Šta je novo?

Lidl Beograd

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489624#p489624:11t3trmo je napisao(la):
Minnheima » Ned Nov 05, 2017 5:22 pm[/url]":11t3trmo]Pomenuo sam akcijske (snižene) cene, ne redovne (mada i kod njih ima sasvim razumnih primera u okviru njihove privatne robne marke Premia, gde možeš da kupiš robu poznatih proizvođača po sasvim korektnim cenama). Ono što mene, kao gastronomskog hedonistu, raduje je što je izbor francuskih/italijanskih/holandskih sireva i inih đakonija značajno poboljšan a često ti prilično skupi artikli idu na popust od 50 i više procenata, pa kupovina postaje pravo zadovoljstvo. Jes' da ću na kraju da capnem od tolike masnoće, ali ću barem da umrem srećan. :D

Primetila sam da su nekada na akciji proizvodi kojima je relativno blizu kraj roka trajanja. Takođe mislim da ove popuste daju na artikle kod kojih je došlo do neke manje greške u proizvodnji ili skladištenju, što mi smrtnici naravno ne znamo. Ne bi oni nama dali popust zato što nas vole! :D

Da li ste probali Premiinu mlečnu čolkoladu? Ona ima užasan ukus, ne znam čija je? Lično mislim, a nadam se da grešim, da kvalitet Premiinih i drugih sličnih robnih marki, nije isti kao kvalitet istog tog proizvoda, nego kada je obeležen brendom. Da li oni mogu da menjaju kvalitet u procesu proizvodnje, ja nisam sigurna, ali meni se čini da nije isto...

... i šta kažu, kada će Lidl biti otvoren? Inače, ako bude kao u Grčkoj (jedino sam tamo bila u Lidlu), biće krš robe koliko hoćeš! Videla sam onaj na Vidikovcu, čami bezveze, a druge prodavnice se otvaraju na sve strane okolo... :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490404#p490404:ku7xt64r je napisao(la):
MID » 08 Нов 2017 02:19 pm[/url]":ku7xt64r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489624#p489624:ku7xt64r je napisao(la):
Minnheima » Ned Nov 05, 2017 5:22 pm[/url]":ku7xt64r]Pomenuo sam akcijske (snižene) cene, ne redovne (mada i kod njih ima sasvim razumnih primera u okviru njihove privatne robne marke Premia, gde možeš da kupiš robu poznatih proizvođača po sasvim korektnim cenama). Ono što mene, kao gastronomskog hedonistu, raduje je što je izbor francuskih/italijanskih/holandskih sireva i inih đakonija značajno poboljšan a često ti prilično skupi artikli idu na popust od 50 i više procenata, pa kupovina postaje pravo zadovoljstvo. Jes' da ću na kraju da capnem od tolike masnoće, ali ću barem da umrem srećan. :D

Primetila sam da su nekada na akciji proizvodi kojima je relativno blizu kraj roka trajanja. Takođe mislim da ove popuste daju na artikle kod kojih je došlo do neke manje greške u proizvodnji ili skladištenju, što mi smrtnici naravno ne znamo. Ne bi oni nama dali popust zato što nas vole! :D

Da li ste probali Premiinu mlečnu čolkoladu? Ona ima užasan ukus, ne znam čija je? Lično mislim, a nadam se da grešim, da kvalitet Premiinih i drugih sličnih robnih marki, nije isti kao kvalitet istog tog proizvoda, nego kada je obeležen brendom. Da li oni mogu da menjaju kvalitet u procesu proizvodnje, ja nisam sigurna, ali meni se čini da nije isto...

... i šta kažu, kada će Lidl biti otvoren? Inače, ako bude kao u Grčkoj (jedino sam tamo bila u Lidlu), biće krš robe koliko hoćeš! Videla sam onaj na Vidikovcu, čami bezveze, a druge prodavnice se otvaraju na sve strane okolo... :D

@МИД, попуст се даје и на такве производе којима је близу крај рока трајања, односно производи који се слабије производе. Али попуст се даје и на производе који немају рок трајања тј. имају неограничен рок трајања, а то су алкохолна пића, неки од хемијских производа,....

Мислиш на ову чоколаду коју белгијска кондиторска индустрија Бароние (Baronie Begium bv) производе за Делез.
Pogledajte prilog 1
У принципу може да се у процесу производње промени укус, рецимо кувањем – временски краће или нешто дуже неке од маса, али тада се неминовно промени и рецептура и то није циљ произвоћача.
Укус је индивидуалан од особе до особе.

Изгледа да ниси пазила на часу. Да си само прочитала на предходној страни мој пост, предзадњи по реду, сазнала би кад се отварају Лидл продавнице у Србији. Отиђи па прочитај.
 
U Parizu sam, u više navrata, u jednoj prodavnici na pijačici kod Bastilje, i to prema preporuci domaćina (koji je sve samo ne socijalni slučaj ili stipsa, au contraire), kupovao sireve i konditorske proizvode pred sam istek roka, čak i nakon njega, i to po zaista smešnim cenama. Naravno, ne treba ni da napominjem da se niti jednom nije desilo da je neki od njih bio pokvaren ili na bilo koji način "feleričan".

To je prava trgovačka logika: prodaje se sve što se može prodati, pa makar i za delić početne cene, samo se ne baca, za razliku od našeg uobičajenog "trgovačkog" ponašanja (jajarskog, rekao bih) - pre ću da bacim, nego da spustim cenu.

Drago mi je da je Maxi uveo tu praksu, jer sam do sada više puta kupio vrlo fine (i uglavnom nerazumno zacenjene) stvari uz popust od 50%. Nema tu nikakve prevare, to je trgovina u svojoj suštini.

Što se robe pod markom Premia tiče, svaki put pogledam ko je proizvođač određenog artikla i ako mi odgovara - stavljam ga u korpu. Ne pamtim da sam ikada imao bilo kakvo neugodno iskustvo sa njima.
 
Neverovatno: U Evropskoj uniji se godišnje baci 22 miliona tona hrane
U Velikoj Britaniji se dnevno baci hrane u težini konzerve pasulja po stanovniku, dok se hrana najmanje baca u Rumuniji gde bačena količina odgovara težini jabuke po osobi dnevno

http://www.newsweek.rs/svet/54364-never ... hrane.html

bajata hrana se baca najvise iz vrlo "racionalnih" razloga, da ne bi oborila cenu sveze hrane
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490655#p490655:bubmmnr3 je napisao(la):
Minnheima » Čet Nov 09, 2017 8:45 am[/url]":bubmmnr3]

To je prava trgovačka logika: prodaje se sve što se može prodati, pa makar i za delić početne cene, samo se ne baca, za razliku od našeg uobičajenog "trgovačkog" ponašanja (jajarskog, rekao bih) - pre ću da bacim, nego da spustim cenu.

Drago mi je da je Maxi uveo tu praksu, jer sam do sada više puta kupio vrlo fine (i uglavnom nerazumno zacenjene) stvari uz popust od 50%. Nema tu nikakve prevare, to je trgovina u svojoj suštini.

Što se robe pod markom Premia tiče, svaki put pogledam ko je proizvođač određenog artikla i ako mi odgovara - stavljam ga u korpu. Ne pamtim da sam ikada imao bilo kakvo neugodno iskustvo sa njima.

+1
Jednom sam tako kupio gomilu Wudy viršli ali nigde nije bilo navedeno da su pred istekom roka trajanja. Uredno se raspitao kod uvoznika o rokovima trajanja i sve što nije bilo pojedeno uredno vraćeno.
 
kako to "nigde nije bilo navedeno"? jesu li imale napisan rok trajanja na pakovanju?

Svuda u Evropi, uključujući i okupiranu teritoriju Republike Srbije, ta praksa je raširena i pospusti su MINIMUM 50% pred istek roka, nekad i 80%. Kod nas su uglavnom 5% do 10%, posle se verovatno samo prekucava i dobija novi život na polici u punoj ceni. Gramzivost i pohhlepa bez kompromisa.
 
Nigde nije pisalo a ja napravio previd i tu bitnu stavku nisam pogledao.
Posle sam zvao uvoznika i dobio info da je rok 60 dana. Onda okrenuo Tempo lepo im saopštio sve podatke i zamolili me da što pre vratim robu. Ovde su trgovci klasični prevaranti.
 
Kako nigde nije pisalo? Pisao samo datum proizvodnje? Izvini, ali nemoguće je da je proizvod u prodaji bez podataka o roku upotrebe.

Možda je u pitanju rinfuz?
 
Nigde nije navedeno da su pred istekom roka, u suprotnom ih ne bi ni kupovao.
Rok je naravno pisao ali ni na kraj pameti mi nebi palo da ističu za desetak dana.
 
Pa nikada na akciji nisam video natpis "na sniženju zbog isteka roka".

Ja se uvek iznenadim kada vidim da je na akciji nešto čemu rok nije ni blizu isteka.

Mada, ni ne pamtim kada sam naišao na proizvod koji mi treba da je na akciji i da mu se primakao rok upotrebe. Poslednji put sam to primetio pre 5-6 godina kada su bile neke čokoladice 3+1 (onom žutom folijom oblepljenje).

Posle toga sam uvek gledao kada su takve čokoladice u pitanju, i nikada rok nije bio ni blizu.
 
U tempu i pojedinim maxi i idea prodavnicama, roba koja je pri isteku roka se obelezava uocljivom
zuto-crvenom nalepnicom, na kojoj je i procenat snizenja koji se obracunava na kasi.

U Lidlu u HR postoji posebna sekcija frizidera gde su grupisani proizvodi koji su pri isteku.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
U Metrou je redovno “na sniženju” roba pred istek roka. Na sniženju pod znacima navoda jer ta roba nije obeležena crvenim cenama, samo je jednostavno prejeftina. Obično je cena za gotovo 50% niža (bar sam to uočio za Milku i Nes). Ja sam u Metrou “naučio” da za sve gledam rok trajanja.
 
Uvek i svuda gledam rok trajanja jer on tome i sluzi. :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490877#p490877:9yirnsvj je napisao(la):
laki72 » Čet Nov 09, 2017 9:21 pm[/url]":9yirnsvj]Uvek i svuda gledam rok trajanja jer on tome i sluzi. :)

Tome služi, da, samo što retko ko gleda. A inače, kako gledaš rok trajanja kad kupuješ suhomesnate proizvode? Ja sam jednom prilikom banuo u Gomex u nedelju rano ujutru, dok se valjda radnici nisu još propisno razbudili. Dogovaraju se pored mene kom će proizvodu da promene rok trajanja, šta će prvo da prodaju... Kad su me spazili kao da su samog đavola videli, prebledeli u sekundi.

EDIT: Ja kad kupujem mlečne i mesnate proizvode obavezno vodim malu decu sa sobom. Efekat je neverovatan, valjda tek tad proradi ono malo ljudskog u tim prodavcima.
 
Ja sam se u lokalnom maksiju /idei /aromi u korektnim odnosima sa prodavcima i diskretno me po savjetuju kad sta netreba da uzmem pogotovo na froziderima pekara mesara delikates kuhinja .Inace u maksiju bio je neki klinac kao menadzer sef jedne prilike se drao na dvoje radnice onda sam morao malo da se derem na njega musterija je uvjek u pravu
 
Ima i ona fora (ako si muško) kada kažeš: "Daj mi molim te neko dobro parče da me žena ne bi ubila"

Naravno i da znači da uspostaviš prijateljski odnos sa prodavcima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491001#p491001:2b4w86y4 je napisao(la):
varos kapija » Pet Nov 10, 2017 12:09 pm[/url]":2b4w86y4]
"DEPO 2" PRODAT ZA 3.650.000 EVRA

Danas je prodat još jedan veliki objekat u prestonici, depo-garaža na uglu Bulevara despota Stefana i Cvijićeve i to za 3,65 miliona evropskih novčanica.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/depo-2 ... je/wgxp8eb
Baš me interesuje da li će tu izgraditi samo lokal ili naći partnera koji će sagraditi objekat P+6 a da se u prizemlje useli lidl. Lokacija je previše blizu centru, mogli bi da profitiraju i od kvadrata.
 
Bila bi velika steta ako bi bio tipski projekat
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490877#p490877:33xa58u9 je napisao(la):
laki72 » Čet Nov 09, 2017 9:21 pm[/url]":33xa58u9]Uvek i svuda gledam rok trajanja jer on tome i sluzi. :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Eno Herba bombone u Metrou sa isteklim rokom.

Inače davno dok smo snabdevali prodavnicu nabavimo veću količinu nekih španskih sokova i na ambalaži stoji nalepnica datum proizvodnje i ispod originalno utisnut datum. Nešto mi bilo dosadno i krenem da skidam tu domaću nalepnicu kad ono ispod Best before...

best-before-date.jpg


Naravno svu količinu vratimo i prekinemo saradnju.
 
@Милоше, укњижен плусићћћ :kk:
Ево и од мене једна слика-12.11.2017. али са мало веће раздаљине, сликано од аутобуског стајалишта 82-ке у Гандијевој.

 
Vrh