Šta je novo?

Razni projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500752#p500752:1kmugjpb je napisao(la):
spatiotecte » Čet Dec 14, 2017 12:31 pm[/url]":1kmugjpb]ovaj novi nikako ne moze biti u svom stilu posto je on mesavina raznih stilova od kojih je art deco najupadljiviji mada arhitekta kao da je uzeo delove 3 zgrada i sklepao to na neki najneprirodniji nacin.
Ovo kako god okrenes je neko mutant resenje.
Potpuno se slazem sa ovim odgovorom. Meni deluje kao da je neko namerno naruzio prethodnu skicu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500608#p500608:rpdyawkv je napisao(la):
Earthmoving » 13 Dec 2017 21:51[/url]":rpdyawkv]8 spratova? Koji banditi izdaju takve dozvole? Grad vec ne moze normalno da funkcionise, unistice ga skroz pretrpavanjem. Ne bi im slucajno palo na pamet da naprave novi park, prostor, trg, samo lesinarenje postojece jadne infrastrukture.

Кад буде нека нормална власт све ће то бити решено
 
Bilo je x vlasti pre ove i taj problem nikad nije bio resen.
Cisto sumnjam da ce bilo koja druga vlast u dogledno vreme da promeni bilo sta.
Problem je u nasem mentalitetu. To se tesko menja
 
Kamo srece da je vise ovakve novogradnje. :vops:
 
Nadogradnja u Kralja Petra je više nego ok ispala, jeste da je bilo koja nadogradnja problematična sa nivoa urbanizma, ali ova je stvarno ok, nije odlična ali je ok.
 
Gde je ok ispala?
Opet zgrada na zgradu, ne vidim sta je tu ok.
gabariti postojece zgrade nisu ispostovani, ovo iznad nema nikakvu arhitektonsku povezanost sa onim ispod.
 
Nelegalna dogradnja, legalizovana, fasadu zgrade platio grad. Tako može kad imaš vezice.
 
Cekaj ta u kralja petra je 2 puta nadogradjivana za drugi put je imala dozvole i gradj tablu a fasadu je trebo da plati taj lik sto je radio nadogrsdnju
 
I tako nicu P+8 giganti na Dorcolu gde novogradnja ne bi trebala da predje P+6
 
Nadogradnja je teska katastrofa, kao uostalom i sve koje su radjene u gradu. Dziber verovatno misli da ima cool stan, a unistio je zgradu moderne. Fasada je obnovljena samo do pola.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500174#p500174:81med287 je napisao(la):
Johnest_Hon » Uto Dec 12, 2017 12:45 pm[/url]":81med287]
Deo Izvorske iznad Petra Martinovića
WP_20171210_14_43_21_Pro.jpg

Ova gradnja se nalazi na parcelama 13280/79 i 13280/80. U katastru izlaze informacije:
Терети на објекту
Терет број: *
Врста терета: ОБЈЕКАТ ИЗГРАЂЕН БЕЗ ДОЗВОЛЕ
Датум уписа: 8.7.2011
Трајање терета:
Датум престанка:
Опис терета: *
Забележба објекта
Датум: 17.10.2017 0:00:00
Број предмета: 952-02-6-3742/2017
Опис: ПРОМЕНА НОСИОЦА ПРАВА НА ПОСЕБНОМ ДЕЛУ- УПИС ЛОКАЛА БР.Л1 И Л2 И СТАНА БР.1,2,3,4,5,6,7,8 У УЛ.ЖАРКА ВУКОВИЋА ПУЦАРА ББ- МИЉКОВИЋ СНЕЖАНА


Vidim da nema dozvole, ali ne znam sta znaci upis iz oktobra 2017?
Hvala
 
mislim da je moguce da je izgradjena pre II sv. rata u svakom slucaju je uradjena u duhu predratne moderne. Znam i jednog Arch. stara koji joj se divio u mom prisustvu e sad sto stanari kvalitete svoje zgrade nisu videli, je njihov problem.
 
Imas u Beogradu par predratnih zgrada koje izgledaju kao da su posleratne, koje su potpuno svedene i bez ornamentike, dakle kao da pripadaju modernizmu a ne moderni, sto nije ista stvar.
Mozda si mislio da je ova jedna od njih?
U svakom slucaju ova zgrada nema podprozorija, nema bareljefe ni okvire oko prozora. Tj prozori i stolarija nisu u stilu 30ih.
 
Tako je Direktore, to su kao sto si rekao zgrade koje su izgradjene 39/40te.
Posto su one bez ornamentike i drugacije od klasicne moderne postoji nedoumica da li ih svrstavati u poznu modernu ili u rani modernizam.

Moj odgovor se inace odnosio na post nevena k za zgradu u Kralja Petra koja se nadzidjuje i za koju je tvrdio da je delo moderne a za koju mislim da je posleratna gradnja.

U brosuri ciji si stavio link bi posebno istakao arhitektu Leonida Maksejeva koji je radio predratne zgrade bas u tom stilu bez ornamentike i koje deluju kao da su posleratne.
 
Лично познајем власника 2 хектара парцела иза Мекдоналдса и Лидла на Видиковцу. Годинама се бори са мафијом која је покушавала да му отме то на разне начине.. Баш ме интересује да ли ће се нешто ускоро десити са тим парцелама.
 
Ova predratna u Brankovoj me podseća na ovu posleratnu u Makedonskoj. https://goo.gl/maps/6Scwkmhnn6q
Ta u Brankovoj je još i ok ali ovaj cirkus od fasade nikako. Baš me interesuje kako izgledaju stanovi iznutra. :roll:
 
Игром случаја сам се преселио у ту зграду у Бранковој :D Стан је необичног облика, соба до терасе је са закошеним зидом што даје облик троугла, слично је и са купатилом, а мени најзанимљивији детаљ у згради јесте лифт који је исто троугластог облика са посебним вратима за приземље и посебним вратима за остале спратове :о Мислио сам да је зграда послератна и ето изненађујем се да је предратна :o
 
Vrh