Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503506#p503506:1xbnpxw6 je napisao(la):
Niko Kažanegra » 26 Dec 2017, 10:17[/url]":1xbnpxw6]:D Svaka cast Plecko...i ne obaziri se na provokatore...

Reci mi samo jedno,to me malo buni. Ove slike gde nema ni asfalta,da li je to deonica Ub- Obrenovac ili je to pocetak nove deonice Obrenovac - Surcin?
ovo je deonica UB - OBRENOVAC Pogledajte prilog 1
deonica OBRENOVAC - SURČIN počinje odavde...
Igor je dobro primetio detalj na mostu, počeli su da postavljaju hidroizolaciju i stali, a dan sunčan :?:
 
Uh....to me i buni...Mislio sam da je na deonici Ub - Obrenovac sve zavrseno....I da su ostali samo problemi u " mom kraju " zakljucno sa tunelom. Ali ako i tu nije gotovo,to vec drasticno menja stvar..... :bash:
 
Hvala @plećko na redovnom izvestavanju sa severnog dela trase koja je vec trebala biti pustena pre skoro mesec dana.
Ocigledna ja nekoordinisanost u radovima.
Krajnje je zalosno sto makar mostovska konstrukcija nije zasticena hidroizolacijom od atmosferskih uticaja, a vec su bili tu, zapoceli...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Sudeci po broju ljudi i po tempu na deonici Ub -Obrenovac i na petlji Ljig,ocigledno je da su se i izvodjaci predali i da je rok pomeren. Naravno politicari ce opravdanje traziti u Mrkonjicu,Velju ,Titu...
"Bitno je da se radi..??!" , sa nasim parama u nedogled. Da podsetim Koridor 10 je trebao da bude pusten 2014 po obecanju tadasnjeg premijera, sad predsednika. Puno novih obecanja zbunjuje: kad treba zavrsiti koridor 10 otvara se koridor prema Sarajevu kada treba zavrsiti koridor 11 otvara se Nis-Pristina(ili Merdare neznam koji su nasi gradovi...).
Sto se tice tunela Brancic( "vaznije je sacuvati zivote radnika od probijanja tunela"-premijer) i tunel u Brdjanima je bio istog sastava, upucen sam, valjda tad nisu bili vazni zivoti radnika. Opravdanja million, poso ide traljavo nema ko da ih prozove a oni izmisljaju opravdanja.
 
Nidzo-ni, da li je tunel mogao /trebao biti dosad uradjen, ko je kriv....tesko je reci . Nekako svi ovde su mišljenja da je to jedini mozda objektivni razlog za kašnjenje na deonici. Ostalo sve - dalekovod na petlji u Ljigu, ne asfaltirani delovi duz trase, preusmerenje ibarske na novi put...za to nema opravdanja nikakvog. Ovde je jedino da li Pančevac bese rekao da je novi rok za tunel mart, ali NIKO zvanično nista rekao nije. Kao da je rok dat za novembar 2018.... Po meni je logicno bilo da radnici dignu ruke što kazes jer je decembar i znas koliko imaju oni interesa da rade par sati i par dana mesecno zimi, a celo proleće i leto jako malo napretka je bilo.
Mislim da oni znaju koji je novi rok i opustili se skroz, naročito ako je tacna prognoza Earthmovinga da za 15ak dana moze da se zavrsi sve.
To da zatrpavaju nekim drugim vestima o otvaranju /radovima na drugim deonicama, mislim da i nemaju potrebe jer ih niko ziv i ne pita "ljudi sta bi sa koridorom 10, koridorom 11?" mada, za. Koridor 10 je i bilo nekih zvaničnih informacija, a za Ljig Obrenovac nista odavno. Niti ko pita niti koga zanima... Ako nema novinarstva istraživačkog, ako se vlast i odgovorni sami ne sete da daju objasnjenje, mene živo zanima sta je sa tzv opozicijom pa da makar oni pitaju nesto pametno i smisleno... Nego, sve je otišlo u peršun (da budem fina).
 
@MiraC dokazala:
"Nije tesko biti fin(a) :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
@Laki, kakav rečnik zaslužuju tj.opis njihovog (ne) organizovanog posla.... Veruj mi da je trebalo par minuta da smislim sta je prikladno reci :)
 
Malopre videh u Vecernjim Novostima:

>>Pritvor izvršnom direktoru “Puteva Srbije”.

VALjEVO – Viši sud u Valjevu odredio je pritvor do 30 dana Z. S. (56), izvršnom direktoru Javnog preduzeća “Putevi Srbije”, osumnjičenom da je odgovoran za saobraćajnu nesreću u kojoj su 12. novembra, oko četiri časa, dve osobe poginule, a jedna teško povređena. U Stublenici kod Uba “mercedes” nemačkih tablica udario je u betonsku barijeru na delu Koridora 11, koji nije pušten u saobraćaj.

Izvršnom direktoru “Putevi Srbije” određen je pritvor zbog teškog dela protiv bezbednosti saobraćaja. U redovnoj proceduri, podneta je krivična prijava i protiv Z. D., direktora JP “Putevi Srbije”, osumnjičenom za isto delo. <<

Dakle tu je i naš stari poznanik Z.D.
 
Bravo za slike....Nazalost ,nista u Bogovadji nije radjeno ,poslednji put sam slikao pre oko 2 meseca i nista od tada,bruka....
I dalje mi nije jasno,sta se ceka sa dalekovodom,zasto se ne izmesta ?
 
Pančevac, jesi li ti platio vožnju autoputem? Vidi njega - vozi se gratis, šteti državu..... Salim se naravno, hvala za slike. Moje lično mišljenje je da se nisu nadali ovako lepom vremenu i da se verov asfaltiranje ocekuje tamo u martu jer nema drugo objašnjenje. Malo delova je ostalo bez asfalta, a po neki kamion radi kako ti rece. Izgleda da su poceli praznici nekima ranije ;)
 
Haha, nisam platio :)

Posle Božića će se nastaviti kopanje leve tunelske cevi Brančića. Za sada je stalo pomeranje, ali pratiće se kako će da se ponaša.
Put ka Bogovođi treba da se zatvori da bi nastavili taj deo trase. Nikako da se potpiše odobrenje.
Što se dalekovoda i petlje Ljig tiče, tu je princip ft1p ( fali ti jedan papir). Elektrodistribucija samo dodaje zahteve.
 
Očigledno je da birokratija zapravo pravi puno problema od starta, jer od kad znaju da se pomera taj dalekovod, da se zatvara taj deo puta.... I samo papiroloski (opet) fali da bi se posao odradio. Svugde je tako, u svakoj javnoj službi, nekako sam se naivno nadala da ovako veliki projekti ipak prolaze bes toga. Makar iz straha da bi se moglo potegnuti pitanje, pa se javno raspravljati zasto još neke stvari nisu uradjenje i stvoreni uslovi za rad... Izgleda da službe isto zezaju i pojedinca i realizaciju čitavog projekta. To za tunel, to su jedine dobre vesti, ipak ima pomaka - zemlja se ne pomera vise-hihihi.
Ft1p - hahaha ovo je odlična skraćenica, kao da Bogami traze neki zvanični dokument hihihi.
Znam da nije u temi mesto, ali da svim ovde pozelim srecne praznike i mislim da, osim satelitskih slika, drugih desavanja nece biti do posle Bozica.
Hvala Pančevac na informacijama, sad vas čeka zaslužen odmor i Plećka takodje, pa nam javljate situaciju kad god bude mogli kad posle praznika krenete sa radom!
 
Nije birokratija već nesposobnost izvođača. Papirologija i projekti postoje baš iz tog razloga da ne bi radili šta im je volja. Uradi na vreme i imaće dovoljno vremena da ako nešto krene naopako da koriguje i uradi. Ovako bi svi da im neko drugi uradi deo njihovog posla.
 
Upravo...nije se dalekovod iznenada pojavio...šteta što ne rade više kad im vreme ide na ruku...sad ispade da imaju gore uslove za rad od kolega iz Grdelice i sa istočnog kraka...da ne pričam za CG...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504165#p504165:78f5pgex je napisao(la):
vlasta » Čet Dec 28, 2017 7:30 pm[/url]":78f5pgex]Malopre videh u Vecernjim Novostima:

>>Pritvor izvršnom direktoru “Puteva Srbije”.

VALjEVO – Viši sud u Valjevu odredio je pritvor do 30 dana Z. S. (56), izvršnom direktoru Javnog preduzeća “Putevi Srbije”, osumnjičenom da je odgovoran za saobraćajnu nesreću u kojoj su 12. novembra, oko četiri časa, dve osobe poginule, a jedna teško povređena. U Stublenici kod Uba “mercedes” nemačkih tablica udario je u betonsku barijeru na delu Koridora 11, koji nije pušten u saobraćaj.

Izvršnom direktoru “Putevi Srbije” određen je pritvor zbog teškog dela protiv bezbednosti saobraćaja. U redovnoj proceduri, podneta je krivična prijava i protiv Z. D., direktora JP “Putevi Srbije”, osumnjičenom za isto delo. <<

Dakle tu je i naš stari poznanik Z.D.

Još jedno pominjanje Drobnjaka

http://www.alo.rs/direktor-puteva-srbij ... decu/72073
 
Ljudi,jeste li zivi??? Niko danima ,nista da napise? Sta se desava? Ako vec nema vesti ,hajde da se " lazemo " bar, kao sto nas nadlezni stalno obmanjuju..... Ima li koga?
 
Hahahaha....Nisam vas prevario ....Tj, rekao sam vam tacno sta se desava i koliko puta fali ... Ne ide mi se bas po blatu 2 km uz reku ,jer pristup Ap je onemogucen zbog nemilog dogadjaja kada su oni ljudi nastradali.....Cim bude nekih aktivnosti,stizu slike.....
 
Caos ljudi,

Zna li neko info:
Ko je odgovorno lice (ili firma) za bezbednost na radu i zaštitu od pozara u RB kineskoj kompaniji u Srbiji (China road and bridge corporation Serbia) na projektima izgradnje autoputa Beograd-Obrenovac i Preljina-Pozega? Kriju info ko zmija noge.
Ako neko zna...hvala
 
Да разбијем мало тишину, који су нови рок поставили за отварање деонице Обреновац-Љиг(или Дићи)? Листао сам мало старе постове и нисам успео да пронађем овај податак.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505314#p505314:2lzn38ak je napisao(la):
paradox polje » Sre Jan 03, 2018 3:13 pm[/url]":2lzn38ak]Да разбијем мало тишину, који су нови рок поставили за отварање деонице Обреновац-Љиг(или Дићи)? Листао сам мало старе постове и нисам успео да пронађем овај податак.
Ako nadjes bilo gde bilo kakav zvanični podatak, javi i nama :) zvanicno je kraj novembra 2017, znaci vec se vozimo mesec dana hihihi.
Salu na stranu, jedino sto je jednom minist. Mihajlović rekla da i ako se na ovom delu zavrse radovi na *prolece* nece cela deonica biti puštena jer tek na prolece krece rekonstrukcija "glinenog dela". Mi smo ovde komentarisali i nadali se da to znači da Ce biti neko preusmerenje saobracaja, ali da ce se moci do Obrenovca ici.
Ja sam lično razočarana, jer ako taj deo bude uz neke izmene saobracaja, pa pričali ste u Obrenovcu ce biti velike gužve kad se sidje sa AP.... nece to biti neka ušteda vremena, barem ne ona koja bi trebala... Jedino ce biti lakse za vožnju bez kolona i preticanja, zastoja.... Po dugoročnoj prognozi vreme ce u januaru i februaru biti bolje nego u maju prošle godine, bice suvo i toplo. Mozda ne za asfaltiranje, ali sve pripreme mogu da odrade, ako bude nekog da ih "pritegne da rade brze "
 
Да тако сам и мислио, нема нових рокова. То је изгледа једини начин да се исти не пробију.
 
Vrh