadaptirani dođoši i krugodvojkaši
Pohvale za post: 1
duke23
Intermediate
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 12:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 77
Pohvalio: 31

Re: RE: Re: Gradski izbori 2017/18.

Postod duke23 » Čet Okt 12, 2017 5:35 pm

DzonTravolta napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484373#p484373]JohnnyLee » 12 Okt 2017, 13:47[/url] napisao:реално, као и на претходним изборима, овде није питање ко ће победити, већ са колико ће победити

Sve više mislim da si u pravu. Kako je krenulo, SNS će opušteno slistiti bar 40%, a onda će Šapiću biti daleko lakše da se odluči za njih, nego za bilo kakav eventualni zajednički opozicioni blok.
Ne zaboravite i na faktor SPS, btw.
Na predsedničkim su uzeli 45% gde su bili svi zajedno i gde Vučić nije silazio sa TV, novina i ostalih medija.
Ko će sada da izigrava Vučića?
Vesić? Mali? Dr. Nebojša?
Zato i izlaze sa timom jer i nemaju nikoga ko može da glumi mini Vučića.

Drugi par opanaka je što i ako osvoje 30% glasova oni formiraju vlast. Uvek je tu SPS, Šapić se pokazao vrlo pragmatičan u tom smislu da može sa svakim samo je pitanje cene, LDP Boris i ostale kombi stranke će odvući par % ispod cenzusa, samim tim broj mandata raste.
DzonTravolta
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 2:11 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1069
Pohvalio: 1000

Postod DzonTravolta » Čet Okt 12, 2017 6:36 pm

Da, dodaj u formulu i uvezene birače, za koje ne sumnjam da ih ima. Iskreno se nadam da opozicija neće ponoviti (ne)taktiku sa predsedničkih izbora, a trenutno sve ide ka tome. Gledaćemo mi Mališu, Vesića i ekipu još dugo, kako je krenulo...
Dve kategorije ljudi koji me izrazito nerviraju: neadaptirani dođoši i krugodvojkaši
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3309
Pohvalio: 670

Postod astrodule » Čet Okt 12, 2017 8:53 pm

Evo i "stenograma" dijaloga Vesića i novinarke N1. Svaka joj čast.

http://rs.n1info.com/a334581/Vesti/Vest ... aloga.html
N1: Hoćete da kažete...
Vesić: Sad vi mene saslušajte, pošto postavljate paušalna pitanja...
N1: Nisu pitanja paušalna, nego pominjete Dragana Đilasa koji uopšte nije tema sada...
Vesić: Niste ovde došli da se raspravljate sa mnom, ako hoćete da se raspravljate, vi se učlanite u stranku, i onda se kandidujte.
N1: Nećemo da se vređamo...
Vesić: Ne, hoćemo!
N1: A hoćemo?
Vesić: Pa vi mene vređate, ne možete tako da se ponašate.

Red na račun novinara N1, red na račun Saveta za borbu protiv korupcije čiji je osnivač, podsetimo, Vlada Srbije, nizale su se uvrede gradskog menadžera. Ove prve tretira kao političke protivnike, za druge tvrdi da iznose neistine.

Vesić: Ocene su paušalne, netačne, i naprosto Savet za borbu protiv korupcije apsolutno nije telo koje može da kontroliše bilo čije prihode.
N1: Hoćete da kažete da Vladino telo Savet za borbu protiv korupcije laže?
Vesić: Ne, to ste vi rekli.
N1: Koristite "netačno" kao eufemizam, objasnite nam šta je tu netačno?
Vesić: Ja sam rekao da koriste netačne informacije, to je to... I mislim da nema potreba da se raspravljamo, sledeći put se lepo kandidujte, pa se raspravljajte.
N1: Ne možete vi meni da govorite da se ja kandidujem, ja sam novinar, nisam član političke stranke...
Vesić: Nemate pravo da se raspravljate, imate pravo da postavite pitanje i dobijete odgovor...
N1: I da dobijete potpitanje kad ja vidim da ne dobijam odgovor na svoje pitanje...
Vesić: Nemate pravo da se raspravljate na ovakav način...
N1: Imam sve pravo ovog sveta da vam postavim pitanja kao novinar.
Vesić: Niste vi jedini na ovom svetu.

Član 8. Zakona o javnom informisanju kaže - izabran, postavljen, odnosno imenovan nosilac javne i političke funkcije dužan je da trpi iznošenje kritičkih mišljenja, koja se odnose na rezultate njegovog rada, odnosno politiku koju sprovodi, a u vezi je sa obavljanjem njegove funkcije bez obzira na to da li se oseća lično povređenim iznošenjem tih mišljenja.

Naravno, u izveštaju Tanjuga, samo su Vesićevi odgovori.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Pohvale za post: 1
djordjebg
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Apr 24, 2011 10:16 am
Kontakt:
Pohvaljen: 367
Pohvalio: 62

Postod djordjebg » Pet Okt 20, 2017 11:12 pm

http://www.nspm.rs/hronika/istrazivanje ... treci.html

Prilicno losi rezultati za SNS i SPS u Beogradu.

Povratak na “Gradski život i vesti”