Šta je novo?

Big Rakovica (bivši Capitol Park)

Dole je pravi mravinjak.
Radi se intezivno i ocigledno je da je zacrtano da otvaranje bude na vreme.
Zao mi je sto ne mogu da fotografisem, ali prolazim automobilom, a mesta za parkiranje nema od vozila radnika i raznoraznih firmi, podizvodjaca, te mi 'morate' verovati na rec ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Isto, ali postoji savršeno mesto za "pucanje", na staroj trasi požarevačke pruge, ali ima mnogo agresivnih džukela. Slikanje u nivou je teško zbog visoke ograde, parking je mnogo manji problem jer stotinak metara dalje možeš naći dosta mesta. Ako se baš tad desilo da nema nigde okolo mesta, onda ne znam, ali u krajnjem slučaju parking ispred crkve i malo pešačenja.
 
Izvini @tragac, ali kada oko 8 ujutru idem iz nocne smene, nesto nemam volju da parkiram kod rakovicke crkve i idem skoro pola kilometra :D

Zao mi je, to ce morati neko mladji, sa manje obaveza ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Може и колима горе, само одоше торзије и амортизери јер је улица пуна кратера.. :lol: Иначе, радници су до поноћи радили, а у уређивању локала их има 24/7 по мојој процени. У 14 сати је свечано отварање а предвече ће бити и неки музички наступи.
 
Sto ste (bre) ko deca...
Treba matori 'cika laki' da vam slikuje ;)
A trojka proradila sto se nedeljom ne provozate pa vidite mravinjak?
Elem, jutros gotovo cela ograda, veceras je nema gotovo nigde.
Mrak, mobilni, pa je rezultat ovakav, kakav je:

7cd656e65836c30212f60b3424ec44f2.jpg


c7045ebe28858762a93e49e68d46693e.jpg


febe11054bc371678d78d861e6998753.jpg


b20d62b2e9c2b640435ee4a6eb6df903.jpg


cbda254dd136dfb828b71787094a15af.jpg


440e29c7b9fac43ee01e66a743d7d172.jpg


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Na slikama iznad mog posta se vidi da se sređuje i plac pored. Jer to deo Capitol Park-a ili neko drugi nešto gradi?
 
To je Faza 2 projekta koja će biti izvedena naknadno, verovatno na proleće tako da će dogodine biti još lokala. Vidi se na svakom renderu.
 
Ne znam kako je prva fotografija okacena ovoliko puta, neka je neko ukloni, ja ne znam :)
 
Celi Voždovac i Rakovica su izlepljeni reklamama za radnje, a ceo Beograd reklamom za "Cine Grande".
Čudno da nema "C&A"-a, a bio je najavljen...
 
Interesantno da se pominje 4.000 kvadrata, po originalnom planu najveći lokal je trebalo da ima oko 2700 kvm. Da li su oni to spajali lokale, preradjivali nešto?
 
Nije bas sve spremno za otvaranje. Neke radnje su jos uvek grubim radovima.
 
Ti li si onaj sto se parkirao na mestu nekadasnje kapije fabrike gumenih proizvoda Rekord ;)


Evo da dodam ja dve iz drugog ugla :

aa260345e0cd812a5eb9324c4676b5f9.jpg


68296d05775bc6dc6315efa270b7393f.jpg

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Отворено је. Био сам, нажаост нисам могао да сликам јер сам био учесник у програму.
Похвале су: велики паркинг и доста простора уопште. Мана сам некако више видео: Лоше су одрађена укључења на улице, није још све отворено, у Јавном тоалету нема централне климе, обична инвертер кућна клима.
 
Da, malo su zbrzali da bi otvorili, ima jos da se ispegla gluposti, ali ce biti sve OK. Jos samo malo da se Rakovacki put prilagodi sa infrastrukturom (malo trotoar da se sredi) i neki pesacki npr, nema ni jedan celom duzinom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
kapitol-park-rakovica-Beoinfo.jpg


U Rakovici otvoren novi tržni centar "Kapitol Park"


Tržni centar "Kapitol Park Rakovica" (Capitol Park) u kojem je zaposleno 400 ljudi, otvoren je u beogradskoj opštini Rakovica, a najavljeno je zapošljavanje još 50 ljudi u drugoj fazi.

"Kapitol Park Rakovica" površine 65.000 kvadrata zajednička je investicija britanske kompanije "Poseidon Group" i belgijske "Mitiska REIM" u vrednosti od 30 miliona evra.
Gradonačelnik Beograda Siniša Mali je na otvaranju kazao da je opština Rakovica bila poznata po starim fabrikama i napuštenim halama, a da se danas prepoznaje po dizalicama i kranovima za nove vrtice i bolnice.

Mali je kazao da po podacima Službe za zapošljavanje u ovom trenutku u Beogradu ima 89.392 nezaposlena i da taj broj nikada nije bio manji.

"Gledao sam podatke od 2006. godine pa nadalje, a to znači da smo na dobrom putu po broju investicija jer zapošljavamo ljude", ocenio je Mali.

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović je rekao da je Rakovica bila opština koja je "skrajnuta u stranu" i da mu je drago da je došlo do promene jer je u toj opštini otvoren Dom zdravlja i maloprodajni park.

Na otvaranju je u ime britanske kompanije "Poseidon Group" predsedniku opštine Rakovica Vladanu Kociću doniran ček od 10.000 evra za izgradnju dečijeg parka u Rakovici, a predsedniku džudo kluba "Rakovica" Miomiru Mrvaljeviću i najtrofejnijem takmičaru tog kluba Aleksandru Kukolju ček u iznosu od 15.000 evra.

"Kapitol Park Rakovica" je treći maloprodajni park te kompanije otvoren u Srbiji. Prvi je izgrađen u Šapcu 2014. godine, a sledeći u Somboru u septembru ove godine, a kako su najavili iz kompanije "Poseidon Group" planira se i izgradnja u Leskovcu i na još dve lokacije za koje će se saznati u 2018. godini.

Butici, restorani, bioskop...
Kapitol Park Rakovica ima 30 lokala u kojima su smešteni svetski poznati brendovi, a i 753 parking mesta. Prisutni su domaći i strani trgovinski i modni lanci, DIS hipermarket, prodavnice kućnog enterijera, modne kuće, sportske radnje, prodavnice obuće, dečije robe, elektronike i servisa, ugostiteljski objekti i "Cine Grand" biskop sa šest sala.


http://rs.n1info.com/a336127/Biznis/Cap ... ovici.html
 
Mozda je buduci kandidat za gradonacelnika ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vratio se, fina gužva, radnje ništa posebno, nekako su uglavnom premale. (napisahz duži post, al mi isteče sesija :bash: :bash: )
 
U Rakovici neviđena gužva, most prenatrpan kolima. Srećom izbegavam te ludnice prilikom otvaranja pa sam išao na suprotnu stranu.
 
kad sam došao nisam smeo kolima da udjem, murija vraćala, verovatno zbog nastupa kontroverznog benda Nash the Slime Cop & The Little One, inače bilo mesta za parkiranje koliko hoćeš do 17h. Neke radnje su premale, npr Gigatron koji je u malo većoj trafici, neke poput Đak Sporta omanuli, doneli samo najskuplje iz svoje ponude pa izlazili ljudi praznih ruku kao iz crkve da izlaze.. Popuste nisam uhvatio, ili ih nije bilo, ili su se odnosili na nešto što me ne zanima. kupio par stvarčica i ponešto u Disu. Mislim da fali još radnji sa konfekcijom i tehnikom.
 
Vrh