Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Uklonjeni su bilbordi na stanici 601 (Tosin bunar) na Autoputu i sa pocetka Milutina Milankovica.
 
Морам поново да се вратим на све бахатије паркирање у мом бившем блоку 38.

Свуда се паркира како ко стигне и где нађе слободно место, било то зелена површина, тротоар, кошаркашко игралиште, паркићи за дечицу,... Блок је иначе у јако хаотичном стању, што се (не)уредности тиче, сви (осим једног) паркићи су запуштени, а има их пуно, код тржног центра где је Царинско истурено одељење, Макси, ДМ, Банка и центар бивше месне заједнице "22. децембар" је свеопшти хаос, а и код кафића "кишобран" се исто паркира како ко где стигне, на траву, тротоар, бициклистичку стазу.Једино се одржава терен где су справе за вежбање и терен за боћање.

Само један део бахатости остављања кола на кошаркашком игралишту унутар самог блока између зграда 5 и 7 и о.ш. "Ратко Митровић". Иначе на овом кошаркашком игралишту су давних седамдесетих и осамдесетих година долазили и играли и Праја, Кића, Мока, Бора Џаковић (иначе је становао у блоку 38),...Тада је био прави фестивал, милион људи и право и истинко навијање.
Сад више нема ни кошева

Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3
На тротоарима
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Е то је управо мој стари крај у коме сам живео до 1995. године, а ово је све последица тог увођења "садржаја" (пословних зградурина) на Нови Београд. Читам, биће "српски Менхетн"! Свака част урбанисти, свака част архитекте! Сјајан посао! Можда ће се убудуће решити сав хаос који је настао, али за сада је туга Божија, а ја лично више никада не бих живео на Новом Београду јер ми сва та гужва ни најмање не прија.
 
nije ovo bahatost, ljudi stvarno nemaju gde da parkiraju, ovo je iz potrebe

kod mene na konjarniku do pre oko 5-6 godina parking ispred zgrade uvek bio poluprazan, a sad kad dodjes uvece, jedva nadjes mesto, moras da parkiras na trotoar

u zadnjih par godina su pojeftinila kola i podigao se standard zivota, niko 60-ih i 70-ih nije mogao ni da pomisli da ce svaki stan imati u proseku 1.5 auto
 
Da, 38. je i moj stari blok, sa tim da sam se ja jos 85 iselio :)

Tuga me uhvati kada vidim kako izgedal parkiranje unutar ovog bloka, a naročito koliko je blata po trotoarima koje koriste ova vozila da dođu do košarkaškog terena.

Ipak, problem ovde nije do novih poslovnih zgrada, problem je jednostavno do malog broja parking mesta na ovoliki broj stanara, naročito u ovom centralnom delu.
 
Upravo tako anonimni..

Mada kada postane ovaj problem, uvek se zapravo i izdvoje bahati, pošto oni dalje ni ne traže parking prvo na parkng mestima, već direktno voze ispred prozora, bio trotoar ili igralište svejedno.
 
slazem se, kad neko iz potrebe parkira gde ne treba, bahati parkiraju tu iz obesti
 
Tu je rešenje napraviti parking na onoj livadi ka Bulevaru Milutina Milankovića.

Slično kao Bloku 3. Nas je taj parking spasao.

I molim bez žalopojki za tom livadom. Ima tu mesta i za parking i za dečije igralište i za drveće između parking mesta.

Ja sam sličnu stvar predlagao za livadu unutar Bloka 34 (iza Ristića gde je Napred imao baraku i držao mašine dok su gradili novu zgradu u tom bloku) i odgovorili su mi da je ta livada predviđena kao slobodna zelena površina za MZ i da mora da se vrši prenamena zemljišta, bla bla truć.

Ako negde može da se reši problem parkiranja, to je onda ovaj "stariji" deo Novog Beograda jer u svakom bloku postoji neuređena zelena površina koja ne služi ničemu.

Pogledajte prilog 1
 
Zašto na livadi? Zašto ne ispod livade?

Svaka zelena površina služi onome zbog čega i postoji, što nije uvek u skladu sa tim da čovek od toga ima neposrednu korist.
 
Naravno da je mnogo bolje praviti podzemni parking, ali mislim da ni daleko bogatiji gradovi po Evropi van centra ne prave skuplje podzemne garaže (naknadno).
 
A sto se stanari ne angazuju oko svog problema sa parkingom
 
pop quiz

Koliko prekrsaja na jednoj slici?

798511e012d5fc25441b646d8b0b2bb6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499129#p499129:85f9skjn je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » Fri Dec 08, 2017 1:32 pm[/url]":85f9skjn]Prijave postoje, za ovo kod Sajma je i ponovljena.

Ovo samo neko da odvuče na plato Skupštine grada, tada će sigurno neko reagovati za manje od 15 minuta.

Juče su sklonjene prikolice kod Sajma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501938#p501938:ltmh1jhg je napisao(la):
astrodule » 19.Dec.2017/2:57 pm[/url]":ltmh1jhg]Naravno da je mnogo bolje praviti podzemni parking, ali mislim da ni daleko bogatiji gradovi po Evropi van centra ne prave skuplje podzemne garaže (naknadno).

Pa posto ti jeste liva na NBGu koji je od peska, ima prostora moze se iskopati jedan-dva nivoa podzemnog parkinga bez neke zahtevne mehanizacije.

Sada taj parking ne bi bio besplatan naravno, pa samim tim velika vecina stanara bi ga izbegavala.
 
Zato što ljudi misle da su kupovinom kola kupili i parking mesto ispred kuće i svuda gde njima odgovara.

Parking je privilegija, a ne pravo stečeno rođenjem.
 
Trgovci nekretninama bi trebali ovo da imaju u vidu
Kupujete stan? Ok, da li planirate da koristite kola? Onda izbegavajte blokove 28, 30, Konjarnik, Kanarevo, Miljakovac...(zavisno od dela grada za koji se zanimaju)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502090#p502090:2o49ywox je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » Sre Dec 20, 2017 9:57 am[/url]":2o49ywox]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499129#p499129:2o49ywox je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » Fri Dec 08, 2017 1:32 pm[/url]":2o49ywox]Prijave postoje, za ovo kod Sajma je i ponovljena.

Ovo samo neko da odvuče na plato Skupštine grada, tada će sigurno neko reagovati za manje od 15 minuta.

Juče su sklonjene prikolice kod Sajma.
:sesir: :kk: Bravo.
Klasične muvatorske fore da se obogate na brzinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501943#p501943:104eve45 je napisao(la):
direktor » Uto Dec 19, 2017 3:18 pm[/url]":104eve45]A sto se stanari ne angazuju oko svog problema sa parkingom

kako da se organizuju ljudi koji jedan drugom lupaju o radijator? nasi ljudi su anarhisti, nemaju p od postovanja prema drugom, neko sa decom a bez kola ce se potuci sa nekim ko predlaze smanjivanje zelene povrsine za parking, "samo sloga srbina spasava", eee kad bismo se mi slozili oko najprostijih stvari, gde bi nam kraj bio... :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502171#p502171:u5q9tz61 je napisao(la):
tragac » Sre Dec 20, 2017 2:54 pm[/url]":u5q9tz61]Trgovci nekretninama bi trebali ovo da imaju u vidu
Kupujete stan? Ok, da li planirate da koristite kola? Onda izbegavajte blokove 28, 30, Konjarnik, Kanarevo, Miljakovac...(zavisno od dela grada za koji se zanimaju)

onda izbegavajte Beograd :mrgreen:
 
@Žika Nije problem da neko proba pa app. Problem je to što može to nesmetano da radi ukoliko neko ne prijavi a potom i istraje da insistira na prijavi.

Imam utisak da su postigli nekakav džentlmenski dogovor.
 
Naravno da su imali dogovor nevidis moje prikolice pravi se da ih nema st***
 
Pa moze biti sa inspektorima moze sa njihovim nadredjenim moze sa po politickoj liniji kako i sva divlja gradnja koju nevide
 
Vrh