Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Поглед на Скајлајн са Бигза ... back to the 1960 ...

22195405_1596733677049592_6722367788020144725_n.jpg
 
Dobra slika, da se shvate sve razmere gluposti zvan Autoput i petlje kroz centar grada.
 
А види се и Сарајевска која се улива на кружни ток. Доказ да онај патрљак Сарајевске у парку није "привремено отет од парка и дат аутомобилима" (тврдња by Zuma).
 
Sta bi sa ovim? Zvucali su ozbiljno po pitanju pocetka radova?
 
Čekaju da se neko iz gradske vlasti pojavi i postavi kamen temeljac da bi to Studio B, Pink, RTS itd. preneli. Biće još pre izbora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481989#p481989:1rfrfds9 je napisao(la):
stf » 02 Oct 2017 01:36 pm[/url]":1rfrfds9]А види се и Сарајевска која се улива на кружни ток. Доказ да онај патрљак Сарајевске у парку није "привремено отет од парка и дат аутомобилима" (тврдња by Zuma).
Nego od čega je otet ako ne od parka? To sam već objasnio, ali Stf po običaju zaboravlja neprijatne delove. Sa obe strane tog dela Sarajevske ulice je bio park. Šta je drugo ovo parče zemljišta TREBALO da bude kad je zbog izgradnje petlje prestala svaka mogućnost da bude ulica, ako ne deo onoga što ga okružuje, dakle park? Svakako pre toga NIJE bilo parking za automobile. Dakle to nije ni bilo, a ono prvo više nije moglo biti. Zbog toga se uvek podrazumevalo da je, kao i ranije, svaki slobodni deo okoline ove velike, bučne i zagušljive raskrsnice trebao biti zelena površina. Postojanja asvalta u jednom njenom delu je iskorišćeno samo kao zgodna mogućnost da se privremeno i bez novih investicija provizorno ublaži problem parkinga dok ga ne bude moguće kvalitenije rešiti.

A to "privremeno" svakako nije isto, a i ne može biti opravdanje, da se TRAJNO zauzme deo parka da bi neki privatnik efektivno proširio upotrebljivost svog placa tako što u javni park izbaci stepenice koje zbog izabranog dizajna inače trebaju upravo NJEMU, umesto da ono što mu koristi u stvaranju profita smesti samo u deo zemljišta koji je platio.
 
Zna li se razlog zasto nije pocela izgradnja? Proslo je vise od 2 meseca od svecanog (i pompeznog) otvaranja radova. Video sam da su u Kneza Milosa zakupili cak i one male reklamne panoe na banderama i ispisali Skyline. Ja sam nekako stekao utisak da ce ovo udarnicki da se radi..
 
Verovatno hoce ali kad budu poceli. Verujem da smo svi u iscekivanju da krene sto pre.
 
Тренутно се руши зграда у Дурмиторској ради обезбеђивање прилаза из исте.
 
@Директоре, руши се зграда иза оне зграде на којој је онај мурал. Слике тог мурала сам постављо на тој теми. Означио сам стрелицом која је то зграда, мада се види само јако мали њен део. Ту где се види паркинг на слици, где је бела метална ограда, је сад дизалица. Видео сам то јуче из 74-ке.

viewtopic.php?f=3&t=3020&p=382679&hilit=Murali#p38267

Pogledajte prilog 1
 
Cekaj oni su odkupili tu zgradicu i poslali je u vjecna lovista na regulacjonu liniju ulice
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494038#p494038:295a30j4 je napisao(la):
vladimir79 » 19 Нов 2017 10:46 pm[/url]":295a30j4]Мурал је порушен.
Ја кад сам сад у петак (17.новембра, негде између 11 и 12 часова) прошао туда и видео из 74-ке, зграда са муралом је још била цела. Можда су тада само још тај зид са муралом и део зграде окренут према Дурмиторској били цели, јер се остатак зграде из Кнеза Милоша и не види. Ако је тако, значи да они експресно то руше !

Где су иначе расељени станари из те зграде ? Предпостављам да су неки од њих добили експропријацијом и одговарајуће надокнаде.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494067#p494067:3v4wn1pd je napisao(la):
Гага » 20 Nov 2017 12:46 am[/url]":3v4wn1pd]

Где су иначе расељени станари из те зграде ? Предпостављам да су неки од њих добили експропријацијом и одговарајуће надокнаде.


Upravo po tom principu treba se resavati svog krsa u gradu uz dogovor sa stanarima. Ljudima ili ponuditi novu nekretninu ili novcane nadoknade u vrednosti nekretnine koju su imali. Uostalom tako se sigurno i radi nema drugog nacina.
 
Ta zgrada u Durmitorskoj mi je uvek bola oči, štrčala je drastično u odnosu na sve ostale. Drago mi je da će to najzad rešiti na pravi način:

 
Tamo će im biti ulaz u kompleks/ podzemni parking.
Sad je moguće prošiti ulicu bez te zgradice :)
 
Jel i ona pripadala mupu i zasto nove zgrade nisu u liniji vec jedna bjezi
 
Ta što štrči je bila jedna od najstarijih zgrada u ulici. Do nje je, prema K. Miloša, u istoj liniji bila zgrada koja je srušena, a umesto nje, pre petnaestak godina, napravljene su dve uvučene zgrade: staklena i ova u sredini (br. 20).
 
Нема никаквог проширења улице. Остаје како јесте. Ово је само улаз/излаз из комплекса.
 
Vrh