Šta je novo?

Panorama Voždovac [ Stambeno Poslovni kompleks | 24 000 m²]

mirkuk38":2wcouhgu je napisao(la):
Dobio sam danas ponudu za Lamelu 4. 1.600€ /m2, garaže su podigli na 7.000€

Svesni su da je L4 najbolja u kompleksu, a prodaja ide bolje od očekivanog tako da... k'o voli, nek' izvoli.
To je cena sa PDV?

Ako jeste, ispada da su osetno jeftiniji od kapija.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja kao da pricam Spanski jezik :).
@srdjanprpa u ugovoru stoji da do 3% niko nikom ne nadoknadjuje ali se tezi tome da meni zakinu. znaci recimo u R.Srpskoj (ne mogu da nadjem nas zakon) povrsina stana se racuna tako sto se od projektovane oduzme 3% povrsine i dobije korisna, i to se i prodaje. A kod nas se prodaje bruto tj projektovana bez maltera, gipsa, plocica.
@Bgradjanin nece biti od poda do plafona ali na malter ce mi na 30 kvadrata uzeti 0.6 kvadrata ako je tebi to zanemarljivo onda super.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483854#p483854:30uoevxz je napisao(la):
cloud041 » Uto Okt 10, 2017 1:57 pm[/url]":30uoevxz]
mirkuk38":30uoevxz je napisao(la):
Dobio sam danas ponudu za Lamelu 4. 1.600€ /m2, garaže su podigli na 7.000€

Svesni su da je L4 najbolja u kompleksu, a prodaja ide bolje od očekivanog tako da... k'o voli, nek' izvoli.
To je cena sa PDV?

Ako jeste, ispada da su osetno jeftiniji od kapija.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Da, cena je sa PDV-om, i da jefitniji su od kapija koje nisu ni 500m udaljene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483856#p483856:o23zkib5 je napisao(la):
Nino » Uto Okt 10, 2017 2:02 pm[/url]":o23zkib5]
@srdjanprpa u ugovoru stoji da do 3% niko nikom ne nadoknadjuje ali se tezi tome da meni zakinu. znaci recimo u R.Srpskoj (ne mogu da nadjem nas zakon) povrsina stana se racuna tako sto se od projektovane oduzme 3% povrsine i dobije korisna, i to se i prodaje. A kod nas se prodaje bruto tj projektovana bez maltera, gipsa, plocica.

Ma znam da pise za tih 3%, ako imas ugovor pri sebi, sta pise ako dobijes vise od 3%?
Ja sam se konsultovao sa par ljudi medju kojima su i advokati i ugovor je sasvim korektan, niko mi nije rekao e ovo je piiip za 3%, tako da prepostavljam da je to deo ugovora koji koriste i drugi invenstitori.
 
@Nino

Napisi kad se budes uselio dal su te zakinuli ili si ti njih. U svakom slucaju maksimalno odstupanje ti je do 1 m2 i ti si na to pristao i ne razumem sad cemu tolika kuknjava. Smor je sto se sve ispod 32.5 knjizi kao 32 a preko 32.5 kao 33. Najgore bi bilo da dobijes izmedju 32.1 do 32.5 jer ce ti uknjiziti 32 a naplatice ti 33. Ako dobijes 34, to ce biti preko 3% i platices taj jedan m2 vise.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483856#p483856:23k1ogym je napisao(la):
Nino » Uto Okt 10, 2017 2:02 pm[/url]":23k1ogym]Ja kao da pricam Spanski jezik :).
@srdjanprpa u ugovoru stoji da do 3% niko nikom ne nadoknadjuje ali se tezi tome da meni zakinu. znaci recimo u R.Srpskoj (ne mogu da nadjem nas zakon) povrsina stana se racuna tako sto se od projektovane oduzme 3% povrsine i dobije korisna, i to se i prodaje. A kod nas se prodaje bruto tj projektovana bez maltera, gipsa, plocica.
@Bgradjanin nece biti od poda do plafona ali na malter ce mi na 30 kvadrata uzeti 0.6 kvadrata ako je tebi to zanemarljivo onda super.
Tako ko je i kod nas, npr. gds tako racuna u Zemunskim kapijama. Znaci projektovana povrsina -3% je povrsina koja se racuna za naplatu.
http://www.zemunskekapije.com/trosoban-67-61-m2/
 
@ftj
Ja ne umem prostijim jezikom ali ajde da pokusam ponovo.
Kako moze da se prodaje projektovana kvadratura, mera od cigle do cigle. Prodaje se uvek korisna povrsina (projektovana - 3%), pa se u ugovor stavi klauzula o + - 3% na korisnu povrsinu.
U tom slucaju kvadratura moze varirati gore dole, na moju stetu ili dobit i to se ne zna do zavrsetka radova zbog debljine maltera, plocica, gipsa i ostalog (sto je ok i pravedno).
Ovako ako se radi po projektu meni u startu sleduje manje osim ako oni ne naprave gresku. Kao sto si rekao, sleduje najgora varijanta, stan je 32.98, pola kvadrata ima da otpadne na pomenute stvari pa cu ja knjiziti 32 a platiti 33.
I nema tu nikakve kuknjave, polemika kako se radi u ovoj zemlji.
@Darkot to je ok, to pokusavam da objasnim ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483861#p483861:1tjgwvo0 je napisao(la):
ftj » Uto Okt 10, 2017 2:22 pm[/url]":1tjgwvo0] Ako dobijes 34, to ce biti preko 3% i platices taj jedan m2 vise.

Tacnije nece platiti, sad citam ugovoru.
U slucaju vise izgradjene povrsine Nepokretnosti, Kupac nije duzan da Prodavcu plati bilo koji dodatni iznos bez obzira na procenat odstupanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483816#p483816:6vfn9fms je napisao(la):
Nino » Tue Oct 10, 2017 10:41 am[/url]":6vfn9fms]Zdravo svima.
Sklapam ugovor za garsonjeru od 33 kvm pa mi je nesto zasmetalo.
Uglavnom se pri prodaji stana od projektovane kvadrature (bruto) oduzima 3% na malter, plocice, gips... i dobija neto kvadratura koja se posle prodaje.
Ovde vidim da se u prodaji nude kvadrture koje su projektovane (zidovi u izgradnji bez maltera, plocica..) sto znaci da u svakom slucaju dobijam manju kvadraturu od one koju kupujem. Naravno oni su se obezbedili ugovorom da do 3% +/- ne podleze korekciji. Minus ide svakako ako je sve ok a plus po toj logici samo ako naprave gresku pa dobijem vise kvadrata.
Primera radi ako je garsonjera 5x5 po projektu sto ce reci 25kvm, kada se na zidove doda malter od po 2.5cm sa svake strane 4.95 x 4.95 realna kvadratura ispada 24.5. Neko me je ovo zanemarljivo ali meni ne, pola kvadrata je 750 eura. Znam da tih pola kvadrata upada u 3% i da greska u gradnji moze da se desi ali mi smeta sto se ovde u startu ide na to da se kvadratura ukrade do tih 3%.
Ranije se znalo, bruto kvadratura - 3% se nudi u prodaji.
Pozdrav i tebi. S obzirom da sam ja u pregovorima za kupovinu stana od cca 68 m2 ovo što si ti napisao mi još manje ide u prilog te imam pitanje za tebe. Na osnovu čega su zaključio da se u prodaji nudi kvadratura koja nije neto? Ja sam po struci građevinski inženjer i licencirani procenitelj i ovo mi i struka i uža oblast poslovanja. Da li si imao Uvid u projekat za građevinsku dozvolu ili projekat za izvođenje pa si uporedio sa njihovom osnovom iz prodajnog kataloga? Ja sam od njih dobio odnosu etaže na kojoj se moj stan nalazi u elektronskoj formi potpisan od strane projektanta i stan koji ja gledam je površine 67,94 m2 prema tabeli iz projekta. U projektu ne piše da je to neto kvadratura, ali bi trebalo da jeste jer tako kaže Zakon o planiranju i izgradnji a i Pravilnikom je tako utvrđeno. Ono što meni smeta jeste što Pravilnik nije ispoštovan udelu površine kuhinje koja je manja od minimalne površine predviđene Pravilnikom (4 m2). Kod mog stana površina je 3,89 m2.
Oni ne smeju da dovode svoje kupce u zabludu da stan ima 67,94 m2, a on u stvarnosti ima cca 66 m2. Ako je to tačno, onda ti stan plaćaš cca 1550 EUR/m2 što je u redu, ali ne sme na ovaj način da se kupac dovodi u zabludu. Ovo je vrlo ozbiljno pitanje kojim se treba ozbiljno pozabaviti (naravno, ako je to tačno).
Nažalost, devojke koje se bave prodajom nisu stručne i za sva pitanja je neophodno kontaktirati ili direktno projektanta ili investitora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484396#p484396:14kuat2x je napisao(la):
Lupen82 » Thu Oct 12, 2017 1:44 pm[/url]":14kuat2x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483816#p483816:14kuat2x je napisao(la):
Nino » Tue Oct 10, 2017 10:41 am[/url]":14kuat2x]Zdravo svima.
Sklapam ugovor za garsonjeru od 33 kvm pa mi je nesto zasmetalo.
Uglavnom se pri prodaji stana od projektovane kvadrature (bruto) oduzima 3% na malter, plocice, gips... i dobija neto kvadratura koja se posle prodaje.
Ovde vidim da se u prodaji nude kvadrture koje su projektovane (zidovi u izgradnji bez maltera, plocica..) sto znaci da u svakom slucaju dobijam manju kvadraturu od one koju kupujem. Naravno oni su se obezbedili ugovorom da do 3% +/- ne podleze korekciji. Minus ide svakako ako je sve ok a plus po toj logici samo ako naprave gresku pa dobijem vise kvadrata.
Primera radi ako je garsonjera 5x5 po projektu sto ce reci 25kvm, kada se na zidove doda malter od po 2.5cm sa svake strane 4.95 x 4.95 realna kvadratura ispada 24.5. Neko me je ovo zanemarljivo ali meni ne, pola kvadrata je 750 eura. Znam da tih pola kvadrata upada u 3% i da greska u gradnji moze da se desi ali mi smeta sto se ovde u startu ide na to da se kvadratura ukrade do tih 3%.
Ranije se znalo, bruto kvadratura - 3% se nudi u prodaji.
Pozdrav i tebi. S obzirom da sam ja u pregovorima za kupovinu stana od cca 68 m2 ovo što si ti napisao mi još manje ide u prilog te imam pitanje za tebe. Na osnovu čega su zaključio da se u prodaji nudi kvadratura koja nije neto? Ja sam po struci građevinski inženjer i licencirani procenitelj i ovo mi i struka i uža oblast poslovanja. Da li si imao Uvid u projekat za građevinsku dozvolu ili projekat za izvođenje pa si uporedio sa njihovom osnovom iz prodajnog kataloga? Ja sam od njih dobio odnosu etaže na kojoj se moj stan nalazi u elektronskoj formi potpisan od strane projektanta i stan koji ja gledam je površine 67,94 m2 prema tabeli iz projekta. U projektu ne piše da je to neto kvadratura, ali bi trebalo da jeste jer tako kaže Zakon o planiranju i izgradnji a i Pravilnikom je tako utvrđeno. Ono što meni smeta jeste što Pravilnik nije ispoštovan udelu površine kuhinje koja je manja od minimalne površine predviđene Pravilnikom (4 m2). Kod mog stana površina je 3,89 m2.
Oni ne smeju da dovode svoje kupce u zabludu da stan ima 67,94 m2, a on u stvarnosti ima cca 66 m2. Ako je to tačno, onda ti stan plaćaš cca 1550 EUR/m2 što je u redu, ali ne sme na ovaj način da se kupac dovodi u zabludu. Ovo je vrlo ozbiljno pitanje kojim se treba ozbiljno pozabaviti (naravno, ako je to tačno).
Nažalost, devojke koje se bave prodajom nisu stručne i za sva pitanja je neophodno kontaktirati ili direktno projektanta ili investitora.


Lupen,
Hvala na ovoj informaciji za kuhinju. Nisam ni znao da postoje zakonom ili pravilnikom definisane minimalne kvadrature.
Evo za ostale forumaše (http://paragraf.rs/propisi/pravilni...projektovanje_stambenih_zgrada_i_stanova.html):
Minimalne površine prostorija u stanu
Član 19
Minimalne površine prostorija i prostora u stanu su:
1) dnevna soba - 16,00 m2;
2) soba za dve osobe - 11,00 m2;
3) soba za jednu osobu - 7,00 m2;
4) prostor za obedovanje - 4,00 m2;
5) prostor za pripremu hrane (kuhinja) - 4,00 m2;
6) plakarska ostava - 0,50 m2;
7) kupatilo - 3,00 m2;
8. WC (posebna prostorija) - 1,30 m2.

Inače mislim da bi investitor to mogao da ispravi pomeranjem šanka za nekoliko cm.
 
Jedna malko starija slika od pre nedelju dana sa prozora oglednog stana.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484396#p484396:1980nst8 je napisao(la):
Lupen82 » Čet Okt 12, 2017 2:44 pm[/url]":1980nst8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483816#p483816:1980nst8 je napisao(la):
Nino » Tue Oct 10, 2017 10:41 am[/url]":1980nst8]Zdravo svima.
Sklapam ugovor za garsonjeru od 33 kvm pa mi je nesto zasmetalo.
Uglavnom se pri prodaji stana od projektovane kvadrature (bruto) oduzima 3% na malter, plocice, gips... i dobija neto kvadratura koja se posle prodaje.
Ovde vidim da se u prodaji nude kvadrture koje su projektovane (zidovi u izgradnji bez maltera, plocica..) sto znaci da u svakom slucaju dobijam manju kvadraturu od one koju kupujem. Naravno oni su se obezbedili ugovorom da do 3% +/- ne podleze korekciji. Minus ide svakako ako je sve ok a plus po toj logici samo ako naprave gresku pa dobijem vise kvadrata.
Primera radi ako je garsonjera 5x5 po projektu sto ce reci 25kvm, kada se na zidove doda malter od po 2.5cm sa svake strane 4.95 x 4.95 realna kvadratura ispada 24.5. Neko me je ovo zanemarljivo ali meni ne, pola kvadrata je 750 eura. Znam da tih pola kvadrata upada u 3% i da greska u gradnji moze da se desi ali mi smeta sto se ovde u startu ide na to da se kvadratura ukrade do tih 3%.
Ranije se znalo, bruto kvadratura - 3% se nudi u prodaji.
Pozdrav i tebi. S obzirom da sam ja u pregovorima za kupovinu stana od cca 68 m2 ovo što si ti napisao mi još manje ide u prilog te imam pitanje za tebe. Na osnovu čega su zaključio da se u prodaji nudi kvadratura koja nije neto? Ja sam po struci građevinski inženjer i licencirani procenitelj i ovo mi i struka i uža oblast poslovanja. Da li si imao Uvid u projekat za građevinsku dozvolu ili projekat za izvođenje pa si uporedio sa njihovom osnovom iz prodajnog kataloga? Ja sam od njih dobio odnosu etaže na kojoj se moj stan nalazi u elektronskoj formi potpisan od strane projektanta i stan koji ja gledam je površine 67,94 m2 prema tabeli iz projekta. U projektu ne piše da je to neto kvadratura, ali bi trebalo da jeste jer tako kaže Zakon o planiranju i izgradnji a i Pravilnikom je tako utvrđeno. Ono što meni smeta jeste što Pravilnik nije ispoštovan udelu površine kuhinje koja je manja od minimalne površine predviđene Pravilnikom (4 m2). Kod mog stana površina je 3,89 m2.
Oni ne smeju da dovode svoje kupce u zabludu da stan ima 67,94 m2, a on u stvarnosti ima cca 66 m2. Ako je to tačno, onda ti stan plaćaš cca 1550 EUR/m2 što je u redu, ali ne sme na ovaj način da se kupac dovodi u zabludu. Ovo je vrlo ozbiljno pitanje kojim se treba ozbiljno pozabaviti (naravno, ako je to tačno).
Nažalost, devojke koje se bave prodajom nisu stručne i za sva pitanja je neophodno kontaktirati ili direktno projektanta ili investitora.

Ovako je sigurno kako sam ti rekao. U projektu je bruto kvadratura i to se naplacuje, znaci ocekuj da nesto otpada na malterisanje, plocice + gradjevinska odstupanja, ja ocekujem da cu biti u minusu po 5 cm u duzini i sirini, nije to previse sto ce otpasti niti ce iko propasti ali nije korektno jer u startu imas osecaj da ne dobijas ono sto pise...
 
Cao svima.

Cita Vase komentare i vidim da ima dosta toga za i protiv ovog projekta.
Ja sam odavno planirao da kupim stan i procitao sam milion ugovora i zahteva u njima.
U 99% slucajeva se naplacuje bruto kvadratura jer ona pripada Vašem stanu, neovisno da li je korisna ili ne.
Kada kupujete kucu, da li Vam tad naplacuju neto korisnu kvadraturu ili bruto kv spoljnih zidova?
Mislim, iskreno, da malo preterujete sa tim detaljisanjem i polemikom oko +/- 3% kvadrature.
Ja sam ugovor proverio sa advokatom i zakazao sam potpisivanje ugovora za sledeci petak. Kupujem stan od 77,76m2 i nemam dilemu da sam napravio pravi izbor. :)
 
S785":1unddp15 je napisao(la):
Cao svima.

Cita Vase komentare i vidim da ima dosta toga za i protiv ovog projekta.
Ja sam odavno planirao da kupim stan i procitao sam milion ugovora i zahteva u njima.
U 99% slucajeva se naplacuje bruto kvadratura jer ona pripada Vašem stanu, neovisno da li je korisna ili ne.
Kada kupujete kucu, da li Vam tad naplacuju neto korisnu kvadraturu ili bruto kv spoljnih zidova?
Mislim, iskreno, da malo preterujete sa tim detaljisanjem i polemikom oko +/- 3% kvadrature.
Ja sam ugovor proverio sa advokatom i zakazao sam potpisivanje ugovora za sledeci petak. Kupujem stan od 77,76m2 i nemam dilemu da sam napravio pravi izbor. :)
Srecno sa novim stanom,ali ovo tvoje razmisljanje je upravo razlog sto to investitori i rade. Ja sam se u poslu svega nagledao i jedna stvar mi nikada nece biti jasna:"Da li vi ljudi toliko sebi niste bitni da tako olako prelazite preko "nebitnih" stvari?" Mislim,u ovoj zemlji se sve relativizuje,pa sta je par kvadrata gore dole.
Nemam sad vremena, a i po tvom stavu vidim da je to sitnica za tebe,da ti objasnim koliko gresis,ali jedno znaj (pod uslovom da je tvrdnja o kvadraturi tacna), da ne kupujes stan od cca 78 m2, vec cca 75 m2 i tako ce ti stan biti knjizen jer toliko kvadrata ce stan kada se zavrsi imati. Ali nije to puno,samo 4500 eura :)
 
Okreni brni, oni mogu da naprave i novi ugovor gde nece biti -/+3 ali zato ti lepo dignu cenu umesto 1500 na 1600 tako dobijes istu krajnu cenu. Dal ces ti dobiti 50 ili 55 kvadrata njemu to totalno nije bitno, ovaj projekat kosta 13miliona eura, njemu je bitno da dobije vise od 13miliona eura i to mu je jedino bitno.
 
srdjanprpa":lx6hiuqm je napisao(la):
Okreni brni, oni mogu da naprave i novi ugovor gde nece biti -/+3 ali zato ti lepo dignu cenu umesto 1500 na 1600 tako dobijes istu krajnu cenu. Dal ces ti dobiti 50 ili 55 kvadrata njemu to totalno nije bitno, ovaj projekat kosta 13miliona eura, njemu je bitno da dobije vise od 13miliona eura i to mu je jedino bitno.
Ako ti kazem da mu je zarada 800-1000 eura po kvadratu stana tih 3% sto ce oteti kupcu je smesna cifra naspram njihove zarade!

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Eh 1000. Da ga ne pretera malo? :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
cloud041":16iyf6uc je napisao(la):
Eh 1000. Da ga ne pretera malo? :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
To ti je info sa jednog drugog gradilista sa i to iz prve faze...sad je 4 faza u toku po 900eura-vecoj ceni kvadrata!

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ne razumem šta hoćeš da kažeš? Da je na tom drugom gradilištu zarada po kvadratu i 4. fazi 1000+900 tj. 1900 evra?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja sam juce od kupca stana u tom naselju dobio info...faza 1 1600-1650...faza4 blizu 2500? Pa ti racunaj, a gradnja ista...od tada do sada poskupljenja materijala i radne snage nema... Izgradnja u stepi je gds kostala oko 600eur po kvm!

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Sve je to normalno dok ima kupaca koji su spremni da plate. Kupovinom stana u prvoj fazi nekog kompleksa, pristaješ na veliki kompromis, da živiš na gradilištu nekoliko godina.

Ne kažem ja da oni ne zarade, naprotiv ali 1000 evra po kvadratu je ozbiljna cifra ako se uzme u obzir da kvadrat u proseku košta oko 2000.

Stepa je baš soc gradnja a zemljište su dobili free.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484844#p484844:1efiy1xf je napisao(la):
djwibe » Sub Okt 14, 2017 9:29 am[/url]":1efiy1xf]
Ako ti kazem da mu je zarada 800-1000 eura po kvadratu stana tih 3% sto ce oteti kupcu je smesna cifra naspram njihove zarade!

Kao sto imas kupaca koji ce kupovati stanove u trecoj, cetvrtoj i ... fazi po znatno vecim cenama od prve faze, imas i ove iz prve faze kojima nece smetati tih 3% :D

Meni iskreno ne smeta, bitno mi je da sam uzeo ono sto mi odgovara potrebama, i neverujem da ce me okinuti za tih 3%.

Ja sam gledao stanove i u Vozdovim Kapijama, gde je cena u startu veca za 200e a razdaljina ova dva kompleksa je ni 500m, tako da ovih 3% posto je meni sasvim ok.


Evo i dve slika iz Stepe, radi se na trecem spratu.
TToTMKW.jpg


J9Le3W6.jpg
 
Velika je razlika između ovog i kapija. Kapije su kondominijum zatvorenog tipa.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da se vratimo na temu svezim fotografijama sa gradilista gde radovi fino napreduju.

171014-panorama-vozdovac-01.jpg

171014-panorama-vozdovac-02.jpg

171014-panorama-vozdovac-03.jpg

171014-panorama-vozdovac-04.jpg

171014-panorama-vozdovac-05.jpg

171014-panorama-vozdovac-06.jpg

171014-panorama-vozdovac-07.jpg

171014-panorama-vozdovac-08.jpg

171014-panorama-vozdovac-09.jpg

171014-panorama-vozdovac-10.jpg

171014-panorama-vozdovac-11.jpg

171014-panorama-vozdovac-12.jpg

171014-panorama-vozdovac-13.jpg

171014-panorama-vozdovac-14.jpg

171014-panorama-vozdovac-15.jpg

171014-panorama-vozdovac-16.jpg

171014-panorama-vozdovac-17.jpg

171014-panorama-vozdovac-18.jpg

171014-panorama-vozdovac-19.jpg
 
Velika je razlika između kapija i panorame.Panorama je bukvalno na čvorištu,i mnogo je prikladnija za poslovni prostor.Buka i gužva su ono što je najveća mana ovog budućeg kompleksa.Živim u Stepi u zgradi koja je 50 metara ispod,i vrlo dobro mogu da dam sud o toj lokaciji.Idea,Lidl, salon i prostori koji će biti u Panorami,okretnica,tramvajska stanica i dve ekstra prometne ulice koje se bukvalno oslanjaju na kompleks.Ja iz Stepe do kapija u špicu često putujem po 10 minuta,što važi i za povratak, jer je taj potez pakao u svako doba.Nova ulica možda i bude,ali i to će biti jedno godina pakla dok se ne napravi,a kad budem završena smanjiće se čep,ali će se povećati buka, i količina auta na tom potezu.Ja sam razmišljao,ali sam brlo brzo odustao,jer za tu cenu nisam baš spreman da pravim toliko kompromisa.
 
Vrh