Šta je novo?

Tošin bunar: proširenje i rekonstrukcija ulice

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486936#p486936:2mc4bsvo je napisao(la):
dripac28 » 24 Oct 2017 02:25 pm[/url]":2mc4bsvo]Ajmo plus svih nas koji zelimo posebnu temu "Stanica za snabdevanjem gorivom Tosin bunar". :D
+1
Šalu na stranu, da mi je neko rekao da će BS urediti deo grada rekao bih mu da je lud, ali ovde definitivno je takav slučaj.
 
Завршена је изградња бензиннске станице у Тошином бунару. У току су само завршни радови монтирања и подешавања уграђене опреме и уноса робе у саму продавницу и магацин. Следеће недеље точе горива и гас у резервоаре. Отварање станице крајем следеће недеље.
Ето, још један део нашег града је успешно решен и улепшан, у односу како је до скоро овде било, сад је феноменално, без обзира што је ово бензинска станица.
Иначе ова НИС-ова бензинска станица је 980-та по реду станица у Србији. Има шест места за точење свих врста горива.

Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5

Нажалост бахати из Интерфрига и гости и особље кафане која је у склопу објекта, и даље користе два дивља излаза који су сами "трасирали" ! Кад су код бензинске станице радили зелене површине, радници су сами насули земљу на уништени зелени појас између тротоара и Тошиног бунара и посејали семе траве. Мислите да је овим бахатима то засметало да и даље овуда пролазе, не нажалост. Прелазе и даље преко те нове насуте земље и посејане траве !!! :bash:
Мени једино ту није засметало то што врапчићи и голубови помало кљуцкају то семење :)

Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
U tu zelenu povrsinu staviti dasku sa ekserima da se iznenade
 
Nakon onog divljeg cig*** kraj kao da je "progledao".

A sto se tice ovih sto prelaze precicom, pa Mali, Vesic, Sapic i ekipa trljaju ruke kad vide tako nesto! Zasto? pa zato sto su zahvaljujuci ovakvim likovima u ocima biraca zrtve nezahvalnika koji pljuju sve napore i rezultate njihovog mucnog i predanog rada i skidaju paznju sa nevidjenog ugradjivanja u sve sto se radi u gradu. Resenja za ovakve slucajeve moze da se seti i dete, medjutim ne i biznis procentni panjevi u gradskoj i opstinskoj upravi i sluzbama, mada mislim da je ovo konkretno pre svega u nadleznosti opstine tj. Gangule. Gangula se bavi slanjem penzionera na vikende i to je to, human covek pa ko ce da misli na tamo neke travice i sl. gluposti to je bezveze.
 
Stvarno je Nisova pumpa ulepsla taj deo ulice, a mislim i da im je i pravi pogodak lokacija pumpe i zasadasnji trenutak a pogotovo i za buduca vremena kada se napravi kompletna deonica AP BG Preljina.

Nis ima inace pravilo da kada napravi/renovira pumpu onda i uredi blizu okolinu u sto vise priprodno/zeleni pojas, nadam se da ce i ovde uspeti.
 
Čini mi se da je šest točilica malo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491674#p491674:ylt38thb je napisao(la):
Nebojsa » 12 Nov 2017, 17:21[/url]":ylt38thb]Nakon onog divljeg cigojnerskog logora ceo kraj kao da je "progledao"

Kolega, molim te da obratiš pažnju na rasistički rečnik koji koristiš na javnom mestu. Preporučujem da u bilo kojoj istorijskoj čitanci proveriš vezu između pojmova logor, Cigani (Zigeuner - ima posebnu težinu), Srbi, Jevreji... Obaška, s obzirom da imamo uvid u stanje sopstvenog plemena, koje je od svoje zemlje napravilo jedan veliki logor (da ga ne opisujem detaljno), uvek bi TO trebalo imati na umu, pre nego što sudimo o "drugima".

I da ne bude totalni off, jeste da je potez sinuo, makar i zbog velelepne pumpe!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491742#p491742:oc97ud22 je napisao(la):
relja » 12 Nov 2017 21:00[/url]":oc97ud22]Čini mi se da je šest točilica malo...

OMV u Bloku 70 vecinu vremena radi 9 tocilica tj 50% vise od ove nove Nisove, a cini mi se da je OMV Blok 70 ipak znatno vise od 50% prometnija i bolja lokacija od ove.

Mada u buducnosti sa naseljem umesto IMTa i kada bude gotov ceo AP, verovatno si u pravu.

Stim da koliko sam cuo NIS pocinje uskoro sa gradnjom nove BS u Bloku 45, pa ce i ona preuzeti deo potrosaca koji su verni Nisu na tom delu NBGD
 
Kolega Duleja pa dokle ti ode ... recnik jeste rasisticki ali ti ode u neke krajnosti koje veze nemaju sa temom pa u tom smislu ni meni nisu padale na pamet dok komentarisem najezdu ciganmala u gradu u zadnjih deset i vise godina. Svasta.
 
Zanima me šta je sledeći korak u ovoj ulici. Gradi se Savada 3, ali mene više interesuje površina na uglu Tošinog Bunara i novog bulevara ka Adi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491786#p491786:2cpylkdb je napisao(la):
Nebojsa » 13 Nov 2017, 00:04[/url]":2cpylkdb]Kolega Duleja pa dokle ti ode ... recnik jeste rasisticki ali ti ode u neke krajnosti koje veze nemaju sa temom pa u tom smislu ni meni nisu padale na pamet dok komentarisem najezdu ciganmala u gradu u zadnjih deset i vise godina. Svasta.

Nebojša, slažeš se da ti je rečnik rasistički... pa se pitam, jesu li ti takva i osećanja? To što tebi ne pada na pamet kada ga koristiš, siguran sam da bi nekom drugome moglo da padne. Jezik je osetljiva i opasna alatka, naročito onda kada njime asociramo na nasilje. U svom komentaru nisam otišao dalje od ustaljenih asocijacija koje tvoje izražavanje nekome može da prizove. Taj "nehotični" rasizam je upravo zato opasan, jer je društveno prihvatljiv i sveprisutan - nezavisno od teme.
 
Постоји проблем кад људи не разликују расизам и здрав разум ал јбг морају слушат смећаре из УН и њихове декларације у инерцији после 2. светског рата због идиота Хитлера и његових аутистичних нациста

Ал није ово тема о семантици него о улици, дакле јел зна неко кад ће да прошире онај део код Института за Мајку и дете?
 
I još jedan off. Reč kao reč je uvredljiva samo u slučaju da je upotrebljena u uvredljivom kontekstu. Ako je kao takva upotrebljen potrebno je videti i zašto je tako upotrebljena tj da li postoji samo namera da se neko ocrni bez razloga ili je namera da se istakne nešto što je loše. Ako kažem za nekoga da je Ciganin jako je bitan kontekst u kome to kažem jer reč kao reč nije i ne bi smela da bude doživljavana sama po sebi kao uvredljiva jer i kad nekom kažem Srbine to može da bude upotrebljeno kao velika uvreda pa opet niko nije rekao da je Srbin rasistički reći.

Npr, ja kolima vozim preko neke tek sređene zelene površine i (npr) Duleja me vidi i npr kaže vidi ovog vola seljačkog kuda ide. Niti je vo uvredljiva reč niti je seljak uvredljiva reč ali kontekst u kome je rečeno je vrlo a i sa razlogom uvredljiv jer sam se ja ponašao u skladu sa time da neko i treba da me uvredi (a i uhapsi). Sve u svemu ne vidim nikakav razlog da se Nebojšina izjava karakteriše kao rasistička već s razlogom uvredljiva i namenjena toj grupi ljudi koja ne želi da se uklopi u bilo kakve pa ni bedno niske standarde življenja u teritoriji koja se zove Srbija.

Ljudi moji te liberalne fore sa jezičkim puritanizmom koje uvozimo na veliko iz zapadnog belog sveta su na mala vrata uvela verbalni delikt protiv kojega smo svi itekako protiv.

Izvinjavam se svima na offu
 
Drugim recima, smatras da je ispravno koristiti sintagmu 'divlji cigojnerski logor' u bilo kom kontekstu?

I ja mislim da ne treba preterivati, samo se izgleda ne slazemo u tome sta je preterivanje :)
Covek na 2 teme pise o ciganima u vrlo ruznom prizvuku i ja mislim da je to rasizam u njegovoj glavi, a reci samo izlaze dalje iz toga.
 
Po meni je "logor" neprimerena reč zajedno sa reči Cigan (Jevrej, Srbin). Doduše, sigurno bi se neko bunio i da je napisano cigansko naselje. Reći "nehigijensko naselje sa većinskim udelom romske nacionalne manjine" je, priznaćete, malo komplikovano.

Bitan je kontekst, a to što nekome reč Cigan zvuči pogrdno (a Cigani sami sebe tako nazivaju), je već neki drugi problem.
 
A kako bi ga ti nazvao? Da li je to legalno naselje, nije dakle divlje je. Da li je cigansko? Jeste, dakle ni tu nema greške. Da li je logor je diskutabilno ali obzirom da je trajno dok ih ne oteraju može se reći da je ipak privremeno naselje pa se može reći i da je logor.

Ja iskreno ali iskreno ne vidim nikakvu razliku da li je rečeno 'divlji cigojnerski logor' ili 'nelegalna romska naseobina' osim u detalju da ja ne bih koristio švapsku (nemci ovu reč smatraju uvredom) uvezenicu za reč koju su preko nas dobili pa bih rekao ciganski. Ova dva načina da se isto kaže se razlikuju po tome da se prvim želi uvrediti neko sa svim pravom jer neće da se civilizuje i da barem pokuša da živi na način koji dolikuje evropskom kontinentu sa nadom da će možda takva etiketa ipak dovesti do toga da se taj jednog dana dovede u red.

Da se razumemo da su takvo naselje napravili srbi etiketa bi išla otprilike 'divlja srbadijska tvorevina' ili 'divlja mađarska naseobina' ukoliko bi je mađari napravili i uvreda bi bila jednako teška ali i dalje opravdana.

Opet ću ponoviti da je jedno kada nekoga uvrediš sa objektivnim razlogom a pod rasizmom (mada bih ja pre rekao siledžijstvom/divljaštvom) podrazumevam vređanje nekoga radi sporta ili nekih ušinutih/bolesnih über alles razloga a ja u Nebojšinom postu nisam primetio ovo potonje. Ukoliko ga je bilo a ja nisam primetio izvinjavam se što ga branim ali mi inače to neo-liberalno etiketiranje ljudi kao rasista veoma smeta.

Cela suština onoga što meni smeta je sadržana u epizodi South Park-a (da na žalost smo došli do toga da crtani kao što je ovaj pokušavaju da nam pokažu zaludnost društva i merila ka kojima se užurbano krećemo) čije bitne delove možete videti ovde (naročito deo od 3:15)

https://www.youtube.com/watch?v=fLotehGgbiE
 
Editovao sam Nebojsin post zbog konteksta a ne same upotrebe reci cigansko koje je bilo i ostace dozvoleno na forumu. Mislim da mozemo da se vratimo na temu ;)
 
A da zabranimo (generalno, ne samo na forumu) i rec logor, a posebno LOGORSKA VATRA jer to svakako 'asocira' na peci za spaljivanje ljudi, a nikako na logorovanje u prirodi i lepo provedeno vreme ?
;)
Ajte ljudi, lakse malo sa generalizovanjima.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492259#p492259:38es8xmh je napisao(la):
mekbejn » 14 Nov 2017 02:36 pm[/url]":38es8xmh]Ja i sam koristim rec Cigan ili Cigani, ali onda kada sam siguran da nikoga ne vredja. Ovo je stvarno bilo previse, hvala Igore


Slatko se nasmejah, evo stidim se i pocrveneo sam sto sam ih toliko uvredio.

DIVLJI - nelegalni.
CIGOJNERSKI - ciganski, romski. Imam pravo da ih tako zovem i zvacu ih i dalje.
LOGOR - naseobina.

Vecito gutanje magle, naivnost i tolerantnost prema svemu koja se vrlo cesto granici sa gluposcu, vrlo niska nacionalna samosvest i ponos i apaticno povlacenje pred svim pa cak i krajnje mizernim na svoju stetu nas satire nao narod i naciju. Ionako smo u procesu nestajanja, ako se pod hitno ne probudimo ono nam je konacno zagarantovano. Ovo nije poziv za istrebljenje cigana vec poziv da se probudimo i usmerimo ka svojim nacionalnim i drzavnim ciljevima i prestanemo da neciji vekovni nacin zivota u svojoj naivnosti i gluposti dozivljavamo kao deo sopstvene stvarnosti i sudbine i da ga zalimo i saosecamo sa njim.
 
E vidis.
Sad si negirao ono sto sam napisao. I zalsuzujes onakvu reakciju kakva je bila. Ti JESI zadojen mrznjom prema ciganima sto si dokazao recenicom:
"... vrlo niska nacionalna samosvest i ponos i apaticno povlacenje pred svim pa cak i krajnje mizernim na svoju stetu..."

:(
Ne, ipak bi trebao da se stidis, ma koliko pokusavao da nastipis arogantno i duhovito.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
OK, ako tako mislis ja to postujem, to se odnosilo generalno na sve ne iskljucivo na doticnu etnicku grupu. Sustina posta je da se okrenemo sebi kao sto to i svi oko nas cine. Ne pokusavam ja nikom da se dodvorim niti da ispadam nesto simpatican, ja pisem ono sto mislim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492153#p492153:1nwzduhm je napisao(la):
SRBO » 14 Нов 2017 09:49 am[/url]":1nwzduhm]

, дакле јел зна неко кад ће да прошире онај део код Института за Мајку и дете?
@Србо, имаш на овој теми о томе. То је део Тошинг бунара од Париске комуне до Евангелистичке цркве. У том делу је велики обим експропријације кућа и земљишта, један део је чак и одрађен. Део Тошиног бунара од Студентске до Париске комуне ће исто наравно да се проширује, а ту ће ипак прво да се среди онај парк у блоку 4 где је кафана "Џакарта". И то сам постављао на овој теми. Прочешљај мало по теми, ако те не мрзи. :D
 
Vrh