Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

pa rade šta hoće na parking mestima ispred ili ispod tržnih centara i na obeleženim mestima za invalide i suprotno signalizaciji i vertikalnoj i horizontalnoj pa ih niko ne može odneti jer to nisu javna parkirališta niti javna površina.
 
Ne znam kakve informacije ocekujes, projekat je gotov sve je izgradjeno ljudi se useljavaju i ocekujem uskoro prebacivanje u zavrsene projekte.
 
Mislim na Savadu 3 ;)

Ovo je koliko znam, već rasprodato. Ostao je valjda samo jedan veliki stan.
 
Ukoliko se bilo ko razmišlja o kupovini nove gradnje, zaobiđite Neimar V kao investitora u širokom luku. Srpski mentalitet zakidanja na svemu mogućem, da kvadrat koji košta kao da je na Vračaru izgleda prejadno u odnosu na konkurenciju u istom cenovnom rangu.

Ono što su A Blok, Sun City, West 65 i za nešto veći novac Central garden ponudili kao krajnji proizvod je daleko ispred Savade. Za skoro 2.000 eur po kvadratu imate utisak kao da ste kupili stan i garažu u Mirijevu, toliko fulšerisanja i štekanja da ja nemam reči, a o njihovom odnosu prema kupcima da ne govorim, nezadovoljstvo je na svakom koraku.

Neimar V može da gradi po Kaluđerici, Mirijevu i ostalim prigradskim naseljima, jer oni o višoj srednjoj ili luksuznoj gradnji nemaju veze, tako da se slobodno odlučite za bilo kog drugog investitora koji gradi zgrade u istom cenovnom rangu i uživaćete u svom novom stanu. U ovom slučaju će vam sa Neimar V firmom presesti vaš novi stan i umesto da se radujete tome kao jednoj od najlepših stvari u životu, postaće vam prava agonija kada vidite šta ste dobili za svoj novac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498165#p498165:atrb8q4l je napisao(la):
Neo85 » Pon Dec 04, 2017 10:21 pm[/url]":atrb8q4l]Ukoliko se bilo ko razmišlja o kupovini nove gradnje, zaobiđite Neimar V kao investitora u širokom luku. Srpski mentalitet zakidanja na svemu mogućem, da kvadrat koji košta kao da je na Vračaru izgleda prejadno u odnosu na konkurenciju u istom cenovnom rangu.

Ono što su A Blok, Sun City, West 65 i za nešto veći novac Central garden ponudili kao krajnji proizvod je daleko ispred Savade. Za skoro 2.000 eur po kvadratu imate utisak kao da ste kupili stan i garažu u Mirijevu, toliko fulšerisanja i štekanja da ja nemam reči, a o njihovom odnosu prema kupcima da ne govorim, nezadovoljstvo je na svakom koraku.

Neimar V može da gradi po Kaluđerici, Mirijevu i ostalim prigradskim naseljima, jer oni o višoj srednjoj ili luksuznoj gradnji nemaju veze, tako da se slobodno odlučite za bilo kog drugog investitora koji gradi zgrade u istom cenovnom rangu i uživaćete u svom novom stanu. U ovom slučaju će vam sa Neimar V firmom presesti vaš novi stan i umesto da se radujete tome kao jednoj od najlepših stvari u životu, postaće vam prava agonija kada vidite šta ste dobili za svoj novac.

I mene zanima konkretno.Mislim, oni su prodali Savada blokove ona trece nece skoro, nego ovi sto ce da preprodaju ...
Dakle sta konkretno ne valja kod tih stanova?
 
Neo 85, ništa konkretno nisi napisao. Samo post pun nekakve pljuvačine bez ijednog argumenta. Ne znam za kvalitet ali što se arhitekture tiče poslednja faza neimara je je za dve klase ispred svih konkurenata,, osim central gardena. Uz to, ovde au koristili punu opeku (dakle klasičan sendvič zid), što je opet daleko kvalitetnije i lepše od imitacije opeke koja je korišćena na susednom Abloku.

Isto važi i za urbanizam gde je ovaj kompleks nešto bolje i humanije isplaniran i na dosto boljoj lokaciji.

edit: U stvari, znam za kvalitet. Radio sam na adaptaciji jednog prostora u tim zgradama. Sve je isprojektovano i izvedeno školski.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498358#p498358:2h94kjau je napisao(la):
Delija » Uto Dec 05, 2017 5:58 pm[/url]":2h94kjau]Neo 85, ništa konkretno nisi napisao. Samo post pun nekakve pljuvačine bez ijednog argumenta. Ne znam za kvalitet ali što se arhitekture tiče poslednja faza neimara je je za dve klase ispred svih konkurenata,, osim central gardena. Uz to, ovde au koristili punu opeku (dakle klasičan sendvič zid), što je opet daleko kvalitetnije i lepše od imitacije opeke koja je korišćena na susednom Abloku.

Isto važi i za urbanizam gde je ovaj kompleks nešto bolje i humanije isplaniran i na dosto boljoj lokaciji.

edit: U stvari, znam za kvalitet. Radio sam na adaptaciji jednog prostora u tim zgradama. Sve je isprojektovano i izvedeno školski.
Ovo sto ti pricas sam i ja cuo, pa me sad ovo zbunilo....
 
Možda je mislio o materijalima u enterijeru. Tu jesu nešto lošiji od A Bloka i dosta od Westa. Druga faza Savade je super, prva onako...

Treća faza će se graditi uskoro ali na trenutno manje ateaktivnoj lokaciji.
 
Знам да сам досадан пошто преплављујем форум једним истим питањем, али постајем очајан па се надам да ће ми неко одговорити и да ћете ме разумети.
Елем, има ли на овом форуму оних који су у овом насељу купили спољна паркинг места?
Мислим на овако нешто:

https://www.google.rs/maps/@44.8066519, ... l=sr&hl=sr
 
Kupovali su u belvilu i to je sve neka siva zona i mislim da je lose davati tolike pare za to
Plus moze se kasnije desiti da rampe budu uklonjene i eto problema
Malo je drugacije ako se taj parking nalazi na parceli zgrade onda stim raspolaze stambena zajednica
 
@Ikar, kao sto ti je rekao Direktor, to je siva zona, tj ukoliko parking mesta ulaze u sastav parcele, jesu u raspolaganju skupstine stanara, ali i to nije tako jednostavno, jer se moraju dobiti raznorazne dozvole za postavljanje tih stubica, za koje nisam siguran da mozes da dobijes.
 
U stan se još uvek nisam uselio, pa ne mogu pričati o kvalitetu gradnje, toplotnoj i zvučnoj izolaciji... o tim stvarima ću napisati kad se uselim.

A zašto Neimar smatram neozbiljnim investitorom, koji ima nivo za Žarkovo i Sremčicu, a ne za zgrade više srednje klase, evo zbog čega:

- Prvu fazu su napravili umobolno ružnu sa braon fasadnim ciglama koje su im verovatno iskočile po povoljnijoj ceni, što nema veze sa renderom po kome su ljudi kupovali stanove i time naružili ceo blok. Klasična srpska posla.
- Stanovi ovog cenovnog ranga imaju aluminijum-drvo stolariju, a ne pvc stolariju kao što oni rade. Naknadno su nam rekli da će biti aluminijum pvc, da bi spolja bila siva stolarija zbog fasada, a zapravo je običan pvc, a sa spoljne strane je nalepljena neka siva folija.
- Garaže izgledaju kao najobičniji podrum iz 40-ih, zidovi nisu izgletovani, nisu obojeni. Ostali su zidovi nakon grubih građevisnkih radova i samo jeftino okrečeni u belo. Naknadno su zamazivali neke rupe po zidovima, pa su te zamaze naknadno krečili i sada je to kao da su se deca igrala. Kompletan ulaz u garažu, vrata ka hodnicima itd... sve je prejeftino i loše urađeno.
- U dnevnoj sobi je trebao da mi bude ostavljen bužir u zidu za kablove i to sam 5 puta ponavljao njihovom arhitekti, na šta me je on uveravao da je to urađeno i da nema nikakvih problema. Po primopredaji stana sam naravno video da nije urađeno, pa sam morao naknadno da štemujem zid, da gletujem ceo zid itd.
- Moleraj u celom stanu izgleda kao da se neko učio da kreči i gore od toga, ceo stan je morao ponovo da se gletuje i kreči.
- Komšiji ispod su zid koji je projektom trebao da bude na kraju kuhinje postavili na sred kuhinje. I kad im je to preneo rekli su mu da će biti sređeno za 23 dana?!
- Kada su njihovi majstori izvodili neke naknadne popravke u stanu nakon primopredaje oštetili su mi parket na više mesta.
- Kontejneri su ljudima ispod prozora (pogledajte rešenja kod A bloka i Sun City-a).

Fasada druge faze Savade je svakako lepša od prve, ali smatram da je to isključivo zbog komšija, gde je Neimar naučio neke stvari i to je za pohvalu. Neimarov prodajni tim se hvali kako nisu potrošili ni dinara u marketing, pa nisu ni morali jer je A Blok odradio marketing i za njih.

Pratio sam gradnju i tačno je da su sendvič zidovi sa punom opekom, plus je i što su dozvoljavali izmene u odnosu na početni projekat i tačno je da je blok humaniji u odnosu na ABlok, zato sam se i odlučio za stan na ovakvoj lokaciji, da ne gledam u susednu zgradu ili ne daj bože u zid od 13 spratova sa južne strane, kao što je u ABloku.

Ali ti završni radovi Neimara, za mene su kriminalni, Ako sam dao 22.000 eur za 2 garažna mesta očekujem da dobijem estetiku, a ne kao da sam parkirao auto u babin podrum, zato što je investitor hteo da uštedi 50k eura za koliko bi kompelet sredio garažu.

Svratite do cun city-a čija je cena bila i manja od Savade kada sam ja kupovao stan, pa pogledajte fasadu, pogledajte enterijer spolja, garažu, hodnike, onda će vam biti jasno kako treba da izgleda jedna zgrada tog cenovnog ranga, a ovo treba da se ostavi za Sremčicu i Mirijevo gde je kvadrat 1000-1200 eur.
 
E tako, konkretno reci.
Samo mi nije jasno zašto kao kupac stana sa toliko mana ne pokreneš žalbu za raskid ugovora ili umanjenje cene?
Druga stvar:
Mani se priče o Sremčici i Mirijevu te mane koje spominješ nisu vezane za lokaciju nego kvalitet koji jeste ili nije ispoštovan. Nema veze sa lokacijom.
To što ti misliš i želiš da to gde si kupio stan bude neka super lokacija , to je tvoj problem.
I to ti kažem kao neko ko živi u savskim blokovima...
 
Razumem čoveka, naročito ako je ponovo gletovao ceo stan, a razumem i zašto neće da raskida ugovor, na današnjem tržitu može samo da se izgubi u toj soluciji pošto su sve cene otišle gore.

A što se tiče garaža, ovo je recept malih investitora po vračaru, lekinom brdu i tako dalje, odradiš sve i garažu ostaviš u sivoj fazi, tipa tu ćete ionako parkirati vozila. Mislim da je i u 61. bloku bilo nekih pritužbi na Neimarovu garažu.

Kako pomenuh više puta na forumu i meni pak ova druga faza je daleko lepša nego A blok i bar spolja izgleda kvalitetnije. unutra nisam bio, a ni u abloku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498812#p498812:2bt61ydo je napisao(la):
SerbPacker » Thu Dec 07, 2017 12:13 pm[/url]":2bt61ydo]E tako, konkretno reci.
Samo mi nije jasno zašto kao kupac stana sa toliko mana ne pokreneš žalbu za raskid ugovora ili umanjenje cene?
Druga stvar:
Mani se priče o Sremčici i Mirijevu te mane koje spominješ nisu vezane za lokaciju nego kvalitet koji jeste ili nije ispoštovan. Nema veze sa lokacijom.
To što ti misliš i želiš da to gde si kupio stan bude neka super lokacija , to je tvoj problem.
I to ti kažem kao neko ko živi u savskim blokovima...

Nije uopste stvar lokacije, vec cene kvadrata, za tu cenu ocekujes da dobijes nesto lepse nego sto je tamo gde je cena 40% niza, slozices se?

Estetika je nesto sto izdvaja skupe zgrade od jeftinih izmedju ostalog, da nisu samo 4 zida i to je to, vec da je radio ozbiljan arhitekta na celom projektu i ozbiljni izvodjaci. Ali ovde nije kriv arhitekta, jer su njima po projektu garaze takve kakve su, sto ce reci da se investiror ustekao za sitne pare, s obzirom koliko su sve to naplatili i kako treba da izgleda zgrada te cenovne kategorije. A o zavrsnim radovima u stanovima da ne pricam, sta da vam kazem kad je moler u hodnicima valjkom isao do coska i cosak ostavio neokrecen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499002#p499002:26cxrkj7 je napisao(la):
cloud041 » Fri Dec 08, 2017 1:12 am[/url]":26cxrkj7]Meni nije jasno zašto si primio takav stan.
Možda zato što sam stan platio pre 2 godine i što živim kao podstanar to vreme, a ako čekaš investitora da nešto sredi dočekaćeš na proleće.
 
Neo85":32bxmg0z je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498812#p498812 je napisao(la):
SerbPacker » Thu Dec 07, 2017 12:13 pm[/url]":32bxmg0z]E tako, konkretno reci.
Samo mi nije jasno zašto kao kupac stana sa toliko mana ne pokreneš žalbu za raskid ugovora ili umanjenje cene?
Druga stvar:
Mani se priče o Sremčici i Mirijevu te mane koje spominješ nisu vezane za lokaciju nego kvalitet koji jeste ili nije ispoštovan. Nema veze sa lokacijom.
To što ti misliš i želiš da to gde si kupio stan bude neka super lokacija , to je tvoj problem.
I to ti kažem kao neko ko živi u savskim blokovima...

Nije uopste stvar lokacije, vec cene kvadrata, za tu cenu ocekujes da dobijes nesto lepse nego sto je tamo gde je cena 40% niza, slozices se?

Estetika je nesto sto izdvaja skupe zgrade od jeftinih izmedju ostalog, da nisu samo 4 zida i to je to, vec da je radio ozbiljan arhitekta na celom projektu i ozbiljni izvodjaci. Ali ovde nije kriv arhitekta, jer su njima po projektu garaze takve kakve su, sto ce reci da se investiror ustekao za sitne pare, s obzirom koliko su sve to naplatili i kako treba da izgleda zgrada te cenovne kategorije. A o zavrsnim radovima u stanovima da ne pricam, sta da vam kazem kad je moler u hodnicima valjkom isao do coska i cosak ostavio neokrecen.

Pa ti spominješ lokaciju, a žališ se na kvalitet.
Dakle ako je u pitanju lokacija cena je takva.
Ako je u pitanju kvalitet to se rešava na drugi način. Makar i preko suda. Moj prijatelj nije hteo da primi stan i insistirao je na kvalitetu koji je propisan u ugovoru, angažovao advokata i stvar je dovedeno u red , plus su mu isplatili iznajmljivanje stana u periodu popravke...
Belvil je u pitanju bio...
 
Neo85":36u0oc1r je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499002#p499002 je napisao(la):
cloud041 » Fri Dec 08, 2017 1:12 am[/url]":36u0oc1r]Meni nije jasno zašto si primio takav stan.
Možda zato što sam stan platio pre 2 godine i što živim kao podstanar to vreme, a ako čekaš investitora da nešto sredi dočekaćeš na proleće.
Kapiram ja tebe ali si im učinio uslugu. Nisu to male pare da bi zaboravio.

Koliko je tu bio kvadrat ako nije tajna?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498802#p498802:1k2ogc5u je napisao(la):
Neo85 » Čet Dec 07, 2017 11:23 am[/url]":1k2ogc5u]
- Prvu fazu su napravili umobolno ružnu sa braon fasadnim ciglama koje su im verovatno iskočile po povoljnijoj ceni, što nema veze sa renderom po kome su ljudi kupovali stanove i time naružili ceo blok. Klasična srpska posla.
Slažem se, braon cigla je kriminalna, i 100% bi odustao od kupovine stana da sam znao da će tako biti u startu. Jedan od glavnih razloga zašto nismo kupili stan u A Bloku već u savadi je bilo zbog braon prozora i braon fasade A Bloka, na renderu je Savada izgledala daleko humanije.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498802#p498802:1k2ogc5u je napisao(la):
Neo85 » Čet Dec 07, 2017 11:23 am[/url]":1k2ogc5u]
- Stanovi ovog cenovnog ranga imaju aluminijum-drvo stolariju, a ne pvc stolariju kao što oni rade. Naknadno su nam rekli da će biti aluminijum pvc, da bi spolja bila siva stolarija zbog fasada, a zapravo je običan pvc, a sa spoljne strane je nalepljena neka siva folija.
Ne razumem se baš u tu građevinu najbolje da sad znam razliku, ali ovi prozori kakvu su na Savadi su odlični. U stanovima je veoma toplo, za razliku od ABloka gde sam čuo da imaju problema sa samom stolarijom izolacijom.

Takođe, nikoga u Savadi nisam čuo da se žali na zvučnu izolaciju, za razliku od A Bloka.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498802#p498802:1k2ogc5u je napisao(la):
Neo85 » Čet Dec 07, 2017 11:23 am[/url]":1k2ogc5u]
- Garaže izgledaju kao najobičniji podrum iz 40-ih, zidovi nisu izgletovani, nisu obojeni. Ostali su zidovi nakon grubih građevisnkih radova i samo jeftino okrečeni u belo. Naknadno su zamazivali neke rupe po zidovima, pa su te zamaze naknadno krečili i sada je to kao da su se deca igrala. Kompletan ulaz u garažu, vrata ka hodnicima itd... sve je prejeftino i loše urađeno.
Garaže izgledaju kao KP dom ali nemoj da zaboraviš jednu činjenicu - stanari A Bloka bi se vrlo rado menjali sa nama. Prvo garaža je daleko kvalitetnije urađena, A Blok je imao silnih problema sa prokišnjavanjem (ne znam da li je to rešeno), Savada nije imala nikada takvih problema. Plus imamo rolo vrata na ulasku u garažu i samog čuvara unutar garaže, što mislim da je ok. Generalno gledano, da mogli su da izgletuju i okreče da to liči na nešto, ali ako je za utehu napravili su funkcionalno a ne našminkano.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498802#p498802:1k2ogc5u je napisao(la):
Neo85 » Čet Dec 07, 2017 11:23 am[/url]":1k2ogc5u]
- Moleraj u celom stanu izgleda kao da se neko učio da kreči i gore od toga, ceo stan je morao ponovo da se gletuje i kreči.
Ja sam u startu pregletovao sve tako da me i nije puno zanimalo kakav je bio kvalitet, ali nije ništa bolje ni u A Bloku ni u jednoj drugoj zgradi, sve je to mašinsko malterisanje i manje više isto... Ne možeš očekivati da ti na masovnoj gradnji picane svaki stan i brinu se o detaljima.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498802#p498802:1k2ogc5u je napisao(la):
Neo85 » Čet Dec 07, 2017 11:23 am[/url]":1k2ogc5u]
- U dnevnoj sobi je trebao da mi bude ostavljen bužir u zidu za kablove i to sam 5 puta ponavljao njihovom arhitekti, na šta me je on uveravao da je to urađeno i da nema nikakvih problema. Po primopredaji stana sam naravno video da nije urađeno, pa sam morao naknadno da štemujem zid, da gletujem ceo zid itd.
- Komšiji ispod su zid koji je projektom trebao da bude na kraju kuhinje postavili na sred kuhinje. I kad im je to preneo rekli su mu da će biti sređeno za 23 dana?!
Ti očigledno nisi nikad imao posla sa bilo kakvim majstorom :) Ko to još uzima za ozbiljno. Ako ti je neka stvar bitna trebao si da angažuješ nekoga (nadzor) da to kontroliše ili da im sam stojiš nad glavom dok ne urade kako treba.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498802#p498802:1k2ogc5u je napisao(la):
Neo85 » Čet Dec 07, 2017 11:23 am[/url]":1k2ogc5u]
- Kada su njihovi majstori izvodili neke naknadne popravke u stanu nakon primopredaje oštetili su mi parket na više mesta.
To je prosto normalno (ako pod oštećenje smatraš ogrebotine). Meni je bio veći problem što sam ja doplatio za bolji parket, a firma koja isporučuje parket uvek stavi lepše komade na vrh palete, pa kad majstor krene da postavlja lepi komadi bez čvorova su u uglu sobe gde niko ne vidi, a na samom ulasku u sobu čvor do čvora...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498802#p498802:1k2ogc5u je napisao(la):
Neo85 » Čet Dec 07, 2017 11:23 am[/url]":1k2ogc5u]
- Kontejneri su ljudima ispod prozora (pogledajte rešenja kod A bloka i Sun City-a).
A Blok rešenje sa podzemnim kontejnerima je po meni velika glupost. Svaki dan po celu noć samo drndaju sa kamionima za pražnjenje, treba im po 20 minuta da isprazne jedan kontejner a kad zaređaju celu ulicu po 2 sata bruje i udaraju, mogu da zamislim kako je onima na prvom spratu u A Bloku. Mislim da tu ne treba da izmišljamo toplu vodu već da iskopiramo kako rade svi veći gradovi - normalni kontejneri, stavi se gomila njih i ogradi u neki drveni špajiz da se ne vide i to je to.

Problem su i oni reciklažni kontejneri zbog kojih će neko da pogine na izlasku iz garaže, to treba skloniti na neko drugo mesto.



Osim te fasade, ja sam zadovoljan šta sam dobio za pare koje sam uložio, da je moglo bolje to može uvek ali je generalno ok za to koliko košta. Uzeo sam i stan u A Bloku u četvrtoj fazi, zgrada će biti mnogo bolja nego što je Savada i prve faze A Bloka, ali to je i logično, za toliko je i skuplje.
 
Vrh