Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

I to je tačno ali Voždovac je daleko od atraktivne lokacije pa su i tu startovali sa jakom cenom. Ako je u prvoj fazi kvadrat stana koji gleda na dvorište a ne one tužne nadogradnje i novogradnje okolo, 1800 evra (toliko je West bio u prvoj fazi), u završnoj fazi će lagano biti 2500.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zato sto zanemarujete da odredjen broj ljudi ne preferira ravnicu.
Zato sto zanemarujete da odredjen broj ljudi ipak radi i u drugim delovima grada te im 'novi' poslovni i ekonomski centar nista ne donosi osim guzvi u saobracaju, prodavnicama i sl...

Mozda i zato sto nekim ljudima smetaju magle, koje su na NBG mnogo izrazenije nego na Vozdovcu ili drugim delovima grada. ;)

A uostalom, realno west pogled na bulevar i prugu i v.kapije pogled na tuzne nadogradnje su upravo realan nivo poredjenja :D
Tu su negde ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Da neko preferira brda i doline u odnosu na ravnicu - to ne mogu da shvatim :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484695#p484695:2yyng6kx je napisao(la):
vanste25 » Pet Okt 13, 2017 4:08 pm[/url]":2yyng6kx]Da neko preferira brda i doline u odnosu na ravnicu - to ne mogu da shvatim :D

Mislim da smo mi koji ne možemo tebe da shvatimo većina.
 
Sve je stvar ukusa.
Inace, ne bih rekao da ste vecina, pogotovo gledajuci na strukturu Beograda ciji su se mnogi delovi razvijali neplanski, za razliku od Nbgd gde imas staze za bicikliste, siroke bulevare i svakako manje guzve.
 
Ne znam kako možeš doneti generalan zaključak brda vs ravnica na osnovu razvoja Beograda, i to samo onoga što tebi lično pasuje - staza za bicikliste i široki bulevari!? Beograd se razvio na brdu. Zemun se razvio na brdu. Istorijski, stara sela sa Šumadijske strane Beograda su bila znatno razvijenija od sela na Banatskoj i Sremskoj strani. Postoji statistika da u Engleskoj nekretnine koje imaju Hill u nazivu ulice koštaju više od 2x više od ovih koje nemaju Hill u imenu ulice (nevezano čak i za to da li se nalaze na vrhu ili dnu brda). Šta je bolje za psihu čoveka? Ravnica ili brda? Gde je najveća stopa samoubistava u Srbiji? Treba razdvojiti pitanja šta je bolje za čoveka a šta je lakše za planiranje. I za kraj, pitanje za tebe - gde živi više Beograđana - na Šumadijskoj ili Sremskoj strani (čak i pored nedostatka staza za bicikliste i širokih bulevara)? Zašto je treći Beograd trenutno najlošije kotiran deo Beograda iako je blizu centra?
 
Ovde pricamo o Beogradu i njegovim blokovima i delovima jer su spomenute cene i atraktivnost delova grada.
Inace, Nbgd, Zemun i Surcin imaju bar 500 000 ljudi. Jos dodaj i Borcu, Ovcu, Krnjacu...
Za 10 godina ce vojvodjanski deo Bg biti veci :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484708#p484708:2ay1n4o6 je napisao(la):
vanste25 » 30 minutes ago[/url]":2ay1n4o6]Ovde pricamo o Beogradu i njegovim blokovima i delovima jer su spomenute cene i atraktivnost delova grada.
Inace, Nbgd, Zemun i Surcin imaju bar 500 000 ljudi. Jos dodaj i Borcu, Ovcu, Krnjacu...
Za 10 godina ce vojvodjanski deo Bg biti veci :D

??????????????????????
Broj-stanovnika-po-opstinama.jpg

11_15-Popis-Beograd.jpg
 
Treba dodati i da 2 trenutno najskuplja bloka novogradnje u Beogradu nisu sa NBG strane. Od toga jedan uopšte nije deo centralne gradske opštine već Palilule. Ako već poredimo atraktivnost, cene i afinitet većine ljudi, treba pomenuti i to. Ako pridodamo tu i manje investitore po centru, prevaga je jasna.
 
@svsavic
E ovo ja zovem kratko, brzo i precizno ;)
Svaka cast

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Cemu 100 upitnika, ajde da sabiramo malo:
212.104 (Nbgd) + 42.012 (Surcin) + 166.962 (Zemun) = 421.078

Dodajmo deo opstine Palilula koji cine Ovca, Borca i Krnjaca
2,742 + 46,086 + 23.509 = 72.337 (prema popisu iz 2002. godine)

Znaci da sumiramo: 421.078 + 72.337 = 493.415.

A gde su jos ljudi koji zive neprijavljeni po blokovima? Zna se kako gazde vole da prijave stanare (to ne radi 99% stanodavaca).
Od 2011. kad je radjen popis, pa do danas, napravilo se mnogo zgrada i mnogo ljudi doselilo.

Uglavnom, necu sa vama da se natezem sta vam je draze i lepse. Zivite gde hocete,a ove offtopic stvari ostavimo za neku drugu temu.
 
Ah, smesno :D
Dodaj slobodno i indjiju, novi sad, sremsku mitrovicu, a ako zafali dodaj i Zrenjanin, pancevo, vrsac...
;)
U cemu je poenta?
Da dokazes kako je neki kraj bolji?
Shvati da je to individualno, i prema potrebama i prema afinitetima.
To je kao da ti mene ubedjujes da je bolja brineta, a ja tebe da je bolja plavusa.

PS.
Matematika (ova koji si pokusao) ti ne ide, jer i u ovom sumadijskom delu grada ima neprijavljwnih ljudi a ima znacajno veci broj opstima i veci broj ljudi ;)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Da li neko ima informaciju kada pocinje grejna sezona u Zelenoj aveniji i da li ce je uopste biti?
 
Pa jel imate sada grejanje kada je počelo u ostatku grada?
 
Grejanje na Dedinju (a verujem i po drugim delovima grada) je do ponedeljka samo sporadicno ukljucivano i to na jako kratko vreme.

Uostalom, dnevne temperature su bile po 25, a nocne po 16-17°C
sto je po prolisima dovoljno da elektrane iskljuce snadbevanje toplotnom energijom.

@mekbejn
Kakvi su sveukupni utisci, od buke, preko kvaliteta detalja, pa do grejanja?
Obracam se direktno tebi, kao starom forumasu koji se nije 'juce' registrovao, ne bi li hvalio ili kudio investitora i lecio frustracije. :)




Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
zna li neko kada pocinje izgradnja lamela 4 i 5? svaki put kada sam ih kontaktirala odgovor je bio.. za 20ak dana
 
Pozdrav svima,
Da li bi neko od stanara lamele 1 bio raspolozen da nas informise o trenutnoj situaciji u ovom kompleksu ? Kakvo je grejanje, da li je investitor ispravio sve nedostatke koje ste uvideli u stanu, da li je neko imao iskustva sa vecom razlikom u kvadraturi od ugovorene...
Hvala unapred!
 
Da li je startovalo neko odrzavanje zgrade izabran upravnik
 
Ova tišina od mesec i kusur dana na ovoj temi posle onolikog nezadovoljstva malo budi sumnju... Kao da se investitor "otvorio" s kešom ka kupcima da utiša nezadovoljstvo ili je možda predočio neke "druge" načine da se reše problemi... Život u Srbiji mi nekako sugeriše šta je više verovatno, ne znam, možda je i paranoja...
 
Iskreno, prestala sam da pišem ovde jer je tema dobila neki loš "vibe", napišem nešto kako bi ljudi dobili info o situaciji, a na to krenu komentari koji me više podsećaju na čuveno botovanje na dnevnopolitičke teme u online dnevnim listovima, nego na bilo šta drugo.
 
Ja koliko znam, lamela 2 je sa unutrasnje strane dobila fasadu, klime i fale jos stakla na terasama.
Cini mi se da dosta brzo ide jer je useljenje u martu. Samo da bude kvalitetno.
 
Digli su cenu kvadrata sa 1850e na 1950e za dve nove lamele 4 i 5. Mislim da je to previše svakako za tu lokaciju... i tipa ako si rekao jednu cenu prvi put, nije fer je da je u zadnji čas menjaš.
 
S jedne strane se pumpaju cene a s druge obećavaju stanovi za 500 evra po m2.
 
Vrh