Šta je novo?

Termoelektrana "Snaga i svetlost" - novi muzej Nikole Tesle

Zgrada ima metalnu konstrukciju sto je zgodno za neki simbolični prikaz Teslinog tornja
a ispred bi svakako tebalo da stoji
replika spomenika sa Nijagarinih vodopada :)
 
Klonirati sve tesle spomenike u prirodnoj velicini :D

Jedna zanimljivost iz pop kulture: Tesla je arhitip ili preteca "ludog naucinika", mita koji je nastao dok je radio u Americi.
Bio je inspiracija mnogim knjizevnim delima, stripovima, crtanim i igranim filmovima.
 
Дорћолска марина чека Теслин музеј, а град инвеститоре
Jедан од најпопуларнијих београдских музеја могао би да из Крунске улице буде премештен на реку – то је план градске власти. Основано је и Координационо тело, које чине представници Владе, Београда и надлежних установа, и које ће пратити изградњу новог музеја Николе Тесле. Уз музеј би требало да се саграде и пратећи садржаји. Пре свега тога – чека се инвеститор.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... itore.html
 
био сам јуче у музеју, и све је то лепо, али мало. дефинитивно треба преселити зграду, и што пре кренути са реконстуркцијом старе централе, да се тамо пресели
 
Da, Tesla zaslužuje veličanstven muzejsko naučni centar i bilo bi fantastično da se taj projekat na Dorćolu ostvari. Evo pre par dana u Zagrebu u Meštrovićevom paviljonu otvorena izložba o Tesli. Dugo su je spremali i hvale je kao poduhvat stoljeća. Prikazaće je u Parizu, Njujorku..inače i zagrebački Tehnički muzej su nazvali po Tesli, kažu da su dozvolu za to dali naslednici.
 
Bila je emisija na hrt najveci umovih hr tako nesto o tesli
 
Садашња зграда музеја нема ни тоалет. Обруках се. Мој пријатељ скандинавац се умало ус.. човек. Дошли смо доста раније јер смо хтели да заузмемо места за седење за његове клинце, јер и број столица премали. Крајње је време да се музеј пребаци у простор који му доликује.
 
Нажалост нема, човек је трчао буквално да нађе неки кафић у близини
 
Nemoguce da zgrada radi bez wc makar za zaposlene nesto mi tu zesce nenormalno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496819#p496819:1yevvjyb je napisao(la):
Babyaardvark » 29 Nov 2017 01:38 am[/url]":1yevvjyb]Садашња зграда музеја нема ни тоалет. Обруках се. Мој пријатељ скандинавац се умало ус.. човек. Дошли смо доста раније јер смо хтели да заузмемо места за седење за његове клинце, јер и број столица премали. Крајње је време да се музеј пребаци у простор који му доликује.
E sit se ismejah.
 
Hmm, kako WC zatvoren za posetioce... sećam se da sam vodio klinca tamo kad mu je prigustilo tokom posete.
 
па пусте само родитеља са дететом/децом, али остале не . чак ми је и жена из обезбеђења рекла да је то само због детета, иначе никога не пуштају
 
He he, čuvena strategija iz Čarli Brauna uvek pali... Govorim tiho i nosim dete (psa) sa sobom :)

Nisam znao da je to bio izuzetak, užas što je tako.
 
Ma neće klošari da peru i održavaju. Tako je širom Srbije. Ili imaš čučavac ili ne radi WC. Sve što zahteva više održavanja od mlaza iz šmrka, to je ovde nedostupno.
 
Verovatno su sami otudjili toalet za sebe, a da je predvidjeno da bude za posetioce. Bezobrazluk, naročito što je reč o muzeju najvećeg domaćeg naučnika svih vremena i to je ujedno jedna od obaveznih atrakcija za turiste.
Inače, bio sam prošle godine u kuli Nebojša, žalosno je što je njenom rekonstrukcijom završeno i poslednje čišćenje, kada sam bio tamo toalet je bio u užasnom stanju, a ceo prostor prašnjav i prljav. Obavezno uvesti u naš rečnik definiciju reči ODRŽAVANJE. Toliko botova zaposleno i niko ne radi ništa. Paraziti.
 
Хигијена и одржавање, нешто што фали на многим местима у овој земљи нажалост.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497257#p497257:1xeae2g6 je napisao(la):
gishko » Thu Nov 30, 2017 2:37 pm[/url]":1xeae2g6]Verovatno su sami otudjili toalet za sebe, a da je predvidjeno da bude za posetioce. Bezobrazluk, naročito što je reč o muzeju najvećeg domaćeg naučnika svih vremena i to je ujedno jedna od obaveznih atrakcija za turiste.
Inače, bio sam prošle godine u kuli Nebojša, žalosno je što je njenom rekonstrukcijom završeno i poslednje čišćenje, kada sam bio tamo toalet je bio u užasnom stanju, a ceo prostor prašnjav i prljav. Obavezno uvesti u naš rečnik definiciju reči ODRŽAVANJE. Toliko botova zaposleno i niko ne radi ništa. Paraziti.

Јесте офтопик, али и ја сам приметио да је добар део запослених у оквиру ЈП "Београдска твђава" у најмању руку веома примитиван . Знам да су плате вероватно мале, али људи, Калемегдан је наша најатрактивнија туристичка локација.
 
Ima li jos nekih konkretnijih vesti o novom muzeju Nikole Tesle? Ili ce i ovo nazalost proci samo kao balon najave :-/

Bio sam proslog meseca u muzeju u Krunskoj i zaista je skuceno potpuno.
 
Sto izvlacis bajate vijesti i nema na svu srecu veze jedno sa drugimi nisu ni blizu cemu to :bash: :bash:
 
Vrh