Šta je novo?

Savski nasip - nelegalna gradnja na levoj obali Save

Ah, pa imali su sad slučaj na nekoj od komisija kad su ove naše pametnjakoviće iz min. prosvete pitali : Zašto niste dostavili podatke o broju studenata sa posebnim potrebama na BU?
Bilo tišina, domunđavanje a onda spasonosan odgovor:
Mislimo da bi davanje tih podataka narušilo pravo na privatnost tih osoba.....
 
23. decembar 2017.
Traži se uklanjanje preostalih objekata na Savskom keju
Rušenje nelegalno izgrađenih objekata na Savskom keju u Beogradu zaustavljeno je nakon što je uklonjeno 30-tak objekata.
Akademija inžinjerskih nauka Srbije poziva nadležne da što prije uklone i preostale nelegalno izgrađene objekte, jer ugrožavaju nasip koji štiti grad od poplava.
Gradnjom u toj zoni, dodaju, ugroženo je i vodosnabdijevanje dva miliona stanovnika.

Bravo za Jelenu Milutinović, odlično uspeva da u samo 2:30 min kaže bitne stvari, mnogi novinari to nisu u stanju. :sesir:
Opširnije u prilogu Jelene Milutinović.
:gobb:

http://balkans.aljazeera.net/video/traz ... vskom-keju
 
Evo kako to vide "ljubitelji" Save.
hPgQre.jpg
 
Šta će... moraju da imaju neku priču :)
Jak im je taj Vojislav Mandić, koji mi preti godinama, radi u Makleru, nemam pojma šta je, svakako nije prof na gradjevini ali se javlja i u Politici da se raspravlja sa mišljenjem 12 doktora i profesora, da im objasni kako pojma nemaju :)
Javlja se on i da tumači zakone, izvlači delove koji mu se dopadaju, ne spominje krovne zakone... lupeta.

Inače nisam znao, dok mi pre neku nedelju, jedan od profesora nije rekao da većina poplava, kada nasipi popuste,
ne dođe usled prelivanja, već usled urušavanja nasipa.
Dugo zadržavanje visoke vode, nasip koji je dugo vremena vlažan i pod višegodišnjim pritiskom hiljade kamiona, za koji nije projektovan, uvećava šansu za urušavanje,pregradni putevi koji su sazidani od NN lica da dođu do svojih kuća, sve čine dodatno rizilčnijim :cry:
Visoke vode sve duže traju, na tom delu Sava se uliva u Dunav, i to dodazno usporova oticanje vode.
Nasip koji nikada nije projektovan i predviđen za ovakav saobraćaj, kada je završen krajem šezdezetih nije imao ni asfalt,
samo zemlja gore i rampa, da niko ne vozi.
Bilo je i tada betona,, pravili su se drugde veci nasipi, koji us mogli da ustrpe vece opterecenje,
ali neko je tada smatrao da za tim na ovom mestu nema potrebe, jer sve to i kosta.
20 godina kasnije, stavljena je asfaltna košuljica, za kečevi, fiće i druga vozila JP Galovica, Srbijavoda... i nikoga drugog!
Zato i postoje rampe, zakon!
Desetine hiljada kamiona teških preko 10t se 10 god vozikaju po nasipu, koji nikada nije projektovan za to.
dodatno je posečena suma.
Sve to više niko ne kontroliše, oslanjamo se na sreću da će nasip sazidan pre 50 godina,
večno štiti NBG, dok ga mi uništavamo :bash:

LoSWd4E.jpg

4iyyObz.jpg


ja sam mu rak rana, ali i svi ostali koji žele da se suprotstave bahatim
p3h9fPM.jpg

20Coe0q.jpg
 
Bahati kao i obično. Slepi kod očiju da su oterali hiljade rekreativnih korisnika nasipa kada su isti pretvorili u svoju saobraćajnicu (koju su dosta uništili) + uništili i samo priobalje da bi se oni tamo baškarili. A sada ih pola ni ne dolazi pošto su napravili kaluđericu gde sede jedni drugi na glavama, p od prirode nema više tamo.
 
Sramota šta se tamo radi, i kako se ti ljudi ponašaju...
A još ovi što se javljaju, su samo vrh ledenog brega. Tamo se nakupilo svakakvih...
Naravno "običnim građanina" izgleda treba da se crta šta se događa i koliko je to opasno...


...shiit has hit the fan....
 
Ja sam čuo nedavno, doduše iz treće ruke, da je u pogonu na Bežanijskoj kosi već uočena bakteriološka neispravnost vode koja dolazi iz tih reni bunara.
 
Voda iz tih bunara se šalje u fabriku vode na Bežanijskoj kosi, a prerađena pijaća voda se šalje ka potrošačima... najlogičnije je da su to - NBG, Zemun i okolina (Surčin, Batajnica...)
 
Hvala znam sad prolazio sam tuda ali nisam obratio paznju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503570#p503570:2f3mraz0 je napisao(la):
Bulevarac » Tue Dec 26, 2017 4:32 pm[/url]":2f3mraz0]
OnftUkh.jpg

ByCJydM.jpg

Na stranu ovo lično prozivanje koje je skandalozno, ali da se ovaj poziva na zakone i odluke grada, a na nasipu stajao znak zabrane saobraćaja do prošle godine, kada je konačno uklonjen njihovom muljačinom u gradu. Živi šljam.
 
Nikada nije bila dozvoljena vožnja nasipom,
na ovoj fotografiji iz sedamdesetih se znak zabrane jasno vidi i rampa je tu.
naknadno je dodana asfaltna košuljica za vozila Galovice, Beogradskog vodovoda, EDB.

ROBBmhF.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503615#p503615:8q7ykcco je napisao(la):
direktor » 26 Дец 2017 06:39 pm[/url]":8q7ykcco]Gdje je fabrika vode na b kosi
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503619#p503619:8q7ykcco je napisao(la):
astrodule » 26 Дец 2017 06:53 pm[/url]":8q7ykcco]Preko puta Miškove zadužbine (Između Ismeta Mujezinovića, Partizanske avijacije, Peđe Milosavljevića i Dr. Huga Klajna)
@Директоре, да потврдим @Дулетове речи, уз једну малу опаску, да је чика Мишкова задужбина мало даље од фабрике воде на Бежанијској коси. Званичан назив фабрике воде је „ЈП Водовод и Канализација, производни погон Бежанија“.

Главни улаз у фабрику воде, је из Партизанске авијације и то баш буквално преко пута Гангулине "кућице".

https://www.google.rs/maps/place/Pizza+ ... 3025?hl=sr

Ево ти на ортофото снимку ситуација
 
Moja greška (tj. nepreciznost). Mislio sam na blok preko puta bloka gde je "zadužbina"

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Joj sto su dobreee ...... al za rušenje :lol:

ajd sad ozbiljno od tolike priče kad ce stvarno tu našu bruku da ruše ....
ne čekaju valjda prvo da domčini bace kašiku :roll:
 
Vrh