Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Jel postoji nešto da se gradi u Beogradu a da nije unapred prodato. Gde god se pojaviš kao potencijalni kupac, ista priča... još malo pa nestalo :)

Inače im je odlična struktura na ovim planovima. Cena malo jača ali ako se prodaje...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503342#p503342:283yoaph je napisao(la):
cloud041 » Pon Dec 25, 2017 4:09 pm[/url]":283yoaph]Jel postoji nešto da se gradi u Beogradu a da nije unapred prodato. Gde god se pojaviš kao potencijalni kupac, ista priča... još malo pa nestalo :)

Postoji u Zemunu, u Beogradu ne :laugh:
 
Dobro, istina je da su 3. fazu A Bloka brzo prodali i Central Garden (mada je tu do pre 3 meseca mogao da se kupi neki lošiji stan) ali sad dignu cenu 25% u odnosu na 3. fazu i sve prodaju pre početka gradnje. Neverovatno.

Za West sam čuo da nije još prodat.
 
A koja je razlika ovih stanova u odnosu na ove iz prethodne faze pa je cena 25% veća?
 
Pretpostavljam da te stanove tretiraju kao poslovni prostor, a ne kao klasični stambeni prostor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503345#p503345:zjjcqp35 je napisao(la):
cloud041 » Pon Dec 25, 2017 5:25 pm[/url]":zjjcqp35]Dobro, istina je da su 3. fazu A Bloka brzo prodali i Central Garden (mada je tu do pre 3 meseca mogao da se kupi neki lošiji stan) ali sad dignu cenu 25% u odnosu na 3. fazu i sve prodaju pre početka gradnje. Neverovatno.

Za West sam čuo da nije još prodat.
Mozda je razlog za tako brzu prodaju to sto grade kvalitetno, postuju rokove i sve dogovoreno, sto nema neprijatnih iznenadjenja i sto zaista i izgrade receno.
Sto se WEST 65 tice ne znam kakav problem imaju ili su imali ali oni, koliko ja znam, dosta kasne u odnosu na prvobitni plan. Kakav je ritam kod njih i kakve su sada cene tamo? Da li neko zna?
 
Ne znam da li imaju problema sa kašnjenjem ali znam ono što sam video na netu, da im je struktura stanova malo čudna za SRB standard. Kod njih dvosobni stanovi imaju preko 70 m2.

ddddd":3v1lxqit je napisao(la):
Pretpostavljam da te stanove tretiraju kao poslovni prostor, a ne kao klasični stambeni prostor.

Pola zgrade su poslovni i oni su 2700... razlika je samo u iznosu PDV.

Verovatno će biti malo kvalitetniji od 3. faze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503691#p503691:3mka8av5 je napisao(la):
cloud041 » Uto Dec 26, 2017 11:23 pm[/url]":3mka8av5]Ne znam da li imaju problema sa kašnjenjem ali znam ono što sam video na netu, da im je struktura stanova malo čudna za SRB standard. Kod njih dvosobni stanovi imaju preko 70 m2.
Potpuno logično, neće oni koji su jedva skrpili pare za stan da plaćaju 2500 evra kvadrat, pa je i kvadratura prilagođena tome.
 
Zbog čega su onda 2-osobni stanovi u A Bloku 54 m2? I tu je kvadrat blizu 2500.

Nije West na Dedinju pa da pričamo o takvim strukturama. A Blok je čak i na boljoj lokaciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504108#p504108:x2qkm4dw je napisao(la):
cloud041 » Čet Dec 28, 2017 1:38 pm[/url]":x2qkm4dw]Zbog čega su onda 2-osobni stanovi u A Bloku 54 m2? I tu je kvadrat blizu 2500.

Nije West na Dedinju pa da pričamo o takvim strukturama. A Blok je čak i na boljoj lokaciji.
Ovde pričamo o stanovima od 70m2 sa jednom spavaćom sobom, jesmo sirotinja ali ne moramo baš toliko da budemo i u glavi :)

Stan od 150m2 sa jednom spavaćom sobom bi bio opulentan i o tome bi mogli diskutovati kome je namenjeno, ali 70 kvadrata je najobičniji stančić ma koliko soba imao (opet ponavljam, to što smo mi generalno sirotinja i što je za nas pojam i 17 kvadrata a ne 70, ne znači da je 70 kvadrata stančina).
 
Izlaz u Oml. Brigada je komplet zavrsen i asfaltiran, a onaj nastavak o kome sam pricao je u stvari nastavak staze za pesake duz ulice.
Cena od 2500 evra za IV fazu je OK, jer dokle god ima ovaca za sisanje tako ce i biti. Zgrada ce biti pretezno stambena. Ukoliko stanovi ne budu extra klase, znaci da se u svakom pogledu razlikuju od sve novogradnje u okolini jer za 2500 evra u ovom delu grada jednostavno to moraju biti onda cemo biti svedoci jos jedne medijski napumpane prevare na koje Srbi inace obozavaju da nasednu.
Sto se tice poredjenja sa Westom to je besmisleno jer je West u ovom kraju najlosija novogradnja od svih - betonski zidovi naspram zidane gradnje tu poredjenja nema.
 
Pa ne možeš da kažeš da su ti koji kupuju ovce. Cenu formira tržište i svako ima svoju računicu. Ja i ti možemo da kažemo da je precenjeno iz našeg ugla ali gomila ljudi se otima za tu lokaciju. Polovni stanovi u Belvilu se lagano prodaju za 2000e (dodaj tu renoviranje i eto te na 2200 koliko ovde izađe bez PDV).

Ko radi u nekom od ofisa na NBG štedi gomilu love i vremena godišnje samo na transport.

Stanovi će sigurno biti nešto bolji nego u 3. fazi. Investitora to ne košta puno a dobro je za reputaciju. Priča se da imaju u planu još jedan veći projekat.
 
Sto se tice otimanja za lokaciju odma preko puta raskrsnice je blok 70, stare zgrade sa vrlo dobrom gradnjom a jos bolja varijanta je otici do keja gde su duz njega izgradjene dvospratnice i cetvorospratnice okruzene drvecem i zelenilom. Park koji se proteze duz Savskih blokova vodi se kao park prve kategorije i opste je poznato sta znaci ljudima koji tu zive. Dakle ovde kvadrat moze da se nadje za 1200 - 1300 evra! uz koji dodati evro stan moze da se rekonstruise da izgleda kao nov uz osecaj da zivis u sred neke zelene oaze. Na zalost kao i sve u ovoj zemlji i taj deo Novog Beograda, mislim na sve savske blokove, je propao, od trenutka kad je izgradjen vise se nije odrzavao. Ovaj deo Novog Beograda je prvenstveno unisten, srozan i devastiran dolaskom Kineza i pretvaranjem bloka 70 u haoticni buvljak. O djubristu na sve strane necu ni da pricam takodje i o problemu sa automobilima i zelenim povrsinama. Ali i pored toga kakav je danas predstavlja pravu oazu, mislim na deo do keja. Dati pored ovoga 2500 evra za kvadrat na obliznjem fensi naduvanom mestu (naduvanom u necijim glavama) je krajnje iracionalno i bacanje para.
O stanovima u Belvilu i cuvenim hodnicima takodje necu da pricam. To je prica za sebe.
 
Onda je ovca i onaj ko kupi Audi Q7 pored Dacie Duster. Mislim, auto je i jedno i drugo :)

Ja prvi ne bih kupio stan u 40 godina staroj zgradi u koju otkad je napravljena, nije uložen ni dinar. Mentalitet našeg naroda je čudan. Svi bi da budu vlasnici ali retko ko je spreman da prihvati i obaveze koje ta privilegija nosi sa sobom.
 
Mentalitet je posebna prica, ista sudbina ceka i ove zgrade.

Sto se tice Audia ja sam rekao sta covek sa duplo manje para moze da uzme u istom kraju uz renoviranje da ima stan kao nov a povod je bio to sto si rekao da se ovde ljudi otimaju za lokaciju. Dakle na istoj lokaciji moze se uzeti duplo veca kvadratura i stan koji nakon renoviranja izgleda 90% kao nov, to je sustina.
 
Možeš ti taj stari stan da središ da bude bolji nego nov ali ne možeš da središ celu zgradu, ne možeš da središ parkove i igrališta oko zgrade, ne možeš da napraviš garažu ispod zgrade itd.

Ja bih pre rekao da je nerealna cena u Voždovim kapijama gde si okružen divljim nadogradnjama i napuštenim servisinim halama, nego tu gde ti je sve na dohvat ruke. Koliko će tu na cenu uticati najavljena gradnja novog bloka na mestu IMT-a ostaje da se vidi ali nema sumnje da se baš u tom delu stvara novi, moderan deo NBG-a.
 
Da se razumemo, ja sam ostrascen po pitanju toga da se ovaj grad reizgradi u jednu modernu prestonicu punu kvalitetne novogradnje a narocito sam ostrascen kulama.

Na zalost kao sto i sam znas sve sto se ovde izgradi vrlo brzo pocne da propada pod teretom naseg mentaliteta i opste kulture, navika itd. U tom smislu mogu samo da zamislim kako bi savski blokovi a narocito ovaj pojas do Save danas izgledao da su se zgrade i sva okolina odrzavali kako se to radi na zapadu i kao sto se park duz samog keja npr danas odrzava. Ni to NIJE idealno kako bi moralo ali je u svakom slucaju najuredjeniji deo duz savskih blokova na Novom Beogradu.

Cisto da ne odemo daleko od teme, pricamo o 4. fazi A-bloka sa najavljenom cenom od 2500 evra koja da bi opravdala svoju nerealnu cenu za ovaj deo grada mora biti ekstra kvaliteta u odnosu na sve novo okolo. Sto se tice cene od 1700 evra tu nemam poseban komentar jer verujem da odgovara ponudi i kvalitetu koji se dobija u oba ova bloka. Pitanje je samo dali je i to naduvano a verujem da za 100-200 evra jeste i da je pravi odnos cena-materijal-kvalitet tu oko 1500 - 1600 evra za kvadrat. U tom smislu i cene starogradnje treba da su nize naravno.
 
Problem je sto je sve to drugo novo okolo prodato, da ima da se kupi slicnog kavliteta za 2000 ili 2200, onda bi cena bila manja.

Ja bih licno pre isao u stari stan, ne zbog cene, koliko zbog gustine gradnje. Tacno je da ne mozes srediti zgradu i decije igraliste, ali u A-bloku i nemas (pravo) decije igraliste, imas pogled na komisijin prozor i (cak i pored garaze) naredjana parking mesta uz zgradu.

No, dovoljnom broju ljudi to ocigledno odgovara. Da nije tako, ovakvi novi stanovi se ne bi prodavali, pa bi gradnja postala drugacija. Ovako je prilagodjena automobil-zivotu (iz stana u auto, pa gde god treba, posto su na prostoru gde bi trebalo da imamo park/igraliste/skolu -komsijske zgrade)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504430#p504430:pkvkl1mv je napisao(la):
Nebojsa » Sub Dec 30, 2017 11:04 am[/url]":pkvkl1mv]Mentalitet je posebna prica, ista sudbina ceka i ove zgrade.

Sto se tice Audia ja sam rekao sta covek sa duplo manje para moze da uzme u istom kraju uz renoviranje da ima stan kao nov a povod je bio to sto si rekao da se ovde ljudi otimaju za lokaciju. Dakle na istoj lokaciji moze se uzeti duplo veca kvadratura i stan koji nakon renoviranja izgleda 90% kao nov, to je sustina.

Ja se ne slazem sa tobom sto se tice renoviranja starih stanova. Sto se tice stava da ti posle renoviranja stan bude 90% kao nov to je ok. Ali cinjenica da si ti sve promenio u svom stanu( cevi, strujne kablove, odvode i sve ostalo) ne menja cinjenicu da je u ostatku zgrade( koja u tim blokovima ume da bude ogromna) ostaje sve staro preko 30/40 godina i uz to neodrzavano. I ako se zapusi kod komsija iznad eto svog smrada i prljavstine u tvom novom, super renoviranom stanu( jer je kod tebe sve prohodno i nema otpora prolasku) a ti ne mozes od ostatka zgrade da uzmes novac za ponovo renoviranje. I nadjes se u haosu. Pored toga stepeniste, liftovi i sve pratece slabo odrzavano i ocuvano tako da dok stignes do svoje oaze prolazis kroz dzunglu, smrad i uzas. Tako da, sto se mene tice, ne hvala....
 
Upravo tako, plus treba uzeti u obzir da će te stare zgrade kad tad trebati da se sređuju a cena neće biti mala upravo zato što godinama tu nije ulagano.

Daleko je A Blok od idealnog stambenog bloka ali u odnosu na ono što se danas nudi u gradu, posebno na tim prometnim lokacijama, jeste jedan od boljih.

Zapravo, isti koncept možete videti u svim većim evropskim gradovima, na lokacijama blizu centra. Treba otići prilično daleko od centra milionskih gradova da bi imao prostor.
 
Stare manje zgrade duz save dogovore se svi vlasnici nema ih mnogo
I renoviraju svoju zgradu komplet
Ima takvih primjera
 
direktor":2sekdz1g je napisao(la):
Stare manje zgrade duz save dogovore se svi vlasnici nema ih mnogo
I renoviraju svoju zgradu komplet
Ima takvih primjera
Ima par primera sa tim četvorospratnicama .
U 45-om je čak jedan vlasnik platio 50% troškova , a ostali stanari drugih 50%.. Imao čovek kinte viška a nije hteo da se seli, zavoleo kraj.
Uradili izolaciju cele spoljne fasade, krov i prozore stavili i unutra sredili instalaciju...
 
cloud041":axodhvr2 je napisao(la):
To su svakako lepi primeri ali su retki.
I više nego retki!
Mene je to toliko "šokiralo" da sam morao da iščivijam kako je došlo do toga... [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]
 
E i da pitam još

Odgovorili ste mi oko ovih cena od 2500 pa više, da su to stanovi koji se prodaju kao poslovni prostor, jel to onda znači da je porez viši i struja tu ide po posebnoj tarifi?
 
Vrh