Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

Da, taj ćošak je baš užasan. Nego zna li neko zašto se u tom delu ulice oseća stalno neki neprijatan miris, neka kiselina? Da li to dopire iz one škole preko?
[/quote]



Možda grešim, ali čini mi se da je problem zastareli način grejanja.Ljudi u udžericama koriste ugalj za ogrev, pa je rezultat stvaranje dima i neprijatnog mirisa. Ne zaboravimo i izduvne gasove koje ispuštaju vozila, pa ako nema košave da pročisti štetne čestice i padavina da ih speru, rezultat je neprijatan miris.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495538#p495538:255awfnq je napisao(la):
Vox91 » 24 Nov 2017 09:52 pm[/url]":255awfnq]Da, taj ćošak je baš užasan. Nego zna li neko zašto se u tom delu ulice oseća stalno neki neprijatan miris, neka kiselina? Da li to dopire iz one škole preko?

Preko puta, iza bivšeg parking servisa imaš Bipovo sirće.
 
Lično nisam pristalica kombinovanja poslovnih i stambenih zgrada u jednu celinu.

Zamislite ovaj park kad na pauzi 200 zaposlenih izađe da zapali cigaru.

116.jpg
 
Da li neko ima preciznije informacije šta će u budućnosti biti sa potezom u Dalmatinskoj ulici od brojeva 38 do 48? Ovaj prostor sa prizemnim kućama i dve stare četvorospratnice nikako se ne uklapa u zamisao luksuznog bloka zgrada, barem se meni tako čini...
 
Da su pametni trebali su to otkupiti jos dok nisu krenuli sa rusenjem
 
Poslovna kula treba da bude slobodnostojeći objekat, ovako staklena se baš i ne uklapa u celu priču.

Ne kažem da je katastrofa, ali moglo je mnogo bolje da se uklopi.

Izgleda kao da je od skroz drugog investitora.
 
Meni je ok, nije zgrada u celosti sa staklenom fasadom. Inace na sajtu pise:
Ovo je jedina moderna poslovna zgrada u centru Beograda koja je deo najpopularnijeg kondominijuma Central Garden, ali koja je istovremeno zahvaljujući svom savremenom arhitektonskom rešenju, u potpunosti konceptualno i funkcionalno nezavisna.
Sto mozda znaci da zaposleni i nece imati pristup parku. Inace i clan dzigz je napisao sledece:

Zgrada u Dalmatinskoj verovatno ni nece ici u slobodnu prodaju jer vec imaju oko 80 ljudi na listi cekanja za 20 stanova (tu ce cena moguce ici i preko 2700 za velike stanove i ko zna koliko za male).

Sto takodje potvrdjuje i ono sto sam ja nacuo da su se ipak dogovorili sa onim zgradicama da ih poruse i tu izgrade nastavak kompleksa.
edit: sad vidim to je u stvari jedna zgradica u poslednjoj fazi, ipak nista od dogovora
 
direktor":2qpnoyb8 je napisao(la):
Da su pametni trebali su to otkupiti jos dok nisu krenuli sa rusenjem
Mislim da su igrali taktički i investitori i vlasnici tih kuća. Lako će oni to otkupiti ako bude zainteresovanih kupaca da plate 3000+ kvadrat.
 
Prema njhovim informacijama, hteli su da otkupe ceo taj red u Dalmatinskoj, ali su im neke starije stanarke (da se tako izrazim) trazile preveliki novac, pa su odlucili da ne ulaze u to. Problem je sto je taj deo bas dosta isparcelisan, koliko sam shvatio, te se mora zadovoljiti veliki broj ljudi (plus naslednici itd.). Na kraju, zakljucili su da im je to prevelika komplikacija za sada, mozda nesto bude kasnije, ali zasad rade kao da od toga nece nista da bude. Ali, slazem se sa cloud41, verovatno su izracunali da im se finansijski ne isplati, ako kvadrat skoci dovoljno mozda se i dohvate toga. Malo ce to da bude i zeznuto sada, posto grade kao da ce tu zauvek ostati udzerice, pa ce biti malo zeznuto mozda tu i za garaze, pristup parku (ka udzericama je nivelacija takva da je park u nivou prvog sprata postojecih starih zgrada) itd. A mozda uleti jednog dana i neki drugi investitor (sto bi verovatno bila najgora opcija).

Sto se tice poslovne zgrade, i ja sam razumeo da zaposleni nece imati pristup parku (zato su ostavili onaj plato na uglu Starine Novaka i Knez Danilove), mada se nisam preterano raspitivao za to. Inace, kad smo kod izgleda poslovne zgrade i celog kompleksa, da se podsetimo prvog rendera :)

ikl3.jpg


(primetite i krmacu koja viri usred parka)
 
To je dobro što zaposleni u kuli neće imati pristup parku.

Što se tiče udžerica, vlasnici istih nikada neće dobiti bolju ponudu od ovog investora a s druge strane, niko od njih tu ne može da gradi bilo šta ozbiljnije. Šteta da ostane ruglo... i za grad i za vlasnike.
 
Pa neće to biti problem sa susedima, svaki put kad neko popusti oni otkupe kuću pa šire projekat, to su već i uradili sa kućama 32-36. Da sam ja stanar tamo tražio bih jednostavno stan u zamenu. :D
 
Није ми јасно зашто је кула новог комплекса нижа за 6 спратова од већ постојећих околних кула .... тачно јој фали тих 6 спратова.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496692#p496692:3poglkjd je napisao(la):
Earthmoving » 28 Nov 2017 08:35 pm[/url]":3poglkjd] ...soliter sa oko 20 spratova...

Bas zanimljivo zapazanje, 15 je oko 20, pa i 30 je tu negde oko pedesetak na primer..
Inace sve sam vise uveren da je rezultat ove sramote od tzv. "kule" delo nekog ili neke grupe drzavnih kriminalaca u gradskoj upravi koja je pokusala da dobro naplati ovu lokaciju, u ovom trenutku sigurno jednu od najpovoljnijih u gradu za gradnju visokih objekata. Zato je jedna lepa elegantna kula morala da ode u sirinu i umesto toga pretvori se u jedno siroko bure za rakiju ili debelu Helgu. Da bi zadovoljio potrebe za kvadratima investitor je morao ici u ovako nonsens resenje i to je to. Rezultat svega je da trpi grad i da i dalje plivamo u jednom za aktuelni momenat i trendove u gradnji i arhitekturi neshvatljivom, nazadnom konzervativizmu.




[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496646#p496646:3poglkjd je napisao(la):
Vox91 » 28 Nov 2017 06:51 pm[/url]":3poglkjd]Nebojša, javi se :D Jesam li bio u pravu kada sam pisao da temelji kule uživo uopšte ne zauzimaju mnogo mesta i da zgrada neće biti široka? Mislim da na ovim Igorovim fotkama možeš da stekneš dobar utisak.

Evo tu sam. Pa nisi bio u pravu, evo pogledaj dobro i fokusiraj se i na rendere i na fotke sa reportaze, narocito na poslednju. Lepo se vidi da ce prema ulici zgrada biti malo uza u odnosu na strane unutar kompleksa, to se jasno vidi na svim slikama jer temelji su od ivice do ivice linija stubova koji se betoniraju. Jasno je uocljivo da je zgrada projektovana u sirinu malo vise prema unutrasnjosti kompleksa: sve tacno kako je i predstavljeno na renderima. Obrati posebno paznju na prvi render koji sam gore stavio uporedjujuci ga sa maroneovim resenjem, sve je tacno kao na Igorovoj reportazi, sve se poklapa.
Priznajem da nisam jos prosao da vidim uzivo ali evo bas cu ovih dana svratiti kad budem sa devojkom u gradu.
 
Istina deluje na renderima da bi proporcije bile nesto bolje da zgrada ima bar jos 4-5 spratova, ali nema potrebe za dramom :). Valja sacekati pa videti kako ce u prostoru izgledati objekat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495574#p495574:2c15zs6j je napisao(la):
sun » 25 Nov 2017 07:52 am[/url]":2c15zs6j]Da, taj ćošak je baš užasan. Nego zna li neko zašto se u tom delu ulice oseća stalno neki neprijatan miris, neka kiselina? Da li to dopire iz one škole preko?

Možda grešim, ali čini mi se da je problem zastareli način grejanja.Ljudi u udžericama koriste ugalj za ogrev, pa je rezultat stvaranje dima i neprijatnog mirisa. Ne zaboravimo i izduvne gasove koje ispuštaju vozila, pa ako nema košave da pročisti štetne čestice i padavina da ih speru, rezultat je neprijatan miris.

Grešiš silno sinak, u Knez Danilovoj preko puta Poštanske je skladište sirćeta tako da se to oseća.
 
A znaci u onih 5 tankova sto se vide iz kule grad uprave a iza sklepane zgrade p servisa se nalazi to sirce kome to uopste pripada kojij firmi to treba da leti sve odatle
I da se napravi jedna garaza tu i u sklopu nje upravna zgrada p servisa
 
Eh da je samo skladiste lako bi, tu se nazalost sirce proizvodi decenijama, ne moze te da zamislite kako je deci u OS Starina Novak, ajde stanari okolnih zgrada djene djene to su dve tri zgrade, ali u skoli je osecaj grozan.

 
Hvala svima na odgovorima i savetima. Dodaću samo jedan podatak: vlasnik sam jedne od starih kuća u Dalmatinskoj koja se nalazi u potezu od 42 do 48. Niko me do sada nije ni jednom kontaktirao u vezi otkupa. Nije bilo nikakvih razgovora, čak i neformalne prirode, a kamoli naznake neke ponude od strane investitora Central Garden-a. Veoma interesantna situacija, uzevši u obzir koliki novac i trud su uložili u sanaciju zidova bivše hale IKL-a, umesto da su nas otkupili i nastavili sa normalnom izgradnjom.
 
Stvarno cudno sa njihove strane mozda vam spremaju ponudu koju ne mozete da odbijete
 
Mozda su i naleteli na blok od nekih drugih stanara pre nego sto su stigli do vas...
 
INformacija koju ja imam je da je neko otkupio deo tog zemljista/kuca i ucenjivao investitora - investitor ga je oduvao i zakljucili su da ce naselje zavrsiti bez tog coska.
 
Bilo bi loše da tu celinu u budućnosti pokvari neka soc zgrada sa demit fasadom zelene ili pink boje.
 
Na slici gore se vidi, a tako će uglavnom i da bude, da "Garden" skoro nikada neće imati direktnog sunca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509690#p509690:1381039k je napisao(la):
Biciklistkinja » Čet Jan 18, 2018 11:37 pm[/url]":1381039k]Na slici gore se vidi, a tako će uglavnom i da bude, da "Garden" skoro nikada neće imati direktnog sunca.

Zavisi od sprata i orijentacije. Visi spratovi okrenuti ka 27og (lamele u dalmatinskoj koje gledaju ka unutrasnjosti kompleksa i lamele u kneza danila koje gledaju ka ulici) imaju direktno sunce skoro ceo dan posle 11-12
 
Vrh