Šta je novo?

Гроцка / Grocka

Za tu kategoriju puta da cak ima iscrtane i bocne bjele linije sto je rijetkost
 
Ma OK je to, ali geometri nisu izlazili, ima delova gde se ljudima ceo metar ušlo u njivu. Naravno ima i obratnih situacija, ali svejedno je to nedopustivo! Pa nisu Žika i Mika betonirali dvorište, DRŽAVA je pravila put, alo!
 
Dobro, ok ti si u pravu, šta se i ja mlatim sa tobom, gubim vreme ...
 
Od kud znas da geometri nisu uzasli na teren i kad kazes da je drzava pravila put na koju tacno mislis drzavu ...
 
stf i direktor... Dream team...

U pravu si direktore, o kakvoj to državi ja pričam, ne znam šta mi je bilo. A za geometre... Prvo - znam. Drugo, i da ne znam, šta su onda, bili pijani dok su vršili merenja? Ili put nije rađen po njihovim merenjima, nešto jeste.

Ali, hajde da završimo ovu jalovu diskusiju. Tvrdnje da nije bolje nego što je ikada bilo (što bi rekao Onaj Kome Se Sunce Osmehuje) su podjednako glupe kao i tvrdnje da nije moglo i trebalo mnogo bolje.
Da preformulišem - zadovoljan sam i ovim (jer što neko onomad reče, navikli smo na bedu, pa daj šta daš), ali mi je žao što to nije bolje (šire) urađeno. Pozdrav.
 
Videćemo za par meseci / godina da li je trebalo šire. Moje mišljenje je da je ovo primereno lokaciji i žao mi je što mi nije bliže pa da vozim bicikl češće tim putem.
 
Мислим да је пут Гроцка Заклопача добар за саобраћај аутомобила и трактора. Ако крену тешки камиони урнисаће га брзо. Није ни за аутобусе, евентуално у нужди ако се нешто деси на Смедеревском путу.
Није проблем у самом путу, него у улицама у Гроцкој које се настављају на пут,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494832#p494832:30rg8k13 je napisao(la):
radashin » 22 Нов 2017 01:52 pm[/url]":30rg8k13]
Da preformulišem - zadovoljan sam i ovim (jer što neko onomad reče, navikli smo na bedu, pa daj šta daš), ali mi je žao što to nije bolje (šire) urađeno. Pozdrav.
Ово је већ ок став, али бих подсетио да си првобитно тврдио да је "неко украо асфалт" јер је подлога шира за пола метра, што наравно није тачно јер се подлога увек ради шире (погледај фотографије новог аутопута у његовој теми рецимо). Сад си то баталио и ок је али је могло боље. Са тим се скроз слажем. И мени је жао што није пут 5.5 метара, као што ми је жао што Смедеревац нема 4 траке ...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494907#p494907:30rg8k13 je napisao(la):
Nac » 22 Нов 2017 05:12 pm[/url]":30rg8k13]Мислим да је пут Гроцка Заклопача добар за саобраћај аутомобила и трактора. Ако крену тешки камиони урнисаће га брзо. Није ни за аутобусе, евентуално у нужди ако се нешто деси на Смедеревском путу.
Није проблем у самом путу, него у улицама у Гроцкој које се настављају на пут,
Камионима је забрањена вожња путем, чека се фамозни Секретаријат да коначно постави сигнализацију. Следеће године планирано је проширење тог пута кроз Гроцку и даље сређивање Васе Чарапића као неме верзије УМП-а за Гроцку.
 
stf":3sxryu71 je napisao(la):
Ово је већ ок став, али бих подсетио да си првобитно тврдио да је "неко украо асфалт" јер је подлога шира за пола метра, што наравно није тачно јер се подлога увек ради шире (погледај фотографије новог аутопута у његовој теми рецимо). Сад си то баталио и ок је али је могло боље. Са тим се скроз слажем.

Prvo - ja se ne sećam da sam rekao "neko je ukrao asfalt", već sam tvrdio da je tvoja rečenica da nema logike da se asfalt krade totalno van pameti. I ništa ja nisam batalio, kako ti kažeš. Rekao sam da sam zadovoljan jer smo, naviknuti na bedu, primorani da rezonujemo "daj šta daš", što nije ispravno i dobro.
I da, put je trebalo mnogo bolje uraditi, možda je bilo para, možda i nije, to ne znam. Imam dovoljno godina da znam ovo - ni jedan put nije urađen, a da se nije kralo, od političara, preko šefova pa do onih najnižeg po rangu.
 
direktor":3rsa24zz je napisao(la):
Sjeti se puta kad odes na biracko mjesto
Aj za nas sa jeftinijim kartama - pojasni ovo, molim te. Nije sarkazam, zaista nisam razumeo šta si tačno mislio.
 
stf":1omts80c je napisao(la):
Камионима је забрањена вожња путем, чека се фамозни Секретаријат да коначно постави сигнализацију.
Само ме занима ко ће и колико редовно и савесно да контролише (не)поштовање сигнализације.
 
Pa dobro, to može da se kontroliše. Pitanje je da li hoće.
Jedno pitanje za one koji znaju. Na ulazu u Zaklopaču stoji znak zabranjeno za vozila preko 12t (valjda je ta masa u pitanju, nisam siguran). E sad, kako će hladnjačari da isporuče svoju robu (jer šleperi ne smeju da saobraćaju). Ili ja ne razumem najbolje?
 
U kamion do 3.5 t nosivosti eto kako a za izbore glasaj za one za koje mislis da ce da prave puteve kako ti kazes jos bolje da se angazujes politicki
 
Znači tako funkcioniše ipak. Problem je što je zadruga bila u centru Zaklopače ranije (a "prete" da će ih ponovo osnivati). Vrlo je teško to izvodljivo tehnički, tu dnevno bude bar 200t kada su kajsije u jeku. No dobro, taj znak se i tako ne poštuje. Samo ove godine je izašlo preko 100 šlepera robe tim putem.

Što se politike tiče... Uhhhhh, kaljuga za koju treba imati jaaak želudac, a koji ja nemam. Nikada nisam bio član niti jedne stranke. Dovoljno mi je mučno bilo kada su moje poverenje izigrali oni za koje sam glasao (par puta i to različiti ljudi), kako bih se osećao da ga izigra sama stranka čiji sam član (jer sam u momentu učlanjenja verovao u taj program) - ne smem ni da pomislim. Daleko im lepa kuća. Znam za onu - "nemoj samo kritikovati, uključi se i uradi nešto" krilaticu. Međutim, jednostavno ne želim u politiku (mogu da pomognem nekim radom, ili donacijom eventualno) i imam pravo da kritikujem kao građanin. I svi građani treba da daju kritike (i loše, ali i one dobre), jer se svaka vlast tako tera da bude bolja. Valjda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495114#p495114:30ajmyma je napisao(la):
radashin » 23 Нов 2017, 12:31[/url]":30ajmyma]Znači tako funkcioniše ipak. Problem je što je zadruga bila u centru Zaklopače ranije (a "prete" da će ih ponovo osnivati). Vrlo je teško to izvodljivo tehnički, tu dnevno bude bar 200t kada su kajsije u jeku. No dobro, taj znak se i tako ne poštuje. Samo ove godine je izašlo preko 100 šlepera robe tim putem.

Па где пише да задруга мора да буде у центру села?? То што је била до пре 20 година у центру не мора да значи да тамо мора и да остане, а то што се знак не поштује, за то је опет крива полиција која то не контролише, мада када се погледа мало шире, то што се знак не поштује највише штете чини самим Заклопчанима јер ће им шлепери уништити пут па ће онда поново да кукају. Онда држава (полиција) рачуна да ако њима није стало да сачувају свој пут онда нека им буде тако како буде. Зато нам и јесте овако, јер имамо менталитет да ће све већ некако да уради "неко други": "бацићу овај папир на улицу, неко ће то већ почистити", "ја нећу да плаћам порез и рачуне а неће сигурно буџет да пропадне због мене", "не могу да возим сад овај мој отпад где треба, да га истоварим овде а неко ће га већ покупити", "а што ја да пријавим ово или оно, не морам ја, наћи ће се већ неко ко ће да пријави", ... и тако у недоглед.
 
Асфалтирају СМедеревац у Гроцкој:

2hq53q8.jpg


И Милета Церовца у Врчину:

23tha1f.jpg
 
Astrotrain":1uv3bss3 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495114#p495114 je napisao(la):
radashin » 23 Нов 2017, 12:31[/url]":1uv3bss3]Znači tako funkcioniše ipak. Problem je što je zadruga bila u centru Zaklopače ranije (a "prete" da će ih ponovo osnivati). Vrlo je teško to izvodljivo tehnički, tu dnevno bude bar 200t kada su kajsije u jeku. No dobro, taj znak se i tako ne poštuje. Samo ove godine je izašlo preko 100 šlepera robe tim putem.

Па где пише да задруга мора да буде у центру села?? То што је била до пре 20 година у центру не мора да значи да тамо мора и да остане, а то што се знак не поштује, за то је опет крива полиција која то не контролише, мада када се погледа мало шире, то што се знак не поштује највише штете чини самим Заклопчанима јер ће им шлепери уништити пут па ће онда поново да кукају. Онда држава (полиција) рачуна да ако њима није стало да сачувају свој пут онда нека им буде тако како буде. Зато нам и јесте овако, јер имамо менталитет да ће све већ некако да уради "неко други": "бацићу овај папир на улицу, неко ће то већ почистити", "ја нећу да плаћам порез и рачуне а неће сигурно буџет да пропадне због мене", "не могу да возим сад овај мој отпад где треба, да га истоварим овде а неко ће га већ покупити", "а што ја да пријавим ово или оно, не морам ја, наћи ће се већ неко ко ће да пријави", ... и тако у недоглед.

U pravu si što se nivoa svesti i mentaliteta tiče. Međutim, kako može stanovnik Zaklopače (onaj savestan) da spreči šleper da uđe u centar, ili prođe kroz samo mesto? Ipak to mora policija da radi.
Drugo, zadruga bi jedino mogla da se napravi negde na SD putu, a na kom i čijem placu pitanje je. A u centru je baš takav plac u državno svojini.
 
Свака част за ПЗП Пожаревац, нисам видео скоро боље одрађен посао. Спојеви старог и новог асфалта се уопште не осећају за разлику од остатка Смедеревског пута где су као степеници. Ивичњаци врхунски урађени, ево данас већ раде хоризонталну сигнализацију. Стварно предузеће за пример, надам се да ће општина наставити зарадњу са њима, а БГ Пут треба да оде у стечај, не заслужују боље.
 
СТФ, супер вести из твог краја, када је инфраструктура у питању.

Искрено бих био срећан када бих знао да у томе има и твог удела. Запошљавање младог образованог човека би био сигнал да ипак нисмо тотално отишли у клинац. У сваком случају, од када сте самоницијативно уредили оно аутобуско стајалиште, доста тога се у Гроцкој покренуло. Случајно или не, није битно. Важно је да нас ти, Шоми и остали што чешће обрадујете лепим информацијама из овог и даље запуштеног дела београдског атара.
 
@sizif

Ради се доста и то се не види довољно јер нам толико тога фали. Штета што нисам раније постављао фотке радова, реконструисано је десетине улица ове године, но исправићемо и то. Београд није само Стари град и Врачар :)

Равршава се реконструкција државног пута 351 између насеља Умчари и Пударци у дужини од 3300 метара уз изградњу ригола и тротоара са леве стране пута.

2wdq3k5.jpg
 
У Заклопачи су стварно направили тротоар, овде га нешто не видим :D

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Vrh