Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

БилБодер :D "Земунских капија" у Булевару Арсенија Чарнојевића (аутопут кроз Нови Београд) у нивоу блока 39, близу аутобуског стајалишта 18, 88, 601.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488169#p488169:2khm2feq je napisao(la):
lima » 30 Окт 2017 07:35 pm[/url]":2khm2feq]Je l istina da je u bombardovanju kasarna koja se nalazila tu bila gotovo sravnjena sa zemljom? Čuo sam razne priče o zračenju, uranijumu na tom mestu... je l zna neko nešto više o tome... da li je to sve ispitano, provereno...?!
@Лима, не није истина, некадашња касарна "Коњичка школа", није бомбаровањем сравњена са земљом, то су глупости. Иначе она је бомбардована на ноћ између 4. и 5. априла 1999. Овај део касарне на слици према улици Цара Душана је бомбардован.

О причама о зрачењу, уранијуму на том и осталим бомбрдованим местима од стране криминалаца из нато-а, смо расправљали на подтеми „Генералштаб“, па погледај тамо.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=489979#p489979:27lvh42s je napisao(la):
wrexham » 06 Nov 2017 11:35 pm[/url]":27lvh42s]Ne razumem, ko će graditi na tom placu u Novogradskoj, isto GDS?
Nemam pojma, ja sam samo komentarisao lokaciju, nemam nikakve informacije o gradnji.

Mada bi meni odgovaralo, jer bi to mozda povuklo resavanje ovih uskih grla koje sam pominjao (pogotovo Ugrinovacku)
 
Mi smo zainteresovani za kupovinu stana,bili smo pre par dana kod GDS da vidimo ogledni stan.Manji stanovi su skoro svi prodati,1-sobni i 2-sobni,3-sobnih i 3,5-sobnih jos ima.Nas zanima 3,5-sobni,kvadrature 93kvm(velika smo porodica),tih stanova ima najmanje,ali je i najmanje interesovanje.Sve 3 zgrade(C,D,E) su oko 20% odradjene.
Nas su najvise zanimale neke tehnicke stvari vezane za gradnju.Okolinu,ulice i sl. ne komentarisem,nama odgovara.Najbliza skola je u Alaskoj ulici,oko 10 minuta setnje(dva puta se prelazi ulica,ima pesackih staza,ako je nekome bitno).Za vrtice ne znam.GDS ne znam da li ce biti novih skola i vrtica u okolini,nije njihova nadleznost.Izvodjac radova je firma koje je radila i zgrade u Stepi i I.Ribara,pocinje im ime na K(ne znam da li smemo da ih reklamiramo).Oni grade prve 3 zgrade,sledece 2 je dobila neka firma iz Sabca
.Apsolutno nista ne moze da se menja u stanu.Klime ne ugradjuju.U podovima i zidovima koji su pored susednih stanova ima zvucna izolacija.Visina plafona 2,65m,u kupatilu 2,40m zbog spustenih plafona(sakrili su cevi).
 
Nama je receno da je moguce menjati, ali sa nasim materijalom. Mislim da je to teze za izvesti, tj. treba juriti majstore itd. Npr. jos se ne zna kakav ce lak da se koristi za parket (mat ili sjajni), i navodno je moguce doneti svoj (ako je drugaciji) na dan lakiranja. Opet kazem ne znam da li ce to u praksi uopste biti moguce.
 
Nama je receno da nista ne moze,bez obzira ciji je materijal.Mi smo hteli da nam nestave neki zid,znaci nista da dogradjuju nego samo da ga uopste ne urade i rekli su ne.
I hteli smo da u stanu iznad naseg ugradimo dodatnu izolaciju protiv buke ispod parketa(mi sve da finansiramo)za to su rekli da izolacija ima(nismo dobili detalje kakva,jer to ne mogu da nam daju).Izolacija protiv buke nam je bitna,znamo kako je to u Stepi lose odradjeno.
Jedan covek je hteo da u stanu bas nista ne urada,pa cak ni zidove za istu cenu i odbili su ga.Kao oni moraju svaku plocicu i lajsnu da fakturisu i to dodavanja ili oduzimanje necega zbog toga nije moguce.Parket je u oglednom stanu mat.
Ako neko planira da kupuje sada do 31.12 dok traje popust, neka se javi,da usporedimo utiske dok nismo definitivno sve potpisali.:)
A da,dobili smo primerak ugovora,prosledili nasem advokatu,cekamo da nam kaze sta misli,da li je ok ili ne.U ugovoru su se ogradili i stavili rok zavrsetka mart 2019.Ali oni kao planiraju najranije prva useljenja novembar,decembar 2018.
 
Garazna mesta su 11,5 do 12,5 kvm,nema mogucnosti izbora mesta,svakom stanu je vec dodeljeno garazno mesto.Mi smo hteli 2 garazna mesta,jedno pored drugog,ali ni to nije moguce,bar za sada.Mora da im se pise zahtev,pa da pomeraju mesta..itd.Ako se otplacuje rata je 108e mesecno,20% je ucesce.
 
U stepi zavisi od zgrade, moj kolega ima super zvucnu izolaciju tamo. Ovde je po projektu kamena vuna, kapiram da je nemoguce dodavati nesto na to posto se onda menja debljina poda itd. Isto tako stan bez zidova nije moguce dobiti jer ne moze proci tehnicki prijem gde se gleda projekat i sve prostorije moraju biti tu. Nama je receno da se npr. kuhinja u trosobnom stanu moze ostaviti bez zidova ali da plocice moraju biti dole, da bi se jasno videlo da postoji prostorija. Znam da je mat lak u oglednom stanu ali je receno da to nije definitvno odluceno.
 
Navodno ce se rektivirati skola desanka maksimovic u kojoj je sad geografski fakultet
 
Koja je konacna cena kvadrata, i kom bloku pripada ovaj deo kasarne koji je bio bombardovan 1999. godine, ovaj prema ulici Cara Dusana?
hvala
 
Cena kvadrata zavisi od strukture i pozicije stana. Okvirne cene imate na sajtu, mada je bolje da ih pitate. Takodje postoji popust od 6% za ugovore do 31.12.
Sto se tice dela koji je pogodjen, poredjenjem 'street view-a' i fotki iz 99-te, mislim da je to tacno gde se sad nalazi ogledni stan.
 
120 prodatih od 320. Bar tako kažu u prilogu na B92.
 
Za tri I po meseca prodaje 37%. Ne znam kako to tumačiti ali mi deluje korektno. Ono što može da se zaključi je da će popust sigurno potrajati jer pretpostavljam da su ostali veći stanovi koji inače GDS-u teže idu u prodaji.
 
Nije atraktivna lokacija oko koje će se otimati ovi što bi da izdaju. Uglavnom kupuju ljudi koji će tu da stanuju.

Prodaće se to, istina malo teže, posebno veći stanovi.
 
- Прилично неатрактивна локација
- Нефункционалан распоред (пролазна дневна соба)
- Превисока цена квадрата за периферију Земуна
- Недостатак школа, продавница, вртића...
- Динамика плаћања (плаћа се цео износ одједном након овере уговора)
- Не зна се када ће комплекс бити завршен у потпуности (сигурно не пре 2020.)
 
Taj kraj, gde se pravi kompleks je "mrtav". Prolazim tu svakodnevno, i svaka čast na hrabrosti da se na toj lokaciji bilo šta gradi. Možda na neki način hoće da udahnu neki novi život i budu pioniri koji će povući nogu da se ceo taj kraj oživi i privuku neki novi investitori, jer potencijala za novogradnju ima. Verujem da bi dobar deo starosedeoca dao svoje placeve i kuće u zamenu za stanove.
Međutim, nisam siguran koja im je ciljna grupa stanovništva?! Ja lično, imam troje dece, i ne vidim šta bi me tu privuklo. Rub zemuna, predaleko od svega, ni tamo ni vamo. Na korak od dunava a moram na kej da bi prošetao istim. Nema supermarketa blizu, lokali (sem pekara) se stalno otvaraju i zatvaraju. Slično je i sa Novom Galenikom naseljem.Realno kao karantin, oni isto čekaju već desetine godina da dobiju nešto u kraju........ dobiše most pa eto skoknu do Borče u Shopi za 10minuta busom...
Ne znam, možda sam razmažen postao, ali za taj novac koji traže, sigurno ne misle da nastane penzionere, bankomata nigde u okolini, zabavnih sadržaja ni na vidiku, sem bazena na altini I slično.
Ne vidim ni kako bi se u bliskoj budućnosti izvelo da se napravi neki kej na Dunavu koji je vrlo blizu itd.
Eventualno industrijski park koji je u planu, ali sa druge strane dunava, možda razmrda ceo taj kraj, mada mi više deluje da dobro drma levu obalu dunava.
Tako da je moje mišljenje da je investitor zagrizao veliki kolač, a zagrcnuti se neće on, već kupci koji seku taj kolač sa nožem sa dve oštrice.
 
To nije "mrtav" kraj vec istorijski deo Zemuna sa svojim specificnostima koji se ako ima pameti nikad nece pretvoriti u Pozesku ili Vojv. Stepe itd. Naselje je stvoreno za ljude koji zele mir i bekstvo od takvih sredina. Ni ja licno se nebi tamo preselio ali ima dosta ljudi koji bas to i takvo okruzenje traze. Dalje ljudi tu zive decenijama i preziveli su bez supermarketa, zivi, zdravi i pravi nista im ne fali.
Sto se tice cene kvadrata ona nebi smela da prelazi jedno 1300 evra sobzirom da je drzavni projekat. Ako se za te pare dobije dobra toplotna i zvucna izolacija i ako je kvalitet opreme, stolarije itd. u stanovima odgovarajuci ovo je pdlicna kupovina.
 
Biće sigurno u samom naselju tih sadržaja o kojima se priča. Sam kraj trenutno izgleda kao neko veliko selo ali ima potencijala da se u budućnosti pretvori u lepo predgrađe. Veza sa NBG gde mnogi ljudi rade je odlična, veza sa starim gradom takođe, reka je blizu, autoput je blizu. Dugoročno bolja lokacija od Vojvode Stepe ili Živka Davidovića.

Naravno, druga je stvar koliko će se taj kraj u budućnosti brzo razvijati.

Cena je u ovoj fazi prilično ambiciozna, čak i ova akcijska.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501173#p501173:sxesp1ye je napisao(la):
peki76 » 16 Dec 2017, 07:32[/url]":sxesp1ye]Taj kraj, gde se pravi kompleks je "mrtav". Prolazim tu svakodnevno, i svaka čast na hrabrosti da se na toj lokaciji bilo šta gradi. Možda na neki način hoće da udahnu neki novi život i budu pioniri koji će povući nogu da se ceo taj kraj oživi i privuku neki novi investitori, jer potencijala za novogradnju ima. Verujem da bi dobar deo starosedeoca dao svoje placeve i kuće u zamenu za stanove.
Međutim, nisam siguran koja im je ciljna grupa stanovništva?! Ja lično, imam troje dece, i ne vidim šta bi me tu privuklo. Rub zemuna, predaleko od svega, ni tamo ni vamo. Na korak od dunava a moram na kej da bi prošetao istim. Nema supermarketa blizu, lokali (sem pekara) se stalno otvaraju i zatvaraju. Slično je i sa Novom Galenikom naseljem.Realno kao karantin, oni isto čekaju već desetine godina da dobiju nešto u kraju........ dobiše most pa eto skoknu do Borče u Shopi za 10minuta busom...
Ne znam, možda sam razmažen postao, ali za taj novac koji traže, sigurno ne misle da nastane penzionere, bankomata nigde u okolini, zabavnih sadržaja ni na vidiku, sem bazena na altini I slično.
Ne vidim ni kako bi se u bliskoj budućnosti izvelo da se napravi neki kej na Dunavu koji je vrlo blizu itd.
Eventualno industrijski park koji je u planu, ali sa druge strane dunava, možda razmrda ceo taj kraj, mada mi više deluje da dobro drma levu obalu dunava.
Tako da je moje mišljenje da je investitor zagrizao veliki kolač, a zagrcnuti se neće on, već kupci koji seku taj kolač sa nožem sa dve oštrice.

Ja živeo na Galenici 20 godina ništa mi nije falilo. Kako su napravili most, bolje i da nisu.
 
Pa realno tu nije ni bilo puno porodica te nije ni trebalo toliko raznih sadržaja
tamo gde dodju ljudi
pravice se i prateci sadržaj .... razvoj .....bice sve to dobro,
samo jeste jaka cena

A za Galeniku.... nije bilo ni .... pa sada ima svašta nešto , pa i ona, i sve dr. se ne prekidno menja i ,,dogradjuje,, :)
 
Info za potencijalne kupce posto je vec spominjano:

Mogu da se dobiju 2 garazna mesta koja su vezana. Treba biti samo iskljuciv (da ne kazem bezobrazan :) ) posto je odgovor za sve u startu "ne moze" i "vidite sa izvodjacem".
 
Mi nismo uspeli da dobijemo 2 spojena garazna mesta iako smo se danima sa njima oko toga prepirali.Na kraju smo morali da pristanemo na to koje su nam ponudili jer nismo mogli vise da cekamo.Inace GDS je za bilo kakvu komunikaciju veoma "nekomunikativna" :) Devojke koje rade u njihovom Showroom daju dosta netacne informacije vezane za dalju proceduru u vezi kupovine stana,kada njih pitate nesto sve moze,a kada dodje do tenutka kupovine onda njihovi pravnici,menadzeri i ostali kazu nemoze,odakle vam taj info i sl.
Tako da sve informacije koje dobijete na startu proverite jos koji put.I ako je ikako moguce izbegnite njihovog glavnog za taj projekat(A.B.) jer je veoooooma nemoguc covek i odbija bilo kakvu pomoc i saradnju,a to je njegov posao....A devojke daju samo njegov broj telefona.
A da,bez obzira na sve kupili smo stan :D
 
...Devojke koje rade u njihovom Showroom daju dosta netacne informacije vezane za dalju proceduru u vezi kupovine stana,kada njih pitate nesto sve moze,a kada dodje do tenutka kupovine onda njihovi pravnici,menadzeri i ostali kazu nemoze,odakle vam taj info i sl....
Kako se radi o pravnom licu koje ima važeči elektronski potpis
ZA informacije vezane za dalju proceduru u vezi kupovine stana,kada njih pitate ,
treba da to činite elktronskim putem , E-mailom
te
u slučaju da vam NAKNADNO njihovi pravnici,menadzeri i ostali kazu nemoze,odakle vam taj info i sl....
to je onda LAKO dokazivo krivično delo obmane - prevare

naravno raznorazni muljazimi nece odgovarati na takva pitanja postavljena E-mailom
a Vi ce te odmah znati
da li jesu ili nisu Muljazimi sa koima bi da poslujete
:sesir:
 
Vrh