Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Ako ne racunamo manje investitore po Zemunu, Altini, Ledinama,... ovo je trenutno najjeftinija novogradnja u Beogradu sa leve strane Save. Medjutim, cena za trosobni stan sa garazom iznosi preko 100k Evra. Za kredit sa 20% ucesca na 20 godina, mesecna rata je preko 500 Evra - cini mi se malo mnogo za nase uslove. Da li to ocekujete da ce cene i dalje da rastu? Po meni, ko ima kes i resava stambeno, ukoliko mu odgovara lokacija, OK je da se kupuje, ali za kredit mi je veliki rizik.

Licno sam potencijalni kupac, ali me ovaj rast cena bar za sada odvraca od kupovine.
 
To ne može niko sa sigurnošću da kaže. Delom zavisi od situacije na lokalnom tržištu (potražnja, ekonomska situacija) a delom na globalnom (kamate na stambene kredite).

U ovom naselju trenutno nema velikog prostora za rast cena ali ako taj kraj zaživi (izgradnja sadržaja, novih zgrada, tehno parka u Borči...) cena može fino da skoči.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru ;-) Kad su najavili ovaj projekat, razmisljao sam o kupovini ali sam ocekivao da cena bude maksimalno na nivou Stepe, ako ne i nesto niza. Medjutim cene kod ostalih, a koje se izgleda dobro prodaju, su pogurale i drzavu da podignu cene. Posto bih morao da uzmem kredit, ovo mi je licno mnogo, prevelik mi je rizik, a naravno, zanima me misljenje drugih u kom pravcu bi mogle cene da idu ( ja sam ocekivao i dalje blagi pad, ali od prosle godine poce opet rast).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486544#p486544:1rfhcpcc je napisao(la):
Tintoreto » Ned Okt 22, 2017 1:35 pm[/url]":1rfhcpcc]Za ove pare nacicu na Bezanijskoj Kosi stan u Energoprojektovim zgradama iz 2008-2010 godine i Bog da me vidi.
Zavisi o kojim parama pricas :) Mi smo Kosu gledali dosta, i tamo ima mnogo zgrada i razlicitih lokacija. Pomenute novije zgrade koje je gradio EP se nalaze uglavnom oko Rode, i na Kosi 3. Deo oko Rode je dobra lokacija, osim sto si osudjen na zivot u blizini dalekovoda, tj. da deca prolaze ispod svakog dana do skole. Tako da je to za nas u startu otpalo. Deo oko druge tj. nove skole je OK (osim sto je groblje blizu), dalje od toga je meni predaleko tj. blizu Ledina. Takodje ce uskoro spajati magistralu iza groblja prema kvantasu, sto ce taj deo (kraj Vespucijeve, Magelanova) uciniti veoma prometnim.
Dalje, EP zgrade su gradjene po nekim visim standardima u smislu strukture stanova. Dvosobni su uglavnom preko 70m2 a trosobni preko 90m2. Tako da i sa nesto nizom cenom kvadrata trosobni stan novije gradnje (koji ne mora da se renovira) izadje preko 110 hiljada (bez poreza). Jeste, sve je to bolje i vece, imaju po 2 lodje itd ali je krajnja cena prevelika.
Hocu da kazem da za sumu trosobnog ovde u Zemusnkim kapijama, na Kosi tesko moze da se nadje noviji trosoban stan bez vecih ulaganja. Ako se ipak nadje, super i podrzavam apsolutno :)

Platon":1rfhcpcc je napisao(la):
Ako ne racunamo manje investitore po Zemunu, Altini, Ledinama,... ovo je trenutno najjeftinija novogradnja u Beogradu sa leve strane Save. Medjutim, cena za trosobni stan sa garazom iznosi preko 100k Evra. Za kredit sa 20% ucesca na 20 godina, mesecna rata je preko 500 Evra - cini mi se malo mnogo za nase uslove. Da li to ocekujete da ce cene i dalje da rastu? Po meni, ko ima kes i resava stambeno, ukoliko mu odgovara lokacija, OK je da se kupuje, ali za kredit mi je veliki rizik.

Licno sam potencijalni kupac, ali me ovaj rast cena bar za sada odvraca od kupovine.
Nesto mi je ta rata prevelika, ovo je mozda sa uracunatim kreditom za garazno mesto, ali to GDS daje beskamatno na pet godina.
 
Cene za kvalitetniju novogradnju sigurno neće padati.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Cene ce pasti cim kamatna stopa poraste sto se predvidja za godinu, dve. Sad su cene porasle jer je vise kreditnih kupaca zbog niskih kamatnih stopa.
 
Hoće, s tim da cena novogradnje na dobrim lokacijama u Beogradu, neće padati, naprotiv.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[quote
Nesto mi je ta rata prevelika, ovo je mozda sa uracunatim kreditom za garazno mesto, ali to GDS daje beskamatno na pet godina.
[/quote]

U pravu si, nije bas najpreciznije. Racunam da je cena nesto ispod 90k, + garazno mesto + opremanje stana, potrebno je oko 100k ukupno. Za kredit od 90k, sa 20% ucesca, rata je oko 480 Evra.
 
Hoće, s tim da cena novogradnje na dobrim lokacijama u Beogradu, neće padati, naprotiv.

istorija, ne tako davna, je dokazala drugacije. Ja se ne bih nadala previse da ce da poraste na 3.000e recimo i tako da ostane narednih 10 15 god...
 
Ne nadam se ni ja tako naglom rastu ali stabilan rast cena od par procenata godišnje nije nemoguć.

Što se tiče kupaca koji uzimaju na kredit, njima se tek ne isplati da čekaju eventualni pad cena jer jedino što sigurno mogu da dočekaju je veća rata za isti stan.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Malo indikativno deluje da Zemunske kapije jedine prodaju stanove u ovom trenutku u tom delu grada... (ne racunam one koji su poceli sa prodajom pre leta)
Koliko cujem, nekoliko od nekoliko drugih firmi, ne mogu da krenu u prodaju, ili gradnju, jer im fali od drzave(GDS) pecat da bi poceli sa radom...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486751#p486751:1b4jqs62 je napisao(la):
Srdd » Pon Okt 23, 2017 3:44 pm[/url]":1b4jqs62]Malo indikativno deluje da Zemunske kapije jedine prodaju stanove u ovom trenutku u tom delu grada... (ne racunam one koji su poceli sa prodajom pre leta)
Koliko cujem, nekoliko od nekoliko drugih firmi, ne mogu da krenu u prodaju, ili gradnju, jer im fali od drzave(GDS) pecat da bi poceli sa radom...
Nije mi bas jasno, to su drugi projekti gde investitori cekaju na dozvole od drzave?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486711#p486711:p71zrry6 je napisao(la):
Platon » Pon Okt 23, 2017 12:37 pm[/url]":p71zrry6]
U pravu si, nije bas najpreciznije. Racunam da je cena nesto ispod 90k, + garazno mesto + opremanje stana, potrebno je oko 100k ukupno. Za kredit od 90k, sa 20% ucesca, rata je oko 480 Evra.
Hm, ako odem na sajt banke, kalkulator mi daje oko 340eur. Cena stana 92k (trosoban) sa 20% ucesca, 25 godina otplate. Garazno mesto nije u ovoj kalkulaciji, ako ga ukljucim onda je cena tacno 100k i rata je tada oko 370eur. Povoljnije je da se ide na beskamatnu pozajmicu od GDS-a za garazno mesto, samo sto je kraci rok otplate pa je mesecno vise.
 
To je korektna cena. Ni kirija za takav stan ti ne bi bila manja, s tim da kirija zauvek ide u nepovrat.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Jeste, samo sto imas 3 meseca da uzmes kredit, pa posle i kiriju i kredit da placas sledecih godinu ipo dana minimum.
To je meni glavni razlog sto sam odustao od Zemunske kapije, ako ostane neki korektan stan za godinu dana, mozda se ipak i odlucim za njih.
Bez obzira na njihovu priu, nisam siguran da im prodaja bas toliko dobro ide.

@darkot - npr Zelena avenija ceka - po meni glavna konkurencija
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486888#p486888:3bvpjqvr je napisao(la):
Srdd » Uto Okt 24, 2017 10:47 am[/url]":3bvpjqvr]Jeste, samo sto imas 3 meseca da uzmes kredit, pa posle i kiriju i kredit da placas sledecih godinu ipo dana minimum.
To je meni glavni razlog sto sam odustao od Zemunske kapije, ako ostane neki korektan stan za godinu dana, mozda se ipak i odlucim za njih.
Bez obzira na njihovu priu, nisam siguran da im prodaja bas toliko dobro ide.

@darkot - npr Zelena avenija ceka - po meni glavna konkurencija
Naravno, sve to stoji, i uzimanje kredita nije jeftino.
Sto se tice Zelene Avenije, jeste u neku ruku konkurencija, ali je ipak kvadrat tamo skuplji nekih 400 evra ako se ne varam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486888#p486888:diyyaw4e je napisao(la):
Srdd » 24 Okt 2017, 10:47[/url]":diyyaw4e]... ako ostane neki korektan stan za godinu dana, mozda se ipak i odlucim za njih.
Isto. Nije me iznenadila cena (najavio sam da će biti veća od negde očekivane), ali mi je i zbog pomenutih drugih uslovljavanja trenutno ovo prevelika mačka u džaku. Cena je prosečna umesto iole bang for the buck, a lokacijski najzanimljivije zgrade (uz Zadužbinsku) su totalni projektantski pobačaji.

Izašla je pre još mesec dana, ali nisam video da je linkovana grafika iz konkursa za parterno uređenje, infrastrukturu i ozelenjavanje:

http://www.gds.rs/dok/vjn-06-17-03-deo-3-graficka-1.pdf
http://www.gds.rs/dok/vjn-06-17-04-deo-3-graficka-2.pdf
http://www.gds.rs/dok/vjn-06-17-05-deo-3-graficka-3.pdf
http://www.gds.rs/dok/vjn-06-17-06-deo-3-graficka-4.pdf
 
Ako nesto i ostane za godinu dana, mislim da nece biti po ovoj ceni. Sve novogradnje koje se nude trenutno, posle prve faze idu gore sa cenom, nazalost. To je samo u Stepi moglo da pojeftini jer je bilo mnogo stanova, a vec u Ivana Ribara cena nije spustena i prakticno je sve prodato.
 
Uvek je ostajalo većih stanova, imaju i sada u Ivana Ribara trosobne sa ok uslovima kupovine http://www.gds.rs/naselje-ivan-ribar/ , a i kod drugih ti odlaze najsporije, ima logike sačekati makar da se skrati vreme istovremenog plaćanja kredita i kirije. A i gradiće se još 4 zgrade, pa ako stvarno sve iz ove faze ode tako brzo biće uskoro novih:)
 
Je l istina da je u bombardovanju kasarna koja se nalazila tu bila gotovo sravnjena sa zemljom? Čuo sam razne priče o zračenju, uranijumu na tom mestu... je l zna neko nešto više o tome... da li je to sve ispitano, provereno...?!
 
Zašto bi iko gađao zgradu kasarne municijom sa osiromašenim uranijumom?
 
Zanima me da li je neko cuo za projekat koji je napravljen za ZEMUN- Novogradsku ulicu, tacnije celo naselje gde je takodje vojna kasarna koja je predvidjena da se rusi od Nove godine....prelep deo, cim se popnete ulicom Prilaz(Jakuba Kuburovica), prva desno i odmah desno....stari put vodi kroz sumu gde je kasarna...bas velika povrsina...a na kraju tog puta su neki privatnici vec sagradili neke manje zgrade....Da li neko zna nesto o tome? Hvala :)
 
Ne razumem, ko će graditi na tom placu u Novogradskoj, isto GDS?
 
Vrh