Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Дивљи таксиста на регуларној такси станици у улици Др. Хуго Клајна, преко пута пијаце "Бежанијска коса", а одмах уз аутобуско стајалиште 72, 74, 75, 613. Има таблу и налепницу Накси таксија (Naxis), али сам заборавио да погледам и који је број на табли ! Регуларни таксисти уопште не реагују !
Сликао сам јуче - 26.02. у 13:43 часова.

 
Upravo su besploslicari blokirali ceo grad, a tek na Brankovom mostu kakva je zurka i u tunelu. Olos.

 
Пренео сам део поруке са теме о УМП-у

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445777#p445777:1azzfh7w je napisao(la):
Гага » 12 Апр 2017 12:44 am[/url]":1azzfh7w]
Док сам сликао са надвожњака у објектив ми „упадоше“ два дивља такси возила, а кад сам сишао са насипа, створи се и трећи дивљак :notok: . Ова перионици изгледа као да им је нека база, зависно од удружења. Слике и у теми о таксистима.

Значи дивљак такси је ова Алфа 159 караван, Пежо 407 караван, Фијат Мултипла није - има такси таблицу. Трећи дивљак је Форд Фокус лимузина, регистарска таблица се не види најбоље, а мислим да је број БГ 889 ЛБ

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Ovi vozaci vise nisu "divljaci"!
Dobili su dozvole prekjuce. I uspeo im je strajk.
 
Bolje za nas mušterije. Plaćaće porez, ući će u legalne tokove, i povećaće konkurenciju.
 
A kad dobijaju tx tablice i koliko ih je legalizovano
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445873#p445873:1u5ngel6 je napisao(la):
Pule » 12 Апр 2017 01:04 pm[/url]":1u5ngel6]Ovi vozaci vise nisu "divljaci"!
Dobili su dozvole prekjuce. I uspeo im je strajk.
Ето то нисам знао, хвала за обавештење @Пуле.
Мада ми се то не свиђа, али шта да се ради.
Лично не користим такси.
 
Problem taksija je taj sto je celokupno uredjenje i poslovanje prepusteno i dato privatnom pojedincu. Mnogo bi uredjenije bilo kada bi tu ulogu preuzeo na sebe grad.

Ali tu ima jedna stvar koja zapinje. To je novac.
U slucaju Grada on bi se znao gde odlazi i koliki je priliv. Dok u slucaju pojedinca pare se takodje skupljaju i odlaze u grad, ali bez pokrica.
 
Пренећу нека запажања из иностранства:

Праг: На такси станици у центру Прага пишу цене колико кошта такси до ког дела града.

Амстердам: Цимер ми је црнац таксиста, брат несврстани, тако да добијам информације о систему из прве руке. Постоје три врсте таксиста: улични чекачи (једини који постоје у Србији), превоз особа са посебним потребама, и уговорени такси превоз(рецимо, сваки дан директора на посао, по позиву за потребе одређене фирме и слично). Мој цимер ради ово треће. За све три категорије да добијеш лиценцу мораш знати минимум енглески (осим холандског), посебне обуке како са трудницама, како са особама са инвалидитетом, са особама са менталним проблемима, оболелима од инфективних болести итд. Осим аутомобила, доста је комби такси возила.
 
Koje sranje. Ja više volim da mi taksista priča o svojim dostignućima u seksu i/ili Srpskoj dobrovoljačkoj gardi. Truli dekadentni Zapad.
 
na trulom zapadu vode dosta računa o osobama sa posebnim potrebama, nisam znao da postoje posebne taksi službe za njih, znam da skoro sve veće rent a car agencije nude iznajmljivanje ovim licima (naišao sam na ovaj tekst na Internetu koji daje više detalja). Nisam čuo da postoje i kod nas takve mogućnosti, bilo bi lepo ukoliko se neko seti da uvede i tu uslugu
Danas je inace dan osoba sa invaliditetom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497694#p497694:3imp78fo je napisao(la):
tragac » Sub Dec 02, 2017 11:39 pm[/url]":3imp78fo]Koje sranje. Ja više volim da mi taksista priča o svojim dostignućima u seksu i/ili Srpskoj dobrovoljačkoj gardi. Truli dekadentni Zapad.
:lol: :D

Inače, nije ni u tom Pragu sve tako bajno i krasno po pitanju taksista. Ima tih koji se striktno pridržavaju cenovnika ali ima i dosta divljaka i/ili onih koji podvaljuju drugu cenu kad se stigne do odredišta.

I tamo svaka menjačnica ima svoj kurs.
 
Kad se samo setim izgleda taksista kod praške autobuske stanice. Pa naši taksisti su za njih pojam za modu i ponašanje

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Bender Rodriguez":vhw97qxq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497694#p497694 je napisao(la):
tragac » Sub Dec 02, 2017 11:39 pm[/url]":vhw97qxq]Koje sranje. Ja više volim da mi taksista priča o svojim dostignućima u seksu i/ili Srpskoj dobrovoljačkoj gardi. Truli dekadentni Zapad.
:D

Inače, nije ni u tom Pragu sve tako bajno i krasno po pitanju taksista. Ima tih koji se striktno pridržavaju cenovnika ali ima i dosta divljaka i/ili onih koji podvaljuju drugu cenu kad se stigne do odredišta.

I tamo svaka menjačnica ima svoj kurs.

Svuda ima 'svega'.
Ima takvih i u austriji i nemackoj pa cak i u svajcarskoj...
Pitanje je samo odnosa savesnij i onih koji rade na divlje ili legalno ali divljacki...
E sad za prag...
Samo sto u tom pragu imas taxi aplikacije kojima odredis odakle dokle (mozes i da iscrtas trasu) i dobijes cenu koja moze da se razlikuje maks par procenata.
Preko aplikacije imas info i taksi broja kojeg si angazovao.
Davno korisceno, cini mi se 2013 ili 14, ali jako korisno.



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Slozio bih se da je taksi prevoz jednoga grada kao obelezje nacionalne kuhinje jedne zemlje. Predstavlja, pokazuje i trazi da se proba.
Iskustva su nakon toga razlicita.
 
Mozda ovo vazi u malcice uredjenijem i odgovornijem drustvu. Ali kome ovde, kod nas, vi mozete da poverite i date auto na koriscenje a da kasnije ne budete u nekom problemu.

Jasniju sliku ovoga mozete imati ako samo zamislite da vas npr. udari, ogrebe ili drugu stetu nanese neregistrovano vozilo NN korisnika. Recimo Romobil nekog pobesnelog dzipsi maxa. Osiguranje nista ne isplacuje ako je pocinilac nepoznat.
 
Vi ste valjda svesni da je taxi servis u bilo kom delu “civilizovanog” svet jedan od najbahatijih grana privrede i usluge.
Ja cu u Montrealu, Torontu, NYC… radije ici peske 5km nego da uzmem taxi makar pa vukla 3 torbe sa sobom. Iskustva su mi u 90% slucajeva uzasna. Ili me strah kako voze, ili auto bazdi, ili se cudno ponasaju pa se osecas nesigrno, ili se oseca duvan, ili tresti muzika najcesce grozna, paralelno parkiraju… (jedan mi je skoro ranom zorom do aerodroma pokazivao nekakav kult snimak na svom iPadu - morala sam da gledam, jer je on zahtevao da se taj snimak prati i uz put je objasnjavao o cemu se radi… i to je radio svakom korisniku - samo kad se dokopah destinacije).
Vozaci su uglavnom frustrirani tipovi ljudi koji imaju vise obrazovane diplome, ali ne mogu da ih iskoriste ili tipovi ljudi koji od obrazovanja samo imaju vozacku dozvolu. Zato je najbolje zabraniti makar im zabraniti da pricaju sa putnicima, ako nisu nesto pitani.
Hvala onim retkima koji imaju pristojnosti i ljubaznosti.


Osim sto je nedavno u Montrealu pokrenut nesto drugaciji taxi biznis.
Téo.
http://teomtl.com/en/
Zarko bih zelela da jednom u Bgd. ovako nesto zavlada.

1. Svaki auto je elektricni auto (po gradu najvise Kia Soul i Nissan, a do aerodroma Tesla S i X).
2. Izgled auta uniformisan - vozaci uniformisani
3. Vozaci pazljivo izabrani
4. Osiguranje putnika placeno
5. Nema izvlacenja novcanika, sve karticom kroz app
6. App prikaze i lokaciju auta i sliku vozaca
7. Usluga se ocenjuje
8. Cena kompetativna - cena na osnovu standarda nalozenog gradskim zakonom.

Znaci svetlosu godinu iznad Ubera i obicnog taxija u inovaciji, kvalitetu, pouzdanosti i sigurnosti.
 
A mi u bg muku mucimo protiv divljih taksista bagre koja je stajala i na terazijama cak svi redom bez TX tablica razni modeli kola i odma vriste cim neko oce da ih fotka
Rodjsku je jedan htjeo da naplati za put od 600 din 4000 din sreca pa sam ga ja cekao sreca pa nismo imali vremena da se raspravljamo dobio je 500 din bag** jedna divljacka
Sto se regularni taksiste ne udruze protiv divljaka vec ih tolerisu da stoje medju njima
 
Evo jos jedne ideje divljih dileja gde da naprave taksi stajaliste...
Kod gradske biblioteke, ugao Pariske i Knez Mihaila
 
20180127_185338.jpg


Divljak na terazijama a za to kod biblioteke treba tu staviti stubice
 
Vrh