Šta je novo?

Big Rakovica (bivši Capitol Park)

Posetio sam malo pre, izuzetno loš utisak. Sahranili su saobraćaj u celom kraju, moja sreća pa lokalci nisu uključili vijuge i idu standardnim rutama dok su prečice bile prohodne. Inače bih pisao ovaj komentar 2 sata kasnije. A još parking parka nije bio prepun, cenim da je 20-30% mesta bilo slobodno. Da li zbog vremena/pritiska, na parkingu se osećao neprijatan miris, dok je bliže radnjama bilo OK. Bioskop je toliko glasan i sa toliko lošom zvučnom izolacijom da se u radnji igračaka pored deca štrecaju na zvukove. Prodavci svuda po malo nezainteresovani, valjda je bilo previše šetača. Behaton ploče su postavljene tako loše da lagano stavljam ovaj projekat kao najlošije izveden u poslednjih 10 godina. Očigledno je debelo ponestalo vremena pa se završavalo nogama.
 
Pretpostavljam da ce se guzve smanjiti, makar u spicu, kada se malo smiri "potraznja".

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne znam kako je vama ali meni se svidja. Super mi je bio i onaj vatromet od 5 minuta koji izlece iz dimnjaka.
Svima kojima se ne svidja uvek imate izbor Usce, Stadion i Delta sity.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486316#p486316:3drp4yn2 je napisao(la):
Deksa » Pet Okt 20, 2017 8:45 pm[/url]":3drp4yn2]Ne znam kako je vama ali meni se svidja. Super mi je bio i onaj vatromet od 5 minuta koji izlece iz dimnjaka.
Svima kojima se ne svidja uvek imate izbor Usce, Stadion i Delta sity.

I onda ne smemo da komentarišemo? :) Zadržavam svoje pravo na izbor, ali zadržavam i svoje pravo na mišljenje - ovaj retail park je uvreda za Rakovicu. Ako ti se ne sviđa, uvek imaš izbor
 
Kao kraj (opstina) koja nije imala nista slicno, ovo svakako nije uvreda.

Kako lokacijki gledam.
Pa realno nismo ni mogli ocekivati neki kvalitet.
Ipak je ovo lokacija napustene industrijske zone, a ne centar stambenog dela opstine (kojih ima fakticki 2).

Dakle, ja sam upravo ovo i ocekivao. Ni manje ni vise.
Tim pre sto je primarni cilj bio srusiti REKORD i posredno staviti ad akta sve kriminalne radnje pri 'prodaji' i likvidaciji te firme.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
С обзиром на то да у Раковици не постоји ништа ово је корак напред. Сад бар ако ми затребају јефтине крпе не морам да изгубим пола дана до Новог Београда. Послужиће.
 
Nije postojalo ništa i posle ovoga ništa više nije ni najavljeno. Sistem daj šta daš. Doduše, iako formalno pripada Čukarici, Big fashion će biti namenjen prvenstveno stanovnicima Rakovice. Na lošijol lokaciji. Svemirski brod za ovaj Capitol.
 
nikolas27":40l5puqx je napisao(la):
Nije postojalo ništa i posle ovoga ništa više nije ni najavljeno. Sistem daj šta daš. Doduše, iako formalno pripada Čukarici, Big fashion će biti namenjen prvenstveno stanovnicima Rakovice. Na lošijol lokaciji. Svemirski brod za ovaj Capitol.
Big je na losijoj lokaciji samo eventualno za nekog iz resnika ili kijeva.
Big je gledano za stanovnike rakovice vremenski blizi svima osim miljakovcu i kanarevom.
Big je pored toga dobro pozicioniran i za stanovnistvo cukarice jer je na 5-10 minuta udaljenosti javnim prevozom.

Rakovica ima odlicnu sansu da zaokruzi svoj "centar" ( u svakom smislu te reci) izmestanjem fabrike IMR. pored nekog TC svasta tu moze da se smesti, te se otvara bolja komunikacija ka zeleznickoj stanici.
Nazalost, verujem da u opstini rakovica niko od birokrata ne razmislja o tako necem

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Polako, docice i Rakovica na red. Kad prosire bulevar verujem da ce im 100 ideja pasti napamet. Sto se tice Big-a buduceg, 5-10 minuta mozda preko Ibarske iz Zarkova recimo, ali preko Vidikovca nema sanse. I sad je tamo kolaps, Kneza Viseslava Patrijarha Joanikija zastojcina redovna, vikendom da ne spominjem. Jos kad otvore Lidl...
 
Nekome je uspelo da na 500m od sedišta jedne gradske opštine Beograda napravi ritejl park dostojan samo pašnjacima na 10-20km od grada. Jedna Inđija upravo na takvom pašnjaku ima san snova za ovaj Capitol. Nekome uspeva i da na 200m od istog sedišta opštine već godinama drži železničku stanicu u katastrofalnom i neupotrebljivom stanju... Što se Kneza Višeslava tiče - ponovo je na Rakovici da sredi svoj deo ulice gde su načičkani ilegalni objekti i omogući proširivanje na 2+2. Ne znam šta je nadležnost opštine a šta grada, ali bih preporučio da se na 6 meseci ukine status gradske opštine Rakovici, čisto da ljudi razmisle kako žele da im se kraj razvija u budućnosti i sa čime će biti zadovoljni.

Što se Biga tiče - on će napraviti još veći saobraćajni kolaps ukoliko se Trgovačka/Ibarska ne proširi na 2+2 do Orlovače, mada postoje najave za tako nešto. Jedan deo Rakovice svakako neće moći ljudski stići dok se ne oslobodi i skretanje na Ibarsku ka gradu sa obilaznice.

Dok ne srede saobraćaj, ja ipak odlučujem da mi je Delta city povoljnija opcija za brz shopping.
 
Sve se slazem. Mislim da je Igor izbacio link plana za prosirenje Kneza Viseslava. ZS Rakovica se trenutno sredjuje i verujem kad puste liniju BG voza da ce kraj postati atraktivniji investitorima. Posto sam skoro isla peske od stanice do opstine, potvrdjujem apokalipticno stanje i sveukupni horor. Jedino sto je od toga uzasnije i odvratnije je padina iznad Knezevca. Sam tc jos nisam obisla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486411#p486411:1we10qr9 je napisao(la):
11030 » Sub Okt 21, 2017 11:36 am[/url]":1we10qr9]Sve se slazem. Mislim da je Igor izbacio link plana za prosirenje Kneza Viseslava.

Ako misliš na "Javni uvid u Nacrt plana detaljne regulacije za deo teritorije Gradske opštine Rakovica uz Ulicu kneza Višeslava" (http://www.beograd.rs/lat/gradski-oglas ... viseslava/), treba reći da po tom planu nema pomena proširenja ulice Kneza Višeslava na 2+2. Po planu će dobiti jednosmernu biciklističku stazu i "internu saobraćajnicu" koja neće biti korišćena za tranzit. Ovo je užasno loša ideja, na žalost ja nemam vremena sledećih nedelja da ulažem prigovor na plan. Pritom deo od Košutnjaka do Eko pumpe uopšte nije razmatran. Ah da, najgora stvar je što će ovde nići celo jedno naselje sa poprilično visokim zgradama (i do 10 spratova) na oko 10ha. Pa proračunajte koliko je to više stanovnika i kola na postojeće saobraćajnice u kraju.

Ja ću mirne savesti gledati patnju tih ljudi jer sam na vreme ovde upozorio. Rok za primedbe na plan je do kraja ovog meseca.

 
De Facto и Terranova још увек нису отворени. Extreme intimo је смештен у неком ћумезу. Велике локале су заузели ЈИСК, Форма идеале, Дајхман, ЦЦЦ... Само сам Дисом задовољан.
 
Koliko je tačna informacija da će se 94 produžiti do Resnika ?
Značilo bi za ovaj tržnjak.
 
Ако продуже први ћу им се знате већ шта. Нема потребе за тим јер се са 47 преседа до скоро свих делова града.
 
Danas bila solidna gužva. Sam koncept trgovačkog centra nije loš, otvorenog tipa. Park nije još dovršen, ima slobodnih placeva i neotvorenih lokala.






upload a photo on internet
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486400#p486400:2xk5k1r0 je napisao(la):
nikolas27 » 21 Oct 2017 09:44 am[/url]":2xk5k1r0]Dok ne srede saobraćaj, ja ipak odlučujem da mi je Delta city povoljnija opcija za brz shopping.

Pa valjda ćeš se useliti u BW Vista pre nego što oni srede saobraćaj?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486790#p486790:3fahcxtn je napisao(la):
Urke » Pon Okt 23, 2017 7:41 pm[/url]":3fahcxtn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486400#p486400:3fahcxtn je napisao(la):
nikolas27 » 21 Oct 2017 09:44 am[/url]":3fahcxtn]Dok ne srede saobraćaj, ja ipak odlučujem da mi je Delta city povoljnija opcija za brz shopping.

Pa valjda ćeš se useliti u BW Vista pre nego što oni srede saobraćaj?

Off je i privatno je, ali iako ne planiramo da se preselimo u BnV u fullu u skorije vreme (zbog privatnih razloga), zaista se može i desiti da se preselimo tamo pre nego što se sredi saobraćaj u Rakovici :) Toliko sam pesimističan po pitanju sređivanja saobraćaja i ovih novih planova. Mene svakako ne dotiče, ja sam svoj život organizovao tako da uvek gledam gužvu u suprotnom smeru :). Jednom sam se zeznuo i otišao u Capitol i to je to, moja noga tamo kročiti više neće. Brže stignem do Delta cityja koji mi je 2x dalji od Capitola, toliko o saobraćaju. Kad se izgrade Ada mall, Big Vidikovac i BW Galerija, verovatno će i taj Delta city otpasti kao opcija (bar meni lično).

Investitor baš zbog lošeg saobraćaja nije hteo da pravi ništa bolje. A lokalci umesto da se bune za bolji saobraćaj (što bi povuklo i bolji Capitol), zadovoljavaju se što je uopšte nešto novo došlo. Nema tu polako, "biće bolje", kad se jednom označi lokacija sa najgorim novim TC/ritejl parkom u gradu, to se teško da ispraviti.
 
Bio sam pre neki dan, RP kao RP. Nisam ulazio u prodavnice pa neću da sudim o istim. Mislim da isti izgleda lošije čisto iz razloga što su požurili sa otvaranjem i jasno nisu ni završili sve što je trebalo (zelene površne npr).

Ako ćemo o najgorem Retail parku u gradu, posle Zemun Parka postoji jedno 5 mesta, pa onda možemo da biramo sledeći.Ovaj RP u Rakovici ipak ima dovoljno stambenih blokova okolo da mu obezbede lep rad, tako da nikako se ne može posmatrati kao najgori.

Što se tiče gužve, istu verujem uglavnom izazivaju vozači koji nepropisnu skreću u pravcu ka gradu iz RP, a smeju samo desno.
 
Надам се да ће обновиити тротоар дужином њиховог плаца јер је у лошем стању а и веома прљав од радова.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486800#p486800:14dj0whj je napisao(la):
nikolas27 » Pon Okt 23, 2017 8:16 pm[/url]":14dj0whj]
Off je i privatno je, ali iako ne planiramo da se preselimo u BnV u fullu u skorije vreme (zbog privatnih razloga), zaista se može i desiti da se preselimo tamo pre nego što se sredi saobraćaj u Rakovici :) Toliko sam pesimističan po pitanju sređivanja saobraćaja i ovih novih planova. Mene svakako ne dotiče, ja sam svoj život organizovao tako da uvek gledam gužvu u suprotnom smeru :). Jednom sam se zeznuo i otišao u Capitol i to je to, moja noga tamo kročiti više neće. Brže stignem do Delta cityja koji mi je 2x dalji od Capitola, toliko o saobraćaju. Kad se izgrade Ada mall, Big Vidikovac i BW Galerija, verovatno će i taj Delta city otpasti kao opcija (bar meni lično).

Investitor baš zbog lošeg saobraćaja nije hteo da pravi ništa bolje. A lokalci umesto da se bune za bolji saobraćaj (što bi povuklo i bolji Capitol), zadovoljavaju se što je uopšte nešto novo došlo. Nema tu polako, "biće bolje", kad se jednom označi lokacija sa najgorim novim TC/ritejl parkom u gradu, to se teško da ispraviti.

Uh kako ste negativni i isključivi! Jedanput ste bili u CP i već ste doneli mnogo zaključaka. Vidim takođe da sve bolje poznajete (pa čak i tajne puteve) od nas "lokalaca". Smešno.
Što se tiče CP za nas u bližoj i malo daljoj okolini je odličan! Ima prodavnica sa lošom robom, ali ima i onih sa sasvim solidnom. Dis jeste krš, ali je veliki, veći od svih prodavnica u celoj Rakovici. Može da se pazari dosta stvari na popustu u tom Disu, nema šta da se kaže. Eto za vikend kupus je bio samo 20 din/kg. odličan, banane su trenutno 100din, ali da ne tupim... Zatim, jedna prosečna rakovička porodica može tu da provede prijatnih par stai, malo prošeta na čistom vazduhu, pazari, ode u bioskop... Ja počesto tamo skoknem, najčešće zbog Pet Shopa, a i svašta nešto drugo sam kupovala, mnogo mi se sviđa zato što mogu brzo da se parkiram, čak i subotom kada je malo veća gužva. Svi ulaze/izlaze na 1. ulaz, a ne znaju, ili ih mrzi da idu na 2. ulaz kod Disa, koji je prostran i bez gužve. Kada se setim kako se nekada dugo smaram dok treba da se parkiram u Delta C. ili Ušću, ovde mi je :violina:
Naravno, nema ni blizu u takovm broju prodavnica kao u velikim TC u drugim delovima grada, ali do skoro nismo imali NIŠTA, a nadam se da će u budućnosti otvoriti još prodavnica. Da ne govorim da nam je za svaki drugi TC ili nekih prodavnica u gradu potrebno najmanje 15 minuta vožnje kolima, da ne računma muke sa parkiranjem, gužve... Da li će jednog dana Big Fashion biti bolji i da li je tamo nekom sa Slavije teško da dođe u Rakovicu, iz ove prespektive me u ošte ne interesuje.
 
Mislim da se na ovom forumu ne persira. Činjenica da si zadovoljna i da ti je jedan od glavnih argumenata to da do skora niste imali ništa ukazuju da uopšte nisi razumela moju dobronamernu kritiku ovog "ritejl" parka.

Ne bih dalje odgovarao na tvoj komentar osim što bih konstatovao da ne znam zašto se na ovom forumu mnogi lično uvrede kad se kritikuje objekat.
 
Vrh