Šta je novo?

Ефикасније кретање у саобраћају

Ove godine su gužve u gradu nepodnošljive jer se javni prevoz osetno pokvario i postao nepouzdan pa su ljudi u nedostatku drugih rešenja počeli da koriste kola kad god mogu. Državu briga, njoj je bolje da se ovako namlate para od mastodontskih dažbina na gorivo.
 
Danas oko 16h bila kolončina u Narodnog Fronta od Kneza Miloša pa sve do Brankove.
 
drum1 ... хајде ми да кренемо тако? мислим ја сам почео да возим тако..
da... dok ne naletiš na pravog početnika , koj na semaforu krene i ugasi mu se auto...
a ti ,,Rimskim,, stilom po gasu i... stigneš ga, uz mnogo srece samo branikom ...
prava sitnica 100-tinak jevrica ... za malo stilskog modiranja ,,efikasnije,, voznje ... :lol:
jbg....
U Rimu su Rimljani a u Bgdu smo mi ...
nije ni brz nije ni spor
nije ni Rim nije ni Stambol.... samo Beograd i njegov stil kretanja u saobracaju....

:sesir:
 
Ne znam koliko ima saobracajaca u BGD, ali da ne moze da se odvoji 7-8 koji ce u spicevima ujutru i popodne da pomognu da se reguluise saobracaj na raskrsnicama oko TC usce mi nije jasno. Jeste da tada nema zarade od kaznjavanja za punjenje budzeta, ali bi pomoglo vecoj protocnosti saobracaja. Ono i gazda im ima fals diplomu pa valjda nije pametan nista konstruktivno da smisli osim da prepise...
 
Koliko god da ih ima, mora da ih ima više na terenu. Ne bi smelo da prođe više od 15 minuta da neka NBGD raskrsnica bude bez semafora.

Takođe, čim se negde "zacrveni" (imamo Google Maps Traffic pa se odmah vidi), poslati saobraćajca tamo.

Kada završi posao, usput neka kažnjava sve bahato parkirane na glavnim ulicama.
 
Jedan, dva, ne mogu nista. Treba ih vise da pokriju sve ulice i sprece da se nadju vozila iz tri pravca u raskrsnici u isto vreme. Znaci, blokiraju ulazak u rasklrsnicu dok se glavni pravac (resimo prema gradu) ne oslobodi, i tada puste samo odredjeni broj vozila. Naravno, treba to sinhronizovano da rade ako znaju...
 
Naravno. Sve to treba da bude sinhronizovano. Više puta sam rekao, nama trebaju ljudi na terenu (policija, čistoća, zelenilo...), a ne u kancelarijama.
 
Nama treba kultura usvim sverama, pa nam tako treba i saobracajna kultura.
U saobracaju vazi pravilo da se ne ulazi u raskrsnicu ako se ne moue iz nje izaci.
Mozda bi za pocetak trebali da se pozabavimo sobom i tu potrazimo krivce, a ne uvek u nekom drugom?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
I ti si u pravu laki da imamo manjak saobracajne kulture, ali dok je ovo vanredno stanje na Brankovom i okolini, samo policija moze koliko toliko da otpetlja svakodnevni haos jer su semafori beskorisni.
A to blokiranje raskrsnice od nesavesnih (vecina) vozaca tesko se iskorenjuje osim vaspitnim merama (kaznjavanje). pa bi "edukacija" vozaca na licu mesta napravila jos vecu guzvu. Od dva zla treba birati manje. Uslov i za regulaciju saobracaja, i za kaznjavanje, je da se postavi veci broj saobracajaca na novobeogradskoj strani mosta. I zato je odavno trebalo neko da odreaguje.
 
Slazem se.
Srecom ne koristim Brankov most, ali cela prica sa dugogodisnjim ignorisanjem problema, a zatim i sa ovom predugom rekonstrukcijom pesacke staze (konstrukcije) je strasna.

Pri tom, po meni je bilo dovoljni da se "samo jedna" saobracajna traka ostavi za radove.
Tako bi se na mostu mogao primeniti sistem 2+3 po potrebi, alicno kao u ulici Kneza Milosa sto bi znacajno povecalo protocnost.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
I tu stizemo do momenta kada ce da ostave blokiranu jednu traku ka gradu. Ako ostave tri trake ka gradu, a dve ka NBG situacija ce se koliko toliko popraviti, a ako budu i dalje samo dve ka gradu haos ostaje do kraja radova tj do proleca ili kad vec zavrse.
Nisu mogli da koriste samo jednu traku za radove zbog sirine dizalica i pomocnih platformi, a morali su da stave betonske barijere da neki krelac ne sleti u reku.
Da potsetim na vesicevu izjavu iz oktobra..
"PET TRAKA na Brankovom mostu 10. decembra, ostali RADOVI DO PROLEĆA
Deo radova na Brankovom mostu biće završen oko 10. decembra, kada će vozačima na raspolaganju biti pet saobraćajnih traka, dok će poslednja šesta biti puštena na proleće, najavio je gradski menadžer Goran Vesić gostujući u "Beogradskoj hronici"
. U toj traci moraju da budu mašine a tu stoje i skele na kojima rade radnici. Oni će nastaviti da rade i u prvim prolećnim danima kako bi posao bio završen."
 
Za pocetak kamere i kazne za mamlaze koji ulaze u raskrsnicu a znaju da nemogu da je prodju samo kamera kod pravnog bi za mjesec dana isplatila i zaradila za bar 4 skode
Kamera za majmune koji voze tramvaskim sinama
Kamera za majmune koji blokiraju tramvaje stane ispred i ceka zeleno za kola iako nesmje da bude tu itd
Sa 30 kamera na dobrim pozicijama i kaznama od 5000 din vrlo brzo bi prodisao saobracaj
Plus kordinacija sa paukom da dize kola na popularnim mjestima
 
I kaznjavanje nesavesnih vozaca GSP-a.Stojim na semaforu koji otvori 2 sekunde a crveno drzi 5 min.Tramvaj mrtav ladan prolazi kroz crveno u Pozeskoj ispred mene a ne moze na stanicu jer je puna i blokira celu raskrsnicu.Ostaje da nas desetak cekamo jos 5 min.Sutradan ista situacija sa autobusom.Da ne govorimo da im je nekad mala zuta traka pa koriste i ostale bez potrebe.
 
Кад смо већ код камера, њихов потенцијал је огроман што се тиче саобраћаја, могу се користити у разне сврхе за праћење саобраћаја, кажњавање, планирање капацитета и слично. Ово што се код нас користи, неколико жутих трака, пар семафопа и контрола брзине на веома ограниченом броју саобраћајница је мизерно.
Колико се сећам за системе видео надзора саобраћаја у БГ су потрошене велике паре, али изгледа да се завршило на томе да је нека фирма покупила велики профит продајом опреме и пројекта а корист за град занемарљива.
 
Imamo i besplatne alate koje vrlo precizno pokazuju stanje na ulicama - Google Maps sa opcijom Traffic. Malo proučavanja (ima i opcija da se vidi prosečno stanje po vremenskim intervalima) može mnogo pomoći. Ako nadležni ne umeju da iskoriste taj servis, ja ga koristim jer vrlo dobro pokazuje trenutno stanje i vreme dolaska na odreženu destinaciju.
 
Bilo kako bilo, imali kamere ili ne, organizacija saobracaja na Brankovom mostu dok traju radovi je prepustena vozacima, njihovoj toleranciji i snalazenju... i zato prozivam "nadlezne".
 
Осим тога, нека ме неко исправи ако грешим, чини ми са да тамо не стоји знак да је за време радова дозвољено користити жуту траку. Приметио сам да многа возила још увек пре оне камере за жуту траку чекају да се прабаце у другу траку и додатно стварају застој.
 
Upravo. Jedna od onih nedoumica koje mogu skupo da koštaju.

Takođe bi i mnogo značilo da na NBG strani piše da samo iz desne trake ne može da se skrene ka Savamali i Karađorđevoj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497509#p497509:wdd0zfv2 je napisao(la):
boca-ica » 01 Дец 2017 09:31 pm[/url]":wdd0zfv2]
drum1 ... хајде ми да кренемо тако? мислим ја сам почео да возим тако..
da... dok ne naletiš na pravog početnika , koj na semaforu krene i ugasi mu se auto...
a ti ,,Rimskim,, stilom po gasu i... stigneš ga, uz mnogo srece samo branikom ...
prava sitnica 100-tinak jevrica ... za malo stilskog modiranja ,,efikasnije,, voznje ... :lol:
jbg....
U Rimu su Rimljani a u Bgdu smo mi ...
nije ni brz nije ni spor
nije ni Rim nije ni Stambol.... samo Beograd i njegov stil kretanja u saobracaju....

:sesir:

чему баш толики цинизам..

не нагазим наравно на гас па онда зажмурим, како си покушао да представиш. врло сконцентрисано додајем гас тако да се веома полако одваја од мене. подсећам да у тим ренутцима возимо мање од 20 на сат и кочницом бих стао мал те не у месту. Такође, возим ауто који добро кочи.
 
OK... sve je kako ti kažes...
al hoces li i to ovde napisati ako budes imao cukanje ili ces ,,zaboraviti,,
pitam jer
i ja sam to davno pokušavao ( dok su bile svežije Rimske uspomene )
a samo sam ,,obogatio,, svoj rečnik.... koje-kavim psovkama :lol:

danas ima daleko više ,,slobodnijih ,, a NEiskusnih vozača na Bgd ulicama (naročito petak i subota uveče) nego tada
te nije cinizam u pitanju nego više dobro namerna preporuka :)
U Beogradu vozi kao Beogradjanin
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498427#p498427:406l7b15 je napisao(la):
boca-ica » 05 Дец 2017 09:17 pm[/url]":406l7b15]OK... sve je kako ti kažes...
al hoces li i to ovde napisati ako budes imao cukanje ili ces ,,zaboraviti,,
pitam jer
i ja sam to davno pokušavao ( dok su bile svežije Rimske uspomene )
a samo sam ,,obogatio,, svoj rečnik.... koje-kavim psovkama :lol:

danas ima daleko više ,,slobodnijih ,, a NEiskusnih vozača na Bgd ulicama (naročito petak i subota uveče) nego tada
te nije cinizam u pitanju nego više dobro namerna preporuka :)
U Beogradu vozi kao Beogradjanin
:sesir:

Обећавам да ћу дати све од себе да нађем овај пост ако ми се не дај боже ово и догоди. Понављам да ово радим врло сконцентрисано и на безбедно раздаљини.
 
1 min
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=06IjfbqdnNM[/youtube]
:sesir:
 
Vrh