Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Ako sam te dobro razumeo, jos uvek struja nije uvedena za svaki stan, vec se placa za celu zgradu ili mozda gradiliste i to industrijska struja?

Ako je tako, posto ste vec u stanu i stan se vodi na vama, ne mojte placati tu struju za koju vam traze pare, vec cekajte racun od EPS-a, a kupi par radijatora na struju i cepaj ih dan noc :)
 
Bez zelje da omalovazim objektivne probleme, ali stvarno treba paziti koje i kakve savete covek cita i prihvata po internetu.

Da ne zivim na kilometar od ZA i da ne citam bas ovih dana pa i nekako. Ali o kom se grejanju radi ovde? Ja moje ne palim a ovu poruku pisem u majici kratkih rukava. Mozda neka severna strana? Nije valjda neko sagradio/kupio takav stan?
Stvarno mi nije jasno.
 
Čini mi se da je rasprava otišla u nekom neprijatnom smeru, bespotrebno. Hajde samo da dam činjenice: grejna sezona zvanično počinje 15. ali su toplane krenule sa grejanjem ranije zbog niskih temperatura, što saznajemo od roditelja, prijatelja, u novinama i sl. (danas je zaista bilo toplo, pretpostavljam da danas nije bilo grejanja nigde), ali grejanje nema i u ZA. Druga činjenica: kopaju se okolne ulice i postavljaju cevi, a danas je počeo da se seče asfalt i u našoj, što znači da tek kreću ka nama. Prosto, ZA još uvek nije priključena na toplanu, nema tu velike filozofije. Problem je što je nama rečeno da jeste, a sada se ispostavlja nešto drugo. Dodajem i slike ulice ka ZA i susedne u kojoj su postavljene cevi.
 
sramotno je da ne postoji grejanje a da je rečeno i navedeno u ugovorima da imate. Jos jedan info čuo sam od majstora koji ucestvuju na projektu da se dosta fusari da su garaže pune vode i da elektroinstalacije uopšte nisu dobro odredjene... ja samo prenosim. Inače cena 4. i 5. faze je 1850, sto je znacajno manje od A bloka, Savade i Westa gde je punih 2500 i gde je sve odavno rasprodato/rezervisano...
 
Da li se zna kako će ovaj kraj uopšte izgledati u budućnosti? Mnogi spominju taj plan detaljne regulacije pa ako neko ima može li da podeli sa nama koji ga nismo videli?
Npr deo oko Zemone je prepun malih nelegalnih kuća, čak treba odmah pored zemone da prodje nova ulica ali i na samom gradilištu su skepticni da li i kada će se to desiti...
Da li neko ima info da li se vojni objekat u neposrednoj blizini možda izmesta u budućnosti?
 
Za West 65 imam informaciju iz prve ruke da je cena bila 2300, ali da ce ove nove dve zgrade koje rade biti 2400.
 
Samo neko ko ne ceni svoj novac ili ga ima previše ili bu****, može da da preko 2000e/m2 za te lokacije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484195#p484195:ddthni17 je napisao(la):
AleksandarGrf » Sre Okt 11, 2017 5:46 pm[/url]":ddthni17]Bez zelje da omalovazim objektivne probleme, ali stvarno treba paziti koje i kakve savete covek cita i prihvata po internetu.

Da ne zivim na kilometar od ZA i da ne citam bas ovih dana pa i nekako. Ali o kom se grejanju radi ovde? Ja moje ne palim a ovu poruku pisem u majici kratkih rukava. Mozda neka severna strana? Nije valjda neko sagradio/kupio takav stan?
Stvarno mi nije jasno.
Da,ali zato ukoliko npr. sutra kojim slucajem bude 5 stepeni Vi mozete i dalje da budete u majici kratkih rukava sa grejanjem koje cete imati i za koje je na Vama izbor da li da ga pojacate ili smanjite a mi cemo da se smrzavamo a platili smo stanove sa grejanjem.
Inace jedan od forumasa je rekao da su nam iz Montexa rekli da smo povezani i da imaju dokumentaciju vezanu za to. Covek nije slagao jer svi imamo taj mail u kome je receno da je laz da nismo povezani i da imaju Resenje o tome.
Niko ovde nije revoltiran jer se nesto nije stiglo uraditi. Da je neko rekao izvinite to i to nije gotovo i bice do tad bila bi druga prica. Ljudi su uznemireni jer je upravo suprotno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484242#p484242:12ny5xeu je napisao(la):
DusanBG » Sre Okt 11, 2017 9:33 pm[/url]":12ny5xeu]E 2500, da ga malo ne pretera...

Ni ja nisam mogao da verujem, tako da sam na kraju licno proverio za sve tri lokacije....

evo npr odgovora koji sam dobio od investitora za A blok:

Postovani,

Pocetak zvanicne prodaje 4. faze se ocekuje krajem godine, vec 80 % stanova je pod depozitom.

U ovom trenutku nemamo definisane cene, vec samo maksimalnu cenu m2, koja je 2.250 € + PDV.

Za sva dodatna pitanja i informacije, na rapolaganju sam Vam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484346#p484346:1mfrtjs3 je napisao(la):
Bbrdoo » Čet Okt 12, 2017 12:32 pm[/url]":1mfrtjs3]
Pocetak zvanicne prodaje 4. faze se ocekuje krajem godine, vec 80 % stanova je pod depozitom.

Šta znači tačno ova rečenica? Još nisu počeli da prodaju stanove ali su ipak prodali 80%? :D
 
Ne mozes potpisati ugovor o kupoprodaji ako ne postoji gradjevinska dozvola al mozes ostaviti depozit.
 
To zvuči još gore od onoga što sam inicijalno pomislio. Ne kažem da nije tačno, ali mi zaista zvuči suludo da je 80% stanova prodato bez građevinske dozvole. Ova informacija se vrlo lako da proveriti uvidom u javne podatke na državnim web sajtovima kad jednom dobiju tu građevinsku dozvolu. I ako se ispostavi da je lažna, Bbrdoo, ako ne radi za A blok investitora, može lagano podneti tužbu zbog lažnog oglašavanja (u šta se može posumnjati jer je nov nalog, kontaktirao 3 lokacije, ali eto izvestio nas samo za A blok). Ili je sama objava tog emaila lažna. Ne znam kako su uspeli da overe taj ugovor o depozitu/rezervaciji kod notara ako se kupoprodaja može izvršiti tek po dobijanju građevinske dozvole. I zar nije osnovna poenta nemogućnosti prodaje stana bez građevinske dozvole zaštita kupaca od prevare?

EDIT:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484346#p484346:2w16t70x je napisao(la):
Bbrdoo » Čet Okt 12, 2017 12:32 pm[/url]":2w16t70x]
U ovom trenutku nemamo definisane cene, vec samo maksimalnu cenu m2, koja je 2.250 € + PDV.

I eto bez definisanih cena, bez građevinske dozvole, bez overe kod notara, uspeli su da prodaju 80% stanova.

p.s. Igore, ovih par postova možda treba prebaciti u drugu temu.
 
Pa i rekli su pod depozitom, ne da su prodati :) Ti kao firma mozes uzeti beskamatni depozit od fizickog lica bez da ides kod notara, ne vidim sta je tu problem, naravno ako fizicko lice pristaje na to i nije dovedeno u zabludu. S obzirom da su 3. fazu prodali fazon godinu dana pre zavrsetka radova ne bi me cudilo da je istinita informacija.

I kao neko ko se cesto brani da nije bot mnogo cesto napadas druge da su botovi :)
 
Ne napadam, samo skrećem pažnju na neke čudne komentare. Ali eto doživeh ponovo napad da sam ja bot :) Kako objašnjavaš izjavu da su ljudi dali depozit a da ne znaju cenu stana?

I skok od prodaje svih stanova godinu dana pre završetka izgradnje do prodaje 80% pre dobijanja ikakve dozvole je poprilično velik, zar ne?
 
Ma naravno da znaju, pretpostavljam da je ovo zvanicni odgovor jer prodaja nije zvanicno pocela. Pricao mi je poznanik koji planira da kupi tu stan da je stvarno ova cena i 4% popust na placanje 90% unapred. Gradnja ce trajati godinu i po a sigurno da ce zadnjih 20% prodati teze nego prvih 80 tako da ce prodaja proci eventualno koji mesec brze nego prethodne faze. S obzirom da je skocila potraznja za novogradnjom i generalno promet nekretnina u ovoj godini, ovo i nije toliko neocekivano. Al cena je stvarno momacka.
 
Ne sumnjam ja da njima ide dobro, ali neke stvari nisu logične. Cena nekretnina je u nekim novim blokovima ove godine pala, a u nekim porasla (bar po mom istraživanju onoga što pratim). Po zvaničnoj statistici cene stanova su pale ove godine (mada smo ranije ove godine imali suprotne vesti). Nadam se da potencijalni kupci znaju kako da provere sve to i da ne veruju ni meni a ni nikom drugom na forumu. Najlakše je dizati famu na forumu bez pravnih posledica.
 
Gde je cena novogradnje u blokovima pala? Neka novogradnja koja godinama nije mogla da se proda?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484493#p484493:1wp47djl je napisao(la):
nikolas27 » Čet Okt 12, 2017 8:27 pm[/url]":1wp47djl]Pogledaj npr. kretanje cene baš tog A bloka na katastru.
Nikolas27, da li bi mogao molim te da mi pošalješ link za katastar gde je moguće videti cene kupljenih nekretnina?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484647#p484647:kylstzmh je napisao(la):
jovankka » Pet Okt 13, 2017 1:29 pm[/url]":kylstzmh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484493#p484493:kylstzmh je napisao(la):
nikolas27 » Čet Okt 12, 2017 8:27 pm[/url]":kylstzmh]Pogledaj npr. kretanje cene baš tog A bloka na katastru.
Nikolas27, da li bi mogao molim te da mi pošalješ link za katastar gde je moguće videti cene kupljenih nekretnina?

http://katastar.rgz.gov.rs/registarprom ... kretnosti/
 
Mene uopšte ne čudi skok cene u A Bloku i Westu ako se uzme u obzir da se u tom kraju polako stvara poslovni centar Beograda, Srbije pa i Regiona. Erport siti se širi (ne bez razloga), u Westu će biti tržni i sportski centar kao i poslovna kula itd.

Više me čudi cena u Voždovim kapijama a i tamo se, kako sam čuo, dobro prodaje.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484655#p484655:3j2y5z2s je napisao(la):
cloud041 » Fri Oct 13, 2017 1:18 pm[/url]":3j2y5z2s]Mene uopšte ne čudi skok cene u A Bloku i Westu ako se uzme u obzir da se u tom kraju polako stvara poslovni centar Beograda, Srbije pa i Regiona. Erport siti se širi (ne bez razloga), u Westu će biti tržni i sportski centar kao i poslovna kula itd.

Više me čudi cena u Voždovim kapijama a i tamo se, kako sam čuo, dobro prodaje.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Očigledno sve više ljudi bi želelo da žive u kondominijumu, da imaju zatvoreno dvorište samo za njih i decu. Bezbednost na prvom mestu.
 
Мислим да у случају Вождових капија и поверење у озбиљност инвеститора привлачи купце. А на Новом Београду се све лако прода.
 
Vrh