Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Ma neće to smetati ovima iznad... ako me razumete :laugh:
 
Uzeli kljuceve ubaciju namjestaj pa nemaju vremena
 
Znao sam! A na autu M+S gume. Zbog blata. A i sneg će uskoro. Jel bio neko skoro? Ima li nekog pomaka?
 
Ja sa slanackog bacim pogled kad prolazim... nema pomaka na ovom prvom delu ulice.. stoji nasut sljunak na trasu ali nije utaban i to je to..
 
Bili smo danas popodne u setnji, na terenu nista novo u odnosu na pre 2 nedelje. Ama bas nista.
Ali je skoro podignuta 4. zgrada privatnika.

Imam osecaj da ce sad da krene i ulica.
 
Vidim da je na temi veliki broj kupaca, pa sam poželeo da takvima kažem par stvari kao neko ko učestvuje u izgradnji ovakvih objekata:
investitori izgradnu finansiraju najvećim delom iz kredita, pa su time najviše od svih zainteresovani za što brži završetak radova. Sa druge strane, kupci su uglavnom laici za građevinarstvo i često ne mogu da razumeju sistem i tehnologiju izgradnje. Kupovina stana je velika stvar i mnogo je bitnije vreme i energiju trošiti na pravilan odabir investitora, lokaciju, strukturu stana, upotrebljene materijale, orijentaciju, infrastrukturu, nego, u odnosu na to, mnogo manje bitno pomeranje roka završetka radova na koje nikako ne možete da utičete. Međusobno podgrevanje nezadovoljstva na forumu zbog nečega na šta ne možete da utičete samo će vam pojačati nervozu i pomeriti fokus sa bitnih stvari.
Ne želim nikoga da pravdam, branim ili napadam, već samo da kupcima skrenem pažnju na pravu stranu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495825#p495825:hc19h41q je napisao(la):
vlilis » Ned Nov 26, 2017 7:58 am[/url]":hc19h41q]Vidim da je na temi veliki broj kupaca, pa sam poželeo da takvima kažem par stvari kao neko ko učestvuje u izgradnji ovakvih objekata:
investitori izgradnu finansiraju najvećim delom iz kredita, pa su time najviše od svih zainteresovani za što brži završetak radova. Sa druge strane, kupci su uglavnom laici za građevinarstvo i često ne mogu da razumeju sistem i tehnologiju izgradnje. Kupovina stana je velika stvar i mnogo je bitnije vreme i energiju trošiti na pravilan odabir investitora, lokaciju, strukturu stana, upotrebljene materijale, orijentaciju, infrastrukturu, nego, u odnosu na to, mnogo manje bitno pomeranje roka završetka radova na koje nikako ne možete da utičete. Međusobno podgrevanje nezadovoljstva na forumu zbog nečega na šta ne možete da utičete samo će vam pojačati nervozu i pomeriti fokus sa bitnih stvari.
Ne želim nikoga da pravdam, branim ili napadam, već samo da kupcima skrenem pažnju na pravu stranu.

Skroz ste u pravu. Kupcima je potpuno nebitno da li će se u svoj teško zaradjeni stan useliti na vreme ili 1-2 godine kasnije. :o
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495825#p495825:271wudcj je napisao(la):
vlilis » Ned Nov 26, 2017 7:58 am[/url]":271wudcj]Vidim da je na temi veliki broj kupaca, pa sam poželeo da takvima kažem par stvari kao neko ko učestvuje u izgradnji ovakvih objekata:
investitori izgradnu finansiraju najvećim delom iz kredita, pa su time najviše od svih zainteresovani za što brži završetak radova. Sa druge strane, kupci su uglavnom laici za građevinarstvo i često ne mogu da razumeju sistem i tehnologiju izgradnje. Kupovina stana je velika stvar i mnogo je bitnije vreme i energiju trošiti na pravilan odabir investitora, lokaciju, strukturu stana, upotrebljene materijale, orijentaciju, infrastrukturu, nego, u odnosu na to, mnogo manje bitno pomeranje roka završetka radova na koje nikako ne možete da utičete. Međusobno podgrevanje nezadovoljstva na forumu zbog nečega na šta ne možete da utičete samo će vam pojačati nervozu i pomeriti fokus sa bitnih stvari.
Ne želim nikoga da pravdam, branim ili napadam, već samo da kupcima skrenem pažnju na pravu stranu.
Vi nas (kupce) zafrkavate? Izvinite sto moram ovako da se izrazim! Izgubili smo mi dostaaa vremena na odabir investitora, lokacije, materijala koje nam je investitor pokazivao jos u maju/junu! I od tada nasa lamela nije ni zapoceta! Samo je stavljeno staklo na terasi i klima. Znaci, odavno je izabran KVALITETAN materijal i samo je trebalo nesto da se uradi od maja! A investitor ne bi trebao da obecava nesto sto ne moze da ispuni! Prvi rok za koji je bio siguran 150% bio je kraj avgusta, ok doslo je do pomeranja 1.11., tada nista... Sada je takodje siguran 200% da cemo se useliti 15.12. Da vidimo i to cudo.
Ja se slazem da je bolje uraditi kvalitetno i da za ulicu, grejanje zavisimo i od drugih firmi, malo da se zakasni sa useljenjem, ali ne mogu da razumem da skoro nista nije uradjeno sa lamelom i da stalno obecava neke datume zavrsetka. I mi imamo neke planove! I nama stvara probleme sa stanodavcem kojem stalno odjavljujemo-prijavljujemo ostanak, to sto smo mislili na sajmu namestaja da se opremimo, ali to nije moguce, jer nemamo ideju kada ce biti gotovo. :rant: :rant:
 
A da pustimo bubu u medije. Mislim da bi pojedini mediji jedva docekali ovakvu pricu jer ljudi vole da citaju o mukama drugih?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495839#p495839:58mgurxj je napisao(la):
derikoza » Ned Nov 26, 2017 11:22 am[/url]":58mgurxj]A da pustimo bubu u medije. Mislim da bi pojedini mediji jedva docekali ovakvu pricu jer ljudi vole da citaju o mukama drugih?
Necemo nista dobiti sa time. Nama, kao kupcima, odgovara da se proda sto vise stanova, a ako to procita dosta ljudi, stace prodaja.
Ja samo zelim da budu iskreniji sa nama i kazu, imamo problem sa tim i tim, ja bih ih razumela, ali sa ovakvim (ne)radom nas ceka useljenje na prolece...
Ali da budemo pozitivniji (mada stize sneg), mozda i ulica bude uskoro gotova, kao i grejanje, pa da budemo tamo za docek :kk: :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495837#p495837:1tynt4nz je napisao(la):
Lady S » Ned Nov 26, 2017 11:17 am[/url]":1tynt4nz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495825#p495825:1tynt4nz je napisao(la):
vlilis » Ned Nov 26, 2017 7:58 am[/url]":1tynt4nz]Vidim da je na temi veliki broj kupaca, pa sam poželeo da takvima kažem par stvari kao neko ko učestvuje u izgradnji ovakvih objekata:
investitori izgradnu finansiraju najvećim delom iz kredita, pa su time najviše od svih zainteresovani za što brži završetak radova. Sa druge strane, kupci su uglavnom laici za građevinarstvo i često ne mogu da razumeju sistem i tehnologiju izgradnje. Kupovina stana je velika stvar i mnogo je bitnije vreme i energiju trošiti na pravilan odabir investitora, lokaciju, strukturu stana, upotrebljene materijale, orijentaciju, infrastrukturu, nego, u odnosu na to, mnogo manje bitno pomeranje roka završetka radova na koje nikako ne možete da utičete. Međusobno podgrevanje nezadovoljstva na forumu zbog nečega na šta ne možete da utičete samo će vam pojačati nervozu i pomeriti fokus sa bitnih stvari.
Ne želim nikoga da pravdam, branim ili napadam, već samo da kupcima skrenem pažnju na pravu stranu.
Vi nas (kupce) zafrkavate? Izvinite sto moram ovako da se izrazim! Izgubili smo mi dostaaa vremena na odabir investitora, lokacije, materijala koje nam je investitor pokazivao jos u maju/junu! I od tada nasa lamela nije ni zapoceta! Samo je stavljeno staklo na terasi i klima. Znaci, odavno je izabran KVALITETAN materijal i samo je trebalo nesto da se uradi od maja! A investitor ne bi trebao da obecava nesto sto ne moze da ispuni! Prvi rok za koji je bio siguran 150% bio je kraj avgusta, ok doslo je do pomeranja 1.11., tada nista... Sada je takodje siguran 200% da cemo se useliti 15.12. Da vidimo i to cudo.
Ja se slazem da je bolje uraditi kvalitetno i da za ulicu, grejanje zavisimo i od drugih firmi, malo da se zakasni sa useljenjem, ali ne mogu da razumem da skoro nista nije uradjeno sa lamelom i da stalno obecava neke datume zavrsetka. I mi imamo neke planove! I nama stvara probleme sa stanodavcem kojem stalno odjavljujemo-prijavljujemo ostanak, to sto smo mislili na sajmu namestaja da se opremimo, ali to nije moguce, jer nemamo ideju kada ce biti gotovo. :rant: :rant:


Nema sanse da se uselimo 15.12.
Potpuno se slazem sa cinjenicom da je jako malo uradjeno u lamelama od kad su stanovi prodati. Ima jos mnogo mnogo da se radi i u hodnicima a pogotovo u stanovima.
 
A zasto vam stoje radovi u stanovima to nema veze sa radovima oko zgrade i prokljucima EP je zgrade komplet zavrsio cim prilaz bude gotov stanari ulaze i zgrade
 
...e pa to se svi mi pitamo. Nema logike, da su zaustavili sve unutrasnje radove u prvoj zgradi. Jedina logika, moze biti zelja investitora, da sto pre zavrsi spoljasnje radove na poslednje dve zgrade.
 
U kontekstu onoga što sam rekao: da ste izabrali drugog investitora, na lokaciji koja je infrastrukturno bolje opremljena i sl. ne bi ste sada ovde kidali živce jedni drugima oko stvari koje ne možete da promenite. Koliko para, toliko i muzike, prosto je.
 
Pa nije bas tako... ja bar mislim da ovde niko nikome ne kida zivce, vec se razmenjuju informacije npr.
Svi mi koji smo kupili ili kupujemo stan smo vec razmotrili sve te prethodne cinjenice po pitanju lokacije, znamo da je to projekat u izgradnji i odlucili. Ocigledno da postoji kasnjenje i da ljudi komentarisu razloge a i nismo svi stalno tamo pa da pratimo sta se dogadja i svaka informacija je dobrodosla.
Nije prijatno cekati ali mislim da ce za ovo para biti i muzike i to dobre :)
 
Pa neradi im parket unutrasnju stolariju keramiku isti mastor koji radi fasadu ili radi ili nemaju para tj kako bi neki rekli kesflou .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496038#p496038:ij8gv5f9 je napisao(la):
direktor » Pon Nov 27, 2017 2:20 am[/url]":ij8gv5f9]Pa neradi im parket unutrasnju stolariju keramiku isti mastor koji radi fasadu ili radi ili nemaju para tj kako bi neki rekli kesflou .

...to se i meni vrti po glavi oko kesflou-a ali opet na drugu stranu onda ne bi bilo ni kesha da se rade zgrada 3 i 4. Mada svasta tu moze da bude ali ako ne moze da zavrsi prvu zgradu, ne znam onda zato su uopste kretali u ovu pricu. Medjutim, ima jos jedna stvar, prve dve zgrade je radila jedna firma (M-projekt, ako se ne varam) koja nije dobila posao za poslednje dve zgrade i cuo sam nesto kao da je ta firma maksimalno usporila radove i time se sveti investitoru.
 
Znaci investitor nije platio ovi usporili rastezu kako bi se naplatili
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495996#p495996:15op08gd je napisao(la):
vlilis » Ned Nov 26, 2017 7:58 pm[/url]":15op08gd]U kontekstu onoga što sam rekao: da ste izabrali drugog investitora, na lokaciji koja je infrastrukturno bolje opremljena i sl. ne bi ste sada ovde kidali živce jedni drugima oko stvari koje ne možete da promenite. Koliko para, toliko i muzike, prosto je.

"E, da ste bili pametni i kupili stanove od nekog drugog, na boljoj lokaciji, za manje pare". E, tako ja tebe vidim. Koliko para, toliko i muzike? Pa naravno. Nismo kupili vile na Dedinju, već stanove u Višnjičkoj Banji, naselju koje se tek razvija. Ako nisi kupac, niti zainteresovani, ne vidim potrebu da mračiš i truješ ljude svojim "mudrostima". Ja ponavljam da sam zadovoljan svojom kupovinom, nestrpljiv sam kao i mnogi drugi, jedva čekam da se uselim u svoje, ali svaki opravdani razlog za kašnjenje prihvatam. "Strpljenje je majka mudrosti". Ako budem dobio bilo kakvu informaciju od investitora, koja se tiče realnih rokova, preneću je svima.
 
Ma ko mrači, naprotiv, nisi me pažljivo pročitao.
Samo sam hteo da preporučim kupcima da fokus prebace na stvari na koje mogu da utiču, umesto što upravo podgrevaju jedni drugima nezadovoljstvo sa nečim na šta ne mogu.
Konkretno: završetak ulice na Višnjici zavisi od izvođenja radova dva javna preduzeća - možeš jedino da trepćeš i čekaš, od nerviranja samo još veća muka. Na Dedinju bi se već našao neko da to pogura. Ni meni se to ne sviđa, ali ovo je Srbija, ne znam šta ti tu nije jasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496180#p496180:2jb1epw7 je napisao(la):
vlilis » Pon Nov 27, 2017 3:33 pm[/url]":2jb1epw7]Ma ko mrači, naprotiv, nisi me pažljivo pročitao.
Samo sam hteo da preporučim kupcima da fokus prebace na stvari na koje mogu da utiču, umesto što upravo podgrevaju jedni drugima nezadovoljstvo sa nečim na šta ne mogu.
Konkretno: završetak ulice na Višnjici zavisi od izvođenja radova dva javna preduzeća - možeš jedino da trepćeš i čekaš, od nerviranja samo još veća muka. Na Dedinju bi se već našao neko da to pogura. Ni meni se to ne sviđa, ali ovo je Srbija, ne znam šta ti tu nije jasno.

Fokus je ovde mnogo vise na cinjenicu da se stalo sa unutrasnjim radovima u prvoj zgradi privatnika. Energoprojekt je nastavio sa sitnim i finalnim radovima i niko se tu ne zali mnogo. Mislim da postoji i razumevanje da ulica kasni zbog javnih preduzeca.
 
Vrh