Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Ja sam juce prokleti polumaraton osetio na sebi, 40 minuta ni 73 ni 610, cak ni 94 nije moglo da se pridje od rogate marve kolika je katastrofa bila...
 
Јуче ујутру 303 остао заглављен у снегу у Врчину, па је аутобус ишао скраћено само до Заклопаче, пешачио сам 6 километара до посла, а ово је тек први снег који је изненадио путаре у децембру, иако одавно изјављују да су спремни за зиму. :shock:
 
Pa oni i jesu spremni za zimu. Na vreme su eese snabdeli sa rukavicama , kapama , šalovima , toplim jaknama ... :)
 
Trenutno haos u gradu. Kod Beograđanke stoji milicija i reguliše saobraćaj. Linije saobraćaju preko Kralja Milana i Slavije umesto pored skupštine. Trole 40 i 41 stoje nanizane kod Beograđanke. Isto tako stoje nanizane i kod Rudog (Bulevar vojvode Putnika) , gde ima više kola milicije i koje ne dozvoljavaju ni kolima da idu ka gradu. Trole koje saobraćaju ka Vojislava Ilića , za sada saobraćaju normalno.
 
Dva od prethodna tri dana haos najverovatnije zbog njih , a danas od Autokomande do Banjice , zbog utakmice , pa 42 , 47 , 48 , 59 i 78 idu preko Vojvode Stepe.
 
Obozavam kada me ovako lepo usreci taj famozni red voznje na moje dve najvece patnje u zivotu, trenutno. Danas dolazim na Ustanicu minuta-dva pre 16h. Pogledam red voznje, 306 i 311 naravno krecu u isto vreme, u 16:04. Barem zvanicno. Dodje 16:00, pristize 311 na stanicu, otvara vrata i nagrnu ljudi i iz Lestana i sa Smederevskog puta. I ja naravno proverim jos jednom, trenutno vreme, vreme polaska, lepo 3 minuta ranije. Hajde odlucim da ne udjem, sada ce 306 za cas, jos ce biti relativno prazan. Pri tome mi prodje misao kroz glavu da mozda ovaj sto je dosao na stanicu ce ipak malo da saceka vreme pa da ne krene odmah. Ali naravno, ne, 16:01, zatvori vrata i ode. Zapamtih gbr, istog trenutka prijavio. Cekam 306. prodje 16:04, racunam mozda je guzva, kasni, ili vozac obavlja nuzdu, sta god. Prodje jos 5 minuta, autobusa nigde. I tako na kraju se nije ni obavio polazak, ja ispaljen, i to nije prvi put da se ovo desi, nazalost. Taman sam se obradovao, nakon vecitog dolaska sa tramvaja na okretnicu i cinjenice da mi oba autobusa pobegnu za nekoliko minuta, sad mislio da ce to biti za par minuta. Ali ne, od mojih par minuta, cekanje se produzilo na 20+minuta, odmah sledeci polazak prepun autobus 311. I naravno 306 treba da krene pet minuta kasnije. Zaista, svaka cast. I dalje se vode parolom da nemaju odakle vozila, nemaju para za dodatne polaske, a tamo negde produzavaju neke linije, uvode nove. I dalje Grocani gradjani za koje svakoga zabole... sta god.
 
Strasno....konstantno taj pravac stoji kao problem i nikom nista.....totalno rasulo na Ustanickoj kao i uvek...
 
Nažalost je takva situacija. Redovno neki privatnik sa 50 menja polazak neke linije, kvare se autobusi, i dešava se ovo što se i meni desilo, da se ranije ostvaruju polasci. Kašnjenje i razumem jer je užas na Smederevskom, ali ranije polaske ne mogu. Od sada svaki put čim primetim bahatost, u bilo kakvoj formi, prijavljujem. Eto jutros vozač 311 otvorio vrata na semaforu kod Doma zdravlja, iz kog razloga nemam pojma, plus što je vozio kao manijak ceo put. Tako da, sitno ili krupno, ima da prijavim.
 
solecar":2jc7ixav je napisao(la):
Dva od prethodna tri dana haos najverovatnije zbog njih , a danas od Autokomande do Banjice , zbog utakmice , pa 42 , 47 , 48 , 59 i 78 idu preko Vojvode Stepe.

Zbog utakmice?
Ne, nego zbog nesposobnih u vrhu MUP-a, koji su "slinaveci" dosli do pozicija!

Igrala je CZ i do sada medjunarodne utakmice, a bilo je i mnogo kriznijih vremena, pa nije ceo deo grada bio blokiran, da ljudi ne mogu da osu svojim kucama, po decu u skolu, vrtic i sl.

Vrhunac besa izaziva da pored preusmeravanja gotovo svog saobracaja, policija parkira svoja vozila (desetine autobusa) po saobracajnicama, ali i zmuri na parkiranje "navijaca" - bahatih vozaca, na razdelno ostrvo u bul. oslobodjenja.

I na ovom primeru se vidi koliko nam u stvari puno fali da bi bili uredjeno drustvo i uredjena drzava.



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Stvari na liniji 36 nikako da se poboljšaju. Iz dana u dan je situacija sve gora. U poslednje vreme su vozači počeli da preskaču polaske. Dođe na okretnicu kod Prokopa i stoji i umesto da krene kada mu je vreme , jednostavno ne krene , nego tek kad dođe vreme za sledeći polazak. Poslednjih dana , gotovo svaki put kad čekam autobus , a čekam ga kod Partizanovog stadiona (stanica "Bulevar kneza Aleksandra Karađorđevića" USSD kod: 1043) , postalo je učestalo propuštanje polazaka , a da je tako znam zato što proverim preko Bus plus sistema gde je autobus , i on bude dve stanice udaljen , što znači da je na okretnici. Danas (27. XII 2017.) , opet nije realizovan polazak , i to u 18:30. Zbog svega navedenog , ili moram da pređem da čekam trole , ili idem sa 34 donekle pa presedam.

Takođe i bahatost vozača da ne staju na stajališta u Dragana Mancea , je sve učestalija. Pogotovu se to dešava kada iza ide minibus 34. Iako u takvim situacijama mašem vozaču , stavljajući jasno do znanja da treba da stane , jer hoću da uđem , on to ne učini nego produži pravo. Isto tako , primetio sam i da se često dešava da kada vozači na liniji 36 čekaju vreme na okretnici kod Prokopa , kada vide da nailazi 34 , odmah krenu da daju gas i kreću , čak i ako je to ponekad i par minuta pre predviđenog vremena.
 
A da ih prijavis tamo gdje treba izletis mu da zakoci da ti stane
 
Mislim da treba da se pise direkciji za javni prevoz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504043#p504043:3l8jrwsp je napisao(la):
solecar » 28 Дец 2017 01:19 am[/url]":3l8jrwsp]Takođe i bahatost vozača da ne staju na stajališta u Dragana Mancea , je sve učestalija. Pogotovu se to dešava kada iza ide minibus 34. Iako u takvim situacijama mašem vozaču , stavljajući jasno do znanja da treba da stane , jer hoću da uđem , on to ne učini nego produži pravo.
Следећи пут спреми телефон и кад видиш да неће да стане ти крени да га снимаш, да видиш како ће да стане. Опробано на Ластиним возачима :D
 
Šta se danas dešavalo u Bulevaru despota Stefana? Nepregledna kolona vozila duž bulevara i u ulicama koje izlaze na isti , linije u neviđenom kašnjuenju , 20 do 30 stanica udaljene kada sam proverava preko Bus plusa.
 
Danas kod Usca sudar 2 GSP busa sa jednim automobilom......auto naglo zakocio,busevi isli jedan iza drugog...solo autobus koji je prvo isao iza auta (GB 453) je dosta stradao u zadnjem delu,zglobni bus iza njega stradala soferka(ne vidi se GB).Nekoliko osoba povredjeno.
izvor:Blic
 
Da li zna neko zašto linija 36 ne saobraća? Večeras sam dva puta proveravao i nijednom nije bila u sistemu , a nije se ni pojavila na stanici.
 
Nesto ju je ugljesa pomonjo u novostima a nesto bilo i u bg hronici nisam ispratio
Kako je tebi promaklo
 
SEKRETAR za javni gradski prevoz kaže i da će uskoro biti puštena linija 409 (Jajinci, Ulica ruža - Voždovac) u suprotnom smeru, a isto važi i za liniju 36 koja saobraća do Prokopa. U planu je i pojačanje na liniji 35 do Lešća, kao i dodatni minibus na liniji 26 L do naselja Vojvoda Vlahović. Napominje i da je za uvođenje novih linija i dodatnih vozila potrebno da se građani prvo obrate opštini, a da onda opština pošalje zahtev Sekretarijatu.

Izvor: http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... u-vozilima
 
Vrh