Šta je novo?

Tramvaji

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486285#p486285:1vzyxj6r je napisao(la):
marrecar » Pet Okt 20, 2017 4:42 pm[/url]":1vzyxj6r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486266#p486266:1vzyxj6r je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 20 Oct 2017 04:33 pm[/url]":1vzyxj6r]Idi ti druze tarzane gde god hoces, ja ostajem ovde.

I njegova ocigledna ironija moze da se shvati kao provokacija, jer 90% tramvaja u ovom gradu je PRAZNO, to moze da negira samo neko sa glavom u pesku, a takvi ljudi su shodno tome i kontraproduktivni.
Hajde ne lupaj boga ti, toliko tramvaja u gradu sigurno nije prazno. Ceo potez BKA, a moze da se produzi i do Zeleznicke, su puni tramvaji veci deo dana. I vrlo cesto se desava da dva vagona budu puna da ne moze da se udje dalje od Vuka ka Ustanickoj, a i od Ustanicke budu prepuni. Isto tako se napune i kod Pravnog. Isto tako i do Omladinskog su cesto puni tramvaji, doduse manje, ali nikako nisu prazni. Tramvaji su tokom ovih radova odlicna alternativa.
Pored onoliko buseva koji svi idu dalje, od vuka do bogoslovije ima najvise tri coveka u tramvaju.
Ustanicka-savski trg i beko-vuk ponekad su jedini pravci gde putnika ima DOVOLJNO. Svi koji tvrde drugacije neka priloze fotografije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486275#p486275:tupojuvq je napisao(la):
laki72 » Pet Okt 20, 2017 4:18 pm[/url]":tupojuvq]Pricas stvari koje NEMAJU VEZE SA ISTINOM (!) i jos se arogantno odnosis prema drugim forumasima.
Probaj da na dobronamerne postove odgovaras u istom duhu.
To naravno ne znaci da se moras saglasiti, ali ne znaci ni da ce ti argumentacija biti jaca ako se diskusija spusti na prizemniji nivo.

I da, eto npr. sedmica ne da je prazna vec je jako cesto krcata.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Ne znam gde ti vidis aroganciju, @dzon travolta je dezurni hejter mojih komentara, to datira od ranije.
Ne bunim se :D
Diskusiju nikad prvi ne spustam u prizemlje, a ironija i tarzanija svakako nisu dobronamerni postovi.
 
Slažem sa @somi303 u delu:

...али трамваји су у једном делу града препуни,

Dakle, samo u jednom delu grada i ne tokom celog dana već u tzv. "špicevima".

Slažem se sa @Bumbarevo brdo. Kada je Banovo brdo u pitanju tramvaji nisu česti što znači da nije nužno da budu česti za razliku od autobusa, a što znači da su prilično i često praznjikavi.

Da se nadovežem na off.

@Džontra, ti nemaš kredita da ikoga upozoravaš na pristojnost tokom diskusije.
Mene su najbrutalnije vređali pa i preko pp i niko se nije drznuo da opomene člana ne da bi mene zaštitio već forum koji želi da zadrži nivo. Uvredljivi post na moj račun bio je ispod svakog nivoa i vrlo ličan, i uvrena sam da se na najgorem forumu tako nešto ne može pročitati.
Ali, ne može mene niko da uvredi koliko ja mogu da ignorišem takvog "muškarca".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486291#p486291:2saoyc0s je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 20 Oct 2017 06:13 pm[/url]":2saoyc0s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486285#p486285:2saoyc0s je napisao(la):
marrecar » Pet Okt 20, 2017 4:42 pm[/url]":2saoyc0s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486266#p486266:2saoyc0s je napisao(la):
Bumbarevo brdo » 20 Oct 2017 04:33 pm[/url]":2saoyc0s]Idi ti druze tarzane gde god hoces, ja ostajem ovde.

I njegova ocigledna ironija moze da se shvati kao provokacija, jer 90% tramvaja u ovom gradu je PRAZNO, to moze da negira samo neko sa glavom u pesku, a takvi ljudi su shodno tome i kontraproduktivni.
Hajde ne lupaj boga ti, toliko tramvaja u gradu sigurno nije prazno. Ceo potez BKA, a moze da se produzi i do Zeleznicke, su puni tramvaji veci deo dana. I vrlo cesto se desava da dva vagona budu puna da ne moze da se udje dalje od Vuka ka Ustanickoj, a i od Ustanicke budu prepuni. Isto tako se napune i kod Pravnog. Isto tako i do Omladinskog su cesto puni tramvaji, doduse manje, ali nikako nisu prazni. Tramvaji su tokom ovih radova odlicna alternativa.
Au decko, daj i meni malo te trave, izgleda da je prva liga.

Pored onoliko buseva koji svi idu dalje, od vuka do bogoslovije ima najvise tri coveka u tramvaju.
Ustanicka-savski trg i beko-vuk ponekad su jedini pravci gde putnika ima DOVOLJNO. Svi koji tvrde drugacije neka priloze fotografije.

Podsecas me na Malog kada kaze da nema guzvi u Beogradu, da se to nama samo cini.
Dakle, kada sam napisao da su tramvaji do Omladinskog puni, ne toliko kao u BKA, ne pricam napamet i ne lupetam, jer vec 3 godine svakodnevno sam u tom kraju i vrlo cesto koristim tramvaj.
Pises nesto, i sam sebi si kontradiktoran. Kazes 90% tramvaja je prazno, a onda se slozis za BKA, dopises jos dva pravca gde ima dovoljno tramvaja. To sigurno nije 90%. Vuk-Beko retko kada idem dalje od Palilulske pijace, a ni tada nije da su tramvaji prazni. Cesto ulazim u 5 kod TMFa i tu budu dobro popunjeni tramvaji, ne toliko da ne moze da se stoji normalno, ali sasvim dovoljno. Gore si napisao i da su na Vozdovcu prazni tramvaji, sto je potpuno netacno. 4 godine svakodnevno sam koristio tramvaj od Trosarine do bioskopa Vozdovac i tramvaji nikada nisu bili prazni. Ne znam sada kakva je situacija posle rekonstrukcije, ali ne vidim razlog da se tu nesto promeni. Znaci ja ne tvrdim nesto tako sto gledam sa strane i nagadjam po "rekla-kazala", nego po onome sto sam doziveo na duzi period.

@Ksenija
Pa logicno je da ce biti prevoz pun tokom odredjenih delova dana, a ne tokom celog dana. I to nikako ne moze da bude razlog da se nesto okarakterise kao "prazno". I to ne vazi samo za tramvaje, nego i sve ostale vrste prevoza. BKA i van spica ima solidno popunjene tramvaje, ali recimo da je to zbog nepostojanja alternative.
 
@marrecar
Logično je da tzv. "špicevi" traju tek par sati i ne odnose se na ceo grad već na određeni deo grada što znači da su tramvaji nedovoljno iskorišćeni.
 
@marekar

Nemoj me sa slinišom ko boga te molim :o

Ne znam kako sam to kontradiktoran, savski trg-ustanicka nije ni 10% mreze, sve ostalo je blaga katastrofa, napisah beko-vuk ali to je samo PONEKAD, da se mogu videti dovoljno popunjeni 5 i 10.
U ruzveltovoj su uvek doslovce prazni, a i na vozdovcu isto jer se ceo potez 400, umesto na tramvaje, kaci na 47,48 u crnotravskoj.
Negirajte vi koliko hocete, prazni tramvaji ce i dalje da bodu i stipaju za oci, i ljudi ce ih i dalje izbegavati, jer vecina ljudi nisu ni sinofobi ni neobjektivni sinofilicari, vec obicna raja koja samo bira najbezbolniji nacin da se preveze. A ne da im mladost ostane u vagonima. Kao sto nam puna dva meseca ta ista mladost ostaje u naprDNO-zvalavo-picoustoj kolabiranoj prestonici.
 
Nema tu negiranja, nego realno stanje. Izvoli ti provedi mesec dana vozeci se tramvajima svakodnevno kroz BKA, Vojvode Stepe, Vuk-Beko, pa da vidimo kako je to zaista 90% tramvaja prazno. Potez 400 ide uglavnom na te linije koje si spomenuo, kao i druge linije sa Banjice, ukljucujuci i tramvaje. Na tramvaje ide i veliki broj ljudi sa 50 na Trosarini, kao i studenti Saobracajnog fakulteta i Vise elektrotehnicke. Ne znam uopste zasto se raspravljam i pricam o necemu sto sam dovoljno dug period video uzivo kada tebi to nije dovoljno i dalje teras pricu, a pri tome ni ne govoris odakle ti takve informacije.

@Ksenija
Promasi ti poentu, kao i uobicajeno.
 
@marrecare
A ti si kao i uobičajeno nekorektan. Daj ti poentu, dovoljno da tema dobije na jačini.
2979583794.gif
 
Sticajem okolnosti, zivim blizu stanice Mite Ruzica, i tacno je tramvaji su na ovom potezu prepuni ali upravo jer nema alternative. Garantujem da kada bi produzili 77 gore tramvaji bi isli poluprazni jer zaista, nisu pouzdani, malo malo pa ih nema i kasne ili se jednostavno ne pojave te se i ne oslanjam na njih cesto. Sto u prevodu znaci, Direkcija forsira da se koriste tramvaji protiv volje ljudi, zato i nece da puste bus gore jer znaju sta bi se desilo. Jer zasto bi neko npr. ko zivi u Kaludjerici presedao 309+tramvaji+26 ili 27 do grada ako bi produzili 77 da se okrece blizu Ustanicke. Opet od Ustanicke je jako brze ici na 17/95 nego kruziti sat vremena 7icom do Blokova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486338#p486338:c52h8qh5 je napisao(la):
marrecar » Pet Okt 20, 2017 8:53 pm[/url]":c52h8qh5]....a pri tome ni ne govoris odakle ti takve informacije.
Ne govorim odakle mi takve informacije???!!! :lool:
Pa ne voze tramvaji po marsu i mesecu nego po bg ulicama gde ih svi vide.
Sad vec vise na znam sprdas li se sa mnom ili sa samim sobom.
Evo i ovaj drug simic vam lepo objasnjava, nuzda i samo nuzda. Tuzno i pogresno, ali je tako.

Ja 'mrzim' mucene tramvaje, @gaspar 'mrzi' mucenu fabriku ikarkrš, @bulbulderac i @ksenija 'mrze' svetu sinagogu u rajicevoj, @earthmoving 'mrzi' svete velikomucenike jevreje, @zuma 'mrzi' presvete arapske investitore, jel da? :D A tek 'klub obozavatelja' korisnika@becks...
Ili mozda vas nekoliko mrzi nas i nama slicne koji ovde pisemo istinu?
Utripovali ljudi da je ovo sekta a ne forum :laugh:
 
Nije isto videti tramvaje po ulici i koristiti ih svakodnevno na duzi period. Ja sam vec svoje izneo, dalje bih samo ponavljao ono sto sam i sam doziveo i na osnovu cega sam i zakljucio ono napisano. Ja pisem za ono sto znam, ne pisem za situaciju na Novom Beogradu, Banovom brdu itd. Ono o cemu sam ja pisao je mozda manje od polovine ukupnog tramvajskog saobracaja i sigurno nije onih tvojih 10%. Ne vidim razlog da nastavim diskusiju sa tobom dok mi ne izneses dokaze da je tih tvojih 90% tramvaja prazno i ubedis me da je tramvajski saobracaj na Vozdovcu prazan.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486341#p486341:luh34b9q je napisao(la):
Ksenija » 20 Oct 2017 10:06 pm[/url]":luh34b9q]@marrecare
A ti si kao i uobičajeno nekorektan. Daj ti poentu, dovoljno da tema dobije na jačini.
2979583794.gif
Poenta je vec napisana, a s obzirom da ti imas problema da citas poruku vise puta nema potrebe da je objasnjavam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486358#p486358:191p5j65 je napisao(la):
marrecar » Pet Okt 20, 2017 11:11 pm[/url]":191p5j65]Nije isto videti tramvaje po ulici i koristiti ih svakodnevno...
:bash: :bash: :bash:

Da li si ti momcicu uopste svestan onoga sto napises?
Stakla jos nisu zatamnjena, doduse, da bi osetio promaju u njima, svakako da moras da udjes :lool:

Pozdravljam i ja tebe, do neke nove zanimljive i argumentovane diskusije :D
 
Molim Vas u moru obavestenja sam se pogubio. Linija 11 normalno saobraca jel da?

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Bumbarevo brdo":372igby9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486358#p486358:372igby9 je napisao(la):
marrecar » Pet Okt 20, 2017 11:11 pm[/url]":372igby9]Nije isto videti tramvaje po ulici i koristiti ih svakodnevno...
:bash: :bash: :bash:

Da li si ti momcicu uopste svestan onoga sto napises?
Stakla jos nisu zatamnjena, doduse, da bi osetio promaju u njima, svakako da moras da udjes :lool:

Pozdravljam i ja tebe, do neke nove zanimljive i argumentovane diskusije :D
Tipičan odgovor kada nemaš prikladan argument i ne umeš razumno da odgovoriš. Drago mi je da smo se pozdravili, a ti slobodno tako nastavi da komuniciraš, daleko ćeš dogurati...
 
A ti botke slobodno nastavi da trolujes nesto sto vidi CEO grad. Kad krenu da voze neki fantomski tramvaji koje niko ne vidi, mozda cemo ti i poverovati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486349#p486349:1exldubl je napisao(la):
igorsimic » 20 Oct 2017 22:03[/url]":1exldubl]Sticajem okolnosti, zivim blizu stanice Mite Ruzica, i tacno je tramvaji su na ovom potezu prepuni ali upravo jer nema alternative. Garantujem da kada bi produzili 77 gore tramvaji bi isli poluprazni jer zaista, nisu pouzdani, malo malo pa ih nema i kasne ili se jednostavno ne pojave te se i ne oslanjam na njih cesto. Sto u prevodu znaci, Direkcija forsira da se koriste tramvaji protiv volje ljudi, zato i nece da puste bus gore jer znaju sta bi se desilo. Jer zasto bi neko npr. ko zivi u Kaludjerici presedao 309+tramvaji+26 ili 27 do grada ako bi produzili 77 da se okrece blizu Ustanicke. Opet od Ustanicke je jako brze ici na 17/95 nego kruziti sat vremena 7icom do Blokova.

За Калуђерицу и није баш добар пример јер они већ користе 77 јер се само спусте доле

Велики разлог што је 309 толико претрпана је јер доста људи што не живи у Калуђерици користи 309 до улаза у Калуђерицу па одатле чекају своје јер их мрзи да иду до Устаничке

Зео тај потез од пијаце па надаље вапи за изменама
 
Ајмо овако: трамваји на Булевару, на Дорћолу и на Вождовцу (до пред Трошарину)) су пуни. Трамваји ка Бановом брду и и Кнежевцу су мање пуни, али је у њима свакако више људи него у већини трамваја у Западној Европи. Нови Београд је посебна прича, и ту путника има колико хоћеш, у шпицу све до Блока 70, а ван шпица све до зоне бувљака. Ипак су то четири линије (две врло фреквентне) са поприличним капацитетом.

Сад, није ми јасно, је л ми то чезнемо за препуним возилима?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486409#p486409:1l55guq0 je napisao(la):
SRBO » 21 Oct 2017 11:33 am[/url]":1l55guq0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486349#p486349:1l55guq0 je napisao(la):
igorsimic » 20 Oct 2017 22:03[/url]":1l55guq0]Sticajem okolnosti, zivim blizu stanice Mite Ruzica, i tacno je tramvaji su na ovom potezu prepuni ali upravo jer nema alternative. Garantujem da kada bi produzili 77 gore tramvaji bi isli poluprazni jer zaista, nisu pouzdani, malo malo pa ih nema i kasne ili se jednostavno ne pojave te se i ne oslanjam na njih cesto. Sto u prevodu znaci, Direkcija forsira da se koriste tramvaji protiv volje ljudi, zato i nece da puste bus gore jer znaju sta bi se desilo. Jer zasto bi neko npr. ko zivi u Kaludjerici presedao 309+tramvaji+26 ili 27 do grada ako bi produzili 77 da se okrece blizu Ustanicke. Opet od Ustanicke je jako brze ici na 17/95 nego kruziti sat vremena 7icom do Blokova.

За Калуђерицу и није баш добар пример јер они већ користе 77 јер се само спусте доле

Велики разлог што је 309 толико претрпана је јер доста људи што не живи у Калуђерици користи 309 до улаза у Калуђерицу па одатле чекају своје јер их мрзи да иду до Устаничке

Зео тај потез од пијаце па надаље вапи за изменама

Generalno jeste da većinu mrzi da ide do Ustaničke, mada tu je i jedan vrlo dobar razlog zašto je ljudi koriste. A to je zato što je linija izuzetno frekventna, za ovaj potez pogotovo, i pri tome čovek može da se osloni na nju, u odnosu na tramvajem za koje se ne zna kada će doći i da li će doći. I ja sam u par navrata koristio 309 umesto tramvaja jer ih nema na vidiku, ali sam uglavnom išao do kraja.
 
Moje неко виђење је да су главни проблем који чине трамвајски саобраћај непоузданим Стари мост, Савски трг, скретање из Немањине за Ресавску, Славија и Београдска.

Што више размишљам о том потезу, пада ми на памет једна луда маштарија да се изради подземна траса трамваја Немањина-Славија-Правни-Вук као нека врста преметроа са подземним станицама у Кнеза Милоша, на Славији, код Правног и код Вука, као и крак у Булевару ослобођења исто да иде подземно до Франша са подземном станицом код Храма, а да се трамвајска траса у Ресавској улици укине, а трамвај од Ташмајдана продужи право ка Тргу.
 
Za kraj mog kratkog bitisanja na ovoj temi.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486358#p486358:2qa9wld6 je napisao(la):
marrecar » Sub Okt 21, 2017 12:11 am[/url]":2qa9wld6]Poenta je vec napisana, a s obzirom da ti imas problema da citas poruku vise puta nema potrebe da je objasnjavam.
Ne treba ti zbog mene ništa da pišeš, tvoje postove i kada pročitam vrlo brzo, skoro u trenu, zaboravim. Piši zbog ostalih i gledaj da pamte napisano makar pet minuta.
Au revoir!
2562554992.gif
 
Nije to ništa. U južnoj Americi se nakače sa strane , popnu na krov , pa teraj kozjim stazama bez ikakvih zaštitnika , provalija dole , otprilike joj ne vidiš dno , a iznad isto strmo , stene svaki čas mogu da se odrone , a nema zaštite protiv toga , put izuzetno krivudav , negde se i po deo puta odronio ... :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486424#p486424:2w4cetvy je napisao(la):
Дошљак » 21 Oct 2017 11:21 am[/url]":2w4cetvy]Moje неко виђење је да су главни проблем који чине трамвајски саобраћај непоузданим Стари мост, Савски трг, скретање из Немањине за Ресавску, Славија и Београдска.

Што више размишљам о том потезу, пада ми на памет једна луда маштарија да се изради подземна траса трамваја Немањина-Славија-Правни-Вук као нека врста преметроа са подземним станицама у Кнеза Милоша, на Славији, код Правног и код Вука, као и крак у Булевару ослобођења исто да иде подземно до Франша са подземном станицом код Храма, а да се трамвајска траса у Ресавској улици укине, а трамвај од Ташмајдана продужи право ка Тргу.
Доста тога си погодио. Следеће слабе тачке су терминус Устаничка, Вуков споменик, Цветкова пијаца и Ресавска. Остале слабе тачке су мање значајне (не безначајне), али за све њих постоје не прескупа решења.

И поред осталог остаје отворено питање шта се сматра празним трамвајем. Постоје следеће ситуације када пролазници праве погрешну процену:
1) Прође зглобни аутобус са 50 путника, са 40 места за седење. Делује попуњен јер бар 10 путника стоји. Поред њега КАФ са 78 места за седење и 50 путника, са много празних седишта.
2) Како не постоји систем управљања саобраћајем, и како је трамвај поверен на управљање погрешним људима, крену од Славије ка Вождовцу 9, 10 и 14 на размаку по минут, а претходно по савршеном поштовању накарадног реда вожње, трамваја није било 10 минута. До тада, доста путника је ушло у неки алтернативни аутобуски превоз, али не сви. Први у низу трамвај је лепо попуњен, понекад и благо препуњен, док су друга два празна. Бумбар види само та два празна, а не види да аутобуса 33 није било пола сата, и не чује псовке Кумодражанки и Кумодражана којима је то једини превоз.

Није никакво чудо да је петиција УЉЖ за продужење трамваја за Кумодраж имала одзив преко 90% оних које смо питали да потпишу петицију. При томе, тешко је очекивати да се иоле значајан удео потписника икада провозао и једним страним трамвајем, већ само овим Београдским технички запостављеним и накарадно управљаним. Можда ту и тамо, Загребачким и Сарајевским пар пута у животу.
 
Бувљак, Дошљак и Карло, бувљак, не заборављајте тај хорор од раскрснице.
 
Vrh