Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496180#p496180:38e176eu je napisao(la):
vlilis » Pon Nov 27, 2017 2:33 pm[/url]":38e176eu]Ma ko mrači, naprotiv, nisi me pažljivo pročitao.
Samo sam hteo da preporučim kupcima da fokus prebace na stvari na koje mogu da utiču, umesto što upravo podgrevaju jedni drugima nezadovoljstvo sa nečim na šta ne mogu.
Konkretno: završetak ulice na Višnjici zavisi od izvođenja radova dva javna preduzeća - možeš jedino da trepćeš i čekaš, od nerviranja samo još veća muka. Na Dedinju bi se već našao neko da to pogura. Ni meni se to ne sviđa, ali ovo je Srbija, ne znam šta ti tu nije jasno.

Da, to ti je bio prvi post, koji nisam ni čitao. I dalje ne želim da ga pročitam, ni da ga komentarišem, drugi su to već uradili. Ovaj drugi sam pročitao više puta i jasno se vidi da nas smatraš idiotima, jer smo po tebi kupili stan na pogrešnom mestu, od pogrešnog prodavca. Smatram da nisi u pravu, a na prodavcima je da te demantuju. Narednih dana ćemo videti kako će se situacija odvijati, pa ne verujem da će ovo još mnogo kasniti. Sada mnogo toga zavisi i od vremenskih uslova, koji su još uvek dobri za ovo doba godine.
 
Apsolutno pogrešan utisak i zaključak, ne razumemo se. Hteo sam da pomognem, ali se povlačim se iz diskusije da vas ne bih i nadalje zbunjivao.
 
A sto ste razdrazljivi?
:)

P.S.
Moram da demantujem price kako bi na Dedinju neko pogurao radove javnih preduzeca.
Iskustveno, ne napamet ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496241#p496241:2arwvas1 je napisao(la):
laki72 » Pon Nov 27, 2017 7:10 pm[/url]"]A sto ste razdrazljivi?
:)

P.S.
Moram da demantujem price kako bi na Dedinju neko pogurao radove javnih preduzeca.
Iskustveno, ne napamet ;)

Ma nismo :) Samo pokusavamo da dodjemo razumnih razloga zbog cega se ne radi unutrasnjost zgrade, posto nema nikakve veze sa drugim firmama ili losim vremenom. Ali ne ide nam bas :D
 
Evo, da probam ja da dam neko meni "logicno" objasnjenje.
Procitah da investitor gradi sledece objekte, dok ne zavrsava vase.
1. Zimska sezona ce ga zaustaviti ili makar usporiti na izgradnji, pa verovatno racuna da iskoristi povoljno vreme dok moze.
2. Pocetkom i napretkom sa grubim radovima, nastavlja prodaju, dakle priliv kapitala, te i zato zuri sa izgradnjom sledecih objekata, dok su vasi na standby-u.

Vi ste mu 'sigurica' ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Da dodam i ja:

3. Ako nemate ugovorene penale, po nasem starom obicaju - bas ga briga za vas.

Medjutim, zaboravio je:

4. Negativna reklama posto se ne pridrzava rokova i bahati se prema kupcima
 
Sta se desava sa kupcima od Energoprojekta?
Imate li nekih novosti?
Na forumu se samo izjasnjavaju kupci stanova od privatnika.
 
Ja nemam nikakvih novosti od Energoprojekta. Poslednje je bilo ulica 15.12. a kljucevi oko nove godine. Od toga ocigledno nema nista. Zvali su me da dodjem u stan da bih im napravio spisak zamerki da bi ih otklonili do primopredaje.
Ali sam dobio zanimljivu informaciju od poznanice koja saradjuje sa Direkcijom za puteve. Prema njenim informacijama (ne mogu da garantujem da su tacne) realan rok za ulicu je prolece.
 
Pa zar nije receno da je privatni investitor na sebe preuzeo asfaltiranje ulice, da bi kasnije to prebio sa opstinom preko poreza? Mislim da Direkcija za puteve nema nista sa ulicama grada Beograda?
 
Ako se stvarno produzi do proleca onda bi to bilo jezivo!
Totalni fijasko za koji bi neko trebalo da odgovara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497038#p497038:25s4rjf2 je napisao(la):
Svetska Putnica » Sre Nov 29, 2017 6:46 pm[/url]":25s4rjf2]Ako se stvarno produzi do proleca onda bi to bilo jezivo!
Totalni fijasko za koji bi neko trebalo da odgovara.

Najnovija informacija koju ja imam je da cevi toplane najzad stižu do zgrada privatnog investitora, što bi značilo da se radovi na grejanju uskoro završavaju. To je jedan od najbitnijih preduslova da se radovi privedu kraju, samo je pitanje da li će vremenski uslovi da dozvole da se odmah asfaltira, jer ne bi smelo da se radi na temperaturi nižoj od 5 stepeni. Do kraja meseca su radovi na stanovima gotovi, trenutno se radi parket u stanovima u drugoj i trećoj lameli. Ako bude blaža zima tokom decembra, biće useljivo do Nove Godine. Ja se nadam da će tako i biti. Čini mi se da je i Energoprojekt rekao svojim kupcima da će radovi biti završeni do kraja godine. Ja se pripremam za niski start, za unošenje nameštaja! :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497182#p497182:xfh3822h je napisao(la):
AndUp » Čet Nov 30, 2017 7:20 am[/url]":xfh3822h]Basketas uvek me obraduje tvoj optimizam :)

Informacije prenosim od investitora, jer i mene, kao i sve vas, zanima kada ćemo ući u naše stanove. Nisam njegov drugar, pa da ga hvalim, ali priznajem da je bio korektan prema meni kao kupcu, ispoštovao je sve moje zahteve. Rokovi su tu da se ispoštuju i istrpeće kritike za propuste, ali za neke stvari verujem da i on sam nema uticaja da menja, jer kad neko u državnoj firmi nešto neće da uradi, jednostavno neće, jer mu niko ne može ništa. Završetak stanova u prvoj zgradi malo kasni, ali juče mi je rekao da se trenutno punom parom privodi kraju. U zgradi su trenutno parketari i moleri. Sve je stalo zbog grejanja i ulice. Grejanje se rešava, još ulicu da sačekamo. Da je grejanje išlo na vreme, ulica bi odavno bila gotova. Meni još samo fali teren i koševi, ekipa se skuplja. :wink:
 
Bio sam danas na gradilištu. Ušli su sa toplovodom u zgradu privatnika. Ali zaista još puno puno ima da se radi. U samim zgradama pre svega.
Prolece je realnost.
 
Ove lamele su preblizu, bukvalno sa prozora vidiš sve kod komšija prekoputa. Tu je čak na granici i da nema mesta za neko veliko drvo, ali bojim se da bi veliko drvo na tako maloj razdaljini napravilo "Večiti mrak".
 
Biciklistkinja":xwlp6tsj je napisao(la):
Ove lamele su preblizu, bukvalno sa prozora vidiš sve kod komšija prekoputa. Tu je čak na granici i da nema mesta za neko veliko drvo, ali bojim se da bi veliko drvo na tako maloj razdaljini napravilo "Večiti mrak".

Razmak izmedju prve zgrade privatnika i Energoprojekta je i vise nego zadovoljavajuci i najveci je za razliku od svih ostalih zgrada. Razmak izmedju samih energoprojektovih zgrada je katastrofa. I betonska pista koju Energoprojekt pravi izmedju zgrada ce zimi da bude pista za klizanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Energoprojekt je ispod “piste” stavio grejanje.
A i ovaj razmak izmedju zgrada koji se cesto komentarise mi nije bas najjasniji. Prodjes na primer ulicama Vracara koje su jednosmerne i sa jednom trakom. Koliko tacno su tamo daleko od komsijskog prozora??? Koga zanima sta komsija radi taj ce da gleda durbinom ako je komsija predaleko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497593#p497593:20ptpxy3 je napisao(la):
AndUp » Sub Dec 02, 2017 2:47 pm[/url]":20ptpxy3]Bio sam danas na gradilištu. Ušli su sa toplovodom u zgradu privatnika. Ali zaista još puno puno ima da se radi. U samim zgradama pre svega.
Prolece je realnost.

Je l ima barem nekih promena? Naša druga lamela je već dugo netaknuta.
 
@suncani pa koliko sam video u vecini stanova je stavljen parket u drugoj lmeli. Bilo je 4 radnika koji su ba sedeli u mom stanu i grejali se.. u hodniku bez promena.. radi se ali užasno užasno sporo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497745#p497745:4vksabbp je napisao(la):
AndUp » Ned Dec 03, 2017 10:49 am[/url]":4vksabbp]@suncani pa koliko sam video u vecini stanova je stavljen parket u drugoj lmeli. Bilo je 4 radnika koji su ba sedeli u mom stanu i grejali se.. u hodniku bez promena.. radi se ali užasno užasno sporo
Jesu li postavljeni radijatori? Da isprobaju kako radi grejanje koje je najzad stiglo i do nas :)
 
U prvoj lameli se krece stanovi, kod nas su postavili radijatore. U ulazu je jos uvek haos. Rekli su da ce do NG zavrsiti..
Toplovod je stigao do zgrade, valjda i struju treba sledece nedelje da povezu.
Napolju ima jos dosta do ulice, mislim da i oni hoce do NG da zavrse iz vise razloga, ali kad je dan kao ovaj danas ne vidim da mogu mnogo da rade napolju
 
@suncani

Kod mene u stanu jesu stavili radijatore. Ali nisu poveyani radijatori sa cevima u hodniku i dalje sve bleji onako iz poda...
 
Vrh