Šta je novo?

Tošin bunar: proširenje i rekonstrukcija ulice

Pa ti i nemaju nikakva prava. Ne bi im ni kontejnere dao, a ne stanove na koriscenje - Ne zato sto su Romi vec zato sto vecina njih nece da se iseli i ucenjuje investitore/drzavu da im resi stambeni problem, a oni nelegalno zauzeli parce tudje zemlje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475828#p475828:22gworjr je napisao(la):
relja » Uto Sep 05, 2017 10:29 pm[/url]":22gworjr]
Ono što mene čudi je što sam za ovo čuo na Beobuildu - nema lelekanja "boraca za ljudska prava".... znam da su nam mediji pod potpunom kontrolom vladajuće stranke, ali i na internetu - muk.
Migranti su trenutno glavni trend. :D

Inače svaka čast za slike i informacije. Vrlo lepo izgleda sve ovo, nadam se da će što duže tako i da ostane.
 
Što sam uopšte i napisao nema lelekanja "boraca za ljudska prava" :roll:

Nemoj da se zavaravamo, oni su se tu nastanili zato što sistem ne funkcioniše, ne zato što su oni ovakvi ili onakvi.
Ne funkcioniše zato što nije reagovao kada se prva osoba tu ulogorila, nije reagovao kada su došli drugi, kada su počeli da grade kolibe, lože vatru, gomilaju karton, što im deca tako odrastaju, što su oni tako odrasli.

Kada je engleski dokumentarista Luj Teru snimao u Južnoj Africi nekoliko godina nakon ukidanja Aparthejda, u nekoj nedođiji je snimio malu udarnu rupu na lokalnom putu, a lokalni belac mu je rekao: ovo je znak da se sistem ne funkcioniše i da se civilizacija raspada... jer onaj ko treba da vodi računa ne radi svoj posao, ne reaguje, baš ga briga.

Mi smo rupe odavno uzeli zdravo za gotovo. Zato ljudi mogu da se nastane gde im je volja... a o divljačkom ponašanju pripadnika "ne romske" populacije u svakodnevnom životu u Srbiji - bolje da ne počinjemo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475792#p475792:m3uauv73 je napisao(la):
arsa.arsa » 05 Сеп 2017 06:49 pm[/url]":m3uauv73]pumpa kao pumpa je ok, ali mislim da je trebalo iskoristiti dobru lokaciju za visoke poslovne zgrade. Samo da ne ubace objekte poput Talije ili Petosevica...
@Арсо, ова локација је одавно НИС-ова.
 
Данас-06.септембра 2017. званично је почела изградња НИС-ове бензинске станице у Тошином бунару. Радници су већ ту, односи се оно што је још остало од нехигијенског насеља и наравно постављена је табла са подацима и цртежом банзинске станице. Рок завршетка станице је 78 календарских дана, што значи 23. новембра 2017. је задњи дан тј. почетак рада ове бензинске станице.

Ево и данашњих слика, а не би било лоше да на овој подтеми наставимо са постављањем слика градње ове станице, барем ћу ја овде постављати слике. Можда само на подтеми о бензинским станицама поставити обавештење да је почела градња ове НИС-ове станице.

Табла са подацима и цртежом станице
Pogledajte prilog 9

Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Можда нам убудуће и неће требати бензинска станица, довољно ће бити коњић и запрега и терај. :D

:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475958#p475958:50q5ah7d je napisao(la):
milos.tro » 06 Сеп 2017 03:22 pm[/url]":50q5ah7d]Gaga me je opet preduhitrio :)
хехе :wink: , укњижен плусићћћ
@Милоше, сутра нећу туда пролазити :D
 
wooowww...kakvo prijatno iznenadjenje...tako se to radi...braca Rusi su expresno ocistili ono sto je kvarilo novu ulicu...mogu i da kazem da su i pogodili lokaciju...jer postaje bogami sve veca i veca guzva na pomenutoj lokaciji...veliko ruglo je iza nas i po slikama koje vidim,krenulo se udarnicki...vec se kopaju rupe za rezervoare itd...bice to brzo...mozda i pre roka sto bi rekao Mrka a sada i Vesic i Mali...zna li Gaga ili Milos da li ce firme koje su iza i dalje koristiti zemljani put za prilaz ili ce to sad nesto se srediti jer ne verujem da ce NIS i Rusi dozvoljavati dizanje ogromne prasine uz pumpu?
 
Odlicna pozicija sa pumpu, pogotovo Nisovu jer im je Novi Beograd najslabije pokriven od svih delova grada.
 
Možda su Blokovi loše pokriveni NIS-ovim pumpama. Dejton i Džona Kenedija su dobro pokrivali ostatak.

Na ovakvoj lokaciji, daleko od većih stambenih objekata mi pumpa ima smisao, ali pumpe koje su blizu zgrada su mi katastrofa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477360#p477360:1xw5f5l1 je napisao(la):
dane bezanija » 13 Сеп 2017 11:30 am[/url]":1xw5f5l1]wooowww...kakvo prijatno iznenadjenje...tako se to radi...braca Rusi su expresno ocistili ono sto je kvarilo novu ulicu...mogu i da kazem da su i pogodili lokaciju...jer postaje bogami sve veca i veca guzva na pomenutoj lokaciji...veliko ruglo je iza nas i po slikama koje vidim,krenulo se udarnicki...vec se kopaju rupe za rezervoare itd...bice to brzo...mozda i pre roka sto bi rekao Mrka a sada i Vesic i Mali...zna li Gaga ili Milos da li ce firme koje su iza i dalje koristiti zemljani put za prilaz ili ce to sad nesto se srediti jer ne verujem da ce NIS i Rusi dozvoljavati dizanje ogromne prasine uz pumpu?
@Дане, па где си бре ти. ? Ја се баш забринуо што те нема :wink:
Да будем искрен, не знам да ли ће се и даље користити тај излаз на Тошин бунар, као улаз и излаз до зграде Интерфрига и оне кафане која је иза. Ја се исто искрено надам да НИС то неће дозволити, него нека користе улаз са Булевара Хероја са Кошара и онај улаз са Тошиног бунара.

То је опет све некако повезано са изградњом будуће улице Тадије Сондермајера која ће се градити ту у Мосад граду и "Запад 65". Погледај мој одговор @СербПакеру на подтеми "Разни пројекти", где је све , као што рекох, некако повезано једно са другим viewtopic.php?f=21&t=546&start=4300#p477583
Надам се да се слажеш са мојим одговорима.
 
Bloku 65 osim UMP-a fali poštena ulica sa 4 trake ispod APC-a makar i bila cik cak.
 
@Гагo, pa malo godisnji odmori su bili aktuelni...projekat izgradnje pumpe je ispred roka mojih ocekivanja nego ono sto me brine a i o cemu sam i pre pricao jer problem prvo pesackog semafora ispod pruge a zatim i cep koji se delom stvara zbog sve veceg broja vozila u TB iz pravca studenjaka,koji skrecu u UPM kao i autobusi koji staju u TB kod nadvoznjaka i nemogucnost brzeg protoka vozila koji idu desno ka ND ali i pravo koji nastavljuju ka Surcinu..kao da fali jedna traka makar od dela sa raskrsnicom MM i TB. Po meni se nista specijalno ne bi ni izgubilo da se prosiri...to je nekih 20-tak i manje parking mesta jer u buducnosti ocekujem sve vecu i vecu guzvu..jer nije logicno da sada bude ista guzva kao i pre prosirenje TB i izgradnje UMP. Kapiram da ima vise vozila ali opet mi je nelogicno jer smo u TB dobili jos 2 trake...setite se kako je pre bilo 1+1 pa nije ovoliko strasno bilo...imas li ti Gago takav utisak ili ja gresim?
 
Слике од петка - 20.10.2017.
Уграбих мало слободног времена и обиђох радове у Тошином бунару на банзинској станици НИС-а. Радови лепо напредују и како ми каже шеф градилишта, станица ће бити завршена и пре 23. новембра, када је рок завршетка радова.

Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3

Иако више неће бити могуће излазити на Тошин бунар код излаза из бензинске станице, а од стране оног предузећа Интерфриго, јер ће бити заграђено, нажалост сад се већ користе, а вероватно ће то бити тако и даље, два дивља пролаза. Први ће бити, уствари већ јте, одмах код излаза из бензинске станице, тако да се прелази и преко дела тротоара и дела бициклистичке стазе. То се види на ове две слике

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

Други дивљи пролаз је неких 50-так метара даље према раскрсници Тошин бунар-Булевар Хероја са Кошара-Николе Добровића и ту се буквално прелази преко тротоара, бициклистичке стазе и зеленог појаса !!! Иа места где сам сликао је оно предузеће са чијег паркинга излазе на Тошин бунар !!!


:sesir:
 
Zasto uvek mora da postoji neki divlji ulaz/izlaz? @Гаго, ti mora da znas nesto vise o tome? Kako je uopste i moguce da firme Interfrigo i Pecenjara iza ostanu bez legalnog prilaza? Jel one mozda nisu planirane za prilaz iz nekog drugog pravca? Ruzno je i katastrofa da se preko zelene povrsene ulazi bilo gde..sramota...nadam se da ce i NIS reagovati plus...
 
Ajmo plus svih nas koji zelimo posebnu temu "Stanica za snabdevanjem gorivom Tosin bunar". :D
 
Pumpa se uveliko privodi kraju, juce su se montirale plasticno-svetleci delovi kao i onaj veliki cenovnik derivata...ja ocekujem za nekih 15 a mozda i pre otvaranje pumpe...napokon nema romskog naselja i cela ulica dobija odmah jedan novi izgleda...jos da se rese ta divlja ukljucenja/iskljucenja kao i da se prosiri ulaz/izlaz u airport city...samo da se nadamo uskoro...
 
Да мало подкрепим @Данетове речи са неколико данашњих слика,петак,03.новембар.

Ради се увелико и има пуно радника, постављени су и аутомати за точење горива, осветљење, а и тај, што каже @Дане, велики ценовник за гориво, а у једном делу су већ засађене и младице дрвећа. Данас је почело и асфалтирање, камиони са асфалтом чекају у реду за истовар у машину за постављање асфалта.
Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6
А што се тиче она два дивља улаза/излаза на Тошин бунар, нажалост и даље се увелико користе. Хм, "Пси лају, каравани пролазе", а блато по Тошином бунару !
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Sklonjena je orgada oko pumpe. izgleda da su u toku završni radovi.
 
Vrh