Šta je novo?

Blok 67a "Neimar V"

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503134#p503134:1saxc9fy je napisao(la):
danko » 24 Dec 2017 09:34 pm[/url]":1saxc9fy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498802#p498802:1saxc9fy je napisao(la):
Neo85 » Čet Dec 07, 2017 11:23 am[/url]":1saxc9fy]
- Prvu fazu su napravili umobolno ružnu sa braon fasadnim ciglama koje su im verovatno iskočile po povoljnijoj ceni, što nema veze sa renderom po kome su ljudi kupovali stanove i time naružili ceo blok. Klasična srpska posla.
Slažem se, braon cigla je kriminalna, i 100% bi odustao od kupovine stana da sam znao da će tako biti u startu. Jedan od glavnih razloga zašto nismo kupili stan u A Bloku već u savadi je bilo zbog braon prozora i braon fasade A Bloka, na renderu je Savada izgledala daleko humanije.
Ko ti kaze da je braon boja fasade kriminalna ili nehumana? Vecu glupost skoro nisam cuo. To je najprirodnija moguca boja za fasadu sa svojim varijetetima i nijansama, moguce da ti se ova zatvorena nijansa ne svidja ali okarakterisati braon boju kao nehumanu ili kriminalnu je izopaceno. Znaci London, Amsterdam, Njujork, Hamburg itd. su za vas gradovi kriminalno ruzni i sa nehumanom arhitekturom??

Inace razlika u renderima u odnosu na stvarnost su kod nas vec standardi u gradnji medjutim toga nebi bilo da u ovoj zemlji ima nekog ko o tome vodi racuna. Ovde niko ne mari za osnovni komunalni red u naseljima i na ulicama bas ce o ovome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504305#p504305:14ckwkv0 je napisao(la):
Nebojsa » Pet Dec 29, 2017 5:31 pm[/url]":14ckwkv0]
Ko ti kaze da je braon boja fasade kriminalna ili nehumana? Vecu glupost skoro nisam cuo.
Kažem ja kao kupac stana :) I ako ćemo pravo, ja sam jedini relevantan koji može da da mišljenje o tome :)

Cool je to, ima i crvenih zgrada, i narandžastih, i zelenih, ali ja sam lično platio stan u bež zgradi sa belim prozorima a dobio sam nešto što liči na KP dom i to smatram da je kriminalno.
 
Tvoja umisljena relevantnost je posledica emocija koje su te ponele zbog izbora drugacije fasade. Kao sto sam vec rekao, ali ocigledno treba da ponovim to sto se radi sa renderima koji nemaju veze sa onim sto nice u stvarnosti je vec poprimilo razmere male epidemije, a to je posledica opsteg bezakonja u drzavi. Nije braon boja zbog toga "kriminalna ili nehumana", zbog nekog ko je promenio boju fasade. I opet znaci ceo London, Amsterdam, Hamburg, Njujork itd po tebi lice na KP dom ... Meni recimo ovaj grad lici na KPZ zbog obilja i dominacije sivila na sve strane koje je da stvari budu gore u stanju u kakvom je. To je ono sto je relevantno i cega je svedok svako ko dodje u njega.
 
Moja relevantnost nije umišljena već realna. Ja sam kupac. Oni prave tu zgradu zbog mene, a ne zbog nekih hobista na nekom tamo forumu koji vole da diskutuju o svetskoj arhitekturi u slobodno vreme.

A ja kao kupac kažem da ne samo da bi odustao od kupovine stana da sam znao da će zgrada biti sa ovakvom fasadnom ciglom, već ne bi ni projekat uzeo u obzir, već bi razmatrao bi nešto drugo. Koliko sam imao prilike da primetim po komentarima komšija nisam jedini koji ima takvo mišljenje.

To što su London, Amsterdam i koji god sve gradovi prepuni braon zgrada to ne menja ništa. I u Veneciji imaš vlagu u svim stanovima, pa ako ti komšiji iznad pukne cev i poplavi ti stan, jel bi bilo cool da ti kaže - šta se buniš u jednoj Veneciji su svi stanovi takvi, a tebi smeta malo vode :)
 
Ti jesi kupac stana ali ne i zgrade, prema tome relevantan si za kvadrate za koje si dao pare. Sto se zgrade tice ona je kao arhitektonska celina sastavni deo gradske celine pa je stoga javni objekat. U vezi sa tim sto se fasade ove pa i bilo koje druge zgrade u gradu tice relevantni smo i ti i ja podjednako kao i svako ko u ovom gradu zivi.
 
Ako ja kao kupac ne kupim tu stan jer zgrada ima fasadu kakva se meni ne sviđa ta zgrada neće biti ni napravljena, tako da to znači da sam ja kao kupac jedina relevantna osoba koja može da oceni da li je nešto lepo ili nije.

Ali ok, kako se ono kaže - mišljenje je kao d**e, svako ga ima, i svakome ono tuđe smrdi :)
 
Ta zgrada ce svakako biti napravljena jer nisi ti jedini kupac. Takodje ima hiljade ljudi kojima se bas ta i takva fasada svidja za razliku od tebe. To sto se fasada na renderu razlikuje od one u stvarnosti vec smo apsolvirali i tu te razumem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504570#p504570:t95d7yyk je napisao(la):
Nebojsa » Sub Dec 30, 2017 11:20 pm[/url]":t95d7yyk]Ta zgrada ce svakako biti napravljena jer nisi ti jedini kupac. Takodje ima hiljade ljudi kojima se bas ta i takva fasada svidja za razliku od tebe. To sto se fasada na renderu razlikuje od one u stvarnosti vec smo apsolvirali i tu te razumem.
Da li ti zaista misliš da ja pričam o sebi u prvom licu u svim ovim porukama? WTF?

Formulacija "Ja - kao kupac" znači da pričam globalno o kupcu a ne o meni lično.
 
Razumem te ja absolutno sta pricas bez obzira u kom licu, to ne menja sustinu stvari.
 
danko":1o3c9oc4 je napisao(la):
Ako ja kao kupac ne kupim tu stan jer zgrada ima fasadu kakva se meni ne sviđa ta zgrada neće biti ni napravljena, tako da to znači da sam ja kao kupac jedina relevantna osoba koja može da oceni da li je nešto lepo ili nije.

Ali ok, kako se ono kaže - mišljenje je kao d**e, svako ga ima, i svakome ono tuđe smrdi :)
Potpukovno razumem tvoje nezadovoljstvo. I imaš na njega pravo.
Samo jedno pitanje:
Da li su u ugovoru definisani boja fasade, i materijal od koga je ona napravljena?
Ako jesu , ti imaš osnov za pokretanje spora koji se tiče povrede bitnih odredbi ugovora. To se može završiti raskidom ugovora ili umanjenjem cene koju treba da platiš.
Ako nisu onda tvoja prava kao kupca nisu povređena.
Možda možeš da pokreneš spor da si u procesu kupovine "doveden u zabludu" prezentovanjem jednog rešenja, a kasnije izvedbom drugog ...
I naravno da svako ima pravo na svoje mišljenje. Samo razlika u tome što ti svoje mišljenje kao kupac smatraš da je tvoje mišljenje bitnije...
 
Ako ti prilikom prodaje prezentuju roze fasadu i izgrade braon jer im je iznenada uletela povoljno veca kolicina, to je svakako dovodjenje u zabludu medjutim zamisli da u ovoj zemlji sad neko uzme da se tuzaka sa investitorom oko toga sa neizvesnim ishodom jer to zaists nije definisano u ugovoru vec je to reklamni materijal.

Lakse bi mu bilo da proda u roku od mesec dana za znatno vecu cifru nego sto je platio(sa sve braon ciglom).
 
To je unapred gubljenje vremena i jedno zamajavanje od kojeg nema koristi vec samo dodatnog gubitka. Da je ovo jedno uredjeno drustvo do ovakvih situacija sa renderima nebi ni dolazilo. Mozda se ovakve stvari desavaju i preko ali sigurno ne u obimu kao ovde.
 
Pozdrav svima

Gledao sam jedan stan na poslednjem spratu u Savadi 2, iznad koga je stan na povucenom spratu. Dakle iznad stana je delom jos jedan sprat a delom terasa.

Vidim da ste dosta informisani o materijalima i gradnji, pa me zanima da li je realna mogucnost da voda procuri sa terase iznad stana? Terasa nije natkrivena.

Izvinjavam se ako nisam najbolje objasnio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505659#p505659:2sggowin je napisao(la):
kiddou » Čet Jan 04, 2018 10:41 pm[/url]":2sggowin]
Vidim da ste dosta informisani o materijalima i gradnji, pa me zanima da li je realna mogucnost da voda procuri sa terase iznad stana? Terasa nije natkrivena.
Verovatno se neće ništa desiti prvih godina, ali ja bi generalno izbegavao te stanova iznad kojih se nalazi povučeni sprat.
 
Meni se čini da sam pisao, ali možda na pogrešnoj temi, SAVADA 3 je zaglavila zbog nekog "proširenja" okolne ulice. Moje informacije su da će Neimar da krene pre sa onim blokom 9...


...shiit has hit the fan....
 
da li je neko kupovao u izgradnji od firme Neimar V i kakva su iskustva ?
 
Ja sam kupovao, dobices gotovu zgradu, kvalitet gradnje ok, ostalo nista specijalno. Zavrsni radovi uzas, garaza u sivoj fazi, estetika nikakva, odnos prema kupcima katastrofalan, sve u svemu za te pare odaberi bilo koga drugog i bices zadovoljniji. Ja nameravam da kupim jos par stanova u novoj gradnji i ne bih od njih vise nijedan kupio, mislim da ti je to dovoljno. Prosetaj malo do Savade, A bloka, Sun city-a, West 65, promuvaj se blokom, udji u zgrade, garaze pa ces shvatiti i sam u cemu je razlika.
 
Savada 1. faza već sad izgleda prilično loše u odnosu na susedni A Blok. Krajnje prosečna BG novogradnja. 2. je već nešto bolja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534280#p534280:1xj7s1ky je napisao(la):
cloud041 » Wed Apr 25, 2018 11:55 pm[/url]":1xj7s1ky]Savada 1. faza već sad izgleda prilično loše u odnosu na susedni A Blok. Krajnje prosečna BG novogradnja. 2. je već nešto bolja.
Prva faza Savade je izgledala uzasno vec nakon zavrsetka, a ne tek sada :)
 
Друга фаза Саваде изгледа добро, чак и боље него Блок А.
 
Vec sve rezervisano.




Salim se :) Od avgusta krece prodaja/rezervacije.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vrh