Šta je novo?

Spomenici

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491804#p491804:a72mzqhj je napisao(la):
Гага » Пон Нов 13, 2017 1:52 am[/url]":a72mzqhj]Споменик у парку између Црнотравске улице и пијаце Бањица.


file.php
Ту се негде и логор налазио. Има ли ко информације о томе?
 
"Информације", разне, можете добити на неком шалтеру...

Историјске податке, пак, ко уистину нешто озбиљније желите сазнати, нек тражи по књигама, архивима, филмовима... - Сами, а не једнако да чекате да вам неко други све "умеси па обеси".

На пример, и у овој књизи има доста тога, поводом више споменика и спомен обележја везаних за тему, а самим тим и о логору ("ту негде")...


23434818_10214769120565974_6347569815659559011_n.jpg


Књига је, иначе, управо јутрос послата штампару.
Малочас се опет чух с њим да прецизирамо неке ствари, и почиње штампање током ове недеље...
 
Logor je bio kod stare okretnice.
Kritika necije zelje da se, na forumu, o necemu informise, mi deluje prilicno neumesno.

Ja sam, izgleda, bio u zabludi da forum sluzi za razmenu misljenja, znanja i generalno raznih INFORMACIJA, a ne, prioritetno, za marketinski update i licnu samopromociju.
Dostojanstvo treba zadrzati uprkos profitnoj nelagodi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491906#p491906:oi941iru je napisao(la):
abrines » 13 Nov 2017 12:43 pm[/url]":oi941iru]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491804#p491804:oi941iru je napisao(la):
Гага » Пон Нов 13, 2017 1:52 am[/url]":oi941iru]Споменик у парку између Црнотравске улице и пијаце Бањица.


file.php
Ту се негде и логор налазио. Има ли ко информације о томе?

Nalazio se u zgradu u kojoj je danas smeštena Vojna akademija, pre rata to je bila kasarna 18,pešadijskog puka.
Danas je u jednom krilu zgrade smešten Muzej banjičog logora.
Mnoštvo informacija je dostupno na klik....
 
Ulica pavla jurisica sturma radio je cetvrtkom ako se nesto nije promjenilo
 
Npr. šta nije loše, Drakche? Daj dobro objašnjenje, možda se i naklonim "Tripodu".
O.D. Čovek MORA stalno da se preispituje.
 
Nije nista narocito, ali svidja mi se boja i vec ima neku svoju istoriju, nije konkurs.
 
@Earthmoving
Molim te, ne lupaj svoju pametnu, lepu glavu, neka to radi oni koji nas maltretiraju ovakvim i sličnim prizorima. Za svaki slučaj nosi uzase naočare da ti zaklone prizor
1054128700.gif
 
Naravno, zaštitne naočare su moj obavezni accessoar.
 
Ksenija ce traziti krst da stave na vrh a podrzace jeci bogoslovija
 
Стварно, кад читам ово двоје убеђен сам да би најрадије динамитом сравнили Музеј савремене уметности ...
 
Ali bukvalno nas malteretiraju što ti reče Ksenija. Pa što sam ja kriv ili dužan da gledam takvu ružnoću?! Jel ja njima namećem ispred nosa da gledaju ono što je njima ružno? Ne! Pa zašto onda oni mene bez ikakvog razloga ovako provociraju? I ne mene nego, verujem 90% i više građana, samo nema ankete da bi potkrepio svoja verovanja. Zar nije bio dovoljan onaj bogalj od tobogana ispod srca grada - Kalemegdana, pa sad mora još i ovo?
Ja nikada nisam mislio ni rekao da je Muzej savremene umetsnosti ružan. Meni je on zanimljiv i uklapa se sa Novim Beogradom. Provodio sam dosta vremena pored njega jer mi je otac dok sam bio klinac trčao maratone, pa je vežbao na Ušću dok smo se mi igrali oko muzeja i čekali ga da završi. To je bilo krajem 80ih/početkom 90ih. Ali mogu reći da iako sam provodio tamo sat-dva vremena recimo vikendom, muzej je uglavnom bio prazan, nije bilo posetilaca, uglavnom nisam video za sve to vreme da ijedan gost uđe. Hoću da kažem da još tada davno, ljudi nisu bili oduševljeni niti želeli da posećuju taj Muzej da bi gledali dela moderne umetnosti. Ljudima se to prosto, u velikoj većini NE SVIĐA. I sada se po gradu trpaju na silu takve stvari koje se ljudima NE SVIĐAJU. Ja mislim da se to sviđa samo manjini kojoj su isprani mozgovi na faklutetu ili nekim nenormalnim ekscentricima. Znači ljudima koji imaju probleme. Time ne želim da uvredim umetnike i arhitekte ovde ali više je vreme da shvate da su im neki ljudi u procesu "školovanja" ipsrali mozgove, operisali od estetike, pa je vreme da otvore um i da shvate da su pogrešno bili programirani. I da izleče svoj ukus. Opasnije je što su oni time zatrovani nego kič na estradi jer oni imaju uticaj na izgled grada. Meni ne smeta kada Radašin iz Male Krsne stavi lavove oko kuće jer je to njegovo dvorište ali mi smeta kada ovi koji su umislili da su "umetnici" nam svima nameću još besmislenije i ružnije stvari. A onda ti uvle tako neku rugobu u gradu i kažu "aha, bunili ste se, a jel vidite sad da ste živi i zdravi i da živite sa njom". Pa šta je trebalo da umremo, da je dignemo u vazduh ili da se odselimo da bi dokazali da je ružna??? Ponekad pomislim da je vandalizam zaista dobra stvar i lek za ovakve stvari.Ako se ovo napravi, onog ko ga išara sprejom ili ošteti treba nagraditi!
Što se tiče onoga na Adi , meni se to dopada i uklapa mi se u ambijent. Ali ok, to je samo moj ukus, jedan od mnogih, možda se nekome i ne sviđa. Ali ovo gore na slici, na ovom mestu, zaista mislim da se retko kome može svideti. Sem par grupa ljudi koje sam gore opisao.
 
kad coveka izede fasizam, ostane samo kakofonija.
.....
Montreal
The Alexander Calder sculpture L'Homme (which is French for "Man") is a large-scale outdoor sculpture in Parc Jean-Drapeau, located in Montreal. Calder was commissioned to build this large metallic sculpture for presentation at Montreal's World Fair in 1967.


http://artsology.com/calder_sculpture.php
 
Možda nešto iz Star Wars-a pomešano sa religijom da se uklopi sa zgradama u okolini...plus krst za pokojni OFK...
 
Vrh